Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Red Dead Redemption

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
ce scene?

#20
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
:mellow: ....uhm..... :mellow: .....Crezi ca are Mature /18+ degeaba?Aceasi poveste cu Gta IV ,Mafia II :no:

#21
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006
Pare interesant :)

#22
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
si crezi ca o sa fie plin jocul de scene din alea?

#23
kr0k0dilu

kr0k0dilu

    tăran ofuscat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 12.06.2007
In fapt are o singura scena de babardeala, care evident ca nu e explicita. Sunt filme etichetate cu 12 care arata mai mult. ;)
Daca esti prea pudic :P poti inchide ochii vreo 5-10 secunde, oricum scena este pe secventa de "film", nejucabila.

#24
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Deci pot sa-l cumpar? :lol:

Gta iv am jucat,Mafia nu

P.S:Da' e faza cu parintii , la scena aia.Se poate da skip?Atata imi trebuie, sa intre cineva peste mine la scena aia :lol:

Edited by Cristi_Matesica, 23 August 2011 - 16:12.


#25
kr0k0dilu

kr0k0dilu

    tăran ofuscat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 12.06.2007
Pai scena este relativ decenta, nu dureaza mai mult de cateva secunde si este undeva dupa ce ai trecut de mijlocul jocului.
Ca reper este spre sfarsitul campaniei mexicane, intr-o misiune cu Reyes, sau cum il chema pe conducatorul ala al rebelilor mexicani.

PS: Limitarea de varsta a filmului nu este din pricina sexualitatii (n-are scene care sa necesite mai mult de 12 ani) ci din alte cauze, in principal violenta si moralitate.
Esti pus deseori sa alegi intre 2 cai, cea morala si cealalta (crima, talharie, violenta, etc), iar jocul nu face niciun efort spre a te canaliza pe calea cea buna, ci ai libertate deplina.

Edited by kr0k0dilu, 24 August 2011 - 14:49.


#26
Kakuji

Kakuji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.07.2011
Si deci acest joc nu va mai aparea pe PC, nu?
Este destul de logic, dat fiind faptul ca pirateria pe PC este enorma fata de cea de pe console, ma mir totusi cum R* scoate LA Noire si pe PC
Oricum, daca Rockstar facea aceeasi portare ca GTA 4 pentru RDR, mai bine poate sa-l lase doar pe console.

#27
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Stai cumva prin america de vorbesti asa?Nu prea stii situatia pirateriei pe console dupa cum se vede.  :no:  Cu ultimele titluri si-au luat teapa cei care pirateaza jocurile,in rest,pirateria pe console e-n floare in Romanica.

#28
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011

 asasinuxp, on 3rd September 2011, 12:41, said:

Stai cumva prin america de vorbesti asa?Nu prea stii situatia pirateriei pe console dupa cum se vede.  :no:  Cu ultimele titluri si-au luat teapa cei care pirateaza jocurile,in rest,pirateria pe console e-n floare in Romanica.
Si ce vrei sa spui ca in ROmania se pirateaza mai mult pe console decat pe PC? :huh:
Nu stiu ce sa spun de celalalte tari dar cred ca tot pirateria pe PC e mai mare.. :blink:

Edited by RaZerIk, 03 September 2011 - 12:12.


#29
Kakuji

Kakuji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.07.2011
Pirateria pe PC este 'floare la ureche' fata de cea de pe console,plus ca odata ce ai modat un PS3 sau un Xbox360, poti spune adio la PS Network, respectiv
Xbox LIVE,ceea ce mi se pare o pierdere enorma.De accea, in viitorul apropiat, PCul nu va mai fi o platforma pentru jocuri.

Edited by Kakuji, 03 September 2011 - 12:24.


#30
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
El a precizat ca diferenta e ENORMA.Pe console chiar daca exista unii care cumpara jocuri,sunt multi pustani care si-au luat consola pentru a o moda si a juca jocuri piratate.Pirateria e mai mare pe pc,dar nu este o diferenta enorma in Romania.

#31
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011

 asasinuxp, on 3rd September 2011, 13:24, said:

El a precizat ca diferenta e ENORMA.Pe console chiar daca exista unii care cumpara jocuri,sunt multi pustani care si-au luat consola pentru a o moda si a juca jocuri piratate.Pirateria e mai mare pe pc,dar nu este o diferenta enorma in Romania.
Aici sunt de acord cu tine.
@Kakuji PC-ul nici nu este plaforma pentru gaming din cate stiu eu.
PS3,X360,Wii,PSP,Wii U,PS Vita astea sunt platforme pentru jocuri. :cheers:

#32
Kakuji

Kakuji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.07.2011
Oricum, ideea principala este ca peste mai putini ani decat ne asteptam PCul nu va mai fi pentru gameri,ci doar office.De la an la an, tot mai multe jocuri pe console nu mai sunt portate pe PC.Singura 'salvare' a computerului personal ar putea fi sistemul de operare Windows 8, care,se spune ca ar suporta jocurile de pe Xbox 360, chiar daca mi se pare ca ar fi putin SF pe la mijlocul povestii asteia.

@RaZerIk  Dimpotriva, chiar este, dau ca exemplu firma Alienware, care nu sunt folosite pentru office.

Edited by Kakuji, 03 September 2011 - 12:45.


#33
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Pentru mine,acea optiune cu jucarea jocurilor de 360 pe PC mi se pare 100% fake & SF.De fapt era vorba de multiplayer-ul jocurilor,cei care joaca pe PC vor putea juca cu cei de pe console,dar nu este o optiune strict legata de windows 8,ci de platforma games for windows live.
//Alienware nu este o firma,este o marca.Ele sunt produse de Asus.
PC-urile au un mod de utilizare mai general,pe cand consolele nu.

Edited by asasinuxp, 03 September 2011 - 12:49.


#34
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011

 asasinuxp, on 3rd September 2011, 13:47, said:

Pentru mine,acea optiune cu jucarea jocurilor de 360 pe PC mi se pare 100% fake & SF.De fapt era vorba de multiplayer-ul jocurilor,cei care joaca pe PC vor putea juca cu cei de pe console,dar nu este o optiune strict legata de windows 8,ci de platforma games for windows live.
Exact asta stiam si eu.

#35
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Azi a venit si nu m-am desprins de el cateva ore bune :D .Foarte tare.

#36
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Ti-a venit si Halo? Cum sunt?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate