Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17527 replies to this topic

#15283
andreibu

andreibu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.10.2017
8.4 GB va fi limita, corespunzatoare sumei platite (5 Eur abonamentul cu acces roaming + 5 Eur extraoptiunea). Datele in roaming se aloca in functie de costul total.

#15284
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
N-am stat sa analizez alte oferte, dar mi s-a marit abonamentul de la 2 la 5.5 euro pt RED 15. Abonamentul de 2 euro nu-mi convenea ca nu avea roaming. Sincer, as avea nevoie de roaming luna asta. Daca cer modificarea abonamentului de acum, nu din martie, oare obtin o reducere, ceva? Posted Image

#15285
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
se poate obtine red15 la 3 eur.
Sunati la rel clienti si cereti reziliere. In cateva zile ar trebui sa va sune cineva si spuneti ca nu sunteti de acord cu majorarea si ca doriti red15 la 3 eur....daca acest abonament este ceea ce aveti nevoie...sau Red15 la 5.5 + reducere
Probabil ati vazut discutiile anterioare, in roaming limita de date e cam mica la valorile astea :)  ....plus ca o eventuala reducere in primele luni (de 100% ca exemplu), inseamna zero date in roaming si va trebui sa activati niste optiuni ca sa aveti date

#15286
Sm1th

Sm1th

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 17.05.2021
Ai obtinut Red 15 la 3 euro?

#15287
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019
Ofertele de retentie la abonamentele de telefonie care contin si Netflix gratuit o perioada se pot referi doar la abonamentele care au si TV prin cablu de la Vodafone / UPC sau nu conteaza acest lucru?
Adica pot sa am net de la Digi, telefonie de la Vodafone si sa primesc acces Netflix ca oferta de retentie in combinatie cu un abonament mobile mai mare sa zicem?

#15288
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013

View PostSm1th, on 15 decembrie 2022 - 15:52, said:

Ai obtinut Red 15 la 3 euro?
Da, insa pe 24 de luni - nu am acceptat pentru ca am probleme cu semnalul...dar e posibil sa ma razgandesc
https://forum.softpe...6#entry29581471

Edited by sas_ro, 16 December 2022 - 09:01.


#15289
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
A primit si sotia mesajul minune cu trecere la Red15 la 6 eur. In prezent are Red 10 la 5 eur.
Mai sunt 2 nr pe cont, toate 3 sunt in afara perioadei contractuale, dar oricum nu conta, ca pe unul a primit modificare acum vreo 3 luni (dar nu m-a anuntat nimeni), iar pe celalalt a primit o data cu cel de pe nr sotiei, deci, oricum se aplica clauza cu rezilierea in 30 de zile, chiar daca mai avea 23 de luni din 24 de contract.
Am sunat la *222 si am inregistrat cerere de reziliere pe toate cele 3 nr, am primit sms cu nr cererii, urmand sa ma sune cineva in 3 zile lucratoare (desi ma indoiesc ca vor respecta termenul).

Intrebarea e in felul urmator : pe cele 2 care sunt Red 10 la 5 eur si urmau sa fie trecute la Red 15 la 6 eur din februarie, se poate obtine Red 15 la 4 eur cu prelungire pe 1 an ?
Nu vreau la 3 eur, ca nu vreau prelungire pe 2 ani, din motive mai vechi, de probleme de semnal plus alte nemultumiri adunate in timp.
In cel mai rau caz as accepta Red 15 la 5 eur fara nicio prelungire.
Ati negociat si obtinut vreunul de pe aici Red 15 la 4 eur cu perioada de 1 an ? Daca sunt situatii si mi-au scapat, scuze. Dar chiar si asa, un link la postare ar fi util.
Multumesc.

#15290
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Am cerut eu Red15, 3 eur pe 1 an si mi-au zis ca "nu se mai fac decat pe 24 luni" (poate a folosit alte cuvine...Posted Image  )
Nu am incercat varianta cu 4 eur, 1 an....dar voi incerca din nou, tot la 3 eur, pe 1 an...eu cred ca depinde de consultant.

In sms primit de mine oferta era la 5.5 eur, fara prelungire....cu 2.5 lei ori fara (diferenta dintre 5 si 5.5 eur)...macar nu aveti perioada contractuala

Edited by sas_ro, 16 December 2022 - 10:58.


#15291
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Eu o sa le mentionez sigur de portare in Yoxo sau Digi. Si cred ca o s-o si fac de data asta, daca nu ne intelegem.

#15292
correras

correras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.09.2008

View PostMagicwisewolf, on 06 decembrie 2022 - 21:35, said:

In ultimele saptamani, ati reusit vreunul migrare de la cartela la abonament, sa cereti in mod expres si sa vi se ofere Red 15 la 3 eur ?
Daca da, in ce conditii ?
Pe mine ma intereseaza pt un singur nr.

Da, pentru o cartelă secundară nereincarcata de peste un an și jumătate.

#15293
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
Eu nu am reușit sa prin Red 15 la 3 euro și nici la 5 euro, aia din magazin nu au auzit de asa ceva

#15294
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Cei din magazine stiu de abonamentele astea, dar ei neputandu-le oferi clientilor, degeaba stiu de ele. Asa ca zic ca nu au nicio informatie despre ele, pentru a incheia cat mai repede discutia despre o oferta avantajoasa pe care ei n-o pot aplica.

#15295
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
Pai alții de pe forum cum au reușit?

#15296
Turing

Turing

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.02.2018
Știți cumva daca exista Roaming inclus pentru cei care au vechime mare în rețea indiferent de tipul abonamentului? De exemplu eu pentru Red 9 National la 2 euro , proaspăt schimbat îmi apare și Roaming, vreo 5GB. Sper că datele aferente Roaming-ului sa nu fie cumva rămase din vechiul abonament și să nu fie actualizat încă în My Vodafone.

#15297
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Prin departementele de retentie / reofertare, in peste 90% din cazuri.
Are dreptate colegul @Getodacul, ce rost are o discutie cu cei din magazin despre ceva ce oricum nu iti pot da ?
Eu oricum intrebam de ce s-a obtinut prin aceste departamente, ca in magazin sigur nu ma duc, ca stau la coada degeaba. Si nici nu recomand sa se duca cineva, in conditiile in care se obtin oferte mult mai bune prin telefon.
In magazine merg cei mai in varsta sau cei care se duc sa plateasca factura, care vor sa se uite la telefoane, cei care vor o schimbare de ab si nu ii intereseaza preturile abonamentelor, sau ca exista altele mult mai bune decat cele ce pot fi oferite din magazin. Mai sunt si cei care au incredere mai mare in cei pe care ii vad fata in fata decat in cei de la telefon...

View PostGreenArrow89, on 17 decembrie 2022 - 11:02, said:

Pai alții de pe forum cum au reușit?

View PostTuring, on 17 decembrie 2022 - 11:27, said:

Știți cumva daca exista Roaming inclus pentru cei care au vechime mare în rețea indiferent de tipul abonamentului? De exemplu eu pentru Red 9 National la 2 euro , proaspăt schimbat îmi apare și Roaming, vreo 5GB. Sper că datele aferente Roaming-ului sa nu fie cumva rămase din vechiul abonament și să nu fie actualizat încă în My Vodafone.

Nu exista asa ceva. Vechimea este aproape egala cu zero, indiferent de anii din retea. Asta e doar o placa de marketing, sa te faca sa te simti special in timp ce iti indruga chestii care pot fi obtinute de oricine, dar impachetate intr-un mod care sa iti dea impresia de ceva exclusivist, recompensant.
Cel mai probabil sunt ceva inadvertente in informatiile din My VDF.

#15298
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Cum pot obtine o oferta de portare online (fara achizitie telefon) de la Orange la Vodafone?

#15299
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Uitați de relație cu clienții, magazin+.. =faceți la concurenta portare onliine sau direct în magazin și într o ora sunteți sunați de voda pentru contraoferta= acu 24 h,  abonament  2 euro de la 13 euro inainte, dar nu știu ce contine sau 1 2 ani.

#15300
alexcalina

alexcalina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 20.06.2019
Salutări . pot verifica undeva în aplicație dacă am perioadă contractuală? Am abonamentul red 9 redus la 2 euro, în contract scrie clar că Perioada este 0 luni și că abonamentul e fără perioadă contractuală, însă un consultant mi-a spus că aș avea contract până în 2024 . i-a trimis solicitare celui ce mi-a implementat oferta să verifice și să mă contacteze dar fără să facă asta. I-am scris și eu e-mail acelui tip dar nu mi-a răspuns . ciudat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate