Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17527 replies to this topic

#11755
nacks

nacks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.07.2007
Salut,

am primit oferta de mai jos pentru retentie / 1 an:

- nelimitat national minute / sms
- 16 GB internet national
- 400 minute internationale mobil
- 3.36 GB internet Roaming
- video pass
- social pass

Cum vi se pare ... merita 12 €?

Multumesc!

L.E: intreb, deoarece mie mi se pare multicel ... vreo 10 € cred ca ar fi pretul corect.

#11756
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 15.05.2010
#scump

#11757
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Eu zic ca e ok, daca ai abonament si vrei sa activezi video pass te costa 5E....  Daca ai video pass si social pass activat... din browsing nu cred ca o sa consumi mai mult de 1-2 GB...

#11758
nacks

nacks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.07.2007

View Postnacks, on 02 iulie 2018 - 17:20, said:

Salut,

am primit oferta de mai jos pentru retentie / 1 an:

- nelimitat national minute / sms
- 16 GB internet national
- 400 minute internationale mobil
- 3.36 GB internet Roaming
- video pass
- social pass

Cum vi se pare ... merita 12 €?

Multumesc!

L.E: intreb, deoarece mie mi se pare multicel ... vreo 10 € cred ca ar fi pretul corect.

Au mai adaugat Maps pass, dar pretul ramane 12€ ... :|

#11759
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
Ai destul la 12e , dar decizia iti apartine.Nimeni nu stie mai bine ca tine ce nevoi ai si ce pret doresti sa platesti pentru ele.Bafta!

#11760
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 07.10.2010
Oferte primite la retentie. Posibilitate incheiere abonament pe 12 sau 24 de luni.

Smart 7, la 7 euro cu tot cu TVA ce include:
-   Convorbiri/sms nelimitate in retea si nationale (min nationale pot fi folosite si pentru apelurile internationale pe fix)
-   100 min international pe mobil
-   5 GB trafic de internet
-   2 Pass-uri
-   Acest abonament include serviciul de roaming


WOW 6 Avantaj la 6 euro cu tot cu TVA ce include:
-   Convorbiri/sms nelimitate in retea
-   2000 de unitati ce pot fi folosite pentru apeluri nationale sau sms-uri nationale
-   50 GB
-   Acest tip de abonament este de tip cartela si nu permite aparitia costurilor suplimentare

La prima vedere nu par a fi profitabile, sau imi scapa mie ceva. Tinand cont ca la cartela am posibilitatea de asa:

Oferta nationala la 5 Euro
-20 GB
-1.000 min/SMS nationale (din care 100 min intern pe mobil) si Nelimitat VDF
-valabilitate 28 zile

Oferta nationala la 6 Euro
-50 GB
-2.000 min/sms nationale (din care 400 min intern pe mobil) si Nelimitat VDF si Nelimitat VDF Italia si trafic nelimitat in Whatsapp si FB.
-valabilitate 28 zile

Nu am nevoie de roaming, doar de minute internationale pe mobil.

Edited by octav_sergiu, 11 July 2018 - 14:07.


#11761
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
mie la telekom mi se ofera un nokia 5  gratis cu acelasi abonament de 11 euro ,  daca portez in vodafone e vreo oferta mai buna?

#11762
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
@octav_sergiu: Din ce stiu eu, la Smart 6 sunt doar 250 SMS nationale incluse. Te rog sa verifici.

Edited by blanc, 12 July 2018 - 07:18.


#11763
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 07.10.2010
Am verificat, este scris corect :)

#11764
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 07.04.2005
Multumesc. In schimb, am gresit eu este vorba de 250 sms nationale la abonamentul de 7 euro, nu la cel de 6 euro. Scuze. Cel putin asa scrie in ceea ce mi s-a propus mie.

#11765
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 07.10.2010
M-a sunat consultantul inapoi, sa vada daca am hotarat ceva legat de propunearea facuta. Convorbirea a durat 3 minute. I-am explicat ce primesc la cartela, fata de oferta la abonament si concluzia consultantului a fost sa trec la cartela. Merg pe mana lui :)

#11766
lucky_number_13

lucky_number_13

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.07.2018
Am primit urmatoarea oferta :

- nelimitat national minute / sms / mms
- 16 GB internet national
- 600 minute internationale mobil UE
- 3.36 GB internet Roaming
- social & chat pass
- e-mail
- maps pass

Contract 12 luni,fara telefon,10 Euro TVA inclus.

Am fost ofertat pentru doua abonamente,cel de-al doilea l-am trecut pe cartela.

#11767
ambipur1

ambipur1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.02.2011

View Postdiahim, on 27 iunie 2018 - 21:37, said:

Am abonament de vreo 8 ani la ei si nu mi-am luat niciodata telefon. Am un abonament de 10 euro si am fost intr-un magazin Vodafone Shop sa intreb daca as putea beneficia de o marire cu 1/2Gb de net pe mobil (am 6 acum). Raspunsul: nu, dar poti renunta la abonament si iti faci unul nou la 8 euro cu aceleasi beneficii. Pe abonamentul vechi nu beneficiez de oferta asta Posted Image) Superb


Unde s-a intamplat propunerea indecenta? In ce magazin? Poate citeste si cineva de la sediu :)

#11768
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,368
  • Înscris: 03.04.2004
Faci portare -> probabil te vor suna si daca tot nu iti ofera ce vrei executi portarea catre un Prepay la un alt operator si p'orma revii to prin portare la abonamentul dorit.
Simplu..

#11769
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

Quote

Abonament Vodafone Smart 5 National fara telefon la 5 EUR/luna cu TVA include minute si SMS nelimitat in Vodafone, minute nelimitat in nationale, 250 SMS national si 3 GB trafic national pentru navigare pe internet de pe mobil. Minutele/SMS nationale incluse in abonament se vor consuma in reteaua Vodafone (fix si mobil) si retele nationale (fix si mobil). Minutele nationale se pot consuma si pentru apeluri in internationale retele fixe din Austria, Belgia, Cipru, Danemarca, Elvetia, Franta, Germania, Grecia, Italia, Marea Britanie ( fara Irlanda de Nord ), Norvegia, Olanda, Polonia, Portugalia, Spania, Suedia, Ungaria, Vatican si retele fixe si mobile din SUA si Canada si, in limita a 100 de minute, in retele mobile din Franta, Germania, Italia, Marea Britanie ( fara Irlanda de Nord ), Spania, Portugalia, Ungaria, SUA si Canada. Ordinea de consum a minutelor incluse in abonament este in conformitate cu eligibilitatea acestora in functie de destinatie, primele se consuma minutele/SMS in retea, apoi minutele/SMS nationale. Dupa consumarea minutelor internationale incluse, se vor aplica tarifele standard in functie de destinatia apelata (Europa retele Vodafone si fixe - 0,42 euro/minut, Europa - alte retele mobile 0,54 euro/minut, SUA, Canada - 0,36 euro/minut). Pentru a verifica incadrarea destinatiei internationale apelate si tarifele standard, accesati www.vodafone.ro, sectiunea Servicii si Tarife - Apeluri Internationale. Tarife dupa depasire: 0.21 EUR/min pentru apeluri catre orice retea nationala, 0.06 EUR/SMS pentru SMS-uri trimise in orice retea nationala, 0.17EUR/MMS pentru MMS-uri trimise in orice retea nationala. Traficul suplimentar va fi tarifat cu 0.4 EUR/50 MB. Ca exceptie de la art. 7.2 CCP II, viteza maxima estimata si promovata a internetului mobil pentru 4G este de 100 Mbps Mbps pentru descarcare si 50 Mbps pentru incarcare. Restul prevederilor privitoare la viteza internetului mobil raman neschimbate. Granularitatea contorizarii traficului este de 10kB. Pentru acest tip de abonament nu se poate activa serviciul Roaming. Clauzele privind serviciul de roaming din CCP si TCG nu sunt aplicabile. Activarea serviciului de roaming poate fi realizata doar cu schimbarea abonamentului.Preturile includ TVA - Detalii: www.vodafone.ro.Pentru acest abonament nu se poate achizitiona telefon la pret promotional pana la expirarea perioadei minime contractuale.

Care ar fi cea mai ieftină variantă pe prepaid cu nelimitat național și ceva minute internaționale? Nu mă interesează internetul și nu aș mai prelungi abonamentul!

Edited by DieselCRDI, 16 July 2018 - 13:11.


#11770
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 28.08.2007
Niciun operator nu ofera nelimitat minute nationale la prepaid.

#11771
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Ok, atunci ce opțiuni sunt la prepaid? Fără internet!

#11772
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Daca iti ajung 1000 de minute nationale atunci ai cartela Lycamobile cu optiunea de 3 euro: 1000 minute nationale si 100 internationale mobil.
30 de zile valabilitate + roaming. Ai si optiuni cu minute mai multe daca nu sunt de ajuns acestea.

Edited by danutz1, 16 July 2018 - 15:01.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate