Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

GayFest 2005 ? pareri ?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
722 răspunsuri în acest subiect

#19
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002

mufa, pe May 30 2005, 09:53, a scris:

Si ma rog frumos cine nu accepta alcoolici? Cit timp respecta legile in vigoare, nu vad care e problema.

<{POST_SNAPBACK}>


Pai nici homosexualii nu respectau legea pana acum vreo 2 ani...

#20
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.799
  • Înscris: 13.01.2005

NostraDamnUs, pe May 30 2005, 10:27, a scris:

Pai nici homosexualii nu respectau legea pana acum vreo 2 ani...

<{POST_SNAPBACK}>

Ce-i drept, si pe la 1600 femeile erau arse pe rug pentru vrajitorie :D

#21
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.012
  • Înscris: 28.01.2004
vorba lu' exarhu: m-am saturat frate sa tot vad discutii despre vai ce naspa e ca au iesit homosexualii in strada, vai ce normali suntem noi astialalti, vai ce problema mare avem; grupul fetelor mici, grase si proaste  :coolspeak:  saluta iubitorii de normalitate

#22
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.920
  • Înscris: 29.03.2005

mufa, pe May 30 2005, 01:36, a scris:

Ce-i drept, si pe la 1600 femeile erau arse pe rug pentru vrajitorie :D

<{POST_SNAPBACK}>



:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast:

#23
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.326
  • Înscris: 13.03.2003
...am fost si eu pe acolo, auzisem ca s-a organizat un contra-fest...  ne-au fugarit jandarmii si ne-au izolat intre blocuri, dupa care tot ei ne-au laudat . la tv au aburit-o rau de tot, de fapt nu au fost doar cei de la noua dreapta, au fost si de la o galerie de fotbal, rapid cred, din ascor (studentii ortodocsi), de pe la targosviste si buzau veniti, oameni de pe la parohii.
bine organizata politia , multi in civil, dee , ordin de sus, dar nu aparau pe cine trebuie...

#24
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.788
  • Înscris: 29.04.2004

Radu161, pe May 30 2005, 10:30, a scris:

Pentru diverse acțiuni de acest gen, nu doar pentru asta. Oricum, li s-au dat 700.000 de euro pentru promovarea homosexualității, să ne convingă că e ceva normal.
și faza cu 700.000 de euro am aflat-o și din ziare, și de la televizor.

<{POST_SNAPBACK}>

Banii sunt de la Fondul Global de combatere HIV/SIDA și Banca Mondială, iar Accept a primit 700 de mii din 22 milioane (care s-au dus la alte 30 organizații neguvernamentale). Pentru săptămâna patimilor s-au alocat aprox. 7 mii.

#25
BlackMamba

BlackMamba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 208
  • Înscris: 30.05.2005
oare cati poponauti or fi pe SP?... conteaza?...

#26
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.326
  • Înscris: 13.03.2003
pentru hyde

Problema mare a fost ca festul a fost primul lor pas spre a-si declara normalitatea lor in societate. proud pentru ce? ii acceptam, chiar nevindecati, dar pentru ce este toata treaba cu proudul. daca au probleme si nu vor sa si le rezolve si mai mult decat atat militeaza pentru a spune ca si negrul este alb eu cred ca devin mai periculosi decat un criminal pentru corpusul social sanatos. este exact ca in cancer , cu celulele ne-bune si cele vecine lor.
eu ii inteleg si ii cred, majoritatea nu au ales sa fie asa sau sa simta ceea ce simt, la multi sunt roadele desfranarii parintilor sau a unei copilarii mai "speciale". chiar  si pe pedofili ii inteleg, chiar si orgasmul lor sunt sigur ca e real. si ce propun?...

#27
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.012
  • Înscris: 28.01.2004

Nicanor, pe May 30 2005, 11:02, a scris:

pentru hyde

Problema mare a fost ca festul a fost primul lor pas spre a-si declara normalitatea lor in societate. proud pentru ce? ii acceptam, chiar nevindecati, dar pentru ce este toata treaba cu proudul. daca au probleme si nu vor sa si le rezolve si mai mult decat atat militeaza pentru a spune ca si negrul este alb eu cred ca devin mai periculosi decat un criminal pentru corpusul social sanatos. este exact ca in cancer , cu celulele ne-bune si cele vecine lor.
eu ii inteleg si ii cred, majoritatea nu au ales sa fie asa sau sa simta ceea ce simt, la multi sunt roadele desfranarii parintilor sau a unei copilarii mai "speciale". chiar  si pe pedofili ii inteleg, chiar si orgasmul lor sunt sigur ca e real. si ce propun?...

<{POST_SNAPBACK}>


nu stiu sigur daca am inteles punctul tau de vedere dar inclin sa dau dreptate atunci cand se spune ca exagereaza cu iesitul in strada si cu "proudul". dar asta se intampla pentru ca exista o noua dreapta care face contramanifestatie sau niste studenti la teologie care nu inteleg ca toleranta ar trebui sa stea la baza religiei lor. pot sa pun pariu daca nu ar fi fost nici o reactie negativa la manifestatia de ieri, nu ar mai fi simtit nevoia sa organizeze inca una, asa cum probabil o vor face acum.
homosexualitatea exista de cand lumea si o sa existe mereu, indiferent de ce vrea badigardu Vasile, studentu' nu-stiu-care sau tanti Maria de la Apaca.

#28
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.799
  • Înscris: 13.01.2005

hyde, pe May 30 2005, 11:12, a scris:

niste studenti la teologie care nu inteleg ca toleranta ar trebui sa stea la baza religiei lor.

<{POST_SNAPBACK}>

Da, da, toleranta religioasa, cum sa nu!
:roflmao:  :roflmaofast:

#29
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.046
  • Înscris: 29.04.2004
Pe mine nu m-a deranjat fetivalul lor, sau ce o fi fost. Am văzut pe B1 sau Prima la știri, reportera printre cei care protestau împotriva marșului a vrut să vadă dacă oamenii tiu măcar ce e  homosexual, și ce înseamnă heterosexual... :D

Se duce la un bărbat bine făcut, chiar fioros după figură..,genul care sare la bătaie imediat :) și este întrebat:
-tu ești heterosexual? și începe ăla să înjure, o face pe reporteră stricată, și în alte feluri (ps.. el era împotriva homosexualilor...)

#30
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002

mufa, pe May 30 2005, 10:36, a scris:

Ce-i drept, si pe la 1600 femeile erau arse pe rug pentru vrajitorie :D

<{POST_SNAPBACK}>


Cred ca te referi la vrajitoare, nu la femei. Din moment ce nu faci diferenta, inseamna ca sunt sanse mari sa fii homosexual.   :console:

Ceea ce este OK, nu sunt homofob.

Fac o rectificare, cu scuzele de rigoare: intr-adevar, homosexualitatea este o boala genetica ce nu se poate trata. :(

In acelasi timp sa nu uitam ca homosexualii - alaturi de drogati - sunt printre principalii raspanditori ai SIDA, asa ca mi se pare cam deplasat sa faca parada inainte de a-si cere public scuze pentru acest fapt.

Iar faptul ca sunt o minoritate sexuala nu ii absolva de nesimtirea de a aparea dezbracati in locuri publice, proliferand expresii sexuale explicite.

Un mars al homosexualilor imbracati decent, aranjati, linistiti ar avea un impact de 1.000 de ori mai mare decat o manifestare ce poate fi cu usurinta asimilata unui act huliganic.

#31
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.863
  • Înscris: 09.04.2005
@all dee gay people
:D
iti trebuie BENOCLU ca sa vezi ca oamenii au Penis si Vagin?
Parerea mea in leg. cu treaba asta e: daca esti dezaxat stai in banca ta! Vreti drepturi EGALE? Pai nu oricine poate deveni manechin... PUTETI avea drepturi egale... la balamuc! :D :frust:

Editat de CataPro, 30 mai 2005 - 12:56.


#32
magister

magister

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 721
  • Înscris: 25.12.2003

Radu161, pe May 29 2005, 21:54, a scris:

După cum se vede, a fi normal (adică să nu accepți anomaliile) înseamnă să fi extremist. Asemenea manifestații încalcă orice fel de normă morală și de bun-simț.
Câți dintre voi agreează să vadă două namile de bărbați care își dau limbi?  :puke:

<{POST_SNAPBACK}>

dar cand vezi doua femei care se saruta, agreezi "privelistea" sau iar te-apuca greata? :)

#33
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.799
  • Înscris: 13.01.2005

NostraDamnUs, pe May 30 2005, 12:05, a scris:

Cred ca te referi la vrajitoare, nu la femei. Din moment ce nu faci diferenta, inseamna ca sunt sanse mari sa fii homosexual.   :console:

Ceea ce este OK, nu sunt homofob.

Fac o rectificare, cu scuzele de rigoare: intr-adevar, homosexualitatea este o boala genetica ce nu se poate trata. :(

In acelasi timp sa nu uitam ca homosexualii - alaturi de drogati - sunt printre principalii raspanditori ai SIDA, asa ca mi se pare cam deplasat sa faca parada inainte de a-si cere public scuze pentru acest fapt.

Iar faptul ca sunt o minoritate sexuala nu ii absolva de nesimtirea de a aparea dezbracati in locuri publice, proliferand expresii sexuale explicite.

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca ma refer la femei. Daca vrei putem vorbi si de vrajitori arsi pe rug. Nu mai tin minte exact, parca Galilei sau Bruno au fost niste mari vrajitori care meritau sa arda pe rug.

Ai dreptate, in Africa traiesc doar drogati si homosexuali. Altceva? :ciocan:

De acord pina la un punct la faza cu nesimtirea. Daca statul/primaria/whatever le-a dat voie sa defileze dezbracati nu mai e problema lor.

#34
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.920
  • Înscris: 29.03.2005

NostraDamnUs, pe May 30 2005, 03:05, a scris:

Cred ca te referi la vrajitoare, nu la femei. Din moment ce nu faci diferenta, inseamna ca sunt sanse mari sa fii homosexual.   :console:

<{POST_SNAPBACK}>


WoW  :wallbash: Cu tot respectul NostraDamnUs, q.e.d d-voasta lasa o persoana fara replica :wallbash:

#35
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002

mufa, pe May 30 2005, 12:49, a scris:

Cred ca ma refer la femei. Daca vrei putem vorbi si de vrajitori arsi pe rug. Nu mai tin minte exact, parca Galilei sau Bruno au fost niste mari vrajitori care meritau sa arda pe rug.

Ai dreptate, in Africa traiesc doar drogati si homosexuali. Altceva? :ciocan:

De acord pina la un punct la faza cu nesimtirea. Daca statul/primaria/whatever le-a dat voie sa defileze dezbracati nu mai e problema lor.

<{POST_SNAPBACK}>


Si tu ai dreptate in felul tau, doar africanii mor de SIDA... LOL!

Daca te referi la femei, spui o prostie. Nici o persoana nu a fost arsa pe rug din vina de a fi ... femeie. Daca ma insel, vino te rog cu contraargumente solide.

Primaria iti da autorizatie sa manifestezi, atat.
Nu specifica tinuta, mizeaza pe educatia civica si bunul simt a celor ce manifesteaza.

#36
Mina

Mina

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 473
  • Înscris: 29.04.2005
Homosexualitatea nu este"o boala genetica ireversibila". Spunand asta,parca i se gasesc circumstantze atenuante,ceea ce nu e cazul.In schimb,homosexualitatea este o boala mentala,care nu mai tzine de psiholog,ci trebuie consultat direct psihiatrul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate