Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

bani avans ptr auto.... teapa:)

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Trafficante

Trafficante

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 22.02.2007
Salut, am trimis un avans pentru o masina. Mi se zicea ca se aduce cu traileru si alea alea... si nu s-a mai adus...avansul in jur de 300 de euro s-a dat. Ce pot sa-i fac tipului respectiv atita timp cat nu am semnat nimic si doar promisiuni..? As avea niste emailuri dar cam atit... . va multumesc el e din germania

#2
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Daca nu ai semnat nimic nu poti sa-i faci nimic, in afara de sa-i rupi oasele!

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,601
  • Înscris: 17.08.2007
Numai asa ai sa te inveti minte sa dai banii aiurea. Daca iti spunea cineva inainte sa dai acei 300euro sa nu faci asta ziceai ca are ceva cu tine.
Ai grija!

#4
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
S-a discutat FOARTE MULT pe aceasta tema aici: http://forum.softped...howtopic=226390
Eu tot nu pricep cum pot fi unii atat de naivi incat sa creada o asemenea poveste.

#5
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

 Trafficante, on 16th November 2009, 01:34, said:

Salut, am trimis un avans pentru o masina. Mi se zicea ca se aduce cu traileru si alea alea... si nu s-a mai adus...avansul in jur de 300 de euro s-a dat. Ce pot sa-i fac tipului respectiv atita timp cat nu am semnat nimic si doar promisiuni..? As avea niste emailuri dar cam atit... . va multumesc el e din germania



Ai urmatoarele posibilitati:
1. Astepti sa se tina de cuvant.
2. Te razbuni pe el, in cuantumul valorii de 300 euro, sau
3. Pui cruce acestei sume! :huh:

#6
Trafficante

Trafficante

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 22.02.2007
am chitanta platii efectuate...direct pe cardul lui bancar..tipul e chiar el...!!! deci cardul lui!!! ce pot sa fac"? unii zic ca nu prea am ce-i face decat sa-l dau in judecata!!!el spune ca banii i-am trmis pentru avansul masinii si nu am mai cumparato si am pierdut banii dar eu i-am trimis banii ca sa vina la mine sa mi-o aduca...:(( ce pot sa fac? practic e cuvintul meu contra cuvintului lui am 2-3 emailuri trimise de la el...si cam atit. deci?practic nimic serios. n-am acte semnate nimic. Ma gandeam ca poate politia sa ceara convorbirile noastre si sa-l agate asa:(

Edited by Trafficante, 19 November 2009 - 01:53.


#7
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 09.08.2006
N-ai mai luat tu o teapa cu masina aia cu numere rosii? Cum reusesti?

#8
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
E simplu. Cine cauta intotdeauna chilipiruri e foarte posibil sa pateasca asa ceva. ;)

#9
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,601
  • Înscris: 01.12.2007
Daca ai emailurile si chitanta poti depune plangere la politie, este destul de evident ca nu este numai cuvantul tau impotriva lui. Mai departe trebuie sa se decurce ei sa adune alte probe

#10
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
pai si ce treaba are chitanta de la transfer ? poate i-ai transferat bani de placere, nu zice nicaieri ca are vreo obligatie

#11
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Asa cum am spus, nu ai ce face... daca nu ai scris un contract in care sa precizezi obligatiile fiecaruia, el nu poate fi tras la raspundere...nici macar civila!
In cele cateva email-uri ce scrie?
Daca iti scrie ca te-a inselat, ceea ce nu prea cred, poti incerca un proces civil....altfel, ramai ca la inceput....adica nu mai poti face nimic!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate