Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Parintii mei nu-mi vorbesc

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#19
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006
Scuze!
Ce e ala var de gradul 2? Nu ma pricep deloc la gradele astea de rudenie...Abia dupa ce aflu o sa am curaj sa-mi dau cu parerea. Multzam!

#20
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postbuntzi, on 3rd November 2009, 12:23, said:

Scuze!
Ce e ala var de gradul 2? Nu ma pricep deloc la gradele astea de rudenie...Abia dupa ce aflu o sa am curaj sa-mi dau cu parerea. Multzam!

N-am avut răbdare să citesc chiar tot, mai ales că m-am încurcat în tați, fii, nepoți și linii colaterale și necolaterale. :lol:
Dar vezi aici dacă te lămurești.

#21
LiviuBv

LiviuBv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 27.07.2008
Bine iti fac parintii ! Cum ai fost in stare sa faci asa ceva ? In fond si la urma urmei  aveti acelasi sange !

Fereasca Dumnezeu , a iesit Satana pe pamant !  Lumea o ia razna pe zi ce trece !  :death:

LE : Nu ai nici un frate ? Daca da, nu te-ai gandit sa te casatoresti cu el ? Tot ceva banal t-i s-ar fi parut ?

Edited by LiviuBv, 03 November 2009 - 12:47.


#22
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Veri sunt copiii din frati. Presupun ca de gradul doi , sunt copii din veri primari sau asa ceva...

#23
amicul_tau

amicul_tau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 712
  • Înscris: 09.09.2009

View PostLiviuBv, on 3rd November 2009, 12:45, said:

Bine iti fac parintii ! Cum ai fost in stare sa faci asa ceva ? In fond si la urma urmei  aveti acelasi sange !

Fereasca Dumnezeu , a iesit Satana pe pamant !  Lumea o ia razna pe zi ce trece !  :death:

Iubirea e oarba :P

#24
LiviuBv

LiviuBv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 27.07.2008
Eu zic sa divorteze sa le faca pe plac parintilor , iar dupaia sa se marite cu fratesu' . (daca are)

#25
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Adica unul din parintii ei si ai lui sunt veri primari.

#26
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View Postyasmi, on 3rd November 2009, 12:49, said:

Adica unul din parintii ei si ai lui sunt veri primari.
nu neaparat, verisor de gr. 2 este si fiul fiului fratelui bunicii.
am si eu o verisoara, ceva de genul : strabunica avea o sora....verisoara era stranepoata ei. mama mama ce frumusete de fata. cred ca ma insor, daca vrea si ea bineinteles. :rolleyes:

View PostLiviuBv, on 3rd November 2009, 12:45, said:

Bine iti fac parintii ! Cum ai fost in stare sa faci asa ceva ? In fond si la urma urmei  aveti acelasi sange !

Fereasca Dumnezeu , a iesit Satana pe pamant !  Lumea o ia razna pe zi ce trece !  :death:

LE : Nu ai nici un frate ? Daca da, nu te-ai gandit sa te casatoresti cu el ? Tot ceva banal t-i s-ar fi parut ?

tie ti-a fost spalat creierul, fara suparare.
in secolul 21 se vorbeste ca ar trebui sa se gandeasca "out of the box" pentru o viata inovatoare. sunt multe cutume si obiceiuri strabune tampite de care trebuie sa ne debarasam....dar vad ca unii tin cu dintii de ele, crezand ca se sfarseste lumea daca nu merg dupa traditia incultilor de stramosi.
vremurile se schimba, la fel ar trebui si comportamentul

daca legea permite si analizele spun  ca totul e ok....nu vad unde ar fi problema.
si eu m-am certat cu parintii ca nu o acceptau pe viitoarea nevasta...solutia: m-am mutat in chirie in alt oras si mi-am vazut de treaba. uite ca au trecut 2 ani si nimeni n-a murit, chiar ne intelegem mult mai bine ca inainte.
si hai sa fim seriosi, copii cu malformatii sau bolnavi cu diferite boli, etc se nasc si din casatoria unui banatea get beget cu o moldoveanca get-beget care n-au nici in clin nici in maneca unul cu altu...asa ca hai sa lasam aberatiile.

#27
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postamicul_tau, on 3rd November 2009, 12:48, said:

Iubirea e oarba :P

Există un rând din a mea semnătură pe care ar trebui să-l citești. Nu de alta, dar dragostea nu e oarbă.

View PostVipeR85, on 3rd November 2009, 13:10, said:

nu neaparat, verisor de gr. 2 este si fiul fiului fratelui bunicii.

Adică nepotul fratelui bunicii. :D

#28
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Bine, se incadreaza si nepoti si unchi, la gradul doi...de infractiune.  :D
Da , nu stim exact ,ca ea n-a zis. Ala ce l-am dat exemplu era cel mai trist...ca erau mai apropiati ,de singe.
Dar poate fi si prin alianta si atunci nu-s asa apropiati.

#29
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View PostLiviuBv, on 3rd November 2009, 12:45, said:

Bine iti fac parintii ! Cum ai fost in stare sa faci asa ceva ? In fond si la urma urmei  aveti acelasi sange !


spune-le-o si celor care au nevoie de transplant medular, sa nu mai iroseasca banii testand compatibilitatea.

mare-i gradina, da' multi i-au sarit gardu' cu sfaturile/critica in bat  :death:

#30
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009

View PostVipeR85, on 3rd November 2009, 13:10, said:

nu neaparat, verisor de gr. 2 este si fiul fiului fratelui bunicii.
am si eu o verisoara, ceva de genul : strabunica avea o sora....verisoara era stranepoata ei. mama mama ce frumusete de fata. cred ca ma insor, daca vrea si ea bineinteles. :rolleyes:

Stranepotii nu-s de gradul 3 ? Cred ca da.


Astia de gradul 2, unii din bunici au fost frati sau veri.

#31
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006
regret, dar nu am inteles nimic. nu m-am priceput niciodata la veri/cumetri/cumnati de veri de-ai doilea si alte de-astea.
dar daca legatura de rudenie ajunge la ceva de genul bunicii bunicilor erau veri primari, apoi scuze, da' cui naiba ii pasa?
Sunt sigur ca in conditiile de fata ideile preconcepute si prejudecatile cantaresc mult mai mult decat logica. Mai sap dupa rudeniile alea...

#32
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Adevarul e ca o alianta din asta, nu te poate bucura ca parinte. Bine ca au scapat teferi in trei.

#33
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postyasmi, on 3rd November 2009, 13:21, said:

Dar poate fi si prin alianta si atunci nu-s asa apropiati.

Da, la asta mă gândeam și eu mai devreme. Cei prin alianță, deși pot fi de gradul doi, sunt destul de „îndepărtați”.

#34
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
In mod normal nu prea postez p-aici, dar am si eu niste frustrari privind parintii si tre sa-mi vars nervii pe undeva!

View PostLiviuBv, on 3rd November 2009, 12:45, said:

In fond si la urma urmei  aveti acelasi sange ! Fereasca Dumnezeu , a iesit Satana pe pamant !  Lumea o ia razna pe zi ce trece !  :death:

Bai creier neted, ia poveste-ne tu, cum conform credintei tale, am ajuns noi aproape 7 miliarde, din doar doi oameni?


Iar pentru initiatoarea topicului, capu' sus! Casnicia si fericirea ta, sunt cele mai importante! Lasa-i in prostia lor!

Edited by Berti, 03 November 2009 - 13:49.


#35
LiviuBv

LiviuBv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 27.07.2008

View PostBerti, on 3rd November 2009, 13:48, said:

Bai creier neted, ia poveste-ne tu, cum conform credintei tale, am ajuns noi aproape 7 miliarde, din doar doi oameni?
Bai cap de guma, daca esti de acord cu ceea ce a facut fata asta , ia insoara-te cu maica-ta ! Fuck off !

View PostVipeR85, on 3rd November 2009, 13:10, said:

...
Nu mi-a fost spalat creierul ! Sunt de acord ca suntem in sec.XXI ,lumea se schimba, dar da-o in plm de treaba ! Asa ceva nu se face ! M-am saturat de povestea ca lumea evolueaza si bla bla ! Tre sa fiu de acord cu tot ce se intampla in lumea asta de cacat ?! Tre sa fiu de acord cu homosexualii care se casatoresc  si se ling pe strada , iar copiii mei sa vada acest lucru ? Tre sa fiu de acord cu casatoriile astea in familie ? Lumea asta se duce de rapa , serios ! Se apropie sfarsitu' ...

LE : Bag seama ca sunteti de acord cu ceea ce a facut psihopatu' care si-a tinut fata inchisa in beci toata viata si i-a facut 13 copii ?

Edited by LiviuBv, 03 November 2009 - 14:07.


#36
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View PostLiviuBv, on 3rd November 2009, 14:02, said:

LE : Bag seama ca sunteti de acord cu ceea ce a facut psihopatu' care si-a tinut fata inchisa in beci toata viata si i-a facut 13 copii ?
Comparatia asta e cel putin fortata

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate