Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Mi se restarteaza calculatorul cand ma joc

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
robert_boy_05

robert_boy_05

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 13.07.2008
AMD sempron 2600+    ,  1.61ghz  , 512 ram  , place video 128 mb nvidia gforce 5500x
Cam asta e calculatorul meu sper ca am scris tot.
Acum sa va zic problema mea .Cand intru intrun joc ma lasa sa ma joc putin si dupa aceia imi da restart fara nici un fel de mesaj care sa-mi arate vreo eraore pur si simplu imi da restart .PRECIZEZ 3 lucruri:
1.Imi da restart doar la jocurile mari .Cele de cativa mb cum ar fi luxor zuma si altele merg perfect. si nu-mi da restart daca nu ma joc il pot lasa ore in sir fara sa mi se intample nimic.
2.Am observat ca daca il tin stins o perioda ma lasa mai mult timp sa ma joc pana imi da iar restart .
3.Am un coleg care a avut aceeasi problema si el sia scos placa de metal de la calculator si a l-a lasat descoperit.Acum lui ii merge perfect. Eu nu pot face asta deoarece acum cateva luni miam schimbat placa de baza si mia pus garantie pe ea si daca scot semnul nu mai e buna garantia va multumesc. Sper ca ma puteti ajuta .

#2
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.697
  • Înscris: 19.05.2009
Se incinge una din componente, si cam asta e rezultatul.
Afla care, banuiesc ca procesorul, instaleaza un speed fan sau everest si vezi acolo.
Gaseste o solutie sa`l racesti. Carcasa cu airflow mai bun, ventilatoare in plus, cooler de procesor...
Cu pasta termoconductoare cum stai ?

#3
robert_boy_05

robert_boy_05

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 13.07.2008

View PostSirLaurentiu, on 24th October 2009, 21:30, said:

Se incinge una din componente, si cam asta e rezultatul.
Afla care, banuiesc ca procesorul, instaleaza un speed fan sau everest si vezi acolo.
Gaseste o solutie sa`l racesti. Carcasa cu airflow mai bun, ventilatoare in plus, cooler de procesor...
Cu pasta termoconductoare cum stai ?

O sa incerc sa iau acum everest .Sincer eu avand 13 ani nu prea am cum sa fac schimbari decat software la calculator si cu pasta nu stiu.Iar prin apropiere nu e mai nimeni care sa se priceapa in It practic eu sunt singurul care stie cat de cat :)

Motherboard 41  ;Cpu 47  ;Cpu diode 43 Coling fan cpu 3.0 Cam asta imi arata cu everest mai mult nu prea inteleg cu el sorry

#4
ARICIU692000

ARICIU692000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 135
  • Înscris: 17.11.2008
Eu nu pot face asta deoarece acum cateva luni miam schimbat placa de baza si mia pus garantie pe ea si daca scot semnul nu mai e buna garantia va multumesc. Sper ca ma puteti ajuta  


atunci i-al frumos si dute cu el la cei care a pus sigiliu.  este in garantie si posibil sa nu fi pus destula pasta?

#5
mafy

mafy

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 951
  • Înscris: 22.12.2006

View Postrobert_boy_05, on 24th October 2009, 21:55, said:

O sa incerc sa iau acum everest .Sincer eu avand 13 ani nu prea am cum sa fac schimbari decat software la calculator si cu pasta nu stiu.Iar prin apropiere nu e mai nimeni care sa se priceapa in It practic eu sunt singurul care stie cat de cat :)

Motherboard 41  ;Cpu 47  ;Cpu diode 43 Coling fan cpu 3.0 Cam asta imi arata cu everest mai mult nu prea inteleg cu el sorry
Astea is temperaturile cand te joci sau cand ai doar Winamp si mess deschis ?

Editat de mafy, 24 octombrie 2009 - 21:10.


#6
robert_boy_05

robert_boy_05

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 13.07.2008
Cand naveam nimic deschis pur si simplu cand nu face nimic.

Motherboard 51 ;Cpu 50 ;Cpu diode 44 Coling fan cpu 3.0 astea sunt cand ma joc

Editat de robert_boy_05, 24 octombrie 2009 - 21:18.


#7
ARICIU692000

ARICIU692000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 135
  • Înscris: 17.11.2008
daca pana sa schimbi placa de baza nu ai avut probleme ? si ai schimbat placa de baza  dute la cei care au montato .problema poate fi de la .CPU .sa nu aiba pasta destula .sau sa se fi desprins  coolerul  de  pe procesor. si alte cauze si toate astea sunt montate pe placa de baza ,si daca ei au pus sigiliu sa rezolve problema ei' asta este parerea mea

#8
robert_boy_05

robert_boy_05

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 13.07.2008
Am modificat placa de baza acum cateva luni si am problema asta de cateva zile totusi o sa merg cu el sa vad ce pot face.

#9
ARICIU692000

ARICIU692000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 135
  • Înscris: 17.11.2008
ai si varianta sa-l desfaci tu dar o sa pierzi garantia .si daca problema este un slot de ram .pierzi garantia ?

cel mai bine este sa mergi cu el la cei care au montat placa de baza.

#10
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 387
  • Înscris: 04.01.2008
daca nu are deloc pasta pe procesor ce se intampla?
nu stiu ce mi-a venit mai demult si am sters-o pe toata...nu stiam la vremea aia ce rol are..si acum nu mai e.

cand intru in cs (singuru care il mai joc din cand in cand) dupa cateva minute mi se blocheaza apoi mi se restarteaza.

#11
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.897
  • Înscris: 06.10.2003
Se incinge, pt. ca transferul de caldura de la chip la radiator e deficitar, in lipsa acelei paste.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate