Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

VA rog mult sa ma ajutati cu o problema care din simpla a devenit delicata

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
tkaiw0

tkaiw0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.04.2007
Acum 3 luni am fost batut de 2 indivizi necunoscuti intro seara in jurul orei 22 fara nici un motiv in timp ce ma aflam in apropierea casei.Urmatoarea zi am fost internat la maxilo-faciala pentru fractura de maxilar.Dupa internare am scos certificat medical pe care am 21 zile de ingrijiri medicale.
     Am facut plangere la politie avand 3 martori.Acum cateva zile am fost chemat la politie pentru o confruntare doar cu unul din cei implicati.Respectivul m-a acuzat ca eu l-am provocat lovindu-l peste cap cu palma.Iar politistul dadea semne ca si el ma acuza tot pe mine de fals in declaratie.
     Ce ma sfatuiti sa fac in continuare.Sa mi iau un avocat, sa-i dau in judecata sau sa las politia sa vad ce face?(Acuzatii sunt minori)

Edited by tkaiw0, 20 October 2009 - 14:22.


#2
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Ia-ti avocat ala te apara de rahati de politai de genu' asta de care spui tu ! Plus ca aproape sigur tu o sa castigi procesul si ei iti vor plati cheltuilelile de judecata plus banii pe care-i ceri tu ca daune. Nu lasa sa scape astfel de oameni , macar pune-i sa plateasca !

#3
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
Doar pentru o palma de obicei stiu cazuri in care victima a primit circa 1.000 roni despagubire,in cazul tau pentru ca sunt minim 20 zile ingrijiri medicale,de fapt ai 21 si inclusiv cu ori fara plingerea ta anchetatorii trebuie sa faca demersuri necesare pentru tragerea la raspundere a celor presupusi vinovati dar numai in baza unor deovezi/marturii etc.

Iti recomand sa-ti iei avocat,sa-i acuzi pe respectivii de vatamare corporala,ceri despagubiri morale si civile plus cheltuieli de judecata.
Pune procesul pe rol,avocatul iti explica ce demersuri sa faci si e bine sa te asiste in declaratiile date la politie.
Ceea ce declari in acele declaratii trebuie sa fie numai intimplari reale,nu ce-ti dicteaza lumea ca asa e mai bine.
Sa lasam acuzatia prietenului tau,legea de obicei al ia pe cel care ramane in picioare.
Chiar daca l-ai provocat si acesta sa zicem era in legitima aparare,a depasit limitele,deci unde dai tot nu iese bine pentru el si amicul lui care spui ca te-au agresat fizic.

  Nu declara nimic fara avocat in declaratii,te asteptam sa ne spui ca exista un dosar pe rol inaintat in justitie.

Edited by Header, 20 October 2009 - 15:47.


#4
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,050
  • Înscris: 03.12.2005
Si daca l-ai fi provocat ce, e vreun capitol in CP unde zice ca e iertat daca a fost provocat? Cere o audienta la cine e comandantul sectiei de unde e politistul respectiv si explica-i cum e situatia. N-ai de unde sti ca aia nu-s cunoscuti sau a luat vreo spaga sa-i faca celuilalt viata mai usoara.

In orice caz, tu scrie adevarul in declaratii si sustine-l oricat te-ar freca ala la melodie. Daca tu-ti sustii declaratia pana la capat si e conforma cu adevarul n-au de unde gasi probe sa ti-o rastoarne.

#5
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
E aproape normal ca agresorii să nu recunoască fapta săvârșită și să caute motivații pentru ea...
Dacă tu ai martori când ai fost agresat, nu trebuie să-ți faci prea mari probleme despre soluția dosarului tău, iar un eventual avocat te poate ajuta în sensul că te-ar liniști în ceea ce privește legalitatea probelor administrate în cauză...

#6
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Eu as avea propunerea sa nu mai fie lasati sa posteze aici toti neavenitii .
e ca si cum l-as sfatui eu pe unul cum sa faca o casa.
In afara de ultimul raspuns, toti sunt varza si se vede ca n-au nici o treaba cu domeniul asta...

#7
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Mulțumesc!
Ăsta este forumul.... :huh:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate