Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Instant Messaging pe telefoanele mobile (CHAT)

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#127
staicueduard

staicueduard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 25.03.2006
salutare!!!!am k700i setat perfect mere mesu , pot sa trimit  dar nu stiu de ce nu pot primesc mesaje inapoi.. e pe fast pool pe site adik la 2 minute si nu merGE!!CE FACC k ma oftic!!!se k700i!!pls pls

#128
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
A mai observat coneva ca yamigo nu merge?

Alte servicii similare mai sunt?

#129
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

View Postmars0212, on Dec 29 2006, 01:37, said:

A mai observat coneva ca yamigo nu merge?

Alte servicii similare mai sunt?

Am gasit acum www.speago.com, dar nu ofera interoperabilitate cu alte retele gen Yahoo, MSN ..doar serviciul IMPS.
Mi-am facut cont ..m-am conectat ..merge ..dar n-am avut cu cine sa chatuiesc  :lol:

#130
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Se pare ca Yahoo a lansat un serviciu de IMPS: aici
Eu n-am un Nokia sa-l testez .. serviciul fiind disponibil doar pentru terminale Nokia :cursing:

#131
all3x_is_here

all3x_is_here

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 09.02.2007
Nu prea am inteles eu ce ai zis tu acolo.dar daca s-ar putea sa-mi expici si mie.
Am un SAGEM Myx-6.Se poate vorbii pe messenger dupa el???
Si cum pot face asta?

#132
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

View Postall3x_is_here, on Mar 28 2007, 08:23, said:

Nu prea am inteles eu ce ai zis tu acolo.dar daca s-ar putea sa-mi expici si mie.
Am un SAGEM Myx-6.Se poate vorbii pe messenger dupa el???
Si cum pot face asta?

Foloseste mai bine o aplicatie Java pentru Yahoo Messenger .. http://www.shmessenger.ro ..
Trebuie sa-ti faci cont pe site ..si sa bagi userul si parola de-acolo plus user si pass de la yahoo.

#133
all3x_is_here

all3x_is_here

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 09.02.2007

View PostFreeMan_FX, on Mar 28 2007, 09:17, said:

Foloseste mai bine o aplicatie Java pentru Yahoo Messenger .. http://www.shmessenger.ro ..
Trebuie sa-ti faci cont pe site ..si sa bagi userul si parola de-acolo plus user si pass de la yahoo.
Dar merge dupa Sagem MYX 6?ca sa stiu daca ma chinui sa fac cu programu ala pentru ca nu am inteles mare lucru cumse face  -_-

#134
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

View Postall3x_is_here, on Mar 29 2007, 08:57, said:

Dar merge dupa Sagem MYX 6?ca sa stiu daca ma chinui sa fac cu programu ala pentru ca nu am inteles mare lucru cumse face  -_-

Merge ..incearca versiunea 1.8 ...si daca nu-ti merge ..incearca 1.2  -_-

#135
all3x_is_here

all3x_is_here

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 09.02.2007

View PostFreeMan_FX, on Mar 29 2007, 09:18, said:

Merge ..incearca versiunea 1.8 ...si daca nu-ti merge ..incearca 1.2  -_-
Ai putea sa`mi explici cum se face?de la un capat la celalalt...va rog

#136
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

View Postall3x_is_here, on Mar 29 2007, 20:37, said:

Ai putea sa`mi explici cum se face?de la un capat la celalalt...va rog

Ce-i de explicat ? ..iti iei programul de pe site ..ti-l pui pe telefon ..bagi userul pe care ti l-ai creat pe site si userul de yahoo ..atat ..ce altceva ?

#137
all3x_is_here

all3x_is_here

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 09.02.2007

View PostFreeMan_FX, on Mar 29 2007, 22:49, said:

Ce-i de explicat ? ..iti iei programul de pe site ..ti-l pui pe telefon ..bagi userul pe care ti l-ai creat pe site si userul de yahoo ..atat ..ce altceva ?
Am o intrebare...cum bag programul pe telefon?am cablu de date...

#138
andy84

andy84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.09.2005
functioneaza superb pe un k750i+wap unlimited.

#139
vasiliuadrian

vasiliuadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 08.06.2006
Stie cineva daca exista un client de email java care sa te avertizeze in timp real de primirea unui email (nu care sa se conecteze la un anumit interval de timp la serverul de mail)?

#140
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

View Postvasiliuadrian, on Apr 10 2007, 18:44, said:

Stie cineva daca exista un client de email java care sa te avertizeze in timp real de primirea unui email (nu care sa se conecteze la un anumit interval de timp la serverul de mail)?

Mai eficient e sa folosesti functia de e-mail a telefonului (daca are) .. altfel decat sa verifice pe serverul de mail cum crezi ca se poate ?  :huh:

#141
vasiliuadrian

vasiliuadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 08.06.2006
Mai stiti si alte situri care sa mearga cu clientul IMPS al telefonului? (fara yamigo care am inteles ca nu mai merge).

#142
Andretti

Andretti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 12.11.2005
Yamigo merge fara probleme. Cititi cu atentie instructiunile apoi o sa-l configurati foarte usor. Eu l-am testat pe nokia N73, totul ok, cu exceptia listei de contacte. Pe site, am bifat "Fetch contacts" si cred ca am incercat de 5-6 ori login de pe tel dar degeaba; se logheaza, dar contacte ioc. Nu a functionat nici cand am trimis un mesaj de pe PC.
Undeva pe site o sa gasiti optiunea " Online users stats" care va ajuta sa faceti rost de ID-uri. :))
Sfatul meu e sa o lasati balta.Nu va mai chinuiti cu IM chat-ul asta ca e o porcarie. Solutii pt a folosi Yahoo messenger pe mobil sunt "n", doar ca trebuie sa aveti imaginatie cand cautati pe prietenul nostru Google.

Pt telefoanele compatibile Java (J2ME), gasiti messenger software A.I.C.I. .Selectati modelul telefonului, apoi in partea stanga faceti click pe Messengers. O sa gasiti mai multe aplicatii messenger, asa nu va ramane decat sa le testati.
In functie de telefon, exista mai multe metode de a instala aplicatiile. Din proprie experienta o sa enumar cateva:

- pt Motorola aveti nevoie de 2 programe si anume Midway 2.8 si Jadmaker. Mai multe detalii A.I.C.I.
si nu numai...
- pt LG aveti nevoie de JADMaker si rabdare pt a citi instructiunile de A.I.C.I. :D
- pt PDA, Pocket PC, Smartphone, aplicatiile se instaleaza din PC folosind Active Sync+conexiunea USB, irDA sau Bluetooth.Kit-ul de instalare trebuie sa aiba extensia .CAB
- pt Symbian....stie toata lumea :D

Concluzia:
Baieti faceti altceva mai bun decat servere IMPS. Si mie imi pare rau ca am pierdut timpul la PC facand site-uri WAP. :frust:

#143
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005
bun..
am un sony ericsson w200i , cu firmware R4JA011 , ma conectez cu optiunea "My friends" din mesaje . Sunt pe Vodafone , am optiunea de 10 MB / 3 dolari ( sau 2.66 de euro..cat e acum , e irelevant oricum) . N-am nici o eroare..problema e ca n-am nici un ID :) ( am primit mesajele promotionale..setarile sunt facute conform cerintelor , am fetch contacts bifat). am incercat sa vbesc cu "Weather" si mia zis cate grade sunt in bucuresti :P ,dar cand incerc eu sa adaug un id nu merge sa vorbesc cu el. Pe calculator , prietenii imi zic ca vad ca intru on , si imediat off. Am incercat sa-mi trimit mesaj ( alt id -> id de pe tel ) dar nu este primit , si mesajul imi ramane OFFLine

mi-am dat add la id meu , si cand am trimis mesaj , mi-a zis "Failed"

what should i do  :rolleyes: ?

#144
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
He He :D ai reusit sa reinvii topicul asta...

eu nu pot sa cred ca producatorii de telefoane, respectiv de soft...au conceput si instalat un client IMPS care nu poate fi folosit decat cu yamigo si se bazeaza pe el... (o chestie care azi e, maine nu mai e)
ce legatura este intre yamigo si ei?!? mi se pare imposibil sa nu existe alte posibilitati mai decente si mai sigure de a folosi clientul IM care sa recunoastem... are unele avantaje, principalul fiind ca merge in backround
altfel... exista zeci de softuri java clienti IM care se conecteaza direct pe server, fara intermedierea tertilor... problema e ca... ii dai minimize... s-a oprit... nu te mai anunta daca primesti mesaje, etc dar macar functioneaza ireprosabil sau ma rog... atat de ireprosabil cat le permite yahoo, respectiv msn (deci tot yahoo, acum ca poti chatui si cu IDuri msn pe yahoo :) )
evident ca varianta cea mai simpla e folosirea interfetei web messenger... nu trebuie descarcat sau instalat soft... nu trebuie setari :)


aaa... si sa nu uitam... exista Yahoo messengar pentru mobile... e adevarat ca doar pentru smartphones dar totusi...  :rolleyes:

Edited by Nero-d, 03 December 2007 - 06:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate