Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Toaletele din baruri/cluburi

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

View PostHekate, on 18th October 2009, 19:28, said:

Asta banuiesc ca zici de barurile mai normale, la care isi permite orice student sa mearga. Sper ca nu si de alea cat de cat de fitze. :huh:
Normal, in alea de fite se face urgent curatenie.

Dar asta nu inseamna ca pe acolo nu s-or intampla chestii dubioase, numa' pentru ca nu le vedem.

#20
karmacodedd

karmacodedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 02.05.2009
Am fost odata in unul dintre cele mai luxoase baruri de la mine din oras, mergeam saptamanal acolo pana intr-o zi cand intra un om al strazii si merge la toaleta, isi face nevoile si pleaca. Barmanii l-au vazut dar nu au intervenit.

Alta faza: eram intr-un club pentru prima oara, venea sa cante ceva artist cunoscut, multa lume, etc. La baie era un wc infundat cu tampoane. Pe capacul wc-ului era un c***t imens.

In nici unul dintre locuri nu am mai fost. Deci DA, toaleta conteaza daca ma mai intorc intr-un loc sau nu.

#21
Hekate

Hekate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.07.2007
Eu chiar asa n-am patit-o . Ce ziceti voi aici sunt povesti de groaza, ma asteptam sa ziceti ca s-au intamplat in vreun club de studenti ... dar above average  :puke: . Localul o fi fost destinat tipilor cu bani, ei sunt vinovati ca au adus asemenea specimene pe acolo. :thumbdown:

#22
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postkarmacodedd, on 18th October 2009, 19:27, said:

Am fost odata in unul dintre cele mai luxoase baruri de la mine din oras, mergeam saptamanal acolo pana intr-o zi cand intra un om al strazii si merge la toaleta, isi face nevoile si pleaca. Barmanii l-au vazut dar nu au intervenit.
Asta nu mi se pare ceva de blamat. Ba mai mult, omul ala a strazii e de apreciat ca a intrat acolo si nu s-a p***t in mijlocul strazii!!!

Iar placa mi se pare de fite si exagerata, si daca nu v-o sta un fir de par drept ci un pic ondulat care-i problema? :huh:

E drept, curatenia e necesara, dar femeiele de serviciu vin si verifica la 2-3 ore nu pot sa fie acolo constant!!! Daca-s 10 nesimite care isi fac nevoile pe langa buda nu e problema oamenilor de la curatenie ci a alora. Cu alte cuvinte, mai trebuie EDUCATE fetitele inainte de a fi invinovatite femeile de serviciu si patronii
Spoiler
.

#23
Hekate

Hekate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.07.2007
Patronii de ce ar fi vinovati ?

#24
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
oricum toaleta fetelor este mai "curata" decat cea a baietiilor..de, barbatii sunt niste porci  :))

#25
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
A fost o ironie, nu?
Ca de obicei se intampla exact invers. :)

#26
shteck2k6

shteck2k6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 19.10.2006
Si mie mi-au spus mai multe persoane (rude, cunostinte) cum ca la toaleta femeilor e multa mizerie. Deci s-ar parea ca e "pe bune" mitul asta cu toaleta femeilor murdara.
Nu inteleg totusi motivul.
Oare sa fie din cauza ca femeile acasa la ele sunt cele care spala si curata toata casa, iar din cand in cand mai vor sa "se cace pe pereti"?

#27
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Nu stiu daca e ok sa fac o generalizare, dar am observat o chestie la prietenii/cunostintele mele: acolo unde stau 2 tipi impreuna in apartement/camera de camin e mult mai curat decat acolo unde stau 2 tipe de exemplu. Nu cred ca isi varsa ele frustrarile pe buda piblica, ci pur si simplu asa s-au invatat.

#28
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostJaqueline, on 3rd November 2009, 22:36, said:

acolo unde stau 2 tipi impreuna in apartement/camera de camin e mult mai curat decat acolo unde stau 2 tipe de exemplu.

Nici eu n-as generaliza dar daca vorbim de curatenie si mie mi-a facut mai multa placere cand am stat cu tipi decat cand am stat cu tipe in apartament. Nu stiu daca am fost eu mai ghinionista de-am nimerit numai cu imputite dar...


Oricum, eu-s de parere ca e imposibil sa fie curat in toalete cat timp sunt atat de multi oameni nesimtiti si mi-se-rupisti care le folosesc.

#29
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View PostDev, on 4th November 2009, 00:00, said:

Nici eu n-as generaliza dar daca vorbim de curatenie si mie mi-a facut mai multa placere cand am stat cu tipi decat cand am stat cu tipe in apartament. Nu stiu daca am fost eu mai ghinionista de-am nimerit numai cu imputite dar...


Oricum, eu-s de parere ca e imposibil sa fie curat in toalete cat timp sunt atat de multi oameni nesimtiti si mi-se-rupisti care le folosesc.


nu mai zic de internate :rolleyes:

iar in cluburi nu merg , asa ca nu imi pot spune parerea despre "toaletele" lor
imi aleg insa baruri de bun simt unde stiu ca nu o sa imi ia nasul din loc cand voi deschide usa la "toaleta"  :rolleyes:

#30
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
:lol: Traim in Romania (firar ea de tiganca) si asta ne ocupa tot timpul.
Cel mai bine ne mutam in alta parte gen Italia.
In general, romanii sunt mai nesimtiti ca Puya ii invata sa fie cei mai tari si sa-i doara undeva de toaleta altora etc. ... asa este la noi.
Acuma nu toti suntem la fel dar sa fim seriosi  :thumbdown:

Pana la urma toaleta e locul unde scapi de mancarea de care corpul tau nu mai are nevoie, asa si? Trebuie sa ajunga intr-un vas care se spala singur, mai mult de atat ce vrei?
Daca unul "da pe langa" altul zice: lasa ca si ala dinaintea mea a fost mai nesimtit; si uite unde se ajunge, probabil ca si persolanul "ca la mare" nu-si face treaba cum trebuie.

Deci tot mai bine altundeva fara tigani care sa te fure in autobuz, basescu si altii care in 20 ani nu au facut o autostrada si nesimtiti care nu stiu nici macar cum sa-si faca nevoile, ce sa mai zic despre "unde".

In concluzie: "Mai civilizati-va 'tu-va in ..... de gaozari" ca asa se spune, nu?  :notangel:  :nonobad:

Edited by reventon, 14 November 2009 - 21:51.


#31
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Al dracu' Puya asta. Nu mai asculta porcarii, daca nu esti in stare sa bagi la cap ce ti se zice acolo.

#32
shteck2k6

shteck2k6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 19.10.2006

View Postreventon, on 14th November 2009, 21:50, said:

:lol: Traim in Romania (firar ea de tiganca) si asta ne ocupa tot timpul.
Cel mai bine ne mutam in alta parte gen Italia.
In general, romanii sunt mai nesimtiti ca Puya ii invata sa fie cei mai tari si sa-i doara undeva de toaleta altora etc. ... asa este la noi.
Acuma nu toti suntem la fel dar sa fim seriosi  :thumbdown:

Pana la urma toaleta e locul unde scapi de mancarea de care corpul tau nu mai are nevoie, asa si? Trebuie sa ajunga intr-un vas care se spala singur, mai mult de atat ce vrei?
Daca unul "da pe langa" altul zice: lasa ca si ala dinaintea mea a fost mai nesimtit; si uite unde se ajunge, probabil ca si persolanul "ca la mare" nu-si face treaba cum trebuie.

Deci tot mai bine altundeva fara tigani care sa te fure in autobuz, basescu si altii care in 20 ani nu au facut o autostrada si nesimtiti care nu stiu nici macar cum sa-si faca nevoile, ce sa mai zic despre "unde".

In concluzie: "Mai civilizati-va 'tu-va in ..... de gaozari" ca asa se spune, nu?  :notangel:  :nonobad:
1) A fost o tortura sa-ti citesc postul;
2) Ce aveti toti cu Basescu de il pomeniti si pe topicul despre toalete?

#33
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008

View Postshteck2k6, on 14th November 2009, 23:38, said:

1) A fost o tortura sa-ti citesc postul;
2) Ce aveti toti cu Basescu de il pomeniti si pe topicul despre toalete?
BASE si toaletele :lol: =)), pai acum BASElu e la conducere si daia ne referim la el
Si eu nu ascult puya, am dat decat un exemplu, Nicolae Guta si Florin Salam e bine ?

Edited by reventon, 17 November 2009 - 22:28.


#34
Smeagolitza

Smeagolitza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2009
 

View Postreventon, on 14th November 2009, 21:50, said:

Daca unul "da pe langa" altul zice: lasa ca si ala dinaintea mea a fost mai nesimtit; si uite unde se ajunge, probabil ca si persolanul "ca la mare" nu-si face treaba cum trebuie.

Nu cred că asta e o scuză pentru următorul care intră în toaletă. Însă, din păcate, mulți merg pe principiul ăsta "doar n-oi fi eu mai fraier".

Revenind la ideea principală. În general nu mai calc printr-un local în care am avut o experiență neplăcută la baie. Desigur, există și excepții, dar ele nu fac decât să întărească regula.
Ce mă scoate pe mien din sărite la toalete e sistemul de uși ca la hanurile din vestul sălbatic. Adică două uși care se bălăngăne în ambele părți, în locul uneia care se închide normal. Încă nu mi-am dat seama care-i rostul lor.
În rest, atâta timp cât există hârtie igienică și apă curentă, mă declar mulțumită.

Edited by Smeagolitza, 26 November 2009 - 13:26.


#35
MRcrispy

MRcrispy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 08.07.2008

Quote

Nu cred ca isi varsa ele frustrarile pe buda piblica

Sunt pe jos de ras :lol:
Dar e adevarat, baile baietilor sunt mai curate, in afara de o picatura-2 de pipi pe gresie si un muc de tigara nimic mai mult.
Pe cand fetele.... recititi posturile anterioare :lol:

#36
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Sa vedeti la sala de fitness de LUX , cum se gaseste cate una de se kk in dus si il lasa acolo.  :puke:  Una a fost prinsa in fapt de instructoarea de aerobic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate