Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

Dragostea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
68 replies to this topic

#37
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004

u9511160, on May 18 2005, 01:10, said:

@Ina: Iti dau un exemplu din experienta mea:

Dupa o relatie de 1 an a trebuit sa lipsesc 3 luni din tara (plecat in delegatie).
Cand m-am intors am simtit ca ceva nu e in regula.... nu mai era ca la inceput.
Am discutat problema, ea mi-a spus ca stie ca e din cauza ei, dar nu stie ce s-a intamplat. Am hotarat sa luam "o pauza" sa vedem ce simtim. Dupa 1.5 luni de pauza eu am incercat sa refac relatia, am facut tot ce am putut, dar nu s-a schimbat nimic in comportamentul si in sentimentele ei si nu stie de ce.....eu totusi am incercat in continuare.....
M-am convins ca nu mai simte nimic pentru mine in momentul in care am invitat-o la Roma (eu sunt aici in delegatie, singur)....si mi-a raspuns ca nu vine.....

...eu cred ca as fi mers pana la capatul Pamantului pentru ea.....

Ideea e ca acum sunt mai linistit si mai calm. Nu mai sufar atat de mult si am sa incerc sa gasesc pe altcineva.....

<{POST_SNAPBACK}>


poate la 1 an relatia voastra era totusi inca frageda si 3 luni despartiti dureaza atat de mult!
1,5 luni de pauza iar mi se pare mult.daca era ceva f puternic intre voi doi, trebuia sa simtiti ca nu mai rezistati fara celalalt la nici  o saptamana de stat, in mod oficial, "in pauza"
insa e bine ca acum esti ok. :console:

#38
u9511160

u9511160

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.02.2005

Ina, on May 18 2005, 01:30, said:

pozitiile sociale-din fericire nu suntem in India ca sa fim nevoiti sa ne supunem regululor vreunei caste! aceste pozitii sociale sunt contorizate de nivelul venitului celor doi, de acord?iar pozitia sociala (-->adica venitul-->adica banii) nu ar reprezenta o problema daca cei doi se iubesc cu adevarat.

Cred despre cuplurile care se despart dupa perioade mari de timp pe motiv ca : "am descoperit ca nu ne potriveam" ca, de fapt, ele au luat hotararea sa nu se mai confrunte cu problemele cotidiene ale unei relatii.Este ca si cum tot te certi si te certi si simti ca ajunge, ca nu mai poti , ca nu ami are nici un rost si trebuie pus punct.Ca s-a umplut paharul.Dar daca iti totusi doresti sa continui alaturi de persoana iubita, tocmai pentru ca o iubesti, atunci cred ca in paharul ala mai e loc de inca un pic.Mai tarziu, cine stie?poate descoperi ca paharul nu avea fund! :P

<{POST_SNAPBACK}>


1. nu e cazul la noi....avem amandoi venituri destul de mari

2. iarasi nu e cazul, nu ne-am certat niciodata (in afara de lucruri minore), in ultima perioada am acceptat orice, dupa cum stii deja fara nici un rezultat. un lucru interesant e ca cu cat trece mai mult timp de la despartire de fiecare data cand ma gandesc ca poate vom mai fi vreodata impreuna imi vin in minte toate lucrurile care m-au deranjat vreodata la ea....si acest lucru ma face din ce in ce mai mult sa nu mai doresc sa fim impreuna din nou.

#39
u9511160

u9511160

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.02.2005

Ina, on May 18 2005, 01:38, said:

poate la 1 an relatia voastra era totusi inca frageda si 3 luni despartiti dureaza atat de mult!
1,5 luni de pauza iar mi se pare mult.daca era ceva f puternic intre voi doi, trebuia sa simtiti ca nu mai rezistati fara celalalt la nici  o saptamana de stat, in mod oficial, "in pauza"
insa e bine ca acum esti ok. :console:

<{POST_SNAPBACK}>


Da, pentru mine au durat foarte mult...insa nu sunt sigur cat au durat pentru ea....

Eu cred ca era ceva foarte puternic cu adevarat (inainte de delegatie), si asta imi sustine punctul de vedere, ca pur si simplu se intampla sa dispara dragostea....

Noi eram "in pauza" ca sa testam sentimentele ei....pentru ca pe ale mele le cunosteam....si crede-ma ca am asteptat in fiecare minut sa ma sune sa-mi spuna ca vrea sa ne vedem....dar pana la urma tot eu am sunat...sa spun ca nu mai rezist.

#40
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004

u9511160, on May 18 2005, 01:43, said:

cu cat trece mai mult timp de la despartire de fiecare data cand ma gandesc ca poate vom mai fi vreodata impreuna imi vin in minte toate lucrurile care m-au deranjat vreodata la ea....si acest lucru ma face din ce in ce mai mult sa nu mai doresc sa fim impreuna din nou.

<{POST_SNAPBACK}>

cred ca incerci sa te minti singur.e o atitudine normala, in situatia de fata.
dar poate ar fi mai bine sa nu te mai gandesti deloc la eventualitatea reluarii relatiei.asa cum ai zis mai sus,

Quote

am sa incerc sa gasesc pe altcineva...


#41
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Unele lucruri se termina pur si simplu...si nu poti sa condamni un om pentru ca pur si simplu nu te mai iubeste....Mie una mi se pare de maxim bun simt sa vina si sa-ti spuna asta...si daca ti-o spune n-ai de ce sa mai cauti explicatii. Pur si simplu nu mai simte.

#42
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004

u9511160, on May 18 2005, 01:50, said:

Noi eram "in pauza" ca sa testam sentimentele ei

<{POST_SNAPBACK}>

dar erai sigur de sentimentele ei de dinainte de plecarea ta in delegatie?

#43
u9511160

u9511160

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.02.2005

Ina, on May 18 2005, 01:56, said:

dar erai sigur de sentimentele ei de dinainte de plecarea ta in delegatie?

<{POST_SNAPBACK}>


Mi-am dat seama singur ca ceva nu mai merge. Ea nu mi-a spus nimic (si ea vroia sa refaca relatia), pur si simplu am simtit asta.

#44
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004

bbshtrumf, on May 18 2005, 01:56, said:

Unele lucruri se termina pur si simplu...si nu poti sa condamni un om pentru ca pur si simplu nu te mai iubeste
Pur si simplu nu mai simte.

<{POST_SNAPBACK}>


Si iar pun intrebarea: cum iti explici ca exista cupluri octogenare care inca se mai iubesc?De ce pentru unii iubirea dureaza o viata si pentru altii nu?
Daca nu i-am dat un raspuns lui DonDokken la ce a scris mai sus,asta nu inseamna ca sunt si de acord!
Cred ca, de fapt, la intrebarea asta nimeni nu poate da un raspuns; ramane, ca si definirea iubirii,un mare mister

#45
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

naughtydream01, on May 18 2005, 00:54, said:

asta e probabil pentru ca tocmai s-a terminat o relatie la care tineam mai mult ca la ochii din cap.Si nu mai am curaj sa lupt.

<{POST_SNAPBACK}>

Ehei, iată că există și PIFM, nu numai PIFF...

#46
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

bbshtrumf, on May 18 2005, 01:25, said:

@naughtydream01 prieteni ai? Cheama-i pe la tine!!

<{POST_SNAPBACK}>

Asta chiar să n-o faci! Te umpli de respect! Plus că ai să regreți pe urmă, după ce îți revii, că știe toată lumea că ești PIF.

#47
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

prostulplanetei, on May 18 2005, 13:40, said:

Asta chiar să n-o faci! Te umpli de respect! Plus că ai să regreți pe urmă, după ce îți revii, că știe toată lumea că ești PIF.

<{POST_SNAPBACK}>


ei , si eu am fost PIF.  :w00t:

#48
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Ce naiba mai, luptati pentru dragostea voastra :boxing:
Nevasta-mea mi-a dat cu flit inainte, plus ca era combinata cu altcineva :D

#49
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

Cristist50, on May 18 2005, 08:38, said:

Ce naiba mai, luptati pentru dragostea voastra :boxing:
Nevasta-mea mi-a dat cu flit inainte, plus ca era combinata cu altcineva :D

<{POST_SNAPBACK}>

și-acu’ îți dă cu Molitox?

#50
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 27.06.2004

Ina, on May 18 2005, 02:30, said:

pozitiile sociale-din fericire nu suntem in India ca sa fim nevoiti sa ne supunem regululor vreunei caste! aceste pozitii sociale sunt contorizate de nivelul venitului celor doi, de acord?iar pozitia sociala (-->adica venitul-->adica banii) nu ar reprezenta o problema daca cei doi se iubesc cu adevarat.

<{POST_SNAPBACK}>


Ina, vei ajunge la o varsta in care vei incepe sa vezi si partea materiala a lucrurilor.. e ceea ce se cheama maturitate. In adolescenta/tinerete crezi ca orice problema se rezolva cu dragoste/iubire!

#51
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 27.06.2004

prostulplanetei, on May 18 2005, 07:37, said:

Ehei, iată că există și PIFM, nu numai PIFF...

<{POST_SNAPBACK}>


Huh? PIFM, PIFF ?  :cursing:

Hai ca un "M" inteleg ca vine de la Male, iar "F" de la female, dar PIF?? :huh:

#52
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004

DonDokken, on May 18 2005, 08:57, said:

Ina, vei ajunge la o varsta in care vei incepe sa vezi si partea materiala a lucrurilor.. e ceea ce se cheama maturitate. In adolescenta/tinerete crezi ca orice problema se rezolva cu dragoste/iubire!

<{POST_SNAPBACK}>

maturitate.. nu mi-as dori sa ajung inca acolo! responsabilitati,obligatii, griji si probleme..insa ma tem ca,din unele perspective, e cam prea tarziu.. :upset:

legat de partea materiala ca exemplu ii am pe ai mei.in tineretea lor au avut de depasit anumite dificultati materiale si cred ca este inevitabil ca in orice relatie sa existe oarece mici certuri si discutii din cauza banilor.Spun mici certuri pentru ca daca ar avea loc certuri mari din cauza banilor, se pune intrebarea daca chiar ar mai fi vorba de vreo relatie?
daca nu exista cointeresare materiala,astfel de dificultati isi gasesc repede rezolvarea.Ai mei au trecut peste problemele de parte materiala,pe parcurs poate au mai survenit mici discutii,dar foarte trecatoare, intre timp am aparut si eu, au trecut anii..

Quote

Huh? PIFM, PIFF  :cursing: ... "F" de la female
eu cred ca F vine de la altceva ^_^

Edited by Ina, 18 May 2005 - 10:03.


#53
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Exista acele 2 intrebari existentiale: Care este sensul vietii? De ce traim? Prefer sa cred ca dragostea este raspunsul.

#54
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 27.06.2004
@Ina, sa luam un exemplu ipotetic: ea este o fata ce a terminat facultatea, are un job bine platit, si tot jobul ii permite sa se invarta in cercuri mai inalte; el a terminat o scoala profesionala si lucreaza pe strada, la maturat trotuarul; si de cunoscut s-au cunoscut vara la mare, pe plaja si s-au indragostit unul de celalalt. (asta reprezinta un exemplu de pozitii sociale diferite).
Acum, tu ce crezi? Exemplul de mai sus are un viitor? Crezi ca acea dragoste poate sa invinga? Cu parere de rau, acea relatie era terminata inainte de a incepe!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate