Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

BlackBerry Curve 8520

- - - - -
  • Please log in to reply
312 replies to this topic

#271
ionutz951

ionutz951

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.05.2012
In sfarsit am reusit si eu sa fac youtube-ul sa mearga pe telefonul meu blackberry8520. Dar, acum am alta problema. Are o claritate de imagine si sunet jalnica. Am incercat sa umblu pe acolo dar nu stiu unde. Aveti idee cum pot rezolva? Folosesc opera mini(pe browserul ala original nu-mi mergea):)

#272
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,907
  • Înscris: 14.11.2004
Nu ai ce sa imbunatatesti prea mult, face stream 3GPP, la o calitate mica, implicit se vede si se aude slab.

#273
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013
e primul si ultimul meu BB niste porcarii,cica un BB nu se blocheaza nu pe dracu,o fi facut de extraterestrii,dupa ce ca merge al dracu de greu mai sta si gandeasca mai rau ca un 3410,jur ca daca ar reaprea 3410 Nokia mi l as lua din nou.macar alea nu clacau ca gunoaiele actuale smartphone sau ce ai avea cam toate se misca ca dracu,niste mizerii scumpe.

#274
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013
Imi spune si mie cineva ce setari trebuie sa fac ca atunci cand scriu un sms sa nu mi mai arate 70/1 din 6
de cand un sms are 70 de caractere ? asta e noua inventie BB?
multumesc!

#275
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013
Dupa ce mintile luminate de la Orange Help m au pus sa ii fac wipe la gunoi ( BB 8520 ) evident ca gunoiul tot short sms da cu 70 de caractere, Luni il trimit Marti o sa le ajunga sa mi l rezolve ei,oricum a fost ultima data cand mai cumpar BB ,niste porcarii

Edited by xperia_ray, 17 March 2013 - 03:36.


#276
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Daca schimbi limba de introducere a textului din optiuni - limba si introducere text- limba de introducere text in engleza o sa ai 160 de caractere.

#277
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013

View Postdiliuleutzudeaur, on 17 martie 2013 - 13:08, said:

Daca schimbi limba de introducere a textului din optiuni - limba si introducere text- limba de introducere text in engleza o sa ai 160 de caractere.
S-a rezolvat destul de simplu acum am 160/1 cum se procedeaza ca sa afle si altii pe viitor.
Intrii la compunere sms apesi tasta MENIU iar apoi 2 randuri mai sus este : Comutare limba de introducere: Selectezi Engleza si o sa apara 160/1 din 6 ;)
Bafta

#278
tupea

tupea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.03.2013

View Postionutz951, on 07 martie 2013 - 20:43, said:

In sfarsit am reusit si eu sa fac youtube-ul sa mearga pe telefonul meu blackberry8520. Dar, acum am alta problema. Are o claritate de imagine si sunet jalnica. Am incercat sa umblu pe acolo dar nu stiu unde. Aveti idee cum pot rezolva? Folosesc opera mini(pe browserul ala original nu-mi mergea)Posted Image

ionut imi spui si mie cum ai facut sa mearga youtube?ca mie imi merge pagina dar nu se deschid videoclipurile...
si mai am o intreabare intre timp -de cateva zile nu merge yahoo mail...din browser incerc sa intru si imi apare o eroare 502  bad gateway..indiferent daca intru de pe google pe pagina principala yahoo si apoi mail sau direct prin link m.yahoo.login sau yahoo.mail.com tot aceeasi eroare o da..nu stie nimeni de ce?

#279
dany_90

dany_90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 15.03.2010
salut...sunt noul posesor al unui black berry curve 8520 iar intrebarea mea este urmatoarea : ma pot conecta la internet fara ajutorul unui abonament de tip"bis/bes"?exclusa fiind si varianta q wifi...sunt in reteaua vodafone si am activata o extraoptiune care imi ofera si cativa mega trafic inclus dar din pacate nu merge sa fac nimic pentru a ma conecta la inernet,sau nu stiu eu....multumesc

#280
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013

View Postdany_90, on 30 martie 2013 - 21:54, said:

salut...sunt noul posesor al unui black berry curve 8520 iar intrebarea mea este urmatoarea : ma pot conecta la internet fara ajutorul unui abonament de tip"bis/bes"?exclusa fiind si varianta q wifi...sunt in reteaua vodafone si am activata o extraoptiune care imi ofera si cativa mega trafic inclus dar din pacate nu merge sa fac nimic pentru a ma conecta la inernet,sau nu stiu eu....multumesc
Din cate stiu eu aplicatiile din BB World merg doar cu net de BB dar eu am ramas surprins sa vad ca mess ul de pe yahoo merge si de pe wi-fi ,alte aplicatii nu stiu,  in general nu.
Al meu l am trimis in service si sper sa nu mai vina inapoi,un gunoi cum ziceam mai sus.
Vodafone are optiune de BB dar ei nu au decat GPRS si nu vei putea face streaming cu 53.6kbps de aceea iti recomand ca pt BB sa folosesti Orange ei au EDGE
http://en.wikipedia....r_GSM_Evolution

#281
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Poti folosi netul pe telefon blackberry fara extraoptiune bb. Sunt multe aplicatii care merg cu net, iar pentru cele care nu merg sunt inlocuitori.

#282
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013
Un gunoi acest 8520 asta seara nu mai mi se deconecta din facebook trebui pur si simplu sa sterg facebook, o sa fiu in extaz cand firma asa cu rahaturi de telefoane o sa falimenteze numai si numai gunoaie cu fel de fel de bug uri au,asta dupa ce a vazut si service ul si a venit resoftat tot o mizerie este !

#283
monolite

monolite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.08.2011
imi zice si mie cineva cum pot dezactiva EDGE ?? nu am gasit nicaieri sa trec pe 2G .....

plus ca imi da clasica eroare ca nu pot trimite SMS-uri.... tool kit etc

#284
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
EDGE inseamna 2G. Daca vrei sa treci pe 3G te duci la gestionare conexiuni, optiuni retea mobila si ai acolo la mod retea selectezi ce vrei.

#285
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
Cu ultima versiune de "Balckberry desktop software" nu se mai poate face downgrade de OS? Mi-a dat cineva un 8520 si nu are semnal, merge doar pe wireless. El deja are ultima versiune si ma gandeam sa fac un downgrade sa vad ce se inrampla. Adus la setarile din fabrica nu se intampla nimic tot asa face.

#286
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
esti sigur ca telefonul nu e codat?

#287
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
a fost pe orange si a functionat pana de curand pe cosmote. E posibil sa-l fi codat cine a umblat la el ultima data, sa-l fi flash-uit cu ce nu trebuie?!

#288
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010

View Postmalwarebytes, on 22 iunie 2013 - 09:57, said:

a fost pe orange si a functionat pana de curand pe cosmote. E posibil sa-l fi codat cine a umblat la el ultima data, sa-l fi flash-uit cu ce nu trebuie?!
Vezi poate o fi închisă rețeaua!!! Vezi in setări.....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate