Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Intoarcerea la viata

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
Dimineata100

Dimineata100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.11.2008
Moarte clinica in Rusia
de Claudia Vasilievna Ustignia
Am fost o ateista batjocorind pe Dumnezeu si persecutand Sfanta Biserica.. Am trait viata mea in pacat, si spiritual am fost complet moarta. Dar deota, in mila sa Dumnezeu m-a chemat pe mine, cretia sa la ipocainta ca sa nu pier.
Aceasta e ceea ce s-a intamplat. In 1962 am devenit bolnava cu cancer si am suferit de boala pentru 3 ani. Doctorii ma tratau degeaba. Pentru ca sanatatea imi scadea mai mult si mai mult in fiecare zi, am ajuns la punctul in care nu am putut nici sa beau apa fara sa vomit. Am fost transferata la lt spital unde doi doctori au fost chemati din Moscova sa ma opereze. Aceasta a fost in 19 februarie 1965 la ora 11:00 am. Ei au descoperit in timpul operatiei ca intestinele mi s-au descompus . Atunci eu am murit.
In timp ce ei ma taiau , sufletul meu statea cu cei doi doctori. M-am uitat cu groaza la boala ce mi-a afectat corpul , vazand ca stomacul meu e plin de cancer. Vazand aceasta , m-am gandit urmatoarele referitor la mine “ Cum de sunt in 2 locuri , cum de stau aici si sunt si pe masa de operatie in acelasi timp? “
Doctorii mi-au luat intestinele si le-au pus pe o masa , spunand ca in loc sa fie carnoase si pliabile, ele devenisera doar lichid, in alte cuvinte au decazut. Atunci ei au pus aceat tesut stricat intr-o gramada si au spus “ Ea nu ar fi putut traii mai mult ,nu era nimic sanatos inauntrul ei, totul era descompus.” Aceasta operatie a fost realizata de doctorul Izdrael Igarevici Newman , un profesor, care a fost asistat de alti 10 doctori.
Doctorii au decis sa-mi dea corpul unor interni, sa practice pe el , si asa , am fost dusa la morga unde am fost pusa jos dezbracata , acopeirta cu un cearceaf pana la piept.
Tocmai atunci, fratele meu a venit cu baiatul meu Andruska. Baietelul meu a venit la mine , m-a sarutat pe frunte si a inceput sa planga spunand: “ Mama, de ce ai murit? Eu sunt inca mic , cum o sa traiesc fara tine?
L-am imbratisat si l-am sarutat , dar nu mi-a acordat nici o atentie, de loc. Am vazut cum toti din camera plangeau.
Dupa aceea , M-am regasit in casa mea. Soacra mea din prima casatorie a venit urmata de sora mea cu sotul ei. (Nu traiam cu primul meu sot care credea in Dumnezeu.) Ei au inceput sa-mi imparta lucrurile. Eram bogata , dar tot ceea ce aveam era obtinut prin pacat , nu prin munca cinstita. Sora mea a inceput sa ia tot ceea ce era de valoare, si soacra mea a intrebat pentru ceva pentru baietelul meu. Sora mea a inceput sa zbiere la ea , spunand: “ Copilul nu e fiul tau. Tu nici macar nue sti ruda cu el”.
In timp ce sora mea spunea aceste acuzatii, am vazut demini razand cu bucurie si scriind fiecare cuvant pe care ea l-a zis.Dupa aceea , sora mea si soacra mea au plecat , incuind usa , si mergand acasa cu saci plini de lucruri.
Chiar atunci eu, Claudia pacatoasa, am zburat la o inaltime foarte mare. Eram incantata ca zburam. Zburam peste Barnal (orasul in care se petrece actiunea) si apoi totul a devenit intunecat. Intunecimea a durat pentru un timp ridicat in timpul calatoriei mele.Cineva imi arata locurile in care am trait cand am fost tanara. Nu stiam pe ce zburam: Prin aer? Nu puteam sa spun, dar cand am ajuns la primul loc sub rai, la inceput era acoperit, ca o zi innourata, apoi lumina adevenit asa de puternica ca era imposibil sa vezi.
Cineva m-a pus pe un loc foarte inalt, desi de-a lungul timpului in care am zburat, stateam intinsa jos, nu stiu pe ce, semana ca o platforma, dar ceea ce era era flexibila si neagra. Am inceput sa merg in jos pe o cale lunga; pe fiecrae parte erau tufisuri, nu foarte inalte, dar cu frunze subtiri si ascutite. In departarea am vazut copaci inalti cu frunze de toate culorile. Intre copaci case mici si noi, dar nu am vazut pe nimeni in ele. Era o iarba verde, frumoasa care mergea de-a lungul vaii acesteia, si ma intrebam daca eram intr-un sat sau intr-un oras. Nu am vazut pe nimeni. Dar cine locuia aici? M-am uita si am vazut o femeie, inalta si frumoasa , care se apropia. Ea purta o haina lunga acoperita de o pelerina. Un tanar care o urma , plangea incontrolabil. Parca ii spunea ceva, cerea ceva, dar ea il ignora. Am intrebat pentru mine, ce fel de mama poate fi aceasta, copilul ei o roaga pentru ceva si ea nici macar nu se uita la el.
Cand femeia a venit la mine , ea a spus : “ Doamne, unde trebuie sa o iau?” Ea statea cu mainile puse pe piept, si ochii ridicati la cer.
Am realizat atunci cu un soc teribil ca am murit; sufletul imi era in rai, dar corpul meu era pe Pamant. In acelasi timp am realizat ca o sa trebuiasca sa raspund pentru multe pacate. Am inceput sa plang cu durere. M-am uita sa vad pe Dumnezeu, dar nu am putut vedea pe nimeni, insa, am auzit vocea lui Dumnezeu spunand: “Trimite-o pe Pamant; este prea devreme sa fie aici. Tatal ei a fost un om iubitor si s-a rugat constant, asa ca am decis sa fiu milostiv cu ea.”
Atunci am inteles ca femeia era Mama lui Dumnezeu, Fecioara Maria, Regina raiului si a Pamantului, si ca tanarul care plangea era ingerul meu pazitor.
Dumnezeu a zis:” Sunt obosit de glumele impotriva lui Dumnezeu, si de viata ei mirositoare. Am vrut sa o iau de pe fata Pamantului fara nici un semn de pocaire, dar tatal ei s-a rugat asa de mult. (Aici e vorba de pocainta ORTODOXA adica de spovedire, o sa vedeti mai incolo, nu de parasire a Bisericii si spovedirii la secte la pocaiti care poate fi un pacat si am auzit numit pacatul caderii in erezie ca ucidere de suflet.. ) Arata-i ei toate locurile in acre ar fi meritat sa fie trimisa.”
Dintr-o data am fost intr-o apa , cu cei mai inspaimantatori serpi urcandu-se pe mine. Aveau limbi lungi cu flacari venind din gura lor. Erau alte forme de reptile care dadeau un miros nesuferit. Acesti dragoni se urcau peste tot pe mine , lipindu-se de mine. Erau toate felurile de viermi incolaciti in jurul gatului meu . Erau grosi ca un deget, de 23 cm lungime , cu tepi pe coada. Acesti viermi au intrat in corpul meu prin fiecare orificiu: genital, ochi, nas, gura, strapungandu-mi corpul si mancand din mine. Erau revoltatori si de nesuportat! Am plans cu toata puterea , dar nu mi-am auzit vocea. Dar, nu era mila in acel loc, nu era ajutor de la nimeni.
In timp ce eram acolo , o femeie care a murit in timp ce facea un avort a venit. Ea a inceput sa planga si l-a rugat pe Dumnezeu sa aiav mila de ea. Dar Dumnezeu a zis” de ce nu m-ai rugat pentru ajutor in timp ce traiai pe Pamant? Tu ai ucis un copil in uter si ai dat sfaturi oamenilor sa nu aiva copii, spunand ca aduc saracie. In ochii mei nu exista o supraabundenta de copii. Eu dau copii la fiecare. In casa mea sunt multe camere.”
Domnul Dumnezeu mi-a spus:”Am trimis boala ca sa te pocaiesti, (adica spovedire. Vedeti ca nu zice de ce nu te-ai facut sectara, din contra, exista minuni in care sectarii se roaga lui Dumnezeu sa afle credinta adevarata si Dumnezeu le da vie in care li se arata preoti ortodoci si acesti oameni, ca sunt si ei copii ai lui Dumnezeu vin la Ortodoxie. Cine e din secte si nu crede sa se roage: Doamne arat-mi credinta adevarata.), dar tu ai trait pana in ultimul moment spunand blasfemii.impotriva mea. Tu nu m-ai cunoscut pana ce ai venit aici. Acum nu te recunosc nici eu.”
Am simtit ca si cum Pamantul se rotea . Am zburat departe catre Pamantul zgomotos. Apoi am vazut Biserica din sat, acea Biserica pe care o ridicularizam . Cand s-au deschis portile Biserici, un preot imbracat in alb, cu raze de lumina stralucind dinspre el, a venit afara. El statea cu capul inclinat. Apoi voicea lui Dumnezeu m-a intrebat : “Cine este acesta?” Am raspuns acesta este preotul nostru.
Domnul mi-a spus:” Tu ai spus intotdeauna ca e un  lenes. El nu e un cersetor, nu e o sluga,. Ceea ce el poate fi personal, deasupra tuturor , el este un servitor al Domnului in mijlocul celor mici.Daca preotul nu citeste rugaciunea d desfacere deasupra ta, nici eu nu o sa te iert.” (Rugaciunea de absolutie se citeste dupa spovedire)
Preotul traieste chiar azi, lucrand la bierica. Atunci am vazut sufletul sau. Atunci am inceput sa intreb pe Dumnezeu. “ Doamne, lasa-ma libera si lasa-ma sa merg inapoi pe Pamant.Eu am un baietel, ai mila de el.”
“Uite, tu ai mila pentru o singura persoana, dar eu am suflete fara numar sa le consider. Eu am mila pentru fiecare , de 3 mii de ori mai mult. Dar ce cale ai urmat in viata? O cale gresita! Ai muncit si ai acumulat bogatie pe care le-ai utilizat sa faci rautati. Vezi cum ti-am luat toate lucrurile? Totul a disparut. Ei ti-au dus copilul la casa de copii si sufletul tau este aici. Tu l-ai servit pe Satan, un idol , dandu-i sacrificii , si acum ma rogi sa te eliberez din pedeapsa pe care o meriti. Tot ce ai facut a fost sa te amuzi , mergand la filme, teatre, dansuri, i-ai dat bani lui Satan, dar nu ai vrut la fel e mult sa mergi in Biserica lui Dumnezeu. Am asteptat si am asteptat ca tu sa te trezesti din acesta stare de pacat si sa te pocaiesti.
Mantuitorul a zis dupa asta, “Aveti grija de sufletele voastre, pentru ca a mai ramas putin timp. O sa vin sa judec lumea.”
Apoi am intrebat pe Domnul: “Doamne cum trebuie sa ma rog?”.
Domnul a raspuns: “ Cele mai pretioase rugaciuni nu sunt teorii pe care le-ai invatat cu inima, dar rugaciunile pe car l oferi dintr-o inima pura, din adancimea sufletului tau. Spune Domnului, 'Doamne iarta-ma! Doamne ajuta-ma! Oferind aceste cuvinte cu lacrimi.” Aceasta e cea ce Domnul mi-a spus mie.
Apoi Mama lui Dumnezeu a fost langa mine si m-am regasit din nou pe mica platforma , dar acum, in lco sa stau intinsa pe jos, stateam in picioare. Regina Raiului a spu: “Doamne, cum pot sa ii dau drumul, ea are par scurt!?”
Domnul a spus:”Pune o naframa de aceasi culoare ca parul ei , in mana sa dreapta”
Cand Regina raiului s-a dus sa ia naframa , am vazut cum s-a apropiat de niste porti mari, construite de-a lungul unor linii curbe, asemenea ca Portile Imparatesti de la Altar. Ele erau frumoase fara a le putea decsrie in cuvinte, cu o lumina venind inafara care era asa de puternica ca nici nu puteai sa te uiti la ea sau sa explici. Cum Mama lui Dumnezeu s-a apropiat , aceste porti s-au deschis singure, si ea a venit intr-un palat incoujurat de o curte . Am ramas la locul meu , cu ingerul meu pazitor, care nu ma lasa sa-i vad fata, stand langa mine. M-am decis sa-l rog pe Domnul sa-mi arate Paradisul. El nu a raspuns cand am intrebat.
Cand Regina raiului s-a intors , Domnul a zis: “ Arata-i raiul!”
Regina raiului a facut un semn cu mana spre mine si a spus:”Pamantul a fost paradisul tau; acesta e locul pacatosilor, uita-te si vezi cum arata.”
Ea a ridicat ceva ca o panza si am vazut oamni in departare  , negrii, ca si cum ar fi arsi, si ei aratau ca nist schelete. Erau asa de multi , si ei aveau un miros intolerabil.Am fost speriata ca o sa raman acolo. Apoi toti , dintr-o dat , s-au ridicat si cu voce ragusita, s-au rugat ca cineva sa l dea cel putin un strop de apa sa bea (sa dati apa la saraci pe Pamant sa bea). Am fost speriata cand au spus : “Acest suflet a venit la noi din paradisul pamatesc! Este un miros dulce venind de la ea. Omul, cat e pe Pamant , are abilitatea si timpul sa castige pentru el Paradisul Ceresc. (spovedire, impartasire, ajutpor saraci.) El trebuie sa fca effort spiritual pe Pamant pentru Dumnezeu, altfel nu va scapa de locul de tortura..'”
Regele cerului a spus:”Pentru toti cei ce sunteti in Paradisul pamantesc , mila este asa de pretioasa: da la altii, ajuta-i pe ceilalti, da-le apa de baut ata cat poti. Fa asta cu o inima pura, asa cum am zis in Evaghelie: 'daca cineva da cel putin o cana cu apa in Numele Meu, el va fi recompensat de Domnul!' (Cateodata e bine sa dai saracilor si in locul copiilor , al parintilor, apropiatilor ca nu stii cum o sa le mearga viata.Adica cand dai sa te gandesti ca dai in locul lui X in Numele lui Dumnezeu.) Voi nu numai ca aveti abundenta de apa , dar also voi aveti multe lucruri bune pe care le puteti pe care trebuie sa le impartiti cu cei in nevoi, dandu-le apa inainte de toate. Dati apa, asa ca numarul mare de oameni ce sufera aici sa poata fi eliberati. Acesta e de fapt motivul pentru car raurile si marile voastre sunt asa de pline si nicodata nu o sa sece.”
Apoi am vazut ca sunt in fundul iadului. Acesta nu era doar iadul, era mai rau. Acolo am vazut oameni si fo , si demoni alergand catre mine cu documente pe care erau scrise toate pacatele mele si lucrurile rele ce le-am facut. Ei imi spuneau: “ Uite, noi am scris ca tu ne-ai servit pe Pamant.”
Am citit toate pacatele mele, care erau scrise cu litere mari, si am fost speriata de le. Era foc arzand de jur imprejurul demonilor, flacarile arzand in sus, si deodata au incput sa ma loveasca pe cap si scantei de foc ma strapungeau.
Apoi, Oh! Am auzit plansete slabe, ca si cum ar fi plans o pasare mica. Ei cereau ceva de baut, si cand focul a dat ceva lumina i-am vazut pe toti. Erau slabiti si torturati. Ei mi-au spus:”Vezi prietene, tu ai venit unde noi locuim. Vin-o la noi. De acum aici vi locui.Cat am trait pe Pamant , noi nu am avut iubire pntru nimeni; nici pentru cei ce serveau in Bisericile lui Dumnezeu, nici pentru saraci , noi am fost umpluti de mandrie. Noi am batjocorit pe Dumnezeu, servind doar ceea c era fra Dumnezeu, si am ras la pastorii Bisercii Ortodoxe. NU NE-AM SPOVEDIT NICIODATA.NU AM LUAt SFANTA IMPARTASANIE. Pacatosii care s-au pocait pentru pacetle lor cu toata inima lor, au venit la Biserica, au primit straini, au avut mila pe sarci, au ajutat pe cei nevoiasi, si au facut alt lucruri bun, toate acest suflete sunt sus deasupra.”
Am fost socata, tremurand de frica.Parea ca eram acolode sute de ani.M-am simtit distrusa, dar ei au continuat sa-mi ica:”Vei fi cu noi, vei fi chinuita pentru eternitate asa cum untem noi!”
Apoi Maica lui Dumnezeu a aparut . Lumina stralucea de jur imprejurul ei.Demonii au cazut unul cate unul , si toate sufltele s-au intors plangand catre ea incepand sa se roage: ' O Maica a Domnului, Regina Raiului, nu ne abandona pe noi aici singuri une suntem chinuiti teribil. Noi nu avem macar un strop de apa, s focul e de neindurat.” Toti plangeau cu durere.
Maica Domnului a plans si a zis catre ei: “Cand traiati pe pamant, nu m-ati chemat pentru ajutor (cat de importante sunt rugaciunile catre Maica Domnului. Maca ajut-ne.atat poate fi spus.), voi nu v-ati rugat catre fiul meu si Dmnezeul vostru . (Doamne miluieste poate fi zis de cateva ori cand nu faceti nimic.) Acum nu va pot ajuta.; Nu pot merge impotriva dorintei Fiului meu si el nu poate merge impotriva dorintei Tatalui Ceresc De aceea nu pot interveni pentru voi. Pot sa ofer mila acelor suflete pentru care se roga Biserica (cele 40 de Liturghii pentru morti. Vedeti ca protestantii nu au rugaciuni pentru morti si e important sa fii ortodox ca se roaga Biserica pentru tine si dupa moarte), si pentru pelrinii care s-au rugat , care au facut lucruri pline de virtute si care erau vrednici de mila cat au trait pe Pamant.(Ideea e ca trebuie cat mai multa rugaciune in special Liturghii pentru cei decedati)
Cat am fost in iad mi s-au dat sa mananc toate felurile de viermi sa mananc vii, morti, stricati, putreziti. Am plans si am spus”Cum pot sa-i mnanc?Imi vine sa vomit!”
Demonii au zis:”Tu nu ai observat posturile cat erai pe pamant. Ai mancat carne, nu viermi. Acum mananca viermi. “ in locul laptelui ei mi-au dat tot felul de lucruri stricate sa beau.
Apoi, am inceput sa mergm in sus, dar cei lasati in iad au inceput sa strige:”Nu ne lasa o Maica a lui Dumnezeu!”
Noi am lasat intunericul in urma, si din nou m-am gasit pe aceeasi platforma. Dupa ce Regina cerului mi-a aratat aceste lucruri de speriat, si-a pus mainile pe piept, a ridicat ochii si a intrebat ce trebuie sa faca cu mine, unde sa ma duca?
Domnul a spus: “Las-o sa mearga pe pamant. Tine-o de naframa si da-i drumul.
Imediat 12 carucioare au aprut, dar fara roti. Ca sa ma misc , mama lui Dumnezeu mi-a spus sa alunec pe le cu piciorul drept si sa imping cu piciorul stang. Am facut cum mi-a spus Regina raiului, ea vening langa mine.CAnd am ajuns la ultimul carucior am vazut un abis fara fund. Ea mi-a spus sa cobor intai cu dreptul si apoi cu stangul si i-am spus ca mi-e frica sa nu cad. Si mi-a pus partea mai groasa a naframei in mana. Cand i-a dat drumul am zburat catre pamant.
Cat am zburat, am vazut maini umblnd pe pamant si oameni mergand la munca. Stateam intinsa pe o platforma ce zbura in mijlocul unei piete in aer liber. Am zburat cu finete catre morga unde mi s-a dus corpul. Apoi, dintr-o data , stateam pe pamant olid. Era la pranz, a treia zi dupa ce am murit.
Dupa lumina puternica de deasupra , nu mi-a placut pe Pamant, dar nu era nimic ce puteam face. Am fost l spital catre morga , dar usa er incuiat. Am venit si m-am uitat imprjur. Corpul meu era pe masa, mort, capul era intors un pic pe o parte, o mana cazuta in jos, parte din torso atingand alt cadavru. Nu stiu cum mi-a intrat sufletul in corp dar imedit mi sa- facut frig si m-am dezlipit de celalat cadavru. Mi-am adunat genuchii si atunci un om calcat de tren cu picioarele retezat era adus inauntru pe o targa. Mi-am dschis ochii si m-am miscat. Cei care duceau targa au fugit in toate directiile. Apoi paza a vnit cu oi doctori . Ei au dat ordine sa ma uca in pital.Acolo s-au strans toti doctorii si au spus ca creierul meu trebuie incalzit sub lampi.
Asta s-a intamplat la 9:00 a.m. In Februarie 23, 1965. Erau 8 diferite taieturi si cusaturi pe corpul mu; ceea ce doctorii au utilizat pentru cercetare si studii.Dupa doua ore eram calda, am deschis ochii si am inceput sa vorbesc.Am fost hranita artificial pentru 20 de zile. Apoi ei mi-au adus ceva sa mananc , paine cu smantana, si cafea, dar le-am spus ca nu vreau sa mananc.Sora medicala a incercat sa ma convinga sa mananc , si toti se uitau la mine. Chiar atunci doctorul a venit si m-a intrebat de ce nu vreau sa mananc. I-am spus:” Azi e Vineri si nu vreau sa mananc mancare care nu e de post. Daca o sa luti loc pe canapeaua din apropiere , o sa va spun ce am vazut si unde am fost cat timp am fost mort.”
Doctorul a stat jos si a ascultat cu atentie. Am inceput spunand ca oricine nu respecta zilele de post: miercuri si vineri, si posturile de peste an, dupa moarte ii vor fi serviti serpi, reptile sa manance in locul carnii si in locul laptelui, el va trebuis sa manance lapte, el va tavea sa bea lucruri stricate inimaginabile.. Aceasta e mancarea celor ce au murit fara sa se pocaiasca in fata sfantului altar, in fata preotului si fara Sfanta Impartsanie. (E important ca surorile medicale sa anunte preotul imediat ce bolnavul e pe moarte ca bolnavul sa poata fi impartasit. Cine face asta e o fapta foarte buna,cu multa rasplata in ceruri. La fel cine boteaza copii care mor imnediat dupa nastr, ma refer la surorile medicale care trebuie sa zica o formula DOAR in cazul in care situatia copilului se deterioreaza., sau sa aduca preotul.) De aceea nu am vrut sa mananc branza si smantana.
Doctorul m-a ascultat, fata lui inrosindu-se, albindu-se si apoi inrosindu-se din nou. Ceilalti doctori si surorile medicale s-au adunt ascultand ce le spuneam despre ceea ce am vazut si auzit de cealalat parte a mormantului.
Dupa aceasta multi oameni au inceput sa vina la mine si le-am spus ce mi s-a spus din cealalta parte. Mai tarziu, politia secreta a inceput sa alunge oamenii de la spital si am fost mutata la alt spital in alt oras unde am devenit complet santoasa.
Doctorii au fost curiosi sa vada cum am inviat , mai ales ca intstinle erau putrede nu erau doar bolnave ci si descompuse. Mai mult, dupa operatie, toate intestinele au fost scoase afara si lsate sa cada.
Ca sa descopere ce s-a inatmplat , au decis sa ma opereze din nou. Cand doctorul responsabil a facut acest anunt, Valntina Vasilievna a spus:”De ce trebuie sa o operam din nou? Toate organele I sunt sanatoase.
I-am rugat sa nu ma anestezieze caci nu am simtit durre. Doctorii au operat si au scos intestinele. Eram treaza si m-am uitat in oglinda de pe tavan.Am intrebat pe doctori c era rau cu mine si mi-au raspuns ca sunt bine fara boala. Tocmai atunci doctorul care a facut prima operatie impreuna cu alti doctori au intrat.Toti s-au uitat la mine, la intstinele mele si au zi:”Dar unde e boala”Totul era putrezit in tine si acum totul e sanatos.
Tot personalul medical era uimit si in acelasi timp speriat.Ei au alergat prin camera in toate directiile, tinandu-si capetele, gesticuland,si toti erau plizi si fara culore ca un cadavru.
Le-am spus:”Dumnezeu a avut mila de mine ca sa spun la altii si ca voi sa invatati ceva, ca sa credeti ca raiul si Puterea celui Prea Inalt sunt deasupra noastra.
Ei spuneau exact aceleasi lucruri.
Am spus unui doctor evreu. “Daca tu crezi toate acestea, atunci mergi, boteaza-te si sa ai casatoria ta binecuvantata in Biserica” El a iesit in confuzie.
Valentina Vasilievna care m-a operat , a iesit pe hol, a cazut pe o canapea si a inceput sa planga.. Am intrebat-o de ce plangea , a murit cineva? Ea a raspuns : ” Nu , ea nu a murit , dar sunt complet stupefiata de miracolul din fata noastra.”
Dumnezeu a ajutat-o sa-mi spuna ca Profesorul Newman a incercat sa o convinga sa ma omoar, dar ca ea a refuzat complet si ca ma ingrijea singura caci iie ra frica ca cineva sa nu ma omoare.Ea imi pregata personal mancarea.Directorul spitalului era incantat , spunand ca acst incident era unic in istoria medicinei in lume.
Cand am parasit spitalul am chemat preotul de care am ras si pe care l-am acuzat ca e lenes cand, din contra el ra un om minunat cu adevarat. Servitorul altarului lui Dumnezeu a vnit, a auzit spovedira mea in acre am spu toate pacatele mele pe care le-am facut de-a lungul intregii mele vieti; apoi el mi-a dat Taina Sfintei Impartasanii si a binecuvantat casa mea. Pana atunci casa mea nu a fost decat un loc de mizeri si indecenta , betie , batai , si lucruri pentru care nu sunt cuvinte sa le descrii.
In urmatoarea zi am fost la biroul de Partid si am inapoiat cartea mea de membru, din moment ce vechea Claudia, atesita si activista, nu mai exista. Ea a murit.
Am 40 de ani. Cu ajutorul Reginei Raiului , si cu ajutorul lui Dumnezeu , merg la Biserica si traiesc o viata de crestina. Merg la diferite institutii si spun la toti de acolo ce am vazut si ce am auzit in viata petrecuta de cealalata parte a mormantului.Multi oameni vin la mine acasa si le spun tot ceea ce s-a intamplat . Acum spun la fiecare sa se pocaiasca  astfel incat sa nu trebuiasca sa treaca prin torturile despre care le-am spus. Pocaiti-va pentru pacatele voastre si pntru comportarea astfel ca si voi sa puteti obtine iertarea pacatelor de la preot (SPOVEDIRE DIN NOU) pentru toate pacatele voastre, si astfel sa obtineti viata eterna in rai.
Eu locuiesc pe strada Crupskaia la numarul 99  in orasul Banial, Regiunea Altai-1
Claudia Vasilievna Ustignia

#2
Dimineata100

Dimineata100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.11.2008
Aici e acelasi mesaj dar corectat de anumite erori gramaticale.Primul mesaj poate fi sters.:
"Moarte clinica in Rusia
de Claudia Vasilievna Ustignia
Am fost o ateista batjocorind pe Dumnezeu si persecutand Sfanta Biserica.. Am trait viata mea in pacat, si spiritual am fost complet moarta. Dar deota, in mila sa Dumnezeu m-a chemat pe mine, creatia sa la pocainta ca sa nu pier.
Aceasta e ceea ce s-a intamplat. In 1962 am devenit bolnava cu cancer si am suferit de boala pentru 3 ani. Doctorii ma tratau degeaba. Pentru ca sanatatea imi scadea mai mult si mai mult in fiecare zi, am ajuns la punctul in care nu am putut nici sa beau apa fara sa vomit. Am fost transferata la lt spital unde doi doctori au fost chemati din Moscova sa ma opereze. Aceasta a fost in 19 februarie 1965 la ora 11:00 am. Ei au descoperit in timpul operatiei ca intestinele mi s-au descompus . Atunci eu am murit.
In timp ce ei ma taiau , sufletul meu statea cu cei doi doctori. M-am uitat cu groaza la boala ce mi-a afectat corpul , vazand ca stomacul meu e plin de cancer. Vazand aceasta , m-am gandit urmatoarele  ? Cum de sunt in 2 locuri , cum de stau aici si sunt si pe masa de operatie in acelasi timp? ?
Doctorii mi-au luat intestinele si le-au pus pe o masa , spunand ca in loc sa fie carnoase si pliabile, ele devenisera doar lichid, in alte cuvinte au decazut. Atunci ei au pus acest tesut stricat intr-o gramada si au spus ? Ea nu ar fi putut trai mai mult ,nu era nimic sanatos inauntrul ei, totul era descompus.? Aceasta operatie a fost realizata de doctorul Izdrael Igarevici Newman , un profesor, care a fost asistat de alti 10 doctori.
Doctorii au decis sa-mi dea corpul unor interni, sa practice pe el , si asa am fost dusa la morga unde am fost pusa jos dezbracata , acopeirta cu un cearceaf pana la piept.
Tocmai atunci, fratele meu a venit cu baiatul meu Andruska. Baietelul meu a venit la mine , m-a sarutat pe frunte si a inceput sa planga spunand: ? Mama, de ce ai murit? Eu sunt inca mic , cum o sa traiesc fara tine?
L-am imbratisat si l-am sarutat , dar nu mi-a acordat nici o atentie, de loc. Am vazut cum toti din camera plangeau.
Dupa aceea , M-am regasit in casa mea. Soacra mea din prima casatorie a venit urmata de sora mea cu sotul ei. (Nu traiam cu primul meu sot care credea in Dumnezeu.) Ei au inceput sa-mi imparta lucrurile. Eram bogata , dar tot ceea ce aveam era obtinut prin pacat , nu prin munca cinstita. Sora mea a inceput sa ia tot ceea ce era de valoare, si soacra mea a intrebat pentru ceva pentru baietelul meu. Sora mea a inceput sa zbiere la ea , spunand: ? Copilul nu e fiul tau. Tu nici macar nu esti ruda cu el?.
In timp ce sora mea spunea aceste acuzatii, am vazut demoni razand cu bucurie si scriind fiecare cuvant pe care ea l-a zis.Dupa aceea , sora mea si soacra mea au plecat , incuind usa , si mergand acasa cu saci plini de lucruri.
Chiar atunci eu, Claudia pacatoasa, am zburat la o inaltime foarte mare. Eram incantata ca zburam. Zburam peste Barnal (orasul in care se petrece actiunea) si apoi totul a devenit intunecat. Intunecimea a durat pentru un timp ridicat in timpul calatoriei mele.Cineva imi arata locurile in care am trait cand am fost tanara. Nu stiam pe ce zburam: Prin aer? Nu puteam sa spun, dar cand am ajuns la primul loc sub rai, la inceput vazduhul era acoperit, ca o zi innourata, apoi lumina adevenit asa de puternica ca era imposibil sa vezi.
Cineva m-a pus pe un loc foarte inalt, desi de-a lungul timpului in care am zburat, stateam intinsa jos, nu stiu pe ce, semana cu o platforma  flexibila si neagra. Am inceput sa merg in jos pe o cale lunga; pe fiecare parte erau tufisuri, nu foarte inalte, dar cu frunze subtiri si ascutite. In departarea am vazut copaci inalti cu frunze de toate culorile. Intre copaci case mici si noi, dar nu am vazut pe nimeni in ele. Era o iarba verde, frumoasa care mergea de-a lungul vaii acesteia, si ma intrebam daca eram intr-un sat sau intr-un oras. Nu am vazut pe nimeni. Dar cine locuia aici? M-am uita si am vazut o femeie, inalta si frumoasa , care se apropia. Ea purta o haina lunga acoperita de o pelerina. Un tanar care o urma , plangea incontrolabil. Parca ii spunea ceva, cerea ceva, dar ea il ignora. Am intrebat pentru mine, ce fel de mama poate fi aceasta, copilul ei o roaga pentru ceva si ea nici macar nu se uita la el.
Cand femeia a venit la mine , ea a spus : ? Doamne, unde trebuie sa o duc?? Ea statea cu mainile puse pe piept, si ochii ridicati la cer.
Am realizat atunci cu un soc teribil ca am murit; sufletul imi era in rai, dar corpul meu era pe Pamant. In acelasi timp am realizat ca o sa trebuiasca sa raspund pentru multe pacate. Am inceput sa plang cu durere. M-am uita sa vad pe Dumnezeu, dar nu am putut vedea pe nimeni, insa, am auzit vocea lui Dumnezeu spunand: ?Trimite-o pe Pamant; este prea devreme sa fie aici. Tatal ei a fost un om iubitor si s-a rugat constant, asa ca am decis sa fiu milostiv cu ea.?
Atunci am inteles ca femeia era Mama lui Dumnezeu, Fecioara Maria, Regina raiului si a Pamantului, si ca tanarul care plangea era ingerul meu pazitor.
Dumnezeu a zis:? Sunt obosit de glumele ei impotriva lui Dumnezeu, si de viata ei mirositoare. Am vrut sa o iau de pe fata Pamantului fara nici un semn de pocaire, dar tatal ei s-a rugat asa de mult. (Aici e vorba de pocainta ORTODOXA adica de spovedire, o sa vedeti mai incolo, nu de parasire a Bisericii si spovedirii si mersul la secte la pocaiti care poate fi un pacat si am auzit numit pacatul caderii in erezie ca ucidere de suflet.. ) Arata-i ei toate locurile in care ar fi meritat sa fie trimisa.?
Dintr-o data am fost intr-o apa , cu cei mai inspaimantatori serpi urcandu-se pe mine. Aveau limbi lungi cu flacari venind din gura lor. Erau alte forme de reptile care dadeau un miros nesuferit. Acesti dragoni se urcau peste tot pe mine , lipindu-se de mine. Erau toate felurile de viermi incolaciti in jurul gatului meu . Erau grosi ca un deget, de 23 cm lungime , cu tepi pe coada. Acesti viermi au intrat in corpul meu prin fiecare orificiu: genital, ochi, nas, gura, strapungandu-mi corpul si mancand din mine. Erau revoltatori si de nesuportat! Am plans cu toata puterea , dar nu mi-am auzit vocea. Dar, nu era mila in acel loc, nu era ajutor de la nimeni.
In timp ce eram acolo , o femeie care a murit in timp ce facea un avort a venit. (Avortul se iarta prin spovedire) Ea a inceput sa planga si l-a rugat pe Dumnezeu sa aiva mila de ea. Dar Dumnezeu a zis? de ce nu m-ai rugat pentru ajutor in timp ce traiai pe Pamant? Tu ai ucis un copil in uter si ai dat sfaturi oamenilor sa nu aiva copii, spunand ca aduc saracie. In ochii mei nu exista o supraabundenta de copii. Eu dau copii la fiecare. In casa mea sunt multe camere.?
Domnul Dumnezeu mi-a spus:?Am trimis boala ca sa te pocaiesti, (adica spovedire. Vedeti ca nu zice de ce nu te-ai facut sectara, din contra, exista minuni in care sectarii se roaga lui Dumnezeu sa afle credinta adevarata si Dumnezeu le da vise in care li se arata preoti ortodocsi si acesti oameni, ca sunt si ei copii ai lui Dumnezeu vin la Ortodoxie. Cine e din secte si nu crede sa se roage: Doamne arata-mi credinta adevarata.), dar tu ai trait pana in ultimul moment spunand blasfemii.impotriva mea. Tu nu m-ai cunoscut pana ce ai venit aici. Acum nu te recunosc nici eu.?
Am simtit ca si cum Pamantul se rotea . Am zburat departe catre Pamantul zgomotos. Apoi am vazut Biserica din sat, acea Biserica de care radeam . Cand s-au deschis portile Biserici, un preot imbracat in alb, cu raze de lumina stralucind dinspre el, a venit afara. El statea cu capul inclinat. Apoi voicea lui Dumnezeu m-a intrebat : ?Cine este acesta?? Am raspuns acesta este preotul nostru.
Domnul mi-a spus:? Tu ai spus intotdeauna ca e un  lenes. El nu e un cersetor, nu e o sluga,. Ceea ce el poate fi personal, deasupra tuturor , el este un servitor al Domnului in mijlocul celor mici.Daca preotul nu citeste rugaciunea de desfacere deasupra ta, nici eu nu o sa te iert.? (Rugaciunea de desfacere de pacatesau absolutie se citeste dupa spovedire)
Preotul traieste chiar azi, lucrand la bierica. Atunci am vazut sufletul sau. Atunci am inceput sa intreb pe Dumnezeu. ? Doamne, lasa-ma libera si lasa-ma sa merg inapoi pe Pamant.Eu am un baietel, ai mila de el.?
?Uite, tu ai mila pentru o singura persoana, dar eu am suflete fara numar sa le consider. Eu am mila pentru fiecare , de 3 mii de ori mai mult. Dar ce cale ai urmat in viata? O cale gresita! Ai muncit si ai acumulat bogatie pe care le-ai utilizat sa faci rautati. Vezi cum ti-am luat toate lucrurile? Totul a disparut. Ei ti-au dus copilul la casa de copii si sufletul tau este aici. Tu l-ai servit pe Satan, un idol , dandu-i sacrificii , si acum ma rogi sa te eliberez din pedeapsa pe care o meriti. Tot ce ai facut a fost sa te amuzi , mergand la filme, teatre, dansuri, i-ai dat bani lui Satan, dar nu ai vrut la fel de mult sa mergi in Biserica lui Dumnezeu. Am asteptat si am asteptat ca tu sa te trezesti din acesta stare de pacat si sa te pocaiesti.
Mantuitorul a zis dupa asta, ?Aveti grija de sufletele voastre, pentru ca a mai ramas putin timp. O sa vin sa judec lumea.?
Apoi am intrebat pe Domnul: ?Doamne cum trebuie sa ma rog??.
Domnul a raspuns: ? Cele mai pretioase rugaciuni nu sunt teorii pe care le-ai invatat cu inima, dar rugaciunile pe care le oferi dintr-o inima pura, din adancimea sufletului tau. Spune Domnului, 'Doamne iarta-ma! Doamne ajuta-ma! Oferind aceste cuvinte cu lacrimi.? Aceasta e cea ce Domnul mi-a spus mie.
Apoi Mama lui Dumnezeu a fost langa mine si m-am regasit din nou pe mica platforma , dar acum, in loc sa stau intinsa pe jos, stateam in picioare. Regina Raiului a spus: ?Doamne, cum pot sa ii dau drumul, ea are par scurt!??
Domnul a spus:?Pune o naframa de aceasi culoare ca parul ei , in mana sa dreapta?
Cand Regina raiului s-a dus sa ia naframa , am vazut cum s-a apropiat de niste porti mari, construite de-a lungul unor linii curbe, asemenea ca Portile Imparatesti de la Altar. Ele erau frumoase fara a le putea descrie in cuvinte, cu o lumina venind inafara care era asa de puternica ca nici nu puteai sa te uiti la ea sau sa explici. Cum Mama lui Dumnezeu s-a apropiat , aceste porti s-au deschis singure, si ea a venit intr-un palat incoujurat de o curte . Am ramas la locul meu , cu ingerul meu pazitor, care nu ma lasa sa-i vad fata, stand langa mine. M-am decis sa-l rog pe Domnul sa-mi arate Paradisul. El nu a raspuns cand am intrebat.
Cand Regina raiului s-a intors , Domnul a zis: ? Arata-i raiul!?
Regina raiului a facut un semn cu mana spre mine si a spus:?Pamantul a fost paradisul tau; acesta e locul pacatosilor, uita-te si vezi cum arata.?
Ea a ridicat ceva ca o panza si am vazut oameni in departare  , negrii, ca si cum ar fi arsi, si ei aratau ca niste schelete. Erau asa de multi , si ei aveau un miros intolerabil.Am fost speriata ca o sa raman acolo. Apoi toti , dintr-o data , s-au ridicat si cu voce ragusita, s-au rugat ca cineva sa le dea cel putin un strop de apa sa bea (sa dati apa la saraci pe Pamant sa bea). Am fost speriata cand au spus : ?Acest suflet a venit la noi din paradisul pamatesc! Este un miros dulce venind de la ea. Omul, cat e pe Pamant , are abilitatea si timpul sa castige pentru el Paradisul Ceresc. (spovedire, impartasire, ajutor saraci.) El trebuie sa faca efort spiritual pe Pamant pentru Dumnezeu, altfel nu va scapa de locul de tortura..(Majoritatea ortodocsilor fac acste fort spiritual insa pe ascuns. Nu de putine ori vezi oameni cunocuti dand la saraci sau ii auzi ca au fost cu mancare pe la saraci, case de batrani , copii si altele .)'?
Regele cerului a spus:?Pentru toti cei ce sunteti in Paradisul pamantesc , mila este asa de pretioasa: da la altii, ajuta-i pe ceilalti, da-le apa de baut ata cat poti. Fa asta cu o inima pura, asa cum am zis in Evaghelie: 'daca cineva da cel putin o cana cu apa in Numele Meu, el va fi recompensat de Domnul!' (Cateodata e bine sa dai saracilor nu doat in locul tau si in locul copiilor , al parintilor, apropiatilor ca nu stii cum o sa le mearga viata. Adica cand dai sa te gandesti ca dai in locul lui X in Numele lui Dumnezeu.) Voi nu numai ca aveti abundenta de apa , dar de asemenea voi aveti multe lucruri bune pe care trebuie sa le impartiti cu cei in nevoi, dandu-le apa inainte de toate. Dati apa, asa ca numarul mare de oameni ce sufera aici sa poata fi eliberati. Acesta e de fapt motivul pentru care raurile si marile voastre sunt asa de pline si niciodata nu o sa sece.?
Apoi am vazut ca sunt in fundul iadului. Acesta nu era doar iadul, era mai rau. Acolo am vazut oameni  si demoni alergand catre mine cu documente pe care erau scrise toate pacatele mele si lucrurile rele ce le-am facut. Ei imi spuneau: ? Uite, noi am scris ca tu ne-ai servit pe Pamant.?
Am citit toate pacatele mele, care erau scrise cu litere mari, si am fost speriata de le. Era foc arzand de jur imprejurul demonilor, flacarile arzand in sus, si deodata au incput sa ma loveasca pe cap si scantei de foc ma strapungeau.
Apoi, Oh! Am auzit plansete slabe, ca si cum ar fi plans o pasare mica. Ei cereau ceva de baut, si cand focul a dat ceva lumina i-am vazut pe toti. Erau slabiti si torturati. Ei mi-au spus:?Vezi prietene, tu ai venit unde noi locuim. Vin-o la noi. De acum aici vei locui.Cat am trait pe Pamant , noi nu am avut iubire pntru nimeni; nici pentru cei ce serveau in Bisericile lui Dumnezeu, nici pentru saraci , noi am fost umpluti de mandrie. Noi am batjocorit pe Dumnezeu, servind doar ceea ce era fara Dumnezeu, si am ras la pastorii Bisercii Ortodoxe. NU NE-AM SPOVEDIT NICIODATA.NU AM LUAT SFANTA IMPARTASANIE. Pacatosii care s-au pocait pentru pacatele lor cu toata inima lor, au venit la Biserica, au primit straini, au avut mila pentru saraci, au ajutat pe cei nevoiasi, si au facut alte lucruri bune, toate acest suflete sunt sus deasupra.?
Am fost socata, tremurand de frica.Parea ca eram acolo de sute de ani. M-am simtit distrusa, dar ei au continuat sa-mi zica:?Vei fi cu noi, vei fi chinuita pentru eternitate asa cum suntem noi!??(Cupartea asta nu sunt de acord. Eu cred ac Dumnezeu are mila.)
Apoi Maica lui Dumnezeu a aparut . Lumina stralucea de jur imprejurul ei.Demonii au cazut unul cate unul , si toate sufletele s-au intors plangand catre ea incepand sa se roage: ' O Maica a Domnului, Regina Raiului, nu ne abandona pe noi aici singuri unde suntem chinuiti teribil. Noi nu avem macar un strop de apa, si focul e de neindurat.? Toti plangeau cu durere.
Maica Domnului a plans si a zis catre ei: ?Cand traiati pe pamant, nu m-ati chemat pentru ajutor (cat de importante sunt rugaciunile catre Maica Domnului. Maca ajut-ne.atat poate fi spus.), voi nu v-ati rugat catre fiul meu si Dmnezeul vostru . (Doamne miluieste poate fi zis de cateva ori cand nu faceti nimic.) Acum nu va pot ajuta.; Nu pot merge impotriva dorintei Fiului meu si el nu poate merge impotriva dorintei Tatalui Ceresc De aceea nu pot interveni pentru voi. Pot sa ofer mila acelor suflete pentru care se roga Biserica (cele 40 de Liturghii pentru morti. Vedeti ca protestantii nu au rugaciuni pentru morti si e important sa fii ortodox ca se roaga Biserica pentru tine si dupa moarte), si pentru pelerinii care s-au rugat , care au facut lucruri pline de virtute si care erau vrednici de mila cat au trait pe Pamant.(Ideea e ca trebuie cat mai multa rugaciune in special Liturghii pentru cei decedati)
Cat am fost in iad mi s-au dat sa mananc toate felurile de viermi sa mananc viermi vii, morti, stricati, putreziti. Am plans si am spus?Cum pot sa-i mananc?Imi vine sa vomit!?
Demonii au zis:?Tu nu ai observat posturile cat erai pe pamant. Ai mancat carne, nu viermi. Acum mananca viermi. ? in locul laptelui ei mi-au dat tot felul de lucruri stricate sa beau.
Apoi, am inceput sa mergm in sus, dar cei lasati in iad au inceput sa strige:?Nu ne lasa o Maica a lui Dumnezeu!?
Noi am lasat intunericul in urma, si din nou m-am gasit pe aceeasi platforma. Dupa ce Regina cerului mi-a aratat aceste lucruri de speriat, si-a pus mainile pe piept, a ridicat ochii si a intrebat ce trebuie sa faca cu mine, unde sa ma duca?
Domnul a spus: ?Las-o sa mearga pe pamant. Tine-o de naframa si da-i drumul.
Imediat 12 carucioare au aparut, dar fara roti. Ca sa ma misc , mama lui Dumnezeu mi-a spus sa alunec pe ele cu piciorul drept si sa imping cu piciorul stang. Am facut cum mi-a spus Regina raiului, ea venind langa mine.Cand am ajuns la ultimul carucior am vazut un abis fara fund. Ea mi-a spus sa cobor intai cu dreptul si apoi cu stangul si i-am spus ca mi-e frica sa nu cad. Si mi-a pus partea mai groasa a naframei in mana. Cand i-a dat drumul am zburat catre pamant.
Cat am zburat, am vazut masini umbland pe pamant si oameni mergand la munca. Stateam intinsa pe o platforma ce zbura in mijlocul unei piete in aer liber. Am zburat cu finete catre morga unde mi s-a adus corpul. Apoi, dintr-o data , stateam pe pamant solid.(Inca nu era in corp) Era la pranz, a treia zi dupa ce am murit.
Dupa lumina puternica de deasupra , nu mi-a placut pe Pamant, dar nu era nimic ce puteam face. Am fost la spital catre morga , dar usa era incuiat. Am venit si m-am uitat imprejur. Corpul meu era pe masa, mort, capul era intors un pic pe o parte, o mana cazuta in jos, parte din torso atingand alt cadavru. Nu stiu cum mi-a intrat sufletul in corp (Aici a intrat sufletul in corp) dar imediat mi s-a facut frig si m-am dezlipit de celalat cadavru. Mi-am adunat genuchii si atunci un om calcat de tren cu picioarele retezat era adus inauntru pe o targa. Mi-am deschis ochii si m-am miscat. Cei care duceau targa au fugit in toate directiile. Apoi paza a venit cu doi doctori . Ei au dat ordine sa ma duca in pital.Acolo s-au strans toti doctorii si au spus ca creierul meu trebuie incalzit sub lampi.
Asta s-a intamplat la 9:00 a.m. Pe data de 23 Februarie  1965. Erau 8 diferite taieturi si cusaturi pe corpul meu; ceea ce doctorii au utilizat pentru cercetare si studii.Dupa doua ore eram calda, am deschis ochii si am inceput sa vorbesc.Am fost hranita artificial pentru 20 de zile. Apoi ei mi-au adus ceva sa mananc , paine cu smantana, si cafea, dar le-am spus ca nu vreau sa mananc.Sora medicala a incercat sa ma convinga sa mananc , si toti se uitau la mine. Chiar atunci doctorul a venit si m-a intrebat de ce nu vreau sa mananc. I-am spus:? Azi e Vineri si nu vreau sa mananc mancare care nu e de post. Daca o sa luati loc pe canapeaua din apropiere , o sa va spun ce am vazut si unde am fost cat timp am fost moarta.?
Doctorul a stat jos si a ascultat cu atentie. Am inceput spunand ca oricine nu respecta zilele de post: miercuri si vineri, si posturile de peste an, dupa moarte ii vor fi serviti serpi, reptile sa manance in locul carnii iar in locul laptelui, el va trebui sa bea lucruri stricate inimaginabile.. Aceasta e mancarea celor ce au murit fara sa se pocaiasca in fata sfantului altar, in fata preotului si fara Sfanta Impartsanie. (E important ca surorile medicale sa anunte preotul imediat ce bolnavul e pe moarte ca bolnavul sa poata fi impartasit. Cine face asta e o fapta foarte buna,cu multa rasplata in ceruri. La fel cine boteaza copii care mor imnediat dupa nastere, ma refer la surorile medicale care trebuie sa zica o formula DOAR in cazul in care situatia copilului se deterioreaza., sau sa aduca preotul.) De aceea nu am vrut sa mananc branza si smantana.(Da, tot patitul e priceput. Vederea necuratului te poate face FOARTE intelept ina numite privinte.)
Doctorul m-a ascultat, fata lui inrosindu-se, albindu-se si apoi inrosindu-se din nou. Ceilalti doctori si surorile medicale s-au adunat ascultand ce le spuneam despre ceea ce am vazut si auzit de cealalata parte a mormantului.
Dupa aceasta multi oameni au inceput sa vina la mine si le-am spus ce mi s-a spus din cealalta parte. Mai tarziu, politia secreta a inceput sa alunge oamenii de la spital si am fost mutata la alt spital in alt oras unde am devenit complet sanatoasa.
Doctorii au fost curiosi sa vada cum am inviat , mai ales ca intestinele erau putrede nu erau doar bolnave ci si descompuse. Mai mult, dupa operatie, toate intestinele au fost scoase afara si lasate sa cada.
Ca sa descopere ce s-a intamplat , au decis sa ma opereze din nou. Cand doctorul responsabil a facut acest anunt, Valentina Vasilievna a spus:?De ce trebuie sa o operam din nou? Toate organele ii sunt sanatoase.
I-am rugat sa nu ma anestezieze caci nu am simtit durere. Doctorii au operat si au scos intestinele. Eram treaza si m-am uitat in oglinda de pe tavan.Am intrebat pe doctori daca era ceva rau cu mine si mi-au raspuns ca sunt bine fara boala. Tocmai atunci doctorul care a facut prima operatie impreuna cu alti doctori au intrat.Toti s-au uitat la mine, la intestinele mele si au zi:?Dar unde e boala?. Totul era putrezit in tine si acum totul e sanatos.
Tot personalul medical era uimit si in acelasi timp speriat. Ei au alergat prin camera in toate directiile, tinandu-si capetele, gesticuland,si toti erau palizi si fara culoare ca un cadavru.
Le-am spus:?Dumnezeu a avut mila de mine ca sa spun la altii si ca voi sa invatati ceva, ca sa credeti ca raiul si Puterea celui Prea Inalt sunt deasupra noastra.
Ei spuneau exact aceleasi lucruri.
Am spus unui doctor evreu. ?Daca tu crezi toate acestea, atunci mergi, boteaza-te si sa ai casatoria ta binecuvantata in Biserica? El a iesit in confuzie.
Valentina Vasilievna care m-a operat , a iesit pe hol, a cazut pe o canapea si a inceput sa planga.. Am intrebat-o de ce plangea , a murit cineva? Ea a raspuns : ? Nu , ea nu a murit , dar sunt complet stupefiata de miracolul din fata noastra.?
Dumnezeu a ajutat-o sa-mi spuna ca Profesorul Newman a incercat sa o convinga sa ma omoare, dar ca ea a refuzat complet si ca ma ingrijea singura caci ii era frica ca cineva sa nu ma omoare.Ea imi pregatea personal mancarea. Directorul spitalului era incantat , spunand ca acest incident era unic in istoria medicinei in lume.
Cand am parasit spitalul am chemat preotul de care am ras si pe care l-am acuzat ca e lenes cand, din contra el era un om minunat cu adevarat. Servitorul altarului lui Dumnezeu a venit, a auzit spovedirea mea in care am spus toate pacatele mele pe care le-am facut de-a lungul intregii mele vieti; apoi el mi-a dat Taina Sfintei Impartasanii si a binecuvantat casa mea. Pana atunci casa mea nu a fost decat un loc de mizerii si indecenta , betie , batai , si lucruri pentru care nu sunt cuvinte sa le descrii.
In urmatoarea zi am fost la biroul de Partid si am inapoiat cartea mea de membru, din moment ce vechea Claudia, ateista si activista, nu mai exista.Ea a murit.
Am 40 de ani. Cu ajutorul Reginei Raiului , si cu ajutorul lui Dumnezeu , merg la Biserica si traiesc o viata de crestina. Merg la diferite institutii si spun la toti de acolo ce am vazut si ce am auzit in viata petrecuta de cealalata parte a mormantului.Multi oameni vin la mine acasa si le spun tot ceea ce s-a intamplat . Acum spun la fiecare sa se pocaiasca  astfel incat sa nu trebuiasca sa treaca prin torturile despre care le-am spus. Pocaiti-va pentru pacatele voastre si pntru comportarea astfel ca si voi sa puteti obtine iertarea pacatelor de la preot (SPOVEDIRE DIN NOU. Cei ce au pacatuit mult sa nu dezdanajduiasca caci exista mil de la bunul Dumnezeu si spovedirea pentru iertarea pacatelor.) pentru toate pacatele voastre, si astfel sa obtineti viata eterna in rai.
Eu locuiesc pe strada Crupskaia la numarul 99  in orasul Banial, Regiunea Altai-1
Claudia Vasilievna Ustignia
"

Edited by Dimineata100, 21 September 2009 - 04:42.


#3
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Putei pune postul pe miracole ortodoxe. Asta se inchide.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate