Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Promovarea turismului in Danemarca

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,618
  • Înscris: 25.11.2007
Un filmuleț pentru promovarea turismului în Danemarca a fost retras de pe YouTube după mai multe plângeri, relatează BBC. În clipul de trei minute o tânără mămică încearcă să-l găsească pe tatăl copilului ei. Nimic ciudat până aici, dar mesajul pe care îl transmite, promovarea unui mod de viață necuviincios, a iscat un scandal monstru printre oficiali.


"Am petrecut o noapte împreună în urmă cu un an și jumătate când eram în vacanță în Danemarca. Ne-am întâlnit și am decis să ieșim să bem ceva. E jenant, însă e tot ce-mi amintesc. Nu-mi aduc aminte de unde ești și nu știu nici măcar numele tău", povestește tânăra în filmuleț.

Risipă de bani publici

Danemarca nu mai e un loc unde poți să faci sex neprotejat cu străini. E grotesc și risipă de bani publici, scriu jurnaliștii danezi. Și oamenii obișnuiți care au văzut clipul spun că e de prost gust și un mod indiscret de a atrage atenția.

Cei care au fost cu ideea se explică. "Este povestea simpatică a unei femei care trăiește într-o societate liberă și acceptă consecințele faptelor sale", spune managerul proiectului Dorte Kiilerich. Nu este de aceeași părere și ministrul economiei din Danemarca Lene Espersen. "Nu e imaginea potrivită pentru Danemarca", susține oficialul.

Deși varianta oficială a clipului a fost retrasă de pe YouTube și a avut peste 800.000 de accesări, copiile continuă să circule pe site. Sursa


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/es_vWPwYphM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,351
  • Înscris: 14.06.2006
Hm...un promo interesant. Nu stiu ce as alege intre asta si cele cu Nadia si Hagi care promoveaza Romania.

#3
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,618
  • Înscris: 25.11.2007
E cu adevarat provocator ! Au sarit danezii in sus, iti dai seama ca la noi era jale daca aparea vreo Marie cu bebe-ul in brate spunand ca si-a pierdut basmaua dup-un sprit si... iaca rezultat, Gheorghita daca te uitezi acusica, mai ada si tu o damegeana, trai-ti-ar...; avea mass-media de mancat cateva saptamani.  :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate