Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

HTC HD2

- - - - -
  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#73
eu_beu

eu_beu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 04.03.2007
Ia uitati ce spun baietii despre el ... buguri descoperite pana acum ... probabil mare parte dintre ele vor disparea cu urmatoarea varianta de ROM

Real Bugs that need to be fixed in the next hd2-roms:

- calender wont go past 1.nov.2009 in week-view (monday set as first day of the week)
- g-sensor not working in titanium (no titanium landscape switch)
- notification LED doesn`t work
- connection to the internet without a timeout/break (gprs-disconnect timeframe should be larger)
- voice command does not work with a bluetooth headset
- volume of a stereo-bluetooth headset cannot be controlled. The device volume has no influence on the headset.
- storage card is called "storage card" instead of "speicherkarte" in the german rom (might cause problems installing apps)
- view music by recently added
- volume cant be adjusted during a call when in handfree mode (speaker on the back)
- overstearing speaker sound (back-speaker)
- purple center in pictures taken with the hd2-camera (htc is working on a hotfix)
- sporadic volume control failure in Music-tab/streaming-player
- audio-booster disabling itself after playing a song
- HTC Messaging takes all SMS's and stops them from being published on the "notification queue" that other programs can listen to
- Sms not being sent/delivered

#74
eu_beu

eu_beu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 04.03.2007
Chiar nu are nimeni nicio parere?
Nu l-ati butonat?
Impresii .....
Ce tacuti sunteti aici ...

#75
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
daca mi-l aduce maine cei de la vodafone [cum mi-au zis] o sa il butonez eu...si inca catttttt :))

#76
eu_beu

eu_beu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 04.03.2007

 hyperyon, on 2nd December 2009, 20:32, said:

daca mi-l aduce maine cei de la vodafone [cum mi-au zis] o sa il butonez eu...si inca catttttt :))
Ei?

#77
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
nu mi l-au adus...cica nu il au pe stoc...de saptamana viitoare la sfarsit cica il primesc

#78
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
are si stilus?
Ca la rezolutia aia nu prea vad sa fie comod numai cu degetul.

#79
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006

 AndyM, on 5th December 2009, 15:09, said:

are si stilus?
Ca la rezolutia aia nu prea vad sa fie comod numai cu degetul.

Nu are deoarece foloseste un ecran capacitiv si nu mai este nevoie de stilus.

#80
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003

 AndyM, on 5th December 2009, 15:09, said:

are si stilus?
Ca la rezolutia aia nu prea vad sa fie comod numai cu degetul.


 andrei_andyground, on 5th December 2009, 17:55, said:

Nu are deoarece foloseste un ecran capacitiv si nu mai este nevoie de stilus.
si pe langa faptul a e capacitiv...tocmai rezolutia respectiva...si cat e de mare ecranul nu vad rosul unui stylus..
poti sa ai ditamai degetul ca ma indoiesc ca nu vei apasa cum trebuie

#81
eu_beu

eu_beu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 04.03.2007

 hyperyon, on 5th December 2009, 19:33, said:

si pe langa faptul a e capacitiv...tocmai rezolutia respectiva...si cat e de mare ecranul nu vad rosul unui stylus..
poti sa ai ditamai degetul ca ma indoiesc ca nu vei apasa cum trebuie
Nu are stylus. Chiar daca faci rost de unul de la alt aparat ... nu il poti folosi.
Asa cum se spune pe aici in mare parte nu ai nevoie. Mai ales pentru interfata Manilla.
Insa daca instalezi softuri care nu au icoane mari ... se schimba treaba.
Insa, nu dispera. Este super scula...

#82
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Eu am un Samsung S5600, si nu are/merge stilus.
E destul de enervant faptul ca merge numai cu degetul, deoarece uneori chiar e nevoie de stilus.
Dar bine... al meu are ecranul de 2.8,  HTC-ul are ecranul de 4.3 intr-adevar e diferenta enorma....

#83
drusu.sv

drusu.sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 29.06.2007

 AndyM, on 5th December 2009, 22:24, said:

Eu am un Samsung S5600, si nu are/merge stilus.
E destul de enervant faptul ca merge numai cu degetul, deoarece uneori chiar e nevoie de stilus.
Dar bine... al meu are ecranul de 2.8,  HTC-ul are ecranul de 4.3 intr-adevar e diferenta enorma....

exista deja stylus-uri speciale pt ecrane capacitive. se zvoneste ca htc va scoate unul si pt hd2 asa cum am scris la pagina anterioara.

#84
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
astazi mi-am cumparat HD2-ul :D
primele impresii nu vor fi prea mari deoarece inca sunt la servici si cica mai si lucrez :lol:
este superb..ecranul parca se umple de amprente mai puternic decat cel de iphone...se misca excelent...am si eu problema cred cu rozul in centrul pozei [sper sa se scoata la un urmator update]

#85
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

 hyperyon, on 7th December 2009, 13:43, said:

astazi mi-am cumparat HD2-ul :D
primele impresii nu vor fi prea mari deoarece inca sunt la servici si cica mai si lucrez :lol:
este superb..ecranul parca se umple de amprente mai puternic decat cel de iphone...se misca excelent...am si eu problema cred cu rozul in centrul pozei [sper sa se scoata la un urmator update]
As intreba de ce te-ai grabit sa-l cumperi? Cum este in browser? daca se poate sa-l testezi si cu Skyfire, si daca poti sa ne spui cum pare in comparatie cu iPhone sau HTC Touch HD, ca dimensiuni si viteza.

#86
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
- calender wont go past 1.nov.2009 in week-view (monday set as first day of the week)
la mine trece foate bine
- g-sensor not working in titanium (no titanium landscape switch)
nu stiu la ce se refera aici
- notification LED doesn`t work
functioneaza
- connection to the internet without a timeout/break (gprs-disconnect timeframe should be larger)
nu am vazut asa ceva
- voice command does not work with a bluetooth headset
nu am testat si nici nu ma intereseaza
- volume of a stereo-bluetooth headset cannot be controlled. The device volume has no influence on the headset.
merge ..testat pe niste casti bluetooth southwing sa505 ceva de genu
- storage card is called "storage card" instead of "speicherkarte" in the german rom (might cause problems installing apps)
nu ne intereseaza
- view music by recently added
asa e..aici au dreptate
- volume cant be adjusted during a call when in handfree mode (speaker on the back)
merge
- overstearing speaker sound (back-speaker)
...discutabil..
- purple center in pictures taken with the hd2-camera (htc is working on a hotfix)
DA..am aceasta problema din pacate
- sporadic volume control failure in Music-tab/streaming-player
pana acu o mers cum trebuie
- audio-booster disabling itself after playing a song
nu am testat
- HTC Messaging takes all SMS's and stops them from being published on the "notification queue" that other programs can listen to
- Sms not being sent/delivered
cred ca aici se refera la delivery report...intr'adevar nu primesc desi e bifat



 Dheus, on 7th December 2009, 15:33, said:

As intreba de ce te-ai grabit sa-l cumperi? Cum este in browser? daca se poate sa-l testezi si cu Skyfire, si daca poti sa ne spui cum pare in comparatie cu iPhone sau HTC Touch HD, ca dimensiuni si viteza.

cum adica m-am grabit sa il cumpar? nu inteleg aceasta intrebare? ai niste surse sigure de confirmare a unui pret fff mic..o oferta peste ceva timp?
a se observa si pretul la hd 1...nu a scazut chiar asa de mult
browseul merge excelent..mai rapid decat iphone 3g trebuie sa recunosc...[un 3gs nu am testat]
htc hd nu am avut...iphone 3gs nu...ci iphone 3g mai am chiar...si la performante pot sa spun ca se misca fff bine..touch-ul..viteza de lucru..totul..nici nu iti dai seama ca raman aplicatiile deschise...fff rapid si fluent...

ok...niste sfaturi hinturi de la cei care il utilizeaza de mai mult timp? aplicatii preferate...linkuri ceva? compatibilitate etc
chiar..o aplicatie de blacklist...un igo..?

#87
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
* din pacate nu pot da edit...intrebare....de ce imi apare la software information OS version: 5.2.21864 (21864.5.0.81) ?
ok constientizez ca e 6.5 versiune dea os...dar de ce ...carnatul de mai sus?

#88
eu_beu

eu_beu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 04.03.2007

 hyperyon, on 8th December 2009, 17:32, said:

* din pacate nu pot da edit...intrebare....de ce imi apare la software information OS version: 5.2.21864 (21864.5.0.81) ?
ok constientizez ca e 6.5 versiune dea os...dar de ce ...carnatul de mai sus?
Poate au vrut sa fie mai smekeri decat cei de la IGO ...  :lol:

O intrebare.
Ai observat in "Albums" ca pozele facute cu HD2 se vad foarte pixelate? In comparatie cu cele facute cu alte telefoane?

Edited by eu_beu, 08 December 2009 - 17:47.


#89
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
nu am observat pixelii..nici in albums...nici pe pc [o sa ii dau o mai mare atentie] in schimb am observat ca blitzul e deranjant de puternic...daca vrei sa faci o poza de aproape noaptea nu ai sane [portrete..macro etc]

#90
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
cum se compara volumul muzical in casti in comparatie cu iphone 3g?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate