Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

HTC HD2

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
369 răspunsuri în acest subiect

#91
Cyrano_Bergerac

Cyrano_Bergerac

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 08.12.2009
Nu va mai faceti griji cu blocarea telefoanelor in retea. Nu mai este permisa. Ba mai mult, cei care au telefoane blocate in retea pot solicita chiar operatorilor deblocarea. In garantie-gratuit, peste garantie contra cost. Exista o lege, impunre etc. cautati si veti gasi.

Editat de Cyrano_Bergerac, 08 decembrie 2009 - 21:13.


#92
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
gallaxya volumul difuzoarelor e mai mare la htc... insa calitatea e mai proasta...are un harait parca..distorsionare la volum mare
pe casti [sennheiser cx 300 sincer nu am observat nici o diferenta...deci tot respectul pentru htc

View PostCyrano_Bergerac, on 8th December 2009, 21:12, said:

Nu va mai faceti griji cu blocarea telefoanelor in retea. Nu mai este permisa. Ba mai mult, cei care au telefoane blocate in retea pot solicita chiar operatorilor deblocarea. In garantie-gratuit, peste garantie contra cost. Exista o lege, impunre etc. cautati si veti gasi.
de la ce te-ai luat? tu vezi despre ce vb noi aici?

#93
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.046
  • Înscris: 08.08.2002

View PostCyrano_Bergerac, on 8th December 2009, 21:12, said:

Nu va mai faceti griji cu blocarea telefoanelor in retea. Nu mai este permisa. Ba mai mult, cei care au telefoane blocate in retea pot solicita chiar operatorilor deblocarea. In garantie-gratuit, peste garantie contra cost. Exista o lege, impunre etc. cautati si veti gasi.

Nu-ti decodeaza nimeni gratuit telefonul cumparat de la un operator la fidelizare, abonament. Da, poti solicita deblocarea dar dai cateva sute de lei si stai probabil 1-2 saptamani fara telefon.

PS. e offtopic discutia asta.

Editat de MD, 09 decembrie 2009 - 01:17.


#94
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
pe voi cat va tine bateria
pe mine mai putin de o zi :))..trebe dezactivat ceva de undeva ca default ce mananca bateria? nu pot sa zic ca in timpul asta ascult muzica sau filme...ci doar ma joc prin el sa il descpopar asa la inceput...o sincronizare cu my microsoft...marketplace-ul care e cam gol...o mica navigare si cam gata bateria seara
am orange...cu 500 de mb trafic inclus ...si am activat 3g-ul ...dar totusi chiar o zi?
ce setari default azi activat/dezactivat pentru optimizare?

#95
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.269
  • Înscris: 24.01.2008
Pai sunt cam logice setarile:
- luminozitatea ecranului micsorata - personal il tin la 1/3, e foarte OK, doar afara, in plin soare, o dau la maxim;
- conexiunile de retea (indiferent ca-i vorba de wireless sau HSDPA) tinute inchise, le deschizi doar cand le folosesti efectiv;
- la fel, bluetooth inchis - asta n-o fac, la mine e permanent deschis deoarece folosesc intensiv handsfree-ul, dar e pus pe invizibil, sa nu mi-l tot scaneze diversi;
- mail-ul, vremea si alte aplicatii care-si fac update pe net le actualizezi manual, nu le pui pe automat;
- ecranul il inchid manual, imediat ce am terminat de folosit aparatul - pt. asta folosesc butonul de ON/OFF, care stinge ecranul, lasand aplicatiile (radio, telefon) functionale, daca mai e nevoie de ele;
- aplicatiile verificate / inchise din Task Manager - nu toate / nu intotdeauna se inchid cand crezi / vrei tu, uneori raman deschise in background;
- reteaua o selectezi si o pui pe manual, nu o lasi pe automat, nici reteaua in sine (Vodafone, Orange, etc) nici tipul ei (2G, 3G).

Cam asta e, in linii mari, ceea ce poti face pt. autonomie, universal valabil, indiferent de modelul aparatului.

#96
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
mda..le-am facut pe toate astea dinainte...degeaba...e ceva ce imi consuma ...l-am incarcat azi noapte...l-am luat dimineata..avea deja 85% la baterie si in ask manager nu era nimic deschis

#97
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
o aplicatie de blacklist va rog...am cateva numere ce ma streseaza...si au inceput deja...

#98
blackbeauty

blackbeauty

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 10.12.2005
intr-o mare dilema sunt si eu :( butonez un htc hd2 de vreo doua zile si sunt nehotarat intre el si iphone 3gs. n-am avut niciodata htc, sunt 0 (zero) in WM. Am un iphone 3g caruia am reusit sa-i crap ecranul (da, se poate) + scapat in apa (deh copii mici) din care a ramas si o ff mica eroare de soft (nu se mai aude muzica si sunetul la filme, youtube etc decat cu castile).
-hd2-ul e fain ca si marime ecran, am vazut mai sus referiri la busola, navigatie, eu nu gasesc. touch-ul la iphone are o mai mare acuratete, dar e chestie de obisnuinta.
-hd2 merge foarte bine pe browser (atat opera cat si IE). totusi pe cateva site-uri optimizate mobile nu se poate naviga decat landscape (gsp.ro de ex). la iphone nu m-am lovit de pb asta in safari.
-nu-mi dau seama cum pot sterge sms-urile si mailurile primite in format bulk ... si nu sa le deschid unul cate unul si sa le "delete"-ez. la iphone poti selecta numai header-urile
-acum tot incerc sa sterg cookies si history in browser opera si degeaba ... nu se sterg.
-nu-mi dau seama cum pot vedea formaturi video pe htc. nu ca pe iphone s-ar vedea ...
-s-a conectat fara pb la car kit prin bluetooh ..se aude f bine si conexiunea e excelenta.
-internetul merge ok atat pe wireless cat si pe internetmobil.
-de ce mi-e teama: o lista intreaga de aplicatii/softuri/jocuri etc pe care as fi nevoit sa le caut pe net, sa le instalez s.am.d. in conditiile in care la iphone am appstore ...si gata :) Si e pacat la ce procesor si memorie are sa-l folosesti numai ca telefon, citit mail si ziarele on line dimineata pe wc.
-ar mai fi si diferenta de pret. htc hd2 450 euro vs iphone 3gs -550 euro (ma refer la modele never lock ambele)
Subiectiv, as inclina pt iphone doar pt ca sunt familiarizat cu el, dar si htc-ul ma atrage iar maine trebuie sa iau o decizie :(


-

#99
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.046
  • Înscris: 08.08.2002
Daca esti obisnuit cu iphone i-ati iphone daca nu esti dispus sa aloci ceva timp pt. a te obisnui cu WM.
Eu sunt obisnuit cu WM si desi nu e grozav ca si mobil OS nu m-as gandi deloc sa aleg un iphone 3GS in loc de HD2.
Pentru video e suficient un TCPMP sau CorePlayer.
Fiind vorba de HTC iti recomand sa arunci o privire pe  forumul Xda la sectiunea Leo (HD2).  De ex. acest thread de Hints & Tips:  http://forum.xda-dev...ad.php?t=583638

Editat de MD, 11 decembrie 2009 - 08:49.


#100
sergius

sergius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 20.12.2004

View Posthyperyon, on 10th December 2009, 17:36, said:

o aplicatie de blacklist va rog...am cateva numere ce ma streseaza...si au inceput deja...
incearca CallFirewall cam slaba, alta nu am gasit inca.

#101
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
stiu ca nu este topic de vanzari...dar daca cineva vrea un htc hd 2 ...aproape nou..luat de pe mediadot..garantie..factura ...etc..impecabil...il dau cu 2100 de ron fix
de ce? chiar de e super mega performant la performante...merge perfect...totusi raman fan iphone...pentru aplicatii..pentru usurinta..pentru tot
multumesc

#102
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 689
  • Înscris: 07.06.2006
Se pare ca HTC a rezolvat problema cu pata de la camera foto.
Sursa.

Editat de andrei_andyground, 12 decembrie 2009 - 10:03.


#103
blackbeauty

blackbeauty

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 10.12.2005

View Posthyperyon, on 12th December 2009, 00:59, said:

...il dau cu 2100 de ron fix
Te inteleg ca ai dat o caruta de bani pe el, din pacate trendul este in scadere, de la distribuitorul oficial htc il iau cu 440 euro incl tva nou, pe cand tu ceri 495 euro pe unul folosit. Inca odata, nu e un repros, asta e soarta telefoanelor, pc-urilor si a a altor gadget-uri in general.

Acum on topic: am mai "descoperit" intre timp functionalitatile, se poate randomiza lista de sms si mailuri pt a fi  sterse bulk, am gasit "calculatorul" dupa ce era sa dau cu el de pamant cand eram intr-o conferinta si nu puteam sa fac o banala inmultire. Dupa  3 zile de usage inca mai apas gresit pe ecran si-mi sare dintr-un meniu in altul, ma intreb daca pot instala safari ca browser... bateria e un punct slab, 1zi cu toate aplicatiile deschise, dar ce sa ceri, un laptop te tine 3h in medie...
in general e o surpriza placuta, cred ca luni dau cu banu' in ceea ce priveste iphone vs hd2

#104
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003
iphone..parerea mea...ca utilizator de amblele dispozitive

#105
Dragos Jianu

Dragos Jianu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 348
  • Înscris: 07.10.2005
nu inteleg de ce totul trebuie comparat cu jucaria aia de fitze. am folosit iphone si am renuntat inca de la hd1 la el.  iphone, oricare dintre ele sunt ok pentru club, joculete si simplitate. e ca si cum ai  compara un playstation cu un workstation. depinde ce vrei. personal am nevoie de remote desktop,  web browsing intens si gps navigation. n u am jocuri instalate. nu pot concepe sa ma intorc la 320x480 si 3.5" pentru ce fac eu

#106
marius323

marius323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 19.01.2007
Stie cineva ,pe undeva o activare pt copilot live 8 de pe hd2???????? plz mes privat

#107
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.776
  • Înscris: 19.12.2003

View PostDragos Jianu, on 12th December 2009, 15:24, said:

nu inteleg de ce totul trebuie comparat cu jucaria aia de fitze. am folosit iphone si am renuntat inca de la hd1 la el.  iphone, oricare dintre ele sunt ok pentru club, joculete si simplitate. e ca si cum ai  compara un playstation cu un workstation. depinde ce vrei. personal am nevoie de remote desktop,  web browsing intens si gps navigation. n u am jocuri instalate. nu pot concepe sa ma intorc la 320x480 si 3.5" pentru ce fac eu
dupa un jailbreak ai tot ce ai scris tu mai sus ...remote desktop..
web briwsing ai de la inceput cat si igo
plus multe altee
ce il face mai cu motz pe hd2 e ecranul ff mare si ca merge impecabil ca viteza...caracteristicile hardware...
in schimb..softul la de dorit...si touch e ok..insa nu se compara cu iphone-ul...pe acesta din urma pot scrie sms-uri si cand conduc...la precizia touchului
in schimb la hd2 deseori am dumnezeit..ca imi ia litera de langa..sau dau sa sterg ..imi da enter...i altele..si nu am egete asa de groase..si am calibrat si ecranul
nha...hd2-ul e un telefon ff performant..un ecran superb...insa pacat de os si posibilitati
as vrea ca iphone-ul sa aiba acest hardware..poate urmatorul

#108
sergius

sergius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 20.12.2004
baterie in idle pe 2g (toate conexiunile oprite) la 21 era 67% si dimineata la 9 era 63 %.
destul de ok.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate