Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

De la Ribbentrop-Molotov la Antonescu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
164 replies to this topic

#109
Pierde_verile

Pierde_verile

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,870
  • Înscris: 10.07.2008

 Maresalul, on 5th September 2009, 12:15, said:

iar noi am fost dintotdeauna o biata pluta in oceanul politic si militar. Singura incertitudine e pe care din maluri suntem aruncati.
Atunci am naufragiat pe malul rusesc, in ciuda eforturilor ( :lol: ) bravilor nostrii capitani.  -_-


Se poate concluziona că întotdeauna trebuie să ținem cu Europa, la bine și la rău,  împotriva jidanilor, americanilor, rușilor și a altor neamuri exterioare.

#110
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 Pierde_verile, on 5th September 2009, 12:50, said:

Se poate concluziona că întotdeauna trebuie să ținem cu Europa, la bine și la rău,  împotriva jidanilor, americanilor, rușilor și a altor neamuri exterioare.
așa dom'le, tre să-i expulzăm pe toți care-n israel, care-n americile lor, or în muma rusie, după caz și fără excepție, pentru corcelile inerente aplicăm legislația de la nürnberg .:thumbup:
dacă se trezeau eoropenii prin treișcinci, și-l atacau pe scelerat de-atunci, franțujii dintr-o parte, englejii dintr-alta și românii di la est, acu eram noi feliatorii europei și dictam sfere de influență:D

#111
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 13:06, said:

... și românii di la est...
Atac devastator cu carute pe centru si mamaligi pe flancuri.   :thumbup:

Nu ne mai opream pana la Lisabona. -_-

Edited by Maresalul, 05 September 2009 - 12:30.


#112
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 Maresalul, on 5th September 2009, 13:15, said:

Atac devastator cu carute pe centru si mamaligi pe flancuri.   :thumbup:

Nu ne mai opream pana la Lisabona. -_-
pe bune, dacă ne trezeam mai devreme acu eram stăpânii europei, ș-aveam germania la deștu mic -_-

#113
zmedeu

zmedeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 09.08.2009

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 10:44, said:

clar, aștept și eu articolele științifice care să infirme existența pozitronului.
holocaustul a existat, e chiar atât de greu de înțeles acest lucru? c-o să vină negaționiștii lu pește să zică "nu dom'le, n-au murit 6 milioane, au murit 3, recte, holocaustul n-a existat, și oricum alea 3 miloane au murit de moarte bună"
dupa cum te exprimi, dupa cum gandesti pari a fi de 60 de ani (cel putin). In care caz mai mult ca sigur la scoala ai fost educat despre Auschwitz, despre eradicarea a 4 milioane de evrei la Auschwitz.

Numai ca, dupa 1990 respectiva cifra de 4 milioane de evrei morti s-a schimbat la 1 milion. Ramane o diferenta de 3 miloane.
Fiindca esti un excelent fizician, probabil ca stii ceva aritmetica:
6 - 3 = 3.

Daca nu stii, da-ti niste palme peste gura, ca debitezi numai prostii.

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 10:44, said:

au dus o laie! n-aveam nici ăl mai mic interes să trecem nistru, dar și pe vremea aia erau la modă curlingăii (de parcă nu-i ajungeau lu hitler curlingăii lui nemți)
Majoritatea corpului ofiteresc a protestat la trecerea peste Nistru. A fost un scandal mare, cand Antonescu a ordonat trecerea peste Nistru. Documenteaza-te. Apropo, acolo la voi la Haiffa aveti biblioteci foarte bune, ar trebui sa fii mai bine informat.

Edited by zmedeu, 05 September 2009 - 21:35.


#114
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 zmedeu, on 5th September 2009, 22:33, said:

dupa cum te exprimi, dupa cum gandesti pari a fi de 60 de ani (cel putin). In care caz mai mult ca sigur la scoala ai fost educat despre Auschwitz, despre eradicarea a 4 milioane de evrei la Auschwitz.

Numai ca, dupa 1990 respectiva cifra de 4 milioane de evrei morti s-a schimbat la 1 milion. Ramane o diferenta de 3 miloane.
Fiindca esti un excelent fizician, probabil ca stii ceva aritmetica:
6 - 3 = 3.

Daca nu stii, da-ti niste palme peste gura, ca debitezi numai prostii.

Majoritatea corpului ofiteresc a protestat la trecerea peste Nistru. A fost un scandal mare, cand Antonescu a ordonat trecerea peste Nistru. Documenteaza-te. Apropo, acolo la voi la Haiffa aveti biblioteci foarte bune, ar trebui sa fii mai bine informat.
aha, deci pentru tine 1 milion de inși e mizilic, ce-i ăla holocaust, aia-i vrăjă și propagandă de 3 lei. nu dom'le, n-a existat niciun holocaust. în schimb, prin o mie noo sute și ceva, hitler se șehuia cu cheliosu ăla bolșevic.
mie mi se ridică păru pe spinare numa când mă gândesc la condițiile alea, măcar de-ar fi murit numai un singur om, darmite să fac și inventaru oaselor găsite-n gropile comune (ca nu cumva să se pună un os la cinșpe oameni) și alte chestii de soiul ăsta. orice viață de om merită mai mult decât un loc într-o statistică ;)
crecă omul înseamnă ceva mai mult decât o moleculă-ntr-un pahar cu apă, despre care, chiar dacă  nu știm nimic, tot putem trage niște concluzii statistice despre proprietățile macroscopice ale ansamblului.

desigur, majoritatea corpului ofițeresc a protestat. mai precis cum? același soi de protest ca după dictatul de la viena, desigur -_-

#115
zmedeu

zmedeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 09.08.2009

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 21:56, said:

aha, deci pentru tine 1 milion de inși e mizilic, ce-i ăla holocaust, aia-i vrăjă și propagandă de 3 lei.
Imi pare rau. Dar noi vorbeam despre aritmetica: 6-3=3.

Tu vorbesti despre altceva. Ai schimbat discutia, ai obsesii:

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 21:56, said:

nu dom'le, n-a existat niciun holocaust.
Exista o lege, care te baga la inchisoarea pentru astfel de afirmatii :lol:

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 21:56, said:

în schimb, prin o mie noo sute și ceva, hitler se șehuia cu cheliosu ăla bolșevic.
te deranjeaza ca Hitler a fost bolshevic? Te deranjeaza ca Hitler isi vindea tablourile printr-un amic evreu din Viena? Te deranjeaza ca Mussolini in exilul sau din Elvetia era prieten cu Lenin, concubina cu o evreica bolshevica? Te deranjeaza ca Giovani Papini a publicat corespondenta lui Mussolini cu Lenin?

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 21:56, said:

desigur, majoritatea corpului ofițeresc a protestat. mai precis cum?
Au fost mai multe proteste. Una a fost o scrisoare deschisa publicata in presa din Rom^nia in care corpul ofiteresc a protestat impotriva trecerii Nistrului. Au fost si alte proteste si actiuni. Au fost insa si represiuni impotriva ofiterilor rom^ni, cat si arestari.

La Haiffa exista biblioteci unde poti gasi mai multa informatie :ciocan:

#116
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 zmedeu, on 5th September 2009, 23:05, said:

Imi pare rau. Dar noi vorbeam despre aritmetica: 6-3=3.

Tu vorbesti despre altceva. Ai schimbat discutia, ai obsesii:

Exista o lege, care te baga la inchisoarea pentru astfel de afirmatii :lol:

te deranjeaza ca Hitler a fost bolshevic? Te deranjeaza ca Hitler isi vindea tablourile printr-un amic evreu din Viena? Te deranjeaza ca Mussolini in exilul sau din Elvetia era prieten cu Lenin, concubina cu o evreica bolshevica? Te deranjeaza ca Giovani Papini a publicat corespondenta lui Mussolini cu Lenin?

Au fost mai multe proteste. Una a fost o scrisoare deschisa publicata in presa din Rom^nia in care corpul ofiteresc a protestat impotriva trecerii Nistrului. Au fost si alte proteste si actiuni. Au fost insa si represiuni impotriva ofiterilor rom^ni, cat si arestari.

La Haiffa exista biblioteci unde poti gasi mai multa informatie :ciocan:
bravo! ai o aritmetică de invidiat.
câți oameni trebuie să fi murit ca să decreteze unii că într-adevăr a fost măcel, epurare, uatevă. hai s-auzim.
părerea mea e că legea e imbecilă, dar, având în vedere câți rasiști de 3 lei mișună e bine să existe și asemenea legi. eu nu-mi pot explica de unde izvorăște această ură da-n fine.

deci eu crecă ai o problemă, hitler n-a fost bolșevic după cum nici stalin sau lenin marxiști. erau toți niște bolnavi cu capu, niște indivizi de a mai joasă speță. ar fi fost bine dacă hitler rămânea la tablourile lui și intra la facultatea lu pește.

incredibil, concubina cu o evreică? vai, dar e imposibil dom'le, evreicele nu fac așa ceva. eu știam că toți evreii sunt de o înaltă ținută morală, dar toți. crecă glumești -_-

da, au fost proteste, niște scrisori. îhâm, nu mai puteau ăia de protestele lu pește. ștaufenberg ăla voia să-l kilărească pe hitler iar ai noștrii scriau scrisori, lătrau prin presă cum e la modă și acum. ce mai dom'le, mostră de patriotism. -_-
nu dom'le, la haifa informația e toată trecută prin filtrul propagandei sioniste

#117
zmedeu

zmedeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 09.08.2009

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 22:21, said:

bravo! ai o aritmetică de invidiat.
atunci invata: 6-3=3 (ai priceput? sa-ti repet?) :lol:

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 22:21, said:

câți oameni trebuie să fi murit ca să decreteze unii că într-adevăr a fost măcel, epurare, uatevă. hai s-auzim.
discutia era despre aritmetica, despre faptul ca 6-3=3.
Personal, fiind pacifist, n-am facut armata, urasc armele, nu omor nici macar o insecta, in viata mea nu am accidentat un caine, pisica, n-am taiat o gaina, samd. Cu alte cuvinte, un singur om omorat este o crima. Sunt impotriva pedepsei cu moartea.

In schimb observ ca esti un extremist, mai mult ca sigur ai peste 60 de ani, motiv ca esti fanatic incurabil. La securitate unde ai lucrat?

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 22:21, said:

nu dom'le, la haifa informația e toată trecută prin filtrul propagandei sioniste
ce pensie primesti?
de ce in Haiffa este o mare concentratie de fosti securisti si fost activisti de partid comunist din Europa de Est?

#118
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 zmedeu, on 5th September 2009, 23:32, said:

atunci invata: 6-3=3 (ai priceput? sa-ti repet?) :lol:

discutia era despre aritmetica, despre faptul ca 6-3=3.
Personal, fiind pacifist, n-am facut armata, urasc armele, nu omor nici macar o insecta, in viata mea nu am accidentat un caine, pisica, n-am taiat o gaina, samd. Cu alte cuvinte, un singur om omorat este o crima. Sunt impotriva pedepsei cu moartea.

In schimb observ ca esti un extremist, mai mult ca sigur ai peste 60 de ani, motiv ca esti fanatic incurabil. La securitate unde ai lucrat?

ce pensie primesti?
de ce in Haiffa este o mare concentratie de fosti securisti si fost activisti de partid comunist din Europa de Est?
unde-am vorbit eu bre de pedeapsa cu moartea?

m-am legat de eterna teză a negaționiștilor - numărul de victime - extraordinar, de parcă asta neagă existența holocaustului. și prin argumentația asta perfidă, cum că numărul morților ar fi exagerat, se vrea a se induce cum că holocaustul e o pură invenție sionistă, cu singurul scop de-a excroca de bani statele de-au participat la aceste crime fictive.
ba mai mult, într-o epocă mustind de rasism, tot vina evreilor e că au crezut în idealurile comuniste (de parcă s-ar fi înrolat in corpore toată evreimea europeană în partidu comunist al fiecărei țări în parte) . și desigur, de vină au fost doar evreii din partidul comunist, restu membrilor n-au avut nicio greață să se vadă realeși pe listele de partid în fostele state comuniste, de astă dată după căderea comunismului. da asta cu țapu ispășitor e veche rău, da de, rasiștii de doi bani nu se mai modernizează odată :roflmao:

#119
zmedeu

zmedeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 09.08.2009

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 23:30, said:

m-am legat de eterna teză a negaționiștilor - numărul de victime - extraordinar, de parcă asta neagă existența holocaustului.
Nu era vorba despre nici o negare a Holocaustului. Asta o scoti tu.
Era vorba despre o singura operatie aritmetica: 6-3=3.
Intelegi? Pricepi?
vad ca nu pricepi. 3 miloane de victime este o cifra impresionanta, care ea insasi e dovada unui genocid, al unui Holocaust.

Pe de alta parte, te vad antisemit. Ai postat pe alt topic mesaje antisemite. Motiv ca ma intreb ce urmaresti prin minciunile care le debitezi (ai introdus fara nici un motiv acest subiect al negarii holocaustului, cu toate ca absolut nimeni n-a discutat subiectul)?

E clar ce urmaresti:

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 23:30, said:

vina evreilor e că au crezut în idealurile comuniste. și desigur, de vină au fost doar evreii din partidul comunist,
te obsedeaza legatura evreilor cu comunismul si legatura intre comunism si crimele impotriva umanitatii (mult peste 100 milioane de victime).
Ceea ce explica totul. Tu esti de fapt antisionist, esti un batran pensionar comunist, fost lucrator la Securitate care isi duce traiul ca pensionar la Haiffa.

Edited by zmedeu, 05 September 2009 - 23:41.


#120
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
amice, mai întoarce și tu placa c-o ții de 3 posturi încoa cu relația lu pește. te-a marcat păsemne.

 zmedeu, on 6th September 2009, 00:35, said:

Pricepi?
păcatele mele, nu, mi-e peste putință să înțeleg această cramponare. dacă ai rămas cu sechele de la această socoteală meri omule de te tratează.
mâine m-apuc să fac și eu un fotoșop - hitler jucând table cu engels, într-o tavernă din valea dealului. să zici mersi -_-

#121
zmedeu

zmedeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 09.08.2009

 gigel de hohențolărn, on 5th September 2009, 23:41, said:

mâine m-apuc să fac și eu un fotoșop - hitler jucând table cu engels, într-o tavernă din valea dealului. să zici mersi -_-
vad ca te obsedeaza hitler alaturi de lenin.
Te supara legatura stiuta de toata lumea dintre nazism si bolshevism.

Caci despre asta este subiectul acestui topic: moralitatea Angliei si Frantei, care au sprijinit raul cel mare impotriva raului celui mic (comunismul are la activ peste 100 milioane de crime impotriva umanitatii, pe cand nazismul 3 milioane).

#122
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 zmedeu, on 6th September 2009, 00:43, said:

vad ca te obsedeaza hitler alaturi de lenin.
Te supara legatura stiuta de toata lumea dintre nazism si bolshevism.

Caci despre asta este subiectul acestui topic: moralitatea Angliei si Frantei, care au sprijinit raul cel mare impotriva raului celui mic (comunismul are la activ peste 100 milioane de crime impotriva umanitatii, pe cand nazismul 3 milioane).
forumu de medicale e mai jos. ți-l recomand călduros  -_-

#123
Golem

Golem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 17.01.2004

Quote

Te supara legatura stiuta de toata lumea dintre nazism si bolshevism.
Care, cea din ziarul "Libertatea", si acela de week-end? :lol:
Sure, nazistii si bolsevicii erau amici, conspirau in 1909 sa rastoarne burghezonia, p`orma s-or certatara, ca vroiau unii intr-un fel, ceilati altfel-zise tzatza Eugenia lu` coana Ioana. :lol:
Paranoia totala, de la o poza-fake evident-ati ajuns la holohoax&Co. :lol:

Edited by Golem, 06 September 2009 - 01:13.


#124
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

 Maresalul, on 5th September 2009, 10:27, said:

Germanii nu au fost invinsi de aliati ci de prostia lui Hitler, si aici enumar doar 3 din ele:
1. Favorul facut englezilor la Dunkerque (te las pe tine sa spui cate zile le-au trebuit germanilor sa lase in izmene bravele armate franco-engleze).

Aia a fost prostia lui Goering. Armata germana era pe punctul de a spulbera aliatii la Dunkerque dar Goering l-a convins pe Hitler sa-i lase Luftwaffe-u' lui sa faca treaba. Hitler a fost de acord, nu insa si conditiile meteo.

Quote

Ca amuzament, cred ca stii de planul englezilor de a-l asasina pe Hitler. Dar poate ca nu stii ca au renuntat la el tocmai pentru ca s-au convins ca Hitler la conducere face mai mult rau armatelor germane decat ar face-o aliatii.

Nu doar ca face mai mult rau, da' era pericolul de a-l transforma in martir.

#125
vali_mester

vali_mester

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 17.02.2007
Azi se implimesc 69 de ani de la abdicarea regelui Carol al II-lea.Va anunt pe aceasta cale ca duminica trecuta de Sf.Alexandru ne-a parasit un OM deosebit ,doctorul Serban Milcoveanu,care a luptat si a patimit pt.aceasta tara.

Attached Files

  • Attached File  115.JPG   1.38MB   8 downloads


#126
Gentle_dragon

Gentle_dragon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 03.08.2006

 zmedeu, on 6th September 2009, 00:43, said:

vad ca te obsedeaza hitler alaturi de lenin.
Te supara legatura stiuta de toata lumea dintre nazism si bolshevism.

Caci despre asta este subiectul acestui topic: moralitatea Angliei si Frantei, care au sprijinit raul cel mare impotriva raului celui mic (comunismul are la activ peste 100 milioane de crime impotriva umanitatii, pe cand nazismul 3 milioane).
E o varza totala in capul tau. Legatura dintre nazism si bolshevism: doua miscari extremiste care se urau de moarte una pe alta. Chestia cu sahul e o tampenie iar cea cu amanta lui Musolini alta si mai mare. Anglia si Franta s-au trezit intr-un context in care aveau de ales intre Hitler si Stalin. Au ales Stalin pentru ca Hitler era pericolul cel mai apropiat. Dupa ce l-au terminat pe Hitler (cu ajutorul americanilor) s-au apucat de Stalin. Au fost necesari vreo 40 de ani pana sa fie rezolvata problema Uniunii Sovietice pentru simplul motiv ca s-a desfasurat un razboi "rece". Vorba lu' Golem: mai ia si mai citeste si altceva decat ziarul Libertatea :rolleyes:

Edited by Gentle_dragon, 06 September 2009 - 08:12.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate