Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Albena

- - - - -
  • Please log in to reply
707 replies to this topic

#91
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
pe la Giurgiu am fost, nu stiam ca autostrada e in lucru, am prins doar cativa km la intrare, apoi devierea, apoi iar pe autostrada cativa km. cred ca vreo 15-20 din 80 au fost pe autostrada insa nu erau multe masini pe traseu si s-a mers bine.

in Varna nu am stiut sa ocolim pe centura si am intrat in aglomeratie, am pierdut mai bine de juma de ora la dus insa aveam de unde, plecasem devreme din Buc si cazarea incepea teoretic la 2. practic la 12.15 eram in camera, hotelul nu era plin.

taxa de parcare a fost 5 leva tot sejurul.

Edited by Biankita, 04 May 2010 - 21:13.


#92
roana71

roana71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 25.06.2007

View Postrustic, on 4th May 2010, 15:05, said:

Cat costa taxa de parcare pentru 8 zile in Albena?

Am fost in urma cu aproape 2 ani , la Kaliakra. Atunci am platit 5 leva la receptie ptr toata perioada ( 7 nopti) Nu stiu acum, auzisem ca doar la unele hoteluri poti plati la receptie, altfel se platea 5 leva /zi, la iesire, dar repet: asta stiu din auzite, din urma cu 2 ani, acum nu mai stiu.

#93
armin

armin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 24.10.2005
Stie cineva daca sunt autobuze pe ruta Albena-Varna, ma intereseaza o vizita la Delfinariu si eventual centrul vechi (pietonal), merita sa scot masina din statiune sau este varianta transport in comun? (ma gandesc ca Varna e aglomerata si poate fi greu cu parcarea).

#94
Radix7

Radix7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 19.09.2009

View Postarmin, on 6th May 2010, 13:57, said:

Stie cineva daca sunt autobuze pe ruta Albena-Varna, ma intereseaza o vizita la Delfinariu si eventual centrul vechi (pietonal), merita sa scot masina din statiune sau este varianta transport in comun? (ma gandesc ca Varna e aglomerata si poate fi greu cu parcarea).

Sunt microbuze, din 30 in 30 de minute cred, statiile le identifici usor la intrarea in statiune dar si in interior. Distanta dintre Albena si Varna este de 12-16 km, aprox, cu trecere pe (langa) Nisipurile de Aur. Sfatul meu este sa mergi cu masina, in Varna nu e chiar asa de greu cu parcarea, doar daca vrei sa parchezi chiar in buricu' targului. Totusi sa cauti parcari publice, chiar cu plata, e cam 3-4 leva, 6-8 lei pentru cateva ore. Evident ca sunt parcari langa delfinariu, e comod. Informeaza-te pe net de programul spectacolelor. Vacanta placuta!

#95
marius_75ion

marius_75ion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.05.2010
Salut de Hotel Elitsa a mai auzit cineva,de la angetia de unde am cumparat biletele spunea ca e de 4* si e de 3* peste tot!!!!!!!!!!!! :deadtongue:

#96
armin

armin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 24.10.2005

View Postmarius_75ion, on 7th May 2010, 19:53, said:

Salut de Hotel Elitsa a mai auzit cineva,de la angetia de unde am cumparat biletele spunea ca e de 4* si e de 3* peste tot!!!!!!!!!!!! :deadtongue:

Elitsa e de 3*, e pe plaja dar impresiile celor care au fost anii trecuti spun ca e un hotel f.slab !
La 3* alege mai bine Boryana sau Dobrotitsa.
Bineinteles, de la un an la altul, se pot schimba multe, in bine sau in rau. Totul tine de management.

#97
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
mie mi se pare urata Albena ,murdara nu inteleg de ce aleg romanii aceasta locatie?

#98
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postanonima1, on 8th May 2010, 20:37, said:

mie mi se pare urata Albena ,murdara nu inteleg de ce aleg romanii aceasta locatie?
Despre frumusete: mie imi place, e mai aerisita, are parc, are faleza, etc.
Cat despre curatenie: am fost de 1 mai. A fost extraordinar de curat, vopsit, aranjat, si pe afara, si in hotel.
Nu se compara cu statiunile din sudul litoralului nostru, de exemplu.
Poate in varf de sezon sa nu fie asa. Deocamdata pot spune ca nu e murdara.
Nici pe alei, nici in parcari, nici in hoteluri.

#99
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,750
  • Înscris: 26.08.2008

View Postanonima1, on 8th May 2010, 20:37, said:

mie mi se pare urata Albena ,murdara nu inteleg de ce aleg romanii aceasta locatie?

Eu nu inteleg de ce nu ar alege romanii aceasta locatie....     :peacefingers:

Attached Files



#100
armin

armin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 24.10.2005
Probabil s-a referit la faptul ca hotelurile sunt construite de comunisti, in stil comunist.
Dar lori_2001 are dreptate, statiunea e mai tare decat oricare din romania, are potential. Atat ca nu are hoteluri de fitze.

#101
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,750
  • Înscris: 26.08.2008
Pai se exprima clar: "mie mi se pare urata Albena, murdara "

Primele doua imagini postate de mine.... sunt cu hoteluri, arata a hoteluri comuniste?
Sunt, intr-adevar si hoteluri care nu iti iau ochii neaparat.... dar sincer, ce prapad poti vedea in Eforiile noastre (ca sa dau doar un exemplu, cu toate ca exista si la noi potential - de exemplu cu falezele din cele doua statiuni mentionate de mine...).
lori_2001 a subliniat exact ce defineste Albena: spatiile verzi, aerisirea pe care la noi nu le gasesti absolut nicaieri!     :peacefingers:

#102
zoazore

zoazore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.04.2009
Si anul trecut tot 5 leva / sejur am platit noi la Hotel Magnolia in Albena! Mie mi-a placut mai mult Albena decat Nisipurile Nisipurile de aur e o statiune frumoasa, curata, dar cam "fitzoasa", "de impresionat seful sau soacra"=zicea un prieten de-al nostru, Albena e un loc in care sa mergi cu prietenii si sa te distrezi! Curata, cu multa verdeata, aerisita si cu prea putine "ifose".Ce-i drept, e si putin mai ieftina ca Nisipurile (acolo am fost acum 2 ani, la Viva).Noua ni s-a parut OK!

#103
allyy

allyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 16.08.2006
sintem 2 familii cu copii, care vom merge in iunie pentru prima data in Albena, la hotel Laguna Garden. Ii rog pe cei care au fost acolo sa imi spuna daca exista in camera minibar si daca se plateste separat parcarea la hotel ?
Ceva excursii in zona ne recomandati?

#104
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postallyy, on 9th May 2010, 15:04, said:

sintem 2 familii cu copii, care vom merge in iunie pentru prima data in Albena, la hotel Laguna Garden. Ii rog pe cei care au fost acolo sa imi spuna daca exista in camera minibar si daca se plateste separat parcarea la hotel ?
Ceva excursii in zona ne recomandati?
Exista, insa e separat de AI.
Parcarea se plateste la hotel, cam 5 leve /sejur, daca nu e loc pe aleea hotelului, exista parcari mari.
La intrarea in statiune exista bariere. Se primeste un tichet, cu care se face iesirea. Plata se poate face la receptie sau la automatul de la iesire. Insa la iesire e 10 leva, parca


View Postallyy, on 9th May 2010, 15:04, said:

sintem 2 familii cu copii, care vom merge in iunie pentru prima data in Albena, la hotel Laguna Garden. Ii rog pe cei care au fost acolo sa imi spuna daca exista in camera minibar si daca se plateste separat parcarea la hotel ?
Ceva excursii in zona ne recomandati?
Da si da.
Balchik, Cap Kaliakra, manastirea Aladja,Varna, Nisipuri.

#105
andurs

andurs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 29.05.2008

View Postrustic, on 21st April 2010, 20:15, said:

Anul acesta in perioada 18-25.06.2010 mi-am facut rezervare pentru Hotelul Orhideya 3*din Albena AI, poate cineva sa puna ceva fotografii de la acest hotel sau sa imi de-a cat mai multe relatii in legatura cu acest hotel? Deplasarea o fac cu auto personal eu cu sotia si un copil de 1 an si 11 luni.Multumesc anticipat celor care sunt dispusi sa ma lamureasca cu cat mai multe informatii.

Si eu am rezervare la Orhideea in Albena in perioada 19-25.06. Deplasare cu auto propriu, eu+sotia+2 copii. Nu stiu cum e, ca n-am mai fost pana acum deloc in Bulgaria, dar sunt optimist (din fotografiile si review-urile de pe booking - acolo am facut rezervarea - pare ok). Vad ca pleci cu o zi mai devreme, dar la intoarcere putem veni impreuna, ca suntem din judete vecine :D

#106
rustic

rustic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.09.2008

View Postandurs, on 18th May 2010, 12:31, said:

Si eu am rezervare la Orhideea in Albena in perioada 19-25.06. Deplasare cu auto propriu, eu+sotia+2 copii. Nu stiu cum e, ca n-am mai fost pana acum deloc in Bulgaria, dar sunt optimist (din fotografiile si review-urile de pe booking - acolo am facut rezervarea - pare ok). Vad ca pleci cu o zi mai devreme, dar la intoarcere putem veni impreuna, ca suntem din judete vecine :D
Cu siguranta ne intalnim in Albena la Orhideya, sper sa am parte de un concediu cat mai placut si altceva fata de ceea ce ofera litoralul romanesc.Din ce localitate, judet esti?

Edited by rustic, 18 May 2010 - 15:26.


#107
andurs

andurs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 29.05.2008
Acum imi dau seama ca n-am trecut localitatea in semnatura. Din Iasi.

#108
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
ALBENA - capitala ALL INCLUSIVE --- de aia merg toti acolo , 95 % din hoteluri au ALL INCLUSIVE. Nu poti sa mai mergi la mare fara ALL INCLUSIVE.
Si mai e chestia cu taxa de acces in statiune...da un element de siguranta pentru cei cu LOGAN, masina oficiala in ALBENA. Si inca ceva...este cea mai apropiata statiune de ROMANIA pentru cei ce prefera sa mearga cat mai putin prin BULGARIA

View PostBlueKing-69, on 9th May 2010, 01:31, said:

Eu nu inteleg de ce nu ar alege romanii aceasta locatie....     :peacefingers:


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate