Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Albena

- - - - -
  • Please log in to reply
707 replies to this topic

#73
do_it

do_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 18.05.2007
@lori_2001 mersi de raspuns...
Umblau niste povesti/zvonuri mai de mult cum ca daca te duci cu masina in vacanta pe la BG esti "tinta" ptr. hotii bulgari de masini... si tocmai din acest motiv, ca sa aflu de la cei care au fost si au experienta cu masina prin BG... de altfel peste tot se fura masini...Intre timp mai vine o familie cu copii cu masina deci, suntem 2 masini la drum (Audi nr de Germania si Qashqai nr de Irlanda)... poate mai gasim citeva masini... drumul in mai multi leaga si prieteni
Multumesc de advice.

#74
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Vei avea o vacanta frumoasa, si vei vedea cu cat sunt bulgarii in fata noastra in materie de turism.
Si poate vei face si cateva excursii, am inteles ca nu ai mai fost in Bulgaria.
Nu rata Balcik-ul (gradina botanica si castelul), si cap Kaliakra, punctul cel mai avansat in Marea Neagra, pe partea noastra si a bulgarilor. Excursiile astea din Albena  se pot face in 3-4 ore, fara problema, si nu ai nici distante mari. Cu un GPS (cu Igo), e perfect.

#75
camy02

camy02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 14.07.2009
Am rezervat si noi prin booking un sejur in Albena, perioada 20 - 27 iunie la hotelul Orhidea, as dori sa stiu cat mai multe amanunte despre hotel,conditii,distanta ...(oare s-o vedea marea de la acest hotel? :rolleyes: ).Orice informatie este binevenita!

#76
rustic

rustic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.09.2008
Si eu merg anul acesta in Albena la Hotel Orhideya am rezervat in perioada 18-25 iunie ,la fel ca si tine camy02 as dori cat mai multe informatii despre acest hotel, servicii si chiarsi fotografii daca aveti sunt binevenite.Eu sunt din Suceava tu de unde esti camy02?

#77
camy02

camy02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 14.07.2009
Buna,rustic!
Suntem din Craiova si m-as bucura sa aflu cat mai multe amanunte despre statiune/hotel,eventual si poze...e prima iesire pe litoralul bulgaresc!Sper sa avem un sejur placut! :D

#78
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
www.albena.bg
Pentru cei care vor merge acolo.
Tocmai am revenit din week-end-ul petrecut acolo.
Totul e pus la punct (alei, flori, hoteluri, etc).
Veti avea o vacanta frumoasa !

#79
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Lori, ai fost pe la Giurgiu?
Care mai este starea drumurilor?

#80
marius_75ion

marius_75ion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.05.2010
Salut vreau si eu sa stiu daca a mai fost cineva in Albena la Hotelul Elitsa 3*,poye conditii etc .Mc

#81
rustic

rustic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.09.2008
Șapte autoturisme ale unor turiști români aflați în stațiunile Albena și Nisipurile de Aur au fost furate, în noaptea de vineri spre sâmbătă, din fața a două hoteluri, a declarat primarul localității Clejani din județul Giurgiu, Florin Nidelea, care este unul dintre păgubiți.

Primarul localității Clejani a declarat, sâmbătă, pentru MEDIAFAX, că vineri seară s-a cazat, împreună cu familia, la Hotel "Melia Grand Hermitage" din stațiunea Nisipurile de Aur, unde a ajuns cu mașina sa, un Audi X5.

El a spus că sâmbătă dimineață, când a coborât în parcarea din fața hotelului, a constatat lipsa mașinii, dar și a altui autoturism, un Audi X 6, aparținând tot unui turist român care venise împreună cu el.

"Este inadmisibil ce s-a întâmplat și nu îmi vine să cred. Am crezut că sunt condiții pentru un turism la standarde europene, dar văd că nu e așa. Noi am plătit când am plecat din București, în voucherele care cuprindeau masa și cazarea, inclusiv prețul parcării", a spus primarul.

El susține că avea în mașină și pașapoartele, actele autoturismului și documentele de identitate ale sale și ale altor șase persoane din familie care îl însoțesc.

"Aseară am lăsat mașina în parcare la ora 01.00. Ginerele meu a văzut că mașina era la locul ei, dar azi dimineață mașina mea și a celuilalt român a dispărut. Am fost la recepția hotelului și mi s-a spus că sistemul video de supraveghere a parcării nu a funcționat noaptea trecută. Nu îmi vine să cred așa ceva, atât timp cât mașinile furate sunt la mai puțin de șase metri în fața unei camere de supraveghere", a mai declarat primarul.

Potrivit acestuia, alte cinci mașini ale unor turiști români cazați în stațiunea Albena au dispărut, vineri noaptea, din fața unui hotel.

El a spus că în toate cazurile de furt a fost anunțată Poliția bulgară, dar și autorități diplomatice române.

"Am anunțat Poliția. Este la fața locului la acest moment, a venit și Jandarmeria deoarece mulți dintre turiștii români aflați în hotel au coborât și ei în parcare revoltați de ceea ce s-a întâmplat. Au fost momente de altercație între noi și jandarmi. Am filmat un jandarm bulgar care a agresat un român", a adăugat primarul.


Sursa: http://www.monitorul...ata-hotelurilor       Credeam ca masinile au fost furate din Nisipurile de Aur asa cum era prezentata stirea la tv,dar observ in acest articol ca si din Albena,stie cineva de la ce hoteluri din Albena au fost furate?

Edited by rustic, 03 May 2010 - 12:32.


#82
mirceaion54

mirceaion54

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2010
Am rezervare la Hotel Boryana 7-14 iulie. Ati fost acum de 1 mai ? Cum este statiunea, hotelul, plaja mincarea?
Cum o fi drumul ?

#83
armin

armin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 24.10.2005
nu cred ca s-au furat masini din albena. Stirea este: "potrivit acestuia", adica a primarului. primarul zice ca a auzit si el de masinile din albena, dar nu stie sigur.

#84
calcan

calcan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 28.06.2009
Ideal ar fi , cocalarilor, sa nu mergeti cu masini scumpe in Bulgaria. Mergeti la Mamaia! Lasati-ne pe noi, cu Loganuri sa mergem in Bulgaria. Am avea de castigat si unii si altii.

#85
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007

View Postcalcan, on 3rd May 2010, 14:19, said:

Ideal ar fi , cocalarilor, sa nu mergeti cu masini scumpe in Bulgaria. Mergeti la Mamaia! Lasati-ne pe noi, cu Loganuri sa mergem in Bulgaria. Am avea de castigat si unii si altii.
Nu crezi ca ai intrecut masura?Daca am masina,nu caruta logan,inseamna automat ca sunt cocalara?Un pic de bun simt n-ar strica,vis-a-vis de afirmatiile pe care le faci.

#86
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
Noi am revenit ieri din sejurul de 3 nopti la h Kaliakra in Albena. Am avut camera standard rezervata on-line (prin booking) care a fost foarte ok, mi-a placut in special ca si pentru copil a fost pat adevarat si nu canapea extensibila. Am avut si canapea insa am folosit-o ca atare, loc pentru vizionat stirile- aveau 2 posturi in lb romana.

Cateva produse de baza in minibar, 2 cesti de cafea, inclusiv un dispozitiv de incalzit apa au completat prima impresie buna.

Serviciile au fost foarte bune, personalul extrem de amabil, mancarea foarte gustoasa si variata- nici nu ma asteptam sa fie totul atat de bine, desi ma informasem cu privire la acest hotel.

#87
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Biankita, ati mers pe la Giurgiu?
Care este starea autostrazii Sumen-Varna? Se lucreaza, v-au redirectionat?

#88
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Autostrada e inchisa aproape in totalitate, se circula deviat.

#89
roana71

roana71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 25.06.2007

View Postarmin, on 3rd May 2010, 11:39, said:

nu cred ca s-au furat masini din albena. Stirea este: "potrivit acestuia", adica a primarului. primarul zice ca a auzit si el de masinile din albena, dar nu stie sigur.



Asa a auzit sau asa a fost pus sa declare????

La intrare in Albena iti da un cartonas, pe care-l inapoiezi la iesirea din statiune, nu mai stiu daca scrie si numarul masinii sau nu , cu el achiti taxa de parcare daca n-ai achitat-o deja la hotel. Pana acum n-am auzit de masini furate din Albena, am auzit din Sunny Beach, Nisipuri...dar nu Albena.

#90
rustic

rustic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.09.2008
Cat costa taxa de parcare pentru 8 zile in Albena?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate