Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Albena

- - - - -
  • Please log in to reply
707 replies to this topic

#55
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007
Cum arata statiunea acuma? :huh:

#56
trandafir1970

trandafir1970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 21.08.2009

View Postnick58, on 3rd April 2010, 19:39, said:

Cum arata statiunea acuma? :huh:
Inca este in extrasezon,numai :nonobad:  romani,ceva magazine de amintiri si 2 restaurante...

Evitati cat puteti hotel Dobrudja-tocmai ce mi-am petrecut Pastele acolo :nonobad: !.Frig,mobila zgariata,singurul punct pozitiv al sejurului a fost camera cu vedere la mare-de la geam  vedeam plaja,mare...Am prins si cel mai frumos rasarit din viata mea,in ziua de Paste.. :rolleyes: .Recomand cu cea mai mare caldura hotel Laguna Beach-pe plaja,4 stele pe care le merita CU PRISOSINTA,piscina super,pozele de pe site sunt reale! :thumbup: Orientati-va pentru concedii pentru 4 stele in Bulgaria;am simtit pe pielea mea ce inseamna 3 stele,super promovat si laudat hotelul,cu centru spa si tot felul de chestii.. :confuzzled: .Am facut comparatie cu Laguna Beach,de fapt nu suporta comparatie.Nesansa a fost sa mergem in gasca si,dupa 4 ani la LAguna Beach,cineva s-a ocupat de bilete,a vrut altceva;si-a primit el injuraturile de rigoare;la anul merg pe mana mea,nu ma mai iau dupa unul si altul! :confuzzled:

#57
alexsavu77

alexsavu77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.04.2010
Salutare !
Am citit mesajele voastre care sunt extrem de utile.
Anul acesta voi vizita si eu litoralul bulgaresc incepand cu 01 iulie ( cu plecare din Bucuresti); mai precis Albena la Hotel Orhideea  3*.
Poate cineva sa imi ofere ceva informatii despre aceasta locatie?
Si bineinteles daca mai exista cineva care merge in data de 01.07.2010 ?
Multumesc anticipat!!!

#58
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009
poate cineva sa ma ajute cu ceva info despre hotel mura? multumesc

#59
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005

View Postalexsavu77, on 8th April 2010, 18:02, said:

Salutare !
Am citit mesajele voastre care sunt extrem de utile.
Anul acesta voi vizita si eu litoralul bulgaresc incepand cu 01 iulie ( cu plecare din Bucuresti); mai precis Albena la Hotel Orhideea  3*.
Poate cineva sa imi ofere ceva informatii despre aceasta locatie?
Si bineinteles daca mai exista cineva care merge in data de 01.07.2010 ?
Multumesc anticipat!!!
Eu am fost anul trecut si ma-ntorc si anul asta tot acolo. Raportul pret/calitate e foarte bun. Piscinele curate, mancarurile destul de bune, nu am avut probleme. Singura chestie e ca e cam departe de plaja dar pentru asta exista curse din 30 in 30 min.

#60
zoazore

zoazore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.04.2009

View Postlaura_blue_sky, on 14th February 2010, 18:37, said:

Buna tuturor!
anul acesta ne-am facut rezervare la Ralitsa, un apartament, deoarece am 3 copii. Daca ma poate cineva ajuta cu sfaturi, pareri....as putea eventual sa-l schimb pe Panorama sau Kompas sau Magnolia.....avem ultra a.i.........va rog din suflet, am putine zile sa dau raspunsul final!!!!!


Eu am fost la Magnolia anul trectu! N-avem copii, dar erau destule familii cu copii.Mie mi s-a parut OK.Dar de ce vrei sa schimbi?

View Postmircea d, on 31st March 2010, 09:20, said:

Buna ziua. am rezervat si eu la Ralitsa Superior in august. Am doua intrebari.
1. Asigurarea medicala e obligatorie sau optionala ?
2.Se poate trece granita cu un copiil de 8 ani, avand pasaport pentu el si carti de identitate pentru parinti? Nu avem pasapoarte si intentionez sa fac doar copilului pasaport. Cu multumiri...


1.Asigurarea e optionala, dar e bine s-o ai.Daca nu aveti probleme mari de sanatate, o asigurare de la orice agentie de voiaj e suficienta.Nu ti-o cere nimeni daca n-ai nevioe de servicii medicale
2.Da.Se trece, daca si copilul are pasaport.

#61
zoazore

zoazore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.04.2009
Buna ziua!
As avea si eu o intrebare, daca a mai intalnit cineva situatia asta:
O familie prietena si-a luat bilet la Albena.Nu mai poate sa mearga si a vandut biletul altei familii, cu acelasi nr de membri.
Noua familie se poate caza la hotel pe biletul cu alt nume? (numele din buletine nu mai corespund cu numele de pe bilet).Ar putea fi probleme la cazare? Cum s-ar putea rezolva?
Multumesc!

Edited by zoazore, 15 April 2010 - 12:18.


#62
trandafir1970

trandafir1970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 21.08.2009

View Postzoazore, on 15th April 2010, 13:16, said:

Buna ziua!
As avea si eu o intrebare, daca a mai intalnit cineva situatia asta:
O familie prietena si-a luat bilet la Albena.Nu mai poate sa mearga si a vandut biletul altei familii, cu acelasi nr de membri.
Noua familie se poate caza la hotel pe biletul cu alt nume? (numele din buletine nu mai corespund cu numele de pe bilet).Ar putea fi probleme la cazare? Cum s-ar putea rezolva?
Multumesc!
TRebuie discutat la agentie,eu cred ca se rezolva.Noua ne-a fost teama pentru ca ni s-a gresit numele pe bilet si erat recut un alt hotel(in loc de Dobrudja,era Dobrotita),dar nu am avut nici un fel de problema...altele au fost necazurile...

#63
zoazore

zoazore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.04.2009

View Posttrandafir1970, on 16th April 2010, 00:26, said:

TRebuie discutat la agentie,eu cred ca se rezolva.Noua ne-a fost teama pentru ca ni s-a gresit numele pe bilet si erat recut un alt hotel(in loc de Dobrudja,era Dobrotita),dar nu am avut nici un fel de problema...altele au fost necazurile...
Multumesc mult!
Asa-i voi sfatui sa faca! :worthy:

#64
tatuma

tatuma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.07.2008
A fost cineva la hotel Elitsa 3* anul trecut? Cum este ?

#65
armin

armin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 24.10.2005

View Posttatuma, on 21st April 2010, 00:05, said:

A fost cineva la hotel Elitsa 3* anul trecut? Cum este ?

Pe 2008 am gasit un review f.prost. Anul trecut nu stiu.

Citez:
Daca pretul redus si asezarea pe plaja va indeamna sa alegeti acest hotel va sfatuiesc sa n-o faceti! In perioada de o saptamana am umblat prin toata Albena si nu cred ca am vazut un hotel mai prost ca asta cu exceptia vecinului Nona, un fel de frate geaman.

Sa incep cu camera. Sea view a insemnat o camera la parter care dadea in piscina. Desigur asta e un aspect subiectiv, exista si camere la etaje superioare dar. .. pe jos este gresie, nu mocheta, nimic, cum e in baie asa e si in camera; peretii mizerabili, asternuturile la fel, un fotoliul rupt si efectiv jegos... toaleta se infunda dupa fiecare folosire...in fine sa terminam cu camera sa trecem la hotel.

Lobby bar inseamna 3 mese pe stanga si doua pe dreapta in holul de la intrarea spre plaja unde de obicei barmanitza vorbeste la telefon sau mananca. Exista insa si doua baruri acceptabile la piscina si langa restaurant. Singurul aspect pozitiv al acestui hotel a fost mancarea, variata si gustoasa. Desi in ultimele doua zile s-au mai imputinat felurile era greu sa nu gasesti ceva pe plac. In concluzie, sunt multe alte hoteluri in Albena care arata mai bine in exterior si probabil si in camera.

Edited by armin, 21 April 2010 - 10:17.


#66
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,308
  • Înscris: 28.04.2006

View Postzoazore, on 10th April 2010, 23:07, said:

2.Da.Se trece, daca si copilul are pasaport.

Ce vrei sa spui cu asta?

#67
rustic

rustic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.09.2008
Anul acesta in perioada 18-25.06.2010 mi-am facut rezervare pentru Hotelul Orhideya 3*din Albena AI, poate cineva sa puna ceva fotografii de la acest hotel sau sa imi de-a cat mai multe relatii in legatura cu acest hotel? Deplasarea o fac cu auto personal eu cu sotia si un copil de 1 an si 11 luni.Multumesc anticipat celor care sunt dispusi sa ma lamureasca cu cat mai multe informatii.

#68
zoazore

zoazore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.04.2009

View Postbela, on 21st April 2010, 12:16, said:

Ce vrei sa spui cu asta?
Ca poate trece ,daca i- face copilului pasaport.Copiii sub 14 ani au nevoie de pasaport personal.V-am deranjat ? Ma scuzati!Fara intentie!

#69
domnfane

domnfane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 09.09.2008

View Postzoazore, on 15th April 2010, 13:16, said:

Buna ziua!
As avea si eu o intrebare, daca a mai intalnit cineva situatia asta:
O familie prietena si-a luat bilet la Albena.Nu mai poate sa mearga si a vandut biletul altei familii, cu acelasi nr de membri.
Noua familie se poate caza la hotel pe biletul cu alt nume? (numele din buletine nu mai corespund cu numele de pe bilet).Ar putea fi probleme la cazare? Cum s-ar putea rezolva?
Multumesc!
trebuie mers la agentia de la care sa cumparat biletul,ei vor lua legatura cu partenerii din bulgaria ptr schimbarea numelor,e posibil sa mai platesti ceva in plus,cinev a uitat biletele acasa si nu a intampinat greutati e adevarat numele se regaseau in rezervarile hotelului

#70
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,308
  • Înscris: 28.04.2006

View Postzoazore, on 25th April 2010, 08:18, said:

Ca poate trece ,daca i- face copilului pasaport.Copiii sub 14 ani au nevoie de pasaport personal.V-am deranjat ? Ma scuzati!Fara intentie!

Nu ai deranjat doar ca eu, am inteles ca daca iesi cu copil(cu pasaport) si parintii tb sa aiba pasaport si nu CI.

#71
do_it

do_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 18.05.2007
Gata. Am luat bilete la Hotel Ralitsa Superior 4*, Ultra All Inclusive, Albena, din 8 August ptr. o saptamana... (sunt o familie cu un copil) si abia astept sa merg la Bulgari. Am prieten care s-a grabit si a luat vacanta pe litoralul Romanesc si acum nu stie cum sa faca schimb cu cineva din Albena...
Mai aproape de data plecarii (plec din Bucuresti) poate gasesc pe cineva ca sa mergem cu 2 sau 3 masini impreuna... ca sa fie drumul mai placut, ptr. ca eu plec prima oara cu masina in Bulgaria... Inteleg (sper) ca nu se mai fura masini pe la Bulgari cum se spunea odata (adica nu se mai fura asa mult)...

#72
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postdo_it, on 27th April 2010, 17:45, said:

. Inteleg (sper) ca nu se mai fura masini pe la Bulgari cum se spunea odata (adica nu se mai fura asa mult)...
Nu stiu de ce crezi asta. Ce, in Romania nu se mai fura asa mult ? Sau in Romania nu se mai fura masini ? Nici vorba.
si la ei, ca si la noi, sau la francezi, etc, se fura masini.
Daca ai Porsche, ai o mare problema.
Daca ai Logan, ai o mica prolema, sau poate chiar nu ai. E simplu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate