Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Puncte penalizare din germania

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
vdodu

vdodu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2005
Salutare.

poate ma puteti ajuta cu urmatoarea problema.
Am fost in Germania in primavara si am condus mashina unui prieten.
El m-a sunat ca i-a venit acasa  hartie cu cine a condus mashina bla bla bla ca s-a depasit limita de viteza.
Problema e ca nu stiu cu cat am depashit limita.

Ei trimit din germania acasa sau prin politist ceva hartie cu asta? ei pot verifica asta?
daca am depashit cu 50km/h acolo in germania, pot sa imi ia permisul aici? puncte?

amenda a platit-o prietenul acolo (asta rezolvam noi intre noi). ma interesa cine ia punctele.
mersi

Edited by vdodu, 12 August 2009 - 15:10.


#2
Merzel

Merzel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 11.07.2009
Se aplică legislația germană.
Dacă pentru viteza pe care ai avut-o legislația germană prevede și o sancțiune contravențională complementară, aceasta nu-ți va putea fi aplicată pentru că nu există modalitate de implementare și nici interoperabilitate cu bazele de date din alte țări. Asta așa va fi până la adoptarea unui cod rutier european.

#3
vdodu

vdodu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2005

View PostMerzel, on 12th August 2009, 16:24, said:

Se aplică legislația germană.
Dacă pentru viteza pe care ai avut-o legislația germană prevede și o sancțiune contravențională complementară, aceasta nu-ți va putea fi aplicată pentru că nu există modalitate de implementare și nici interoperabilitate cu bazele de date din alte țări. Asta așa va fi până la adoptarea unui cod rutier european.


thx merzel

#4
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View PostMerzel, on 12th August 2009, 16:24, said:

Se aplică legislația germană.
Dacă pentru viteza pe care ai avut-o legislația germană prevede și o sancțiune contravențională complementară, aceasta nu-ți va putea fi aplicată pentru că nu există modalitate de implementare și nici interoperabilitate cu bazele de date din alte țări. Asta așa va fi până la adoptarea unui cod rutier european.
Daca-mi vine vreo amenda prin posta si eu declar ca a condus sora-mea sau cumantul meu din Italia (le dau si adresa daca vor  :rolleyes: ), se trimite amenda in Italia?

Edited by jay333, 21 August 2009 - 11:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate