Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

am un blender - ce fac cu el?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,342
  • Înscris: 14.06.2006
Blenderul meu se descurca fabulos in a pasa gheata pentru sucuri!

#20
ady.preda

ady.preda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 11.02.2007
Cum tre sa fie gheata inainte de a fi "bulversata" in blender, pentru a face bauturi gen greenapple? Mi-am luat si eu scula asta blender acum cateva saptamani, si cand am incercat sa toc gheata s-a facut mai mult zapada, tinand doar cateva secunde apasat. Ma gandesc ca o fi de la gheata pe care am folosit-o, cred ca era dintr-aia cumparata deja inghetata, si deja erau bulgarii mari si rotunjiti si n-a putut cutitul sa le sfarame ci doar le-a "slefuit". Sa inteleg ca daca fac gheata cuburi in tavitele frigiderului merge treaba?

Edited by ady.preda, 11 August 2009 - 19:01.


#21
carmen27

carmen27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.08.2007

View Postevi, on 8th August 2009, 10:03, said:

am primit un blender moulinex.
intrebarea mea e... ce fac cu el? am inteles ca pot sa toc tot felul de treburi dar in afara de asta? piure pot sa fac? dar maioneza?
intreb pt ca in cutie nu exista nici o carticica


multumesc  :rolleyes:
daca e doar atat, ca in poza, nu e ff util. eu am unul (philips), dar, pe langa aceasta operatoe de pasare, mai are inca 2 functii, adica partii de sus cu motor i se pot atasa alte chestii (cutit de maruntire sau tel pt batut frisca, oua, etc..)..alea sunt cele cele mai practice, le folosesc enorm, nu as putea fara ele...partea asta ce se vede in poza am folosit-o ff putin, doar cand mi-a fost copilul bebe si-i pasam mancarea.

#22
mariusdan77

mariusdan77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.10.2007
Cred ca vorbesti despre robot de bucatarie. Intr-adevar, poti face multe cu el, chiar si functia de blender o poti folosi, pentru ca e inclus.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate