Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Telefonie Fixa pe reteaua mobila de la RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
451 replies to this topic

#73
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
da sunt sanse. eu il am pe al meu de 4 saptamani. l-am testat in weekend pana in calarasi si merge. ideea e ca s-a spus ca terminalele vor fi blocate pe celula din locul unde sunt declarate. urmeaza sa vedem daca au omis sa faca acest lucru pana acuma sau daca le lasa la liber.

#74
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postmaistoru, on 16th August 2009, 23:22, said:

urmeaza sa vedem daca au omis sa faca acest lucru pana acuma sau daca le lasa la liber.
De fapt cred ca asta depinde mai mult de cum manifesta clientii multumirea fata de acest lucru. Sunt "persoane" din rds care urmaresc cu interes unele forumuri. Sunt convins...

Edited by kineceler, 16 August 2009 - 22:26.


#75
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Daca vor bloca SIM-ul pe o anumita zona ar face bine aiba 2 rubrici: adresa de facturare si locatia unde e utilizat. Sau mai simplu pentru client: ca la Vodafone Acasa, primele celule pe care le prinde la activare.

#76
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
De ce blocat? Poate numai la terminalele fixe pentru ca la modemuri sau la mobile nu vad rostul. Atunci nu se mai poate numi mobil.

Vor exista si modemuri sau netul va fi oferit numai prin intermediul terminalelor fixe si mobile?
In momentul de fata, daca nu am niciun serviciu de la RDS, pot avea net mobil in Bucuresti? Nu vreau fix, doar net.

Edited by danutz1, 16 August 2009 - 22:58.


#77
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
pentru ca momentan exista numai oferta de internet prin telefonul fix pentru cei care nu se alfa in aria de acoperire a serviciului fiberlink. cand vor avea oferta comerciala si modemuri 3G nu vor bloca aceste modemuri.

#78
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Se pare că nu există (comercial) Internet pe rețeaua 3G fără telefon fix momentan.

#79
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Intrebarea este "cand". Tot nelimitat si gratuit va fi si pe modemuri pana la sfarsitul anului?
Nu ma incanta gratuitul, vreau doar accesibil si nelimitat, eventual cativa GB inclusi.

Edited by danutz1, 16 August 2009 - 23:04.


#80
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Bineinteles ca o sa fie oferte pentru internet pe/prin mobil sau oferte cu modem HSDPA. Momentan vorbim doar de fixomobile.

#81
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Ideea e că momentan SIM-ul din fixomobil poate fi folosit fără probleme într-un modem/telefon care știe HSDPA.

#82
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
danutz niciodata sa nu mai pui intrebarea "cand" atunci cand este vorba de rds. cel mai probabil oferta comerciala va aparea in momentul incare reteaua va permite viteza constanta de 7,2Mbps si vor avea feedbackul celor care il vor folosi intre timp gratuit. avand in vedere ca oferta de la romtelefon de internet mobil e de vreo 6 euro si ceva din ce am vazut eu prin reclame, mai mult ca sigur oferta rds va fi ca pret sub ofertele concurentei si va include si modemul in custodie.

#83
dr_agosh82

dr_agosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 31.10.2006
abia astept sa pot renunta din nou la nesimtitii de la romtelecom la care am fost nevoit sa revin deoarece m-am mutat la tara
si chiar daca n-o sa fie valabila la mine in zona oferta rds cind expira contractul cu romtelecom oricum il inchid ca platesc ca prostul 7,5 euro internet de 2 Mb/s + 8 euro telefon fix care nu-l folosesc

#84
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 09.07.2009
eu stau in Pitesti la casa, acum 1 an cand mi-am pus eu antena de la DIGI au spus ca nu pun tel fix si internet stiti cumva s-a schimbat situatia ? O sa ma duc oricum azi sau maine la caserie dar sper sa si am cu cine comunica pe acolo...

Edited by mihu30, 17 August 2009 - 11:19.


#85
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postvad, on 16th August 2009, 23:09, said:

daca fac un abonament aici in bucuresti sunt sanse sa pot folosi telefonul fix cu antena in alta localitate unde este acoperire 3G digi?

Momentan nu au blocare pe un anumit releu

View Postmaistoru, on 16th August 2009, 23:22, said:

da sunt sanse. eu il am pe al meu de 4 saptamani. l-am testat in weekend pana in calarasi si merge. ideea e ca s-a spus ca terminalele vor fi blocate pe celula din locul unde sunt declarate. urmeaza sa vedem daca au omis sa faca acest lucru pana acuma sau daca le lasa la liber.

Pentru aceste telefoane se aloca numere geografice , deci va trebui sa le limiteze.
Probabil ca inca nu e posibil dpdv tehnic

View Postdanutz1, on 17th August 2009, 00:02, said:

Intrebarea este "cand". Tot nelimitat si gratuit va fi si pe modemuri pana la sfarsitul anului?
Nu ma incanta gratuitul, vreau doar accesibil si nelimitat, eventual cativa GB inclusi.

Nu cred ca vom vedea o oferta de internet mobil din partea RDS mai devreme de sfarsitul acestui an / inceputul anului viitor.
Important este ca au inceput sa miste ceva si pe internet mobil , chiar daca numai prin intermediul acestor fixomobile si la viteze minime.

#86
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postmihu30, on 17th August 2009, 12:15, said:

eu stau in Pitesti la casa, acum 1 an cand mi-am pus eu antena de la DIGI au spus ca nu pun tel fix si internet stiti cumva s-a schimbat situatia ? O sa ma duc oricum azi sau maine la caserie dar sper sa si am cu cine comunica pe acolo...
mihu30 cred ca e a treia oara cand iti raspund :) Treci pe la caserie sau suna la relatii cu clientii si o sa vina niste agenti cu telefonul fix la tine acasa. Telefonul fix functioneaza pe reteaua 3G si o sa ai si net prin el.

#87
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postmihu30, on 17th August 2009, 12:15, said:

eu stau in Pitesti la casa, acum 1 an cand mi-am pus eu antena de la DIGI au spus ca nu pun tel fix si internet stiti cumva s-a schimbat situatia ? O sa ma duc oricum azi sau maine la caserie dar sper sa si am cu cine comunica pe acolo...

Au aparut aceste ofete de telefonie fixa pe reteaua 3G , dar nu stiu daca sunt valabile chiar in toata tara sau doar in anumite zone.
Cand am intrebat la RC despre acest serviciu , era disponibil doar in Bihor, acum vad ca au mai extins oferta si in alte judete.
Vorbeste cu cei de la RC si vezi daca e oferta disponibila in zona ta.

#88
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
de obicei nici cei de la Rc si nici chiar cei din punctele comerciale nu cunosc ofertele noi care se vand prin intermediul agentilor de teren. mihu nu te0au mintit cand ti-au spus ca nu poti beneficia de internet si fix referindu-se la fiberlink, dar acuma se poate prin intermediul fixului3g. astepta un pic sa se dea drumu si pe judetul tau si fie vei fi contactat telefonic, fie te vei trezi cu agentul de vanzari la usa.

#89
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 09.07.2009

View Postmaistoru, on 17th August 2009, 13:03, said:

de obicei nici cei de la Rc si nici chiar cei din punctele comerciale nu cunosc ofertele noi care se vand prin intermediul agentilor de teren. mihu nu te0au mintit cand ti-au spus ca nu poti beneficia de internet si fix referindu-se la fiberlink, dar acuma se poate prin intermediul fixului3g. astepta un pic sa se dea drumu si pe judetul tau si fie vei fi contactat telefonic, fie te vei trezi cu agentul de vanzari la usa.
tocmai ce am vorbit cu cineva la tel de la RDS , m-a pus sa fac o sesizare .Sper ca au inteles corect i-am spus ca stau la casa si chiar s-a mirat ca nu mi-au dat pana acum. O sa ma duc azi la sediu la rds si o sa intreb...

View PostBlackhawk, on 17th August 2009, 12:47, said:

mihu30 cred ca e a treia oara cand iti raspund :) Treci pe la caserie sau suna la relatii cu clientii si o sa vina niste agenti cu telefonul fix la tine acasa. Telefonul fix functioneaza pe reteaua 3G si o sa ai si net prin el.
ok am vorbit deja am facut o sesizare , acum o satrec si pe la casierie numai sa aiba ei telefoane

#90
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 09.07.2009
am fost ieri am vorbit la casierie si mi-au zis ca voi fi sunat de cineva sa imi aduca telefoanele. Stie cineva cam cat dureaza pana suna ? Sunt din Pitesti !!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate