Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Telefonie Fixa pe reteaua mobila de la RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
451 replies to this topic

#1
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Vor fi lansate in curand acolo unde cablul sau fibra RDS nu este prezenta si bineinteles este semnal 3G de la ei.
Echipamentul este huawei au are antena destul de mare. De asemenea are si o mufa USB ( pentru net se pare)

Echipamentele deja au venit in sediile RDS din tara ceea ce insemana ca vor incepe in curand instalarile.

Edited by FireEyes, 17 July 2009 - 13:01.


#2
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006

View PostFireEyes, on 17th July 2009, 13:59, said:

Vor fi lansate in curand acolo unde cablul sau fibra RDS nu este prezenta si bineinteles este semnal 3G de la ei.
Echipamentul este huawei au are antena destul de mare. De asemenea are si o mufa USB ( pentru net se pare)

Echipamentele deja au venit in sediile RDS din tara ceea ce insemana ca vor incepe in curand instalarile.
Multumim de informatie !

#3
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
In toata tara sau doar in cele cateva judete?

#4
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
@parintily
Cel putin acolo unde RCS/RDS are prezenta vor da drumul la contracte/servicii.
Cunosc mai putin situatia unde RCS/RDS nu are prezenta dar are semnal.

Deci de vorba de sate, comune, satuce, catune etc pe langa orasele mari sau pe DN, DN Europene unde are RDS/RCS Semnal.
Poate si la periferiile unor orase unde este prezent RCS/RDS.

important, trebuie sa ai contract DIGI TV (DTH) ca sa beneficiezi de telefonia fixa over 3G.

Edited by FireEyes, 17 July 2009 - 22:11.


#5
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Beleaua e ca multi si-au facut facut contract DigiTV cu aceeasi adresa de acasa (unde au cablu, net, fix.. tot bagajul) si ei ar vrea sa te descalifice daca ai acces la linie terestra.. witch sucks avand nevoie la tara

#6
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostFireEyes, on 17th July 2009, 23:08, said:

important, trebuie sa ai contract DIGI TV (DTH) ca sa beneficiezi de telefonia fixa over 3G.
Nu neaparat. Trebuie sa ai digi tv ca sa beneficiezi de telefonie fixa 3G cu abonament 0E ! , in schimb cu abonamentul de 2E poate beneficia oricine, singura conditie e sa nu se afle in aria de acoperire a retelei de telefonie fixa (wired) digi.tel iar adresa pentru care se incheie contractul sa fie intr-o zona cu acoperire 3G  ( sau prin apropiere :) ) [ doar 4 info, ca sa nu inducem lumea in eroare ]




Btw, sper sa scoata intr-un final ultima conditie  <_< , pana la urma au nevoie de clienti sau nu !?  -_-  ... de ce fac discriminare  :P

Edited by Bobby_ro, 19 July 2009 - 12:34.


#7
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
Ma intereseaza conditiile de eligibilitate din urmatorul motiv:
La tare am fost la o firma ce a fost preluata de RCS-RDS dar, dupa cca un an de zile, au renuntat si am revenit la vechea firma. Cu toate acestea mi-a ramas numarul alocat de cei de la RCS-RDS, dovada fiind facturile detaliate ce le primesc pe mail (cu cost 0, pentru eventualii doritori de flame).
Prin urmare am un interes direct sa pot folosi totusi acel numar, chiar si cu abonament de 2 euro.

#8
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007
exista un abonament nou de 0 euro fara minute incluse care poate fi contractat de oricine care se afla in aria de acoperire fara sa fie client la alte servicii, cel putin asa am inteles de la operatoarea cu care am vorbit.

Edited by cipy1185, 20 July 2009 - 11:37.


#9
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Tipic RDS. Lanseaza un serviciu apoi pastreaza tacerea, nici macar cei interesati nu pot primi informatiile necesare.

S-a spus o data ca oferta e valabila in cateva judete, deci nu toti cei care se afla in aria de acoperire pot avea acest abonament de 0 euro.
Din cate am vazut dintr-un pliant, tot pe forum, chiar daca abonamentul este de 0 euro si nu are minute incluse, ofera convorbiri nelimitate in retea (fixa si mobila).

Pe viitor ma intereseaza si pe mine un fix, (dupa ce scap de vodafone acasa) combinat cu o oferta de date, in perspectiva disponibilitatii lor.
Asteptam totusi o informare oficiala si mai multe detalii.

Edited by danutz1, 20 July 2009 - 12:36.


#10
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007

View Postdanutz1, on 20th July 2009, 13:34, said:

Din cate am vazut dintr-un pliant, tot pe forum, chiar daca abonamentul este de 0 euro si nu are minute incluse, ofera convorbiri nelimitate in retea (fixa si mobila).
NU, acela este abonamentul Asociat de 0 Euro care se distribuie noilor abonati si care ofera convorbiri nelimitate in retea. Dar ei au lansat luna asta un nou abonament de 0 euro care poate fi contractat de oricine se afla in aria de acoperire si care ofera apeluri in reteaua fixa si mobila la tariful de 1eurocent/min. Oferta este valabila in toate punctele RCS&RDS, dar probabil o sa intalniti si angajati care nu au auzit inca de noul abonament.

Attached Files

  • Attached File  digi.jpg   15.44K   211 downloads

Edited by cipy1185, 20 July 2009 - 14:59.


#11
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Mda, "desteptii" de la RDS au pus detaliile noii oferte la sectiunea "intrebari frecvente" la gramada cu intrebari de genul "care sunt modalitatile de plata a facturii".
Cata minte iti trebuie sa faci o sectiune dedicata pe site cu toata oferta si detaliile corespunzatoare? Au insiruit o lista de intrebari in care te pierzi si poate nici nu gasesti informatia dorita :death:

Plus ca la un search pe google primul rezultat este "softpeda forum" abia apoi si site-ul lor.

Pacat ca nu stiu sa isi vanda serviciile.

Inca ceva:

Quote

17. Care este durata campaniei "Telefonie inclusa in abonament" in baza contractului de CaTV? Se preconizeaza introducerea unui abonament lunar in viitor?
In conditiile in care un abonat are serviciul de CaTV/de cablu de la RCS & RDS va beneficia si de abonamentul Digi Tel asociat - abonament "0 lei" - convorbiri nelimitate in reteaua Digi Tel si Digi Mobil.
A auzit cineva de campania "telefonie inclusa in abonament"?
Se pare ca nici google nu a auzit in afara de site-ul lor. Asta e prea de tot, sa lansezi o oferta, sa aiba o denumire si sa nu stie nimeni nimic de ea. Aici deja nu mai e vorba de discretie, e napasare crasa din care numai ei au de pierdut.

De judetele in care e valabila oferta tot nu se spune nimic. Sa inteleg ca daca nu se face nicio precizare in sensul asta, e valabila oriunde?
Poftim, vreau si eu, un necunoscator, un abonament Digi Tel.0. Sun la un numar de pe site si cine stie peste ce necunoscator mai mare ca mine dau.

Vad ca au pus si o factura explicativa editata in paint. E de prin 2005. La "capital social" le-a fost mai usor sa taie cu o linie valoarea veche si sa o treaca pe cea corecta langa ea decat sa o scrie din nou. Carpeala tipic romaneasca.

Attached Files


Edited by danutz1, 20 July 2009 - 19:18.


#12
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
Se pare ca RDS-ul sfideaza clientii vechi ai serviciului Fiber Link. Eu am facut abonament Fiber Link de 28 RON in februarie anul acesta si am primit o linie telefonica cu 300 min incluse in reteaua RDS.

Acum vad la sectiunea de intrebari frecvente ca pentru acelasi abonament se ofera o linie telefonica cu minute nelimitate in reteaua RDS....Ce sa mai zici....tipic romanesc....la fel fac si Orange, Vodafone, etc....isi bat joc de clientii vechi.

Attached File  img.JPG   24.52K   112 downloads

Edited by laurcj, 22 July 2009 - 14:16.


#13
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
N-as putea spune ca sfideaza vechii clienti.Eu aveam 500min.rds+50rtc iar acum am 1200rds+100rtc.

#14
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
laur am impresia ca poti sa treci fara nici un cost la abonamentul de 0 euro cu nelimitat in retea :)

#15
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007

View Postlaurcj, on 22nd July 2009, 15:15, said:

Se pare ca RDS-ul sfideaza clientii vechi ai serviciului Fiber Link. Eu am facut abonament Fiber Link de 28 RON in februarie anul acesta si am primit o linie telefonica cu 300 min incluse in reteaua RDS.

Acum vad la sectiunea de intrebari frecvente ca pentru acelasi abonament se ofera o linie telefonica cu minute nelimitate in reteaua RDS....Ce sa mai zici....tipic romanesc....la fel fac si Orange, Vodafone, etc....isi bat joc de clientii vechi.

Attachment img.JPG
nu te tine nimeni cu forta la vechiul abonament. poti trece cand vrei la abonamentul nelimitat, dar pierzi minutele in rtc. eu te consider privilegiat intr-un fel ca ai si minute in rtc. oricum lor le-ar conveni sa-i treaca pe toti la abonamente nelimitate. ma gandesc ca vor face o campanie mai agresiva la noul abonament asociat.

#16
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postcipy1185, on 22nd July 2009, 20:52, said:

nu te tine nimeni cu forta la vechiul abonament. poti trece cand vrei la abonamentul nelimitat, dar pierzi minutele in rtc. eu te consider privilegiat intr-un fel ca ai si minute in rtc. oricum lor le-ar conveni sa-i treaca pe toti la abonamente nelimitate. ma gandesc ca vor face o campanie mai agresiva la noul abonament asociat.
O haide, minute incluse in romtelecom... la 1/2 (functie de abonament) centi in romtelecom? E mai ieftin decat un apel cosmote-romtelecom sau invers.

Edited by kineceler, 22 July 2009 - 20:21.


#17
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Și eu am minute către Romtelecom, dar rămân nefolosite de multe ori. Dar dacă ai pe cine suna în Romtelecom (are totuși cel mai mare număr de clienți pe fix), tarifele sunt bune, după cum zice și @kineceler.

#18
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007

View Postkineceler, on 22nd July 2009, 21:20, said:

O haide, minute incluse in romtelecom... la 1/2 (functie de abonament) centi in romtelecom? E mai ieftin decat un apel cosmote-romtelecom sau invers.
o fi mic tariful catre romtelecom, dar unii abonati au si cate 300 de minute in rtc si chiar le consuma pe toate. asta inseamna ca rds ar plati catre rtc cate 3 euro de abonat, la ce bun?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate