Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Zodia Fecioarei

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#55
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Iti dai seama cite rigiditate si extremism !!! :lol:

#56
xsol

xsol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2008
Din ce am scris așa reiese dar cred că majoritatea nu sunt așa extremiști sau rigizi, eu mă consider destul de tolerant încât accept și negrii și musulmanii în România, și ungurii cu tot cu școli, regiune autonomă etc dar la o adică puțină ordine nu strică, de exemplu în arhitectură, mă deranjează balcoanele făcute în voie, fiecare după cum are chef, aparatele de aer condiționat, unu deasupra de geam, altul sub, altul la stânga, mașinile parcate prost, oamenii gălăgioși, grăbiți și vulgari, oamenii care fac lucruri de mântuială când fac ceva și pun în pericol viața celorlalți etc  Dacă fiecare din noi am avea puțin dintr-o Fecioară am fi o mică Elveție.  :peacefingers:

Edited by xsol, 26 February 2010 - 13:49.


#57
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009
[quote name='December' post='6639099' date='15th June 2009, 19:20']23 august - 21 septembrie
Caracteristica generala a zodiei Fecioara: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Fecioara: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Fecioara: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Fecioara

Planeta guvernatoare: Mercur
Planeta carierei profesionale: Mercur
Planeta dragostei: Neptun
Planeta câstigurilor financiare: Venus
Planeta sanatatii si a muncii: Uranus
Planeta casei si a familiei: Jupiter
Planeta placerilor: Saturn
Culorile zodiei Fecioara: galben, portocaliu, nuante de huma
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Fecioara: agata, hiacint
Metale caracteristice pentru zodia Fecioara: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Fecioara: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Fecioara: capacitate de analiza, meticulozitate, puteri vindecatoare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Fecioara: sa fie util si sa aiba realizari
Defecte ale nativului din zodia Fecioara: spirit critic exagerat

Modest, obiectiv, meditativ, cu un simt pronuntat al datoriei, nativul Fecioara poate fi un bun savant, contabil sau critic, pentru ca are o capacitate analitica deosebita. Este un om rational, foarte atent la detalii. Actioneaza cu grija si corect, dar are o atitudine critica.

Nativul din zodia Fecioara iubeste natura si studiul. Apreciaza viata simpla si nu îi plac experimentele. Mizeaza mai degraba pe rabdare si perseverenta decât pe aventura si speculatie. Îsi planifica afacerile pe termen lung. Are talent pedagogic.

Daca Soarele este prost aspectat, nativul din Fecioara poate fi meschin si cârcotas. Indecizia îl poate face sa rateze sansele. Nativul din Fecioara poate lua totul în nume de rau, poate fi zgârcit sau cu toane.

Sanatate : Nervii sunt sensibili. Uneori, nativul Fecioara poati fi ipohondru. Este predispus la eczeme sau ulcere, mai ales daca parerile nu îi sunt luate în considerare si îi este lezat amorul propriu. Digestia poate fi dificila, motiv pentru care pot sa apara constipatii.[/quote]
<_<  f..tui.. DACA veneam si eu pe lumea asta cu 5 zile mai devreme eram LEU  :lol:
Asa , sunt in Fecioara ,cu parti bune cu parti rele ,  asta e...
Da' nu recunosc nimic din ce zice mai sus , E FALS   :P

[quote name='irinuca8082' post='6639206' date='15th June 2009, 19:41']postez si aici, dar chiar ma fascineaza afacerea cu zodiile.

din cate stiu io si am interactionat fecioarele sunt asa (nu va suparati dar asa le vad eu): foarte cicalitoare,  de casa, maniace cu ordinea si curatenia,  tabieturi , nu le scoti dintr-ale lor, foarte bune organizatoare si realiste. inteligente si exagerat de muncitoare (asemeni capricornilor),  tenace,  rezistenta la efort, inspamantator de ambitioasa si incapatanata, nu se menajeaza catusi de putin, parca viata presupune doar munca si disciplina, prea modeste si introvertite. rar stii cand le doare ceva sau sufera. nu se prea manifesta si acesti oameni ma sperie ca nu stiu cum sa-i iau si sa comunic. se streseaza foarte mult , din cauza sistemului nervos fragil, dar spre deosebire de gemeni , sunt in stare sa se mobilizeze si sa-si prioritizeze treburile personale.
eu personal nu ma prea inteleg cu ei, deoarece daca incerci sa-is coti dintr-ale lor, pot deveni irascibili si ciufuti, nu prea au stralucire si charisma (zodie de pamant) asemeni  focosilor si aeratilor (pmdv). nu sunt de acord ca ar fi zgarciti. cel putin, n-am intalnit dintr-astia.[/quote]
Irinuco , am vesti pentru tine : N-AI NIMERIT-O... (ciudata rau treaba cu fecioarele...) :confuzzled:


[quote name='roua' post='6639236' date='15th June 2009, 19:49']de casa- da
maniace cu ordinea si curatenia- absolut deloc
nu le scoti dintr-ale lor - da-mi exemplu pe cine scoti, zodiacal vorbind
foarte bune organizatoare si realiste -  :proud:
tenace - da
inspaimantator de ambitioasa - i wish  
introvertite - da, dar nu par  
rar stii cand le doare ceva sau sufera - ma incadrez si aci
nu se prea manifesta si acesti oameni ma sperie ca nu stiu cum sa-i iau si sa comunic - am mai auzit treaba asta in privinta astei zodii
sunt in stare sa se mobilizeze si sa-si prioritizeze treburile personale - si aci ma simt
zgarciti - i  :lol:[/quote]
100% COREEECT!

[quote name='eu_unul' post='6649972' date='17th June 2009, 14:33']Asta a fost o lovitura gratuita, sub centura. Pace?!

Reactie tipica de fecioara: sensibilitate si irascibilitate ridicata.[/quote]
Daca  "n-ai ce face"... ASA ITI TREBUIE :lol:

[quote name='adrianatoma' date='8th September 2009, 15:42' post='7025289']
Zodia Fecioara Data nasterii: 8-Septembrie[quote]
adrianatoma , CE poti sa-mi zici despre cei nascuti pe 27 august?
MULTUMESC ANTICIPAT!

Edited by gabigowriel, 26 February 2010 - 21:01.


#58
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009

View Postxsol, on 26th February 2010, 13:46, said:

Dacă fiecare din noi am avea puțin dintr-o Fecioară am fi o mică Elveție.  :peacefingers:

Cind e cu moderatie nu strica, cind e prea mult e bai cu voi!!
Am si io acasa un elvetian/neamt din asta. Stiu io ! :naughty:

#59
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
:blink:

Quote

Nativilor zilei de 11 septembrie le place sa socheze si se mandresc ca au curaj sa faca fata provocarilor riscante.

:D

Quote

Persoanele nascute pe data de 11 septembrie pot fi foarte critice si moralizatoare. In mod paradoxal, ele pot fi atat adeptele unei iubiri libere, fara ingradiri, dar si adeptele unei fidelitati extraordinare. Nativii nu vor considera ca exista contradictii intre aceste doua atitudini.

claaar

Quote

Nativii resping orice gen de falsa emotie sau compasiune. Mai presus de orice, urasc snobismul. Pentru cei nascuti in aceasta zi sentimentele umane sunt sacre. Considera ca nimeni nu ar trebui sa se joace sau sa profite de aceste sentimente.

escroaca sentimentala mica ce is!

Quote

Cu toate acestea, nativii sunt inclinati sa ii influenteze emotional pe cei din jurul lor. La fel de bine ar putea fi acuzati de manipulare in aceasta privinta. In mod clar, cei nascuti in aceasta zi stiu cum sa obtina ceea ce doresc, indiferent de felul in care obtin acest lucru. De cele mai multe ori, inteligenta lor deosebita ii va ajuta sa isi prezinte cazul intr-un mod direct, logic si clar.

:proud:

Quote

Sunt manageri extraordinari si au talente organizatorice deosebite. Sunt capabili sa obtina cu numai cateva cuvinte tot ceea ce vor de la cei pe care ii au in subordine sau de la colegii lor.

ihi

Quote

Nativii zilei de 11 septembrie iubesc in mod deosebit copiii si vor fi parinti extraordinari. Trebuie sa evite insa lipsa de consecventa in comportament si, de asemenea trebuie sa evite sa fie in unele situatii prea severi si prea critici, iar in alte situatii prea indulgenti si prea liberali.

asta da... :D

Quote

Atunci cand nu sunt interesati de sentimentele altora nu au un comportament prea placut. Nativii ar trebui sa isi controleze mai bine aceste atitudini schimbatoare.

:blink:
SFATURI: Nu mai fi atat de serios in ceea ce te priveste. Fii mai iertator. Incearca sa intelegi ce ii determina pe oameni sa actioneze intr-un anume mod. Nu este nevoie sa fii un adept prea infocat al secretelor. Dezvolta-ti talentele cu care ai fost inzestrat. Accepta ca poti avea parte si de esecuri.


<_<

PUNCTE FORTE:
Liberal
Afectuos
Dramatic

PUNCTE SLABE:
Prea usor de plictisit
Manipulator
Critic


bine ca nu cred in astea...

#60
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
Cel mai misto e ca desi sunt fecioara mie cei nascuti in aceasta zodie nu-mi plac. Deloc.  :lol:

#61
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Nu stii cum se zice? Cel mai mare blestem, e sa ti se dea unul ca tine. :lol:
Nici mie nu mi-ar trebui o balanta, una ajunge la casa omului.

#62
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postyasmi, on 9th March 2010, 08:17, said:

Nu stii cum se zice? Cel mai mare blestem, e sa ti se dea unul ca tine. :lol:
Nici mie nu mi-ar trebui o balanta, una ajunge la casa omului.

Pai tocmai ca eu nu vad unde-s ca mine.  :w00t:

#63
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Asta nu ma mira, doar esti fecioara !!
Niciodata nu se recunosc cind vad aceleasi apucaturi la altii . :lol:

Se si irita, nu alta  !!

Edited by yasmi, 10 March 2010 - 08:35.


#64
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
Si eu sunt fecioara, 16 septembrie, iar descrierea de pe paginile anterioase vine ca o manusa.
In plus, sunt exagerat de incapatanata, ambitioasa, autosuficienta, si critica. Vreau ce e mai bun si am asteptari mari de la mine si de la oricine intra in universul apropiat mie. Ma incadrez la partea cu ordonata care se pierde intr-o mie de liste si nu mai termina nimic pana la urma.
mie fecioarele mi se par zodii extreme si ciudate, la modul ca eu spre exemplu sunt dependenta de rutina, dar nu o suport. Constientizez ca ma plictisesc, dar nici nu-mi place schimbarea. Cand eram mai mica, eram fix invers, chiar daca imi era bine, tot schimbam ceva.
La relatii cu aceeasi zodie, nu suport baietii fecioara, dar fetele da.
La relatii cu sexul opus, 90% din barbatii care m-au atras si care mi-au fost partneri au fost Pesti. A mai fost un leu, bad bad choice. M-au atras si capricornii, dar sunt prea tipicari si rutinati, e destul o fecioara ordonata si tipicara, inca cineva la fel e plictisitor.

#65
xsol

xsol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2008
Încă o confirmare a "puritanismului", Magyar Garda, mișcare de extremă dreapta din Ungaria, a fost înființată pe 25 august 2007, zodiacal fecioară.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hyBU4LpDxcM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xsol, 10 April 2010 - 14:55.


#66
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Critici, critici, critici!  :madanimated:

#67
xsol

xsol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2008
Dacă tot eram la subiectul Ungaria, Lajos Kossuth, 19 septembrie 1802, revoluționar maghiar, guvernator de facto al Ungariei  în timpul Revoluției de la 1848 și un mare orator.


http://ro.wikipedia....i/Lajos_Kossuth

#68
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Ce atita critica. Cei din fecioara gasesc punctul slab din orice. Au o intuitie de invidiat. Nu tineti cont de aceste 2 caracteristici, si sinteti liberi sa luati ce decizii vreti, dar nu cu ei. Si tot ca ei este, fiindca le au in domeniul asta.

Da, si cel mai mare conducator militar din toate timpurile, afost un fecioara. Alexandru Macedon, trac. Si nici nu a fost invins de dusmani. Ci de malarie, sau complot, nu mai stiu. Si nu era un sadic, ca alti....mari.

Edited by NASTYPRIMUL, 15 May 2010 - 03:40.


#69
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008

View PostNASTYPRIMUL, on 15th May 2010, 04:38, said:

Ce atita critica. Cei din fecioara gasesc punctul slab din orice. Au o intuitie de invidiat. Nu tineti cont de aceste 2 caracteristici, si sinteti liberi sa luati ce decizii vreti, dar nu cu ei. Si tot ca ei este, fiindca le au in domeniul asta.

Da, si cel mai mare conducator militar din toate timpurile, afost un fecioara. Alexandru Macedon, trac. Si nici nu a fost invins de dusmani. Ci de malarie, sau complot, nu mai stiu. Si nu era un sadic, ca alti....mari.


Again... de unde stii ca Alexandru Macedon era Fecioara? De cand cei nascuti pe 20/21 iulie sunt Fecioare? Si Alexandru Macedon nu a murit de malarie gagauta, se presupune ca a fost otravit.

#70
Yoda2009

Yoda2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 30.08.2009

View PostNASTYPRIMUL, on 15th May 2010, 04:38, said:

Cei din fecioara gasesc punctul slab din orice. Au o intuitie de invidiat. Nu tineti cont de aceste 2 caracteristici, si sinteti liberi sa luati ce decizii vreti, dar nu cu ei. Si tot ca ei este, fiindca le au in domeniul asta.
Confirm. De exemplu pe mine ma mira ca altii nu au aceste abilitati si din prosti nu-i scot ( :) ). Acum ca am explicatia, poate o sa fiu mai intelegator cu ei. Sau nu...

Alte caracteristici sunt autoperfectionarea si lenea.

Edited by Yoda2009, 11 June 2010 - 18:59.


#71
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009
eu is pe 20 septembrie nascut!
yaaay ce misto e sa fii fecioara,ai tot timpul buzunarele goale.

#72
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008
Nu sunt Fecioara dar am Luna in Fecioara si in ceea ma priveste ar fi cam acelasi lucru. Luna reprezinta sentimentele noastre cele mai ascunse, Eul nostru ascuns. De aceea am de facut niste precizari:

de casa- absolut deloc
maniace cu ordinea si curatenia- absolut deloc
nu le scoti dintr-ale lor - categoric
foarte bune organizatoare si realiste - corect + perfectionista
tenace - da
inspaimantator de ambitioasa - da
introvertite - da
rar stii cand le doare ceva sau sufera - da
nu se prea manifesta si acesti oameni ma sperie ca nu stiu cum sa-i iau si sa comunic - Da, sunt imprevizibila. Acum sunt calma, 5 minute mai tarziu, pot rabufni. Comunicarea cu mine este foarte dificila, in special pt ca nu-mi plac sfaturile de niciun fel si nici nu ascult de nimeni. Si da, ii sperii pe ceilalti din jurul meu.
sunt in stare sa se mobilizeze si sa-si prioritizeze treburile personale - da.
zgarciti - nu

Edited by julia_kitty, 12 June 2010 - 08:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate