Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Zodia Fecioarei

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
23 august - 21 septembrie
Caracteristica generala a zodiei Fecioara: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Fecioara: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Fecioara: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Fecioara

Planeta guvernatoare: Mercur
Planeta carierei profesionale: Mercur
Planeta dragostei: Neptun
Planeta câstigurilor financiare: Venus
Planeta sanatatii si a muncii: Uranus
Planeta casei si a familiei: Jupiter
Planeta placerilor: Saturn
Culorile zodiei Fecioara: galben, portocaliu, nuante de huma
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Fecioara: agata, hiacint
Metale caracteristice pentru zodia Fecioara: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Fecioara: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Fecioara: capacitate de analiza, meticulozitate, puteri vindecatoare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Fecioara: sa fie util si sa aiba realizari
Defecte ale nativului din zodia Fecioara: spirit critic exagerat

Modest, obiectiv, meditativ, cu un simt pronuntat al datoriei, nativul Fecioara poate fi un bun savant, contabil sau critic, pentru ca are o capacitate analitica deosebita. Este un om rational, foarte atent la detalii. Actioneaza cu grija si corect, dar are o atitudine critica.

Nativul din zodia Fecioara iubeste natura si studiul. Apreciaza viata simpla si nu îi plac experimentele. Mizeaza mai degraba pe rabdare si perseverenta decât pe aventura si speculatie. Îsi planifica afacerile pe termen lung. Are talent pedagogic.

Daca Soarele este prost aspectat, nativul din Fecioara poate fi meschin si cârcotas. Indecizia îl poate face sa rateze sansele. Nativul din Fecioara poate lua totul în nume de rau, poate fi zgârcit sau cu toane.

Sanatate : Nervii sunt sensibili. Uneori, nativul Fecioara poati fi ipohondru. Este predispus la eczeme sau ulcere, mai ales daca parerile nu îi sunt luate în considerare si îi este lezat amorul propriu. Digestia poate fi dificila, motiv pentru care pot sa apara constipatii.

Edited by December, 15 June 2009 - 19:22.


#2
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008
Chiar acum ma gandeam sa deschid topic despre Fecioara :D

Tot ce e scris mai sus mi se aplica . :P

Edited by Electryc, 15 June 2009 - 19:24.


#3
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View PostDecember, on 15th June 2009, 20:20, said:

23 august - 21 septembrie
Caracteristica generala a zodiei Fecioara: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Fecioara: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Fecioara: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Fecioara

Planeta guvernatoare: Mercur
Planeta carierei profesionale: Mercur
Planeta dragostei: Neptun
Planeta câstigurilor financiare: Venus
Planeta sanatatii si a muncii: Uranus
Planeta casei si a familiei: Jupiter
Planeta placerilor: Saturn
Culorile zodiei Fecioara: galben, portocaliu, nuante de huma
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Fecioara: agata, hiacint
Metale caracteristice pentru zodia Fecioara: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Fecioara: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Fecioara: capacitate de analiza, meticulozitate, puteri vindecatoare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Fecioara: sa fie util si sa aiba realizari
Defecte ale nativului din zodia Fecioara: spirit critic exagerat


:lol:

pacatele mele, multam fain December  :D

imi place treaba cu puterile vindecatoare, da nu ma incadrez, ma ocolesc miracolele, in rest este ce scrie acolo, numa de spiritul critic nu-s :proud:

View PostDecember, on 15th June 2009, 20:20, said:

Sanatate : Nervii sunt sensibili.

deci atentie la ce postati  :lol:

Edited by roua, 15 June 2009 - 19:26.


#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

View Postroua, on 15th June 2009, 20:25, said:

:pacatele mele, multam fain December  :D
Cu cea mai mare placere. Spor la treburi!

#5
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007
postez si aici, dar chiar ma fascineaza afacerea cu zodiile.

din cate stiu io si am interactionat fecioarele sunt asa (nu va suparati dar asa le vad eu): foarte cicalitoare,  de casa, maniace cu ordinea si curatenia,  tabieturi , nu le scoti dintr-ale lor, foarte bune organizatoare si realiste. inteligente si exagerat de muncitoare (asemeni capricornilor),  tenace,  rezistenta la efort, inspamantator de ambitioasa si incapatanata, nu se menajeaza catusi de putin, parca viata presupune doar munca si disciplina, prea modeste si introvertite. rar stii cand le doare ceva sau sufera. nu se prea manifesta si acesti oameni ma sperie ca nu stiu cum sa-i iau si sa comunic. se streseaza foarte mult , din cauza sistemului nervos fragil, dar spre deosebire de gemeni , sunt in stare sa se mobilizeze si sa-si prioritizeze treburile personale.
eu personal nu ma prea inteleg cu ei, deoarece daca incerci sa-is coti dintr-ale lor, pot deveni irascibili si ciufuti, nu prea au stralucire si charisma (zodie de pamant) asemeni  focosilor si aeratilor (pmdv). nu sunt de acord ca ar fi zgarciti. cel putin, n-am intalnit dintr-astia.

#6
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postirinuca8082, on 15th June 2009, 20:41, said:

postez si aici, dar chiar ma fascineaza afacerea cu zodiile.

din cate stiu io si am interactionat fecioarele sunt asa (nu va suparati dar asa le vad eu): foarte cicalitoare,  de casa, maniace cu ordinea si curatenia,  tabieturi , nu le scoti dintr-ale lor, foarte bune organizatoare si realiste. inteligente si exagerat de muncitoare (asemeni capricornilor),  tenace,  rezistenta la efort, inspamantator de ambitioasa si incapatanata, nu se menajeaza catusi de putin, parca viata presupune doar munca si disciplina, prea modeste si introvertite. rar stii cand le doare ceva sau sufera. nu se prea manifesta si acesti oameni ma sperie ca nu stiu cum sa-i iau si sa comunic. se streseaza foarte mult , din cauza sistemului nervos fragil, dar spre deosebire de gemeni , sunt in stare sa se mobilizeze si sa-si prioritizeze treburile personale.
eu personal nu ma prea inteleg cu ei, deoarece daca incerci sa-is coti dintr-ale lor, pot deveni irascibili si ciufuti, nu prea au stralucire si charisma (zodie de pamant) asemeni  focosilor si aeratilor (pmdv). nu sunt de acord ca ar fi zgarciti. cel putin, n-am intalnit dintr-astia.

de casa- da
maniace cu ordinea si curatenia- absolut deloc
nu le scoti dintr-ale lor - da-mi exemplu pe cine scoti, zodiacal vorbind
foarte bune organizatoare si realiste -  :proud:
tenace - da
inspaimantator de ambitioasa - i wish  :w00t:
introvertite - da, dar nu par  :photo:
rar stii cand le doare ceva sau sufera - ma incadrez si aci
nu se prea manifesta si acesti oameni ma sperie ca nu stiu cum sa-i iau si sa comunic - am mai auzit treaba asta in privinta astei zodii
sunt in stare sa se mobilizeze si sa-si prioritizeze treburile personale - si aci ma simt
zgarciti - i wish  :lol:

#7
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Fecioara...cum poate un barbat sa fie fecioara...

Eu cunosc un Fecior(masculul de la Fecioara) si este interesant de propria imagine,este meticulos,face masaje divine cu mainile si se enerveaza foarte rar...

#8
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

roua said:

esti fecioara? si nu ai de gand sa faci ceva in privinta asta?

#9
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Posteu_unul, on 15th June 2009, 22:23, said:

esti fecioara? si nu ai de gand sa faci ceva in privinta asta?

Era absolut imposibil sa nu apara careva cu aceasta mirobolanta propozitie.  :bigeyed:

In privinta zodiei nu am ce face, nu pot schimba luna in care m-am nascut   :console:

Edited by roua, 15 June 2009 - 21:58.


#10
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Poate ai ascendentul in Varsator si Mercur in Casa Poporului si asflel semnul zodiacal nu se mai manifesta.

#11
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Posteu_unul, on 16th June 2009, 22:59, said:

Poate ai ascendentul in Varsator si Mercur in Casa Poporului si asflel semnul zodiacal nu se mai manifesta.

Poate te da inteligenta afara din casa..

de fapt.. :rolleyes:

#12
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View Postroua, on 16th June 2009, 23:43, said:

Poate te da inteligenta afara din casa..

de fapt.. :rolleyes:
Asta a fost o lovitura gratuita, sub centura. Pace?!

Reactie tipica de fecioara: sensibilitate si irascibilitate ridicata. :console:

#13
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Posteu_unul, on 17th June 2009, 15:33, said:

Asta a fost o lovitura gratuita, sub centura. Pace?!

Reactie tipica de fecioara: sensibilitate si irascibilitate ridicata. :console:

Iti dai seama ca nu voi sta acu' sa analizez pe text, da io te intreb scurt si direct daca tot ai intervenit cu caracterizarea pe aici, sa zicem ca eu am actionat irascibil (n-am facut-o, era doar o replica) eu cum sa categorisesc initiativa ta? Ca fiind o caracteristica a carei zodii (de care apartii)? :lol:


Haide bre' mai bine recunoaste ca n-ai vrut sa imi testezi mie nativitatea zodiei ci ai vrut sa te dai tu in stamba.

Pace  :peacefingers:

Edited by roua, 17 June 2009 - 14:40.


#14
flamingo_roz

flamingo_roz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.06.2009
Sincer, nu am avut rabdare sa citesc pana la capat. dar ce inseamna ca este semn negativ?  :huh:

#15
wlex1995

wlex1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.12.2007
Thanks, tot ce scrie la inceput este corect.Totusi, urasc zodia asta, are nume ciudat.Adica eu is baiat in zodia fecioara..WTF?!?! :deadtongue:

#16
bogdan_hd

bogdan_hd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.04.2009

View Postwlex1995, on 22nd June 2009, 13:34, said:

Totusi, urasc zodia asta, are nume ciudat.Adica eu is baiat in zodia fecioara..WTF?!?! :deadtongue:
Ohooo... stai linisit omule ca suntem multi fecioare : ))
Pe mine nu ma deranjeaza. Ba de multe ori fac misto pe tema asta :D Te poti folosi de aceasta "ciudatenie" in avantajul tau ;)
On: 80% din lucrurile care se zic despre fecioara se aplica si la mine.La faza cu ordinea&curatenia sunt exact pe dos. La mine e un dezastru in camera si printre obiectele mele. Defapt e o "ordine dezordonata" cum mai zic eu. DAR cand fac curat(rareori) imi place sa fac treaba buna, deci da, sunt meticulos.

Am o propunere: hai sa spunem fiecare cum ne intelegem cu alte zodii, din ce puncte de vedere vreti voi. Adica puteti spune cum va intelegeti cu o anumita zodie ca amici, ca iubiti, din punct de vedere sexual, in afaceri etc.
Am sa incep eu(ce-mi aduc aminte). Daca sunt off-topic sau trebuie sa scriu chestiile astea altundeva sa-mi ziceti si sa nu ma certati prea tare:D

eu cu alta fecioara(fata): amici - ne asemanam din aproape toate punctele de vedere. uneori se mai lasa cu certuri si suparari specifice :D putem discuta absolut orice pentru ca stim cum e o anumita situatie.
                                     iubiti - aici pot zice 0 : )) am incercat o data si nu mi-a iesit. deci nu stiu ce sa zic

eu cu leii  :deadtongue: : amici(frate-mio) - ma inteleg foarte bine cu el. e o relatie foarte ciudata : D dar ne ajutam ori de cate ori are unul din noi nevoie de ceva. are stilul specific de a-mi spune anumite chestii, foarte direct si foarte scurt si la obiect
                                     mama    - certuri de N ori pe zi. dar la 10 minute dupa o cearta povestim ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat : ))

eu cu taurii : amici - o relatie... cu varfuri si prapastii. certuri rare dar serioase... dar totusi o relatie de prietenie destul de ok si in care ne ajutam cand e ceva serios.

eu cu scorpionii : amici - foarte misto. cel putin pe cine stiu eu asa a fost. prieten de nadejde. om cu viata, cu care te poti distra. ce pot zice, numai de bine :)
                          iubiti - relatie superba. dar.... conteaza foarte mult cat de determinat e scorpionul sa fie cu tine. firea lor ii determina sa insele pt ca vor ceva nou. sunt destul de posesivi dar nu excesiv.
                          sexual - nebunie : ) poti sa faci fooooarte multe cu un scorpion, mai mult nu stiu ce sa zic

eu cu gemenii: amici - foarte buni prieteni. genul de prietenie "prieteni de-o viata". la fel, cuvinte de lauda
                     in afaceri - foarte bune relatiile de afaceri cu ei. au talentul oratoric foarte dezvoltat si ajuta lucrul asta.

eu cu capricornii: tata - relatie relativ ok. certuri dar ne si intelegem bine. nu pot generaliza o relatie de-a mea cu un capricorn bazat doar pe relatia cu tata, ca deh... e tata : P dar cred ca sunt destul de ok relatiile cu capricornii

eu cu berbecii : amici - foarte tare relatia. o relatie de nebuni. mistouri(pentru cei care nu ne stiu) rautacioase, dar foarte ok. prieteni la nevoie.

eu cu pestii: amici - relatie draguta. frumoasa. trebuie sa ai rabdare sa ii asculti cum isi plang de mila : ))
                   iubiti - o relatie frumoasa. foarte posesivi. mie posesivitatea lor mi se pare amuzanta : )) nu am mai fost intr-o relatie in care sa fie asa posesiva fata si ma distram de fiecare data cand facea cate o criza : P

pfff... mai aveam aici de scris o relatie ca iubiti pe care nu o recomand! certuri non-stop. : )) pacat ca nu-i mai stiu zodia : D defapt la multe nu le stiu zodia...

#17
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
Ar trebui sa cunoasca fiecare cel putin un om din cele 12 zodii ca sa poata face o descriere amanuntita. Si din cate cunosc eu astrologia e nitel mai complexa si nu ia in considerare doar pozita soarelui(zodia in care te nasti) atunci cand face un portret.

Dar daca tot imi place sa intru in hora asta pot sa spun si eu cate ceva:

Capricorn- excelent pe plan profesional, deja am lucrat cu 5 deci stiu :lol:
Leu - din punct de vedere amoros si amical sunt grozavi.
Berbec - comunicare foarte buna
Scorpion - eh aici ei si profunzimile lor, ce sa mai zic..
Fecioara - nu-mi plac, dar deloc :lol:

#18
bogdan_hd

bogdan_hd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.04.2009
:)) inseamna ca nu te prea intelegi cu tine :D :)) :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate