Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

90% din cazurile celor care ies din trup atrag și duhuri necurate cu ei.

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
Tribonacci

Tribonacci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.04.2010
Ba dimpotriva, 90% dintre cei care experimenteaza iesirea in astral au parte de o imbunatatire a vietii din toate punctele de vedere. De multe ori, apostolii calatoreau cu "duhul". Sunt chiar calugari crestini care calatoresc in astral. Citatul de la inceputul paginii este dintr-o carte a unui autor care nu are nimic de-a face cu spiritualitatea. Se considera un aparator al crestinismului ortodox dar n-are nimic de-a face cu crestinismul. Scopul sau este sa loveasca in spiritualitatea orientala; cartea se vrea a fi o copie, la fel de nereusita, dupa "Marii initiati ai Indiei" de parintele Paisie, carte care s-a dovedit a fi o minciuna, respectivul autor nici macar nu a fost in India. Ulterior (fiind luat la intrebari) a declarat ca a scris ce a auzit de la altii... blah blah blah. Pentru toti cei care va credeti "aparatori ai crestinismului", luati aminte: crestinismul (si Iisus in special) nu are nevoie de apararea voastra. Nu fiti patetici, Iisus este perfect din toate punctele de vedere. El nu are nicio slabiciune, nu poate fi atacat in vreun fel de oameni. Ba dimpotriva, cine se poate pune cu El? Cine poate rezista impotriva Lui? Este vreo putere mai mare ca iubirea eterna?

#38
average_m2

average_m2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 31.10.2009

View PostTribonacci, on 8th August 2010, 15:58, said:

Iisus este perfect din toate punctele de vedere
Normal ca este. Pai el a fost "creat" perfect ca sa dea speranta celor fara speranta... Mos Craciun e perfect, el aduce cadouri copiilor rai, dar aduce cadouri potrivite si pentru cei rai. Zana Maseluta este perfecta, ea acorda la toti bani, in egala masura.S.a.

Edited by average_m2, 10 August 2010 - 23:58.


#39
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Povestile cu iesitu din trup sunt ciudate dar  nu spun ca nu sunt adevarate eu va cred pentru ca si mie mi sau intamplat multe chesti de genu:

-cand eram mic ma jucam cu mingea si am dat cat de tare am putut spre televizor si chiar inainte sa il sparga sa oprit in aer mingea

-simt o prezenta ,am vorbit cu prietenii si mi-au spus ca simt la fel si unul mia zis ca este ingerul nostru pazitor

si altele de care mie frica sa vorbesc :death:

chiar in momentul asta nu stiu de ce dar parca mi-au dat lacrimile

#40
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Offtopic:

Quote

cand eram mic ma jucam cu mingea si am dat cat de tare am putut spre televizor si chiar inainte sa il sparga sa oprit in aer mingea
:lol:

Quote

simt o prezenta ,am vorbit cu prietenii si mi-au spus ca simt la fel si unul mia zis ca este ingerul nostru pazitor
iar :lol:

#41
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postcreativ, on 11th February 2010, 19:51, said:

Dar cum e cu instructiunile astea, cine le are si de unde ? Ca sunt tare curios....si ce inseamna sa calatoresti in astral, de fapt ce sau cine e Astral ?

Cum ba? Nu ai auzit de UPC? :lol:

#42
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,578
  • Înscris: 11.06.2010

View PostCristi_Matesica, on 1st March 2011, 18:22, said:

Povestile cu iesitu din trup sunt ciudate dar  nu spun ca nu sunt adevarate eu va cred pentru ca si mie mi sau intamplat multe chesti de genu:

-cand eram mic ma jucam cu mingea si am dat cat de tare am putut spre televizor si chiar inainte sa il sparga sa oprit in aer mingea

-simt o prezenta ,am vorbit cu prietenii si mi-au spus ca simt la fel si unul mia zis ca este ingerul nostru pazitor

si altele de care mie frica sa vorbesc :death:

chiar in momentul asta nu stiu de ce dar parca mi-au dat lacrimile
Chiar in momentul asta tre' sa ma duc la buda . Io sper doar ca n-o sa se opreasca in aer .

#43
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Ce vedeti cand calatoriti astral ?

#44
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Inițiatorul acestui subiect face parte din acea categorie de oameni care au creierul spalat de catre Biserica Crestina! Sunt oameni care habar nu au despre plan astral, decorporalizare...etc. La ei totul se rezuma la faptul in sine, apoi la teama si in final la rugaciune si intoarcere catre Dumnezeul Crestin!

Nu putem stabili cu exactitate ca cei care se decorporalizeaza atrag si duhuri necurate dupa ei, dar nici ca in Biserica nu se afla draci si demoni, caci la urma urmei, și Biserica este constructie umana, nu este ceva divin, aparut din neant, unde oamenii intra se roaga si gata totul devine perfect pentru ei si pentru apropiatii lor.

#45
Dejanvk

Dejanvk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.03.2011
Ma amuz la prostia oamenilor din acest topic.Nu poti iesi din corp, dar voi credeti asta pentru ca asa va spalat creierul crestinismul.Pana la 10 ani si eu credeam in Mos Craciun.

#46
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Eu stiam ca unu' care a iesit din trup e decedat, da' asa sunt eu mai inapoiat!:)))
Si daca atrag ,,duhuri necurate" sa aiba apa si sapun,sa le mai spele si pe ele...cum adica:,,duhuri necurate"? E scumpa apa pe lumea ailalta sau de ce sunt ,,necurate"??

#47
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Caterinca ieftina  :thumbdown:

#48
StevieG

StevieG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.12.2011
Asta chiar e cea mai mare prostie auzita de mine, voi scenariile filmelor de groaza le luati ca si cum ar fi pe bune? Nu exista iesire din corp, sunt doar vise lucide, este si dovedit.

#49
Dejanvk

Dejanvk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.03.2011

View Postblacktiti89, on 29th June 2012, 21:43, said:

Eu stiam ca unu' care a iesit din trup e decedat, da' asa sunt eu mai inapoiat!:)))
Si daca atrag ,,duhuri necurate" sa aiba apa si sapun,sa le mai spele si pe ele...cum adica:,,duhuri necurate"? E scumpa apa pe lumea ailalta sau de ce sunt ,,necurate"??

ce gluma de cocalar nespalat.Curat = atins de duh sfant ,Curat = Dumnezeu Necurat= Satan .Mai citeste Biblia si ivnata termeni specifici.

Edited by Dejanvk, 09 July 2012 - 19:04.


#50
-incoerent-

-incoerent-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 30.09.2013
Hahahaha :))) Eu stiu pe cineva care zicea ca stie o formula chimica super accesibila publicului, pentru 'iesit din trup' cum ii ziceti voi. Majoritatea celor ce abordeaza subiectul fac misto. Insa exista o halucinatie provocata cu substantze, care daca ti se intampla te face sa juri ca ai iesit din trup, deoarece in timpul ei(10-20 MINUTE nu secunde) pe bune simti ca ai gatul de 2 metri si vezi tot de la inaltime in aer, culmea ca iti vezi si prietenii de deasupra lor iar ochii in timpul asta cica iti stau inchisi. Totusi tu auzi ce se discuta si vezi miscarile lor. De exemplu stii daca cineva se indreapta catre tine de la 5 metri, fara sa iti spuna, sa te atinga sa vada daca esti ok, dinainte ca persoana sa ajunga langa tine. Literalmente o vezi de deasupra, sau in orice caz asa ti se pare. Merge de fiecare data, dar costa un sentiment similar cu mahmureala a doua zi, care e al naibii de enervant caci e de 2 ori mai puternic decat mahmureala si include oboseala si amortirea incheieturilor parca ai gripa.
   Intamplator, una din chimicale e chiar alcoolul. :) Folosit ca sa speli gustul celorlalte 'ingrediente' gustoase ca voma. Daca depasesti doza poti muri chiar si dupa spalaturi stomacale repetate. :))
   DAR... ca sa fie "paranormalul" complet, tot ce am scris aici e doar caterinca, pot spune ca am o imaginatie destul de bogata in unele domenii. He he he :))

#51
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

View PostTribonacci, on 08 august 2010 - 16:58, said:

Ba dimpotriva, 90% dintre cei care experimenteaza iesirea in astral au parte de o imbunatatire a vietii din toate punctele de vedere. De multe ori, apostolii calatoreau cu "duhul". Sunt chiar calugari crestini care calatoresc in astral. Citatul de la inceputul paginii este dintr-o carte a unui autor care nu are nimic de-a face cu spiritualitatea. Se considera un aparator al crestinismului ortodox dar n-are nimic de-a face cu crestinismul. Scopul sau este sa loveasca in spiritualitatea orientala; cartea se vrea a fi o copie, la fel de nereusita, dupa "Marii initiati ai Indiei" de parintele Paisie, carte care s-a dovedit a fi o minciuna, respectivul autor nici macar nu a fost in India. Ulterior (fiind luat la intrebari) a declarat ca a scris ce a auzit de la altii... blah blah blah. Pentru toti cei care va credeti "aparatori ai crestinismului", luati aminte: crestinismul (si Iisus in special) nu are nevoie de apararea voastra. Nu fiti patetici, Iisus este perfect din toate punctele de vedere. El nu are nicio slabiciune, nu poate fi atacat in vreun fel de oameni. Ba dimpotriva, cine se poate pune cu El? Cine poate rezista impotriva Lui? Este vreo putere mai mare ca iubirea eterna?

Ca sa calatoresti in astral si sa nu vezi mai nimic, tot mai placut este sa calatoresti pe Pamant.

#52
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Problema e că aceste OBE-uri, cum li se spune trebuie tratate cu sufletul curat, nu intoxicat de basme. În astral poți crea orice, mintea poate crea monștrii, îngeri, ori dacă tu ai numai "draci" în cap, draci vei crea.

Tocmai de aceea, în tradiția spirituală orientală existra un drum inițiatic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate