Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Noua promotie Cartela Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
439 replies to this topic

#343
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Deci chiar cum e? Daca activez azi o eo si anulez reactivarea automata, minutele si netul raman in cont si 5 luni daca nu le consum?

#344
sirtius

sirtius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 30.11.2008
Mai dureaza pana se lamureste si userul Vodafone Posted Image Doar nu vreti un raspuns pe care sa-l contrazica maine. Aveti rabdare macar o saptamana sa circule informatia intre departamentePosted Image

#345
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
:lol:

Da, da buna observatia.

#346
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Numai eu am impresia ca site-ul e facut de mantuiala? Plin de erori, info lipsa etc. ...

#347
sirtius

sirtius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 30.11.2008
Pana la Craciun il finalizeaza si ei. Poate. L-au schimbat de la zero si este normal sa aiba erori (pe celalalt erau corectate in timp. Chiar si eu le-am semnalat 2 erori pe site-ul vechi. Pe site-ul nou le-am semnalat deja 3).

#348
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012

 sirtius, on 16 noiembrie 2012 - 18:27, said:

Mai dureaza pana se lamureste si userul Vodafone Posted Image Doar nu vreti un raspuns pe care sa-l contrazica maine. Aveti rabdare macar o saptamana sa circule informatia intre departamentePosted Image

Vad ca raspunde selectiv. Pe alea grele le lasa la o parte :lol:

#349
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Eu atat vreau sa stiu, incepe revolutia pe prepaid? Posted Image

#350
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare!

 usd, on 16 noiembrie 2012 - 06:41, said:

Adica nu mai expira optiunea? E valabila pana termini minutele?

Extraoptiunea este valabila timp de 30 de zile.


 IP-XCENTRIC, on 16 noiembrie 2012 - 08:16, said:

Cum aflu cat e valabila o cartela, scrie undeva in myvodafone, exista vreun cod?

Te referi la perioada de valabilitate sau cea de gratie?

 IP-XCENTRIC, on 16 noiembrie 2012 - 08:16, said:

Total5 4500/115/25 devine 4500/115/75MB
Total6 3000/150/15 devine 4500/150/75MB
Total7 3000/100/100 devine 3000/150/150MB
Total9 3000/125/250 devine 3000/200/300MB
Intr-adevar, extraoptiunile ofera mai multe beneficii. Detalii poti gasi la pagina https://www.vodafone.ro/cartela

Ofertele promotionale:
[ http://imageshack.us/a/img17/6753/cartelay.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ofertele pentru tineri:
[ http://imageshack.us/a/img17/6488/tineri.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 dic_star79, on 16 noiembrie 2012 - 09:39, said:

Oferta actuala este pentru toata lumea sau doar pentru studenti ?

Ai detalii mai sus.

 danutz1, on 16 noiembrie 2012 - 09:58, said:

Pana la urma cat sunt valabile beneficiile din optiuni, 30 de zile sau pe toata perioada de valabilitate a cartelei?

Beneficiile din optiuni sunt valabile pentru o perioada de 30 de zile.

 macsfx, on 16 noiembrie 2012 - 10:00, said:

Cred ca s-a inteles gresit. Daca spre exemplu mai ai 15 zile de valabilitate a cartelei si adaugi o extraoptiune valabila 30 de zile, atunci o poti folosi timp de 30 de zile si nu 15.

Practic, chiar daca iti expira valabilitatea cartelei, extraoptiunea nu se blocheaza ca inainte.

Raspunsul tau este corect, multumim!

 usd, on 16 noiembrie 2012 - 18:05, said:

Deci chiar cum e? Daca activez azi o eo si anulez reactivarea automata, minutele si netul raman in cont si 5 luni daca nu le consum?

Am scris mai sus si anume ca extraoptiunea este valabila timp de 30 de zile. Exemplul dat de macsfx este cel mai bun. "Daca spre exemplu mai ai 15 zile de valabilitate a cartelei si adaugi o extraoptiune valabila 30 de zile, atunci o poti folosi timp de 30 de zile si nu 15."

#351
Seattle

Seattle

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 457
  • Înscris: 14.09.2005
In acest caz extraoptiunile se reactiveaza (manual sau automat) si in perioada de gratie, daca este suficient credit pe cartela sau trebuie obtinuta valabilitate prin reincarcare?

#352
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Vodafone: lamureste-ne, te rog, cu un aspect. Noile extraoptiuni se reinnoiesc automat tot 12 luni de la prima activare?

#353
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut!

 Seattle, on 16 noiembrie 2012 - 21:35, said:

In acest caz extraoptiunile se reactiveaza (manual sau automat) si in perioada de gratie, daca este suficient credit pe cartela sau trebuie obtinuta valabilitate prin reincarcare?

Nu se va reinnoi extraoptiunea daca esti in perioada de gratie. Ai valabilitate pentru minute doar pentru 30 de zile de la ultima activare.

 macsfx, on 16 noiembrie 2012 - 21:39, said:

Vodafone: lamureste-ne, te rog, cu un aspect. Noile extraoptiuni se reinnoiesc automat tot 12 luni de la prima activare?

Da macsfx, pentru 12 luni de la prima activare.

#354
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Stiti ce este ciudat si poate ca ar trebui sa dea de gandit?

Faptul ca nimeni de pe forum n-a inteles ce si cum cu ofertele astea, a fost nevoie de un brain-storming si o dezbatere de jumatate de zi pt. a putea vedea exact despre ce e vorba la promotie si cum se bate cap in cap cu comunicatul oficial Vodafone preluat copy/paste pe diverse site-uri.

Mie mi se pare munca inutila sa stai sa raspunzi la niste intrebari banale, din lipsa unor raspunsuri care ar trebui sa se regaseasca pe site.

Edited by IP-XCENTRIC, 16 November 2012 - 22:45.


#355
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Asta imi reconfirma opinia legata de Departamentul de Marketing. Au foarte mult timp de la o promotie la alta sa stabileasca extrem de clar termenii si conditiile de la oferte.

In cazul de fata, noua promotie apare dupa multiple prelungiri, atat la prepaid cat si la postpaid. Iar ei lanseaza niste informatii lacunare, din care trebuie sa deduci exact elemente extrem de importante (pana la ce data e valabila oferta, pentru cine se aplica etc).

Asta combinata cu lipsa de acuratete a celor care se ocupa de site (bagam la ora 9 oferta, pe la 10 schimbam informatii) nu face decat sa creeze o ameteala totala.

Noroc de consultantii de la Customer Care, care preiau informatiile din mers si chiar isi dau toata silinta sa sune la diferite departamente pentru a obtine un raspuns real si coerent.

Un plus pentru noile oferte, la fel si pentru rapiditatea si amabilitatea consultantilor Posted Image

Marketingul mai trebuie sa invete...

Edited by macsfx, 16 November 2012 - 23:07.


#356
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
Am o cartela azi intra in perioada de gratie am transferat 1 euro am activat 10+100 si mi-a dat 30 zile valabilitate , mai erau niste eurocenti si aceia au primit 30 zile valabilitate.

Nu e rau dar daca vroiau sa rupa tot trebuiau sa lase extraoptiunea si mai mult de 30 de zile valabila pana se terminau minutele. Atunci era o noua revolutie la cartele.....

#357
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012

 alecsandrius, on 17 noiembrie 2012 - 08:35, said:

daca vroiau sa rupa tot trebuiau sa lase extraoptiunea si mai mult de 30 de zile valabila pana se terminau minutele. Atunci era o noua revolutie la cartele.....

Si eu am crezut pentru cateva ore ca Vodafone vrea sa treaca pe locul 1 dar nu...

#358
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
edit.

Edited by IP-XCENTRIC, 17 November 2012 - 09:31.


#359
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Din cate stiu eu,chiar daca oferta cu 10+100 la 1 euro este valabila 30 de zile,faptul ca 1 euro reincarcat are valabilitate 5 zile,nu poti accesa beneficiile extraoptiunii decat pe aceasta perioada.

    Ionut

#360
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
E o oferta regionala asta 10+100 la 1 eur? Pe site nu am gasit-o

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate