Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Orasul Galati

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
915 replies to this topic

#55
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008
Incerc eu: 2 fete din Galati! :bigwhitegrin:

View Postripper, on 7th June 2009, 14:30, said:

Neah, nici pe departe  :lol: Mai încearcă!


Si on: ador strada Mihai Bravu si Dunarea! :wub:

#56
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Ce e pe strada aia? Că eu nu știu orașul după străzi :blush: (încă)

#57
fitness4mind

fitness4mind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 16.08.2007

View PostDida, on 9th June 2009, 13:59, said:

Ce e pe strada aia? Că eu nu știu orașul după străzi :blush: (încă)

Teatrul Muzical Nae Leonard, Casa Robescu (Palatul Copiilor), Biblioteca V.A. Urechia, o multime de case vechi bine intretinute, si multa-multa umbra :).

#58
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

View Postfitness4mind, on 9th June 2009, 16:12, said:

Teatrul Muzical Nae Leonard, Casa Robescu (Palatul Copiilor), Biblioteca V.A. Urechia, o multime de case vechi bine intretinute, si multa-multa umbra :).
da' "pesti" nu sunt?  :naughty:

#59
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
s-ar putea sa fie prin baltile neastupate din carosabil nici macar in campania erectorala de catre idiotii nostri edili dar rame sunt sigur

#60
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Au fost cateva strazi astupate zielele astea. Cel putin prin  ic frimu.

#61
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Posts3ction31, on 8th June 2009, 23:58, said:

Si on: ador strada Mihai Bravu si Dunarea! :wub:


Da si mirosul divin din perioada asta de pe Domneasca. Tare pacat ca e totusi o sosea intens circulata ca altfel teii aia ar fi bucurat mai mult. Oricum, nota 10.

#62
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
am gasit un web prin care se vede faleza live.    http://www.jurnalul....unarii-143.html

#63
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Nici nu stiam ca este camera acolo. Singurul webcam care era in Gl nu mai functioneaza de mult. Era instalat la Nexial (peste strada de potcoava).

#64
karmacodedd

karmacodedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 02.05.2009
Nu stiam de existenta acelui web.O sa vada mama tot ce fac eu pe la elice  :lol:

Edited by karmacodedd, 16 June 2009 - 19:25.


#65
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Sa vezi ce de ciomageala vei lua :D

#66
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Blah, hai s-o lăsăm mai moale, cu vrăjeala.

Nu e un oraș mic. În 10 minute îl traversezi? Avea un fost diriginte o vorbă tare bună: "Da? LA ANU!"

Blocuri turn sunt ok? Ar fi ok dacă nu s-ar permite orice modificare infectă de arată pestriț fiecare izolare termică făcută la exterior fie în culoarea, oului de rață, fie în violet.

Șoferii de maxi-taxi? Pardon, fiecare pădure are uscăturile ei, dar mie îmi plac pentru două lucruri. Sunt previzibili și își cunosc extrem de bine mașina. Taximetriștii pe de altă parte....

Mafioți la conducere? No shit, de câte ori ai intrat cu emoții la Spicu în intersecție din cauza șirului de mașini parcate în fața sediului PSD în spic? Supermarket-uri au să vină la timpul lor, momentan sunt suficiente. Dacă nu-i așa, 20 km până la Brăila nu e mare lucru. Să se întoarcă figuri din istorie, să fim serioși. La ultimele alegeri, a fost propus un primar capabil, educat, directorul Centrului Cultural Dunărea de Jos. Cine l-a votat? Prietenii lui și rudele.... Restu tot pe "mafioți" i-au pupat în cur, că unu a dat pui, altu' a dat nu știu ce rahat, și unu e așa decrepit că nu poate ține decât cu pensionarii. Vina pentru conducerea Galați-ului este doar a gălățenilor.

Cu fetele ce-aveți mă? Nu zic că le-am probat pe toate, da știu destule :)) și situația e ca peste tot, unora le place "viața"...altora jazz-ul.

Palmierii, floricele și alte minuni puse de ADP nu sunt de laudă, sunt de necesitate. (Chiar dacă multe înfrumusețări spontane au avut loc înainte de campanie)

Drumurile, sunt ok. Asfaltările sunt geniale chiar... plombările sunt infecte. Mai bine lăsau gropile, măcar nu erai păcălit să crezi că e asfaltat.

#67
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Aveți maxi-taxi în oraș?  :lol: Prin asta se cunoaște gradul și valoarea unui oraș din România...

#68
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008

View Postripper, on 17th June 2009, 08:33, said:

Aveți maxi-taxi în oraș?  :lol: Prin asta se cunoaște gradul și valoarea unui oraș din România...

  Am inteles ca urasti Galatiul dar o faci in asa mod incat provoci antipatie. In parte ai dreptate ca maxi-taxi-urile astea strica imaginea unui oras dar nu au fost indepartate pana acum pentru ca sunt afacerile unor baieti cu burta din militie sau a unor politicieni. Valoarea unui oras este data de puterea economica in primul rand dar si de centrele universitare sau atractiile turistice. Microbuzele doar strica imaginea si arata coruptia de la nivelul celor care au influenta in oras.

#69
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Eh na, și Iașiul are maxi-taxi, dacă nu-i valoros din cauza asta.....

#70
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
si in Constanta,Braila sau Bucuresti sunt. Dar are dreptate ca maxitaxi nu este un mijloc de transport civilizat.

#71
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
În București înțeleg, e imens!
Cât am stat un an în Iași mi s-a părut cel mai scârbos lucru mersul cu maxi!
De ce nu există și în restul țării așa ceva? Nu știu dacă ține sau nu de civilizație, dar de hoție, da!

#72
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Botoșaniul e foarte mic și are maxi taxi. Pe lângă tramvaie. Dar tocmai fiindcă e mic nu e la fel de oribil ca în orașele mari. Eu în Botoșani stau mereu pe scaun și nu mă chinui să scot jumătate din persoanele de pe culoar ca să pot ieși din el. De asta nu e ”civilizație” în maxi taxi-uri, în general.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate