Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Hitul spaniol

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
74 replies to this topic

#1
hhclub2004

hhclub2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.04.2005
Hoy quiero hablaros de algo, y es de esa plaga que va en aumento, son esos putos rumanos que encima tambiƩn trabajan los dias de fiesta, son esos putos rumanos los que te miran en discotecas y si encima vas y les pegas van y encima te denuncian ellos a ti.

Me cago en esos putos rumanos hijos de puta, rumanos, voy a cortaros las manos hijos de puta, puta ,me cago en esos putos rumanos hijos de puta, rumanos, voy a cortaros las manos hijos de puta puta.
Eh y esos que tambiƩn van de chulos, que trabajan en restaurantes, me cago en su raza en sus muertos y en todo su pais, esos que siempre llevan gorra... le pego una ostia si, le mando de vuelta a su pais."

Marele hit spaniol

#2
aNDRYs

aNDRYs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 17.11.2003
Eu cred ca e o reactie destul de normala. E normal ca romanul pleaca din tara, in cautarea unui trai mai bun, e normal ca daca nu ii merge pe calea cea dreapta, incearca pe cealalta, e normal ca spaniolul, om bun de-altfel, se satura dupa o vreme. E foarte probabil ca se gaseste unul cu tupeu care sa publice asa ceva. Imagineaza-ti ce ar putea face un "xxx Salam" sau un "yyy de la zzz" daca situatia ar fi "pe invers"

Edited by andrys, 06 April 2005 - 00:03.


#3
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,750
  • Înscris: 20.08.2004
da, am inteles tot... mai bine scriai aici traducerea. noroc ca am vazut la tv despre ce e vorba, altfel...

chiar daca romanii nostri fac o groaza de prostii si mai sunt si "din topor" nu este o regula general valabila. cu "hit-ul" ala spaniolii aia isi bat joc de toti romanii, indiferent unde se afla. la faza asta ar cam trebui sa se sesizeze ministerul de externe si sa faca un pic de galagie. e prea de tot.

#4
aNDRYs

aNDRYs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 17.11.2003
@lg, citeste aici.

Autorul e constient de faptul ca nu toti romanii sunt la fel dar a vrut ca mesajul sa fie suficient de dur. Pe langa asta, probabil singurii romani pe care i-a cunoscut sunt cei despre care vorbeste.

#5
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Cine e el sa se ia de fetitele noastre? Parca spanioloaicele nu faceau pe curvele in alte tari pana acum cateva zeci de ani cand spaniolii o duceau mai rau dpdv financiar si Spania era la coada Europei?

S-a gasit mucoflenderul asta bashtinos sa arate el cum sunt romancele. Mai bine ne-ar arata cum spanioloaicele si-o trag pe doze de heroina cu negrii prin discoteci.

#6
Alecsxus

Alecsxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.06.2004
Beyh frate ce draq comenteaza imputzitzi aia de spanioli...sincer acum sapniolii sunt de 100 de ori mai imputzitzi decat majoritatea romanilor(asta zic din experienta)...pe bune acum...una e sa zici ca nu iti convine ceva si alta e sa zici ca romanii sunt fii de curve sau ca el face ceva pe natia lor de romani...ma mir ca voi nu va simtiti jigniti...eu unul sunt destul de suparat pe chestia asta!!!
Ah ce ash vrea sa le putem da cumva peste bot la javrele alea...si mai ales lu dj rahat ala...ahhh...las ca ajungem noi mari...

P.S.Defapt pe Dj Syto ala... cred ca l-ash bate pana ar murii pe bune...
Acum mi-am dat seama ce mi-ash dorii...sa inceapa sa le mearga rau astora din spania...si mai ales sa plece romanii noastrii de acolo si sa ramana prostii fara mana de lucru sa ii vezi cum se duce economia lor de rapa pt ca la cati romani sunt acolo cred ca noi le tinem o buna bucata din ea!

Edited by Alecsxus, 06 April 2005 - 00:36.


#7
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003

lg, on Apr 6 2005, 00:04, said:

da, am inteles tot... mai bine scriai aici traducerea. noroc ca am vazut la tv despre ce e vorba, altfel...

<{POST_SNAPBACK}>

Traducerea, precum si descarcarea melodiei in format mp3 se poate face la http://www.cddivx.go.ro

#8
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
Da... "mare" popor mai sunt si spaniolii... si "curat" rau de tot de s-au gasit sa vorbeasca tocmai ei...
Organizatiile astea internationale pentru apararea drepturilor omului si alte baliverne ne-au sarit in cap atunci cand intre noi si unguri au fost niste discutii mai aprinse dar jigodiilor alora de spanioli nu li se intampla nimic.
Bine ar fi sa se duca acolo cat mai multi romani, sa devina procentajul ridicat, sa isi formeze grup politic si sa intre in parlament  B)

#9
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
romanii si marocanii le-au invadat tara. nu stiti cum e sa vezi natii straine invadandu-ti tara mai ales cand majoritatea invadatorilor sunt oameni fara scrupule care nu se dau in laturi de la nimic sa faca un ban in plus. ii dau dreptate

#10
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004

"andrys" said:

Autorul e constient de faptul ca nu toti romanii sunt la fel dar a vrut ca mesajul sa fie suficient de dur. Pe langa asta, probabil singurii romani pe care i-a cunoscut sunt cei despre care vorbeste.

Nu ma intereseaza ce a vrut sa zica. Stiu doar ca e un cantec rasist si ar trebui interzis pentru ca se pot gasi tipi cu IQ mai mic care chiar sa-i urmeze sfaturile (chiar daca el stia ca nu toti romanii sunt la fel bla bla bla).
Chiar ar trebui sa existe un protest oficial de la ministerul de externe. Sunt curios daca actualul ministru de externe va avea vreo reactie.

#11
asterizan

asterizan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 12.06.2003
Retineti ca nu poporul spaniol a compus acest cantec, ci un nu stiu ce DJ. Uscaturi sunt peste tot in lume.

#12
mesteru

mesteru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.01.2005
Bei eu am o idee ! (Sper sa nu fiu banat pt asta pt ca glumesc cu partea a doua  ) Care v-a pricepeti hai sa facem si noi un site anonim si sa ne c**m pe spanioli sau  sa il cautam pe ba*****ul ala de dj sa il dam pe mina rachetilor haha  ce ziceti ?  :death:

#13
kador

kador

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.03.2005
nu va agitati degeaba...omul a zis ca nu generalizeaza!!! Hai totusim sa fim putin realisti ... multi dintre cei plecati in Spania sunt niste lichele si niste puturosi notorii carora nu le prea placea munca...sau care vroiam o caruta de bani pe munca usoara! Multi din cei plecati n-au nici 10 clase..si ce vina avem noi ca nu cultivam capsuni??? In constructii nu le placea ca era greu...etc etc. Multi s-au dus pe povesti...habar n-aveau ce e acolo.Munceau pe bani putini ...asa ca spaniloli preferau sa angajeze romani..nu oameni de-ai lor...le-au scazut salariile!!! Aud romaneste peste tot ... peste tot romanul are intaietate ca  cere bani putini.
Au explodat bombele in trenurile alea si s-au pus frate la coada pt acte de 10 ori mai multi romani decat erau in trenurile alea. Aia nu mai e civilizatie...e tiganeala curata!!! Unii cersesc (numa` prostii muncesc)... pe cand cei veniti din PERU /America Latina dau spectacole pt bani...
Nu ne stim integra...banul i-a orbit pe romanii plecati acolo. In `44 stateam mai bine decat Germania din toate punctele de vedere...uite unde au ajuns ei si unde am ajuns noi. Mai are rost sa vorbesc de japonezi? Sau de americani??? Munca i-a adus in "halul ala"...nu statul cu mana intinsa!!!

#14
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
perfect de acord. n-are idee publicul cate gunoaie romane au plecat in spania.
ciorditori, pesti, cersetori, calauze, falsificatori, plasatori, traficanti, prostituate..e pamantul plin de toti.

cu asa reprezentanti chiar ma mir de ce-au durat atat rezultatele.

si e vina fiecaruia dintre noi. a aluia care isi ia un telefon de la 'negri' la juma de pret, 'eftin si bun de la varu din spania', a aluia care vine cu o masina ciordita de acolo, a aluia care intinde mana la coltu strazii, a aluia care n-a fost in stare sa faca un ban din munca aici si a plecat acolo sa ciordeasca. a manelistului care ii canta manglitorului neprins ca e cel mai tare.

daca va regasiti aici ciocu mic. e numai vina voastra pentru ca aia despre care se vorbeste in cantecul respectiv sunt idolii vostri si-i incurajati.

ati putea sa va credeti cocosi, sa va duceti voi peste ei, sa le aratati, dar vin apoi aia urgent si v-o luati peste bot (de autoritati e vorba). si sa vedeti pe urma ce cuminti stati.

#15
iriwdir

iriwdir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.02.2005

arunescu, on Apr 6 2005, 06:48, said:

romanii si marocanii le-au invadat tara. nu stiti cum e sa vezi natii straine invadandu-ti tara mai ales cand majoritatea invadatorilor sunt oameni fara scrupule care nu se dau in laturi de la nimic sa faca un ban in plus. ii dau dreptate

<{POST_SNAPBACK}>


Invazia arabilor (marocani si altii) a tinut 8 secole.. cu mult inainte romanilor... De ce li s-o fi pus pata tocmai acum pe marocani.. nu stiu.. mai ales ca, la fel ca si la noi.. poporul spaniol este format dintr-o combinatie... Nu cred sa existe spaniol fara sange de marocan in el.. sau daca exista... de ce sa nu infiinteze din nou inchizitia sa scape de ei.. sange pur.. si alte balarii...
La romani.. ce sa zic... nu mi se pare corect sa generalizezi... daca te deranjeaza romanii din Spania.. nu inseamna ca toata natia e de vina... Vorbesti in cunostinta de cauza.. Si acel dj nu cred sa fi calcat vreodata in Romania... Nu are nici o scuza... asta se cheama xenofobie.. din cate stiu eu...

#16
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005

addicted, on Apr 6 2005, 10:42, said:

perfect de acord. n-are idee publicul cate gunoaie romane au plecat in spania.
ciorditori, pesti, cersetori, calauze, falsificatori, plasatori, traficanti, prostituate..e pamantul plin de toti.

cu asa reprezentanti chiar ma mir de ce-au durat atat rezultatele.

si e vina fiecaruia dintre noi. a aluia care isi ia un telefon de la 'negri' la juma de pret, 'eftin si bun de la varu din spania', a aluia care vine cu o masina ciordita de acolo, a aluia care intinde mana la coltu strazii, a aluia care n-a fost in stare sa faca un ban din munca aici si a plecat acolo sa ciordeasca. a manelistului care ii canta manglitorului neprins ca e cel mai tare.

daca va regasiti aici ciocu mic. e numai vina voastra pentru ca aia despre care se vorbeste in cantecul respectiv sunt idolii vostri si-i incurajati.

ati putea sa va credeti cocosi, sa va duceti voi peste ei, sa le aratati, dar vin apoi aia urgent si v-o luati peste bot (de autoritati e vorba). si sa vedeti pe urma ce cuminti stati.

<{POST_SNAPBACK}>


in primul rand: romanii singuri isi fac imaginea asta in strainatate!
al doilea: ca si aici, si in spania sunt multi fitzosi destepti care arunca cu laturi peste tot! astia compun astfel de cantece....limbajul e acelasi la dj. acela ca si la capitan picard, manowar, etc, aici pe forumuri softpedia....
ce nu le convine? spaniolul acela e FRATELE LOR!

#17
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
rakoczy, domol fiule, domol ca ai inceput sa te umfli precum laptele care da in fiert  :lol:
cantecelul ala seamana intr-un fel cu un anume filmulet facut de cineva acum cateva luni  ;) nu-i asa? iar tiganii nu sunt romani mai rakoczy  :nonobad: in plus, niste pasarici nostime ciripesc despre niste anumiti vecini de-ai nostri care nu au nici o retinere in a ne altera imaginea in strainatate... care or fi aia?  B)

cineva spunea "peste tot romanul are intaietate ca cere bani putini."
perfect adevarat! asta e piata libera cu care ne tot piseaza desteptii de 15 ani incoace. ce lege interzice unui patron sa angajeze un roman in locul unui spaniol? nici una!

Edited by CapitanuPICARD, 06 April 2005 - 12:06.


#18
kador

kador

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.03.2005
mai vin cu o completare desi stiu ca stimabilii moderatori...gen GunX si Tyby care mi-au dat peste nas cu "romanul de rand"...ca de unde isi plateste amaratul ala masina si ratele si alte cele...or sa sara iara cu REPLY si mesaje Inbox!!! Nu ma deranjeaza critica...o accept cu placere. As fi pus acest post la threadul cu pricina dar prea eram off-topic. Dar aici e bine , cred...
Ca in Spania a plecat pleava...puturosii si celelalte categorii mentionate de addicted e foarte adevarat! Ca au plecat oameni (sa le zicem asa) si si-au lasat acasa familia...ba si-au luat si sotia si si-au lasat acasa copilul de 10 ani sa-l educe buna-sa ..iar e adevarat!! Nu s-au gandit oare ce va ajunge din acel copil??? Sau poate nu erau in stare nici sa gandeasca... Ei , astfel de oameni au ajuns in Spania...in mare parte, nu vreau sa generalizez! De ce oare spanioli i-ar agreea??? Ii folosesc pur si simplu ca pe niste sclavi la muncile de jos...femei tinere/fete...fac curatenie si stau in genunchi sa stearga pe jos la niste umflate/babe bastinase...dar de fapt cred ca au primit romanii nostri ce meritau.Cei plecati cu contracte au alt statut si alta viatza. Au plecat la sigur ...nu la ciugu`-ciugu`!
Mai nou sunt pline ceaturile cu romani plecati in Spania.Cam asta fac unii dintre ei acolo:stau pe ceat! N-o sa va vina sa credeti dar "tin legatura cu cei de acasa". Kiar foarte strans  :death: . Daca-i intrebi ce si cum de viatza lor: "Sotul/prietenul e la munca pe santier iar eu stau acasa cu copilul, are 3 luni, cu cine sa-l las ?"   :cursing:
Este careva in tara asta care zice ca nu se pot face bani in ROMANIA???? Aaaaa, da, stand nu faci bani. Pai la ce se refereau mai devreme moderatorii mai sus mentionati? La care roman de rand? Va spun eu: la acel om, trecut de 40-45 ani care nici in Spania nu avea ce cauta dar nici sa lucreze n-avea kef...ca deh, inainte de `ops`noua veneau bani frate pe statul la program.Dar acum nu mai merge. Problema e ca la servici de 8 ore vor bani la greu! Pe ce ???? Tinerii au plecat in Spania...astialalti au ramas. Pai stai ca n-am inteles!Nu-ti ajung banii pentru rate??? Te "spetesti" 8-9 ore la munca facand te miri ce si castigi putin??? Pai mai ia-ti un job de 8 ore, dormi 4 ore pe noapte, fara concediu anual si in cativa ani o sa ai bani si de rate, si de masina si de concediu si de tot ce vrea muschiu` tau! Din experienta pot spune ca in 2 ani ... altfel o va duce "romanul de rand"! Unii...kiar mai multi prefera kinul decat sacrificiul...ori si kinul ala e tot un sacrificiu! Am auzit pe multi spunand: Dar timpul meu liber? Cand ma mai duc la o bere cu prietenii? Sau la o tabla? Miercuri vine Steaua si tre sa ajung la meci! ...etc...exemple la greu ar fi dar le stiti cu totii! ROMANUL DE RAND vrea sa fie domn ... insa uita ca DOMNIA se plateste!!!
Nu dau bani cersetorilor apti de orice munca. Unui copil necajit, nespalat ii dau ceva de mancare.E normal. Nu e vina lui ca ma-sa a avut apetit sexual ridicat!
Un calcul simplu arata ca la 2 joburi pe zi (eu aveam 2 peste saptamana si al treilea sambata toata ziua pana duminica dimineatza domnilor GunX si Tyby care le plangeti de mila puturosilor...la un moment dat am incercat al 4-lea duminica pe zi...dar deja ajunsesem sa-mi dau seama ca-mi bat joc de mine) venitul ajunge 600-800 euro/luna (cred ca e un calcul modest). In SPANIA se castiga mai mult din caratul pietrelor pe santier sau din spalatul vaselor sau din stersul pe jos??? Ma indoiesc!
Unii zic: "Daaaaa...aia cu facultate castiga mai mult ca au scoala, dar eu am numa 10-12 clase, ce sa fac?!". Pai normal, aia cu 10-12 clase s-au apucat de munca aveau bani la 19 ani ... baruri, discoteci, distractie, kefuri, concedii ...pe cand noi astialalti o trageam prin facultati cu slujbe de noapte sa ne platim studiile. Ca sa nu mai vorbim de verile pierdute la masa, cu picioarele in lighean si cartea in mana sa reusim la admitere , iar ei la strand etc etc.SI acum suntem considerati privilegiati...zic ei !!! Eeee, asa au devenit ei "romani de rand" si nu inteleg de ce se supara! Fiecare si-a ales singur drumul!!!
Sunt pline Stirile de la TV cu oameni ce locuiesc in case darapanate care stau sa cada pe ei si care dau ultimul leut pe bautura. Normal, e mai usor decat sa munceasca!!!Ba mai au si cate 7-8 copii si "n-au ce le da de mancare"! Parca i-a lasat cineva copii la poarta...dar probabil din cauza bauturi nu-si mai amintesc cand au stat cu picioarele-n tavan. Si asta ocupatie e mai  placuta decat munca!
Du-te intr-un magazin de telefoane mobile! Intra mama cu copilul:"ii cumpar telefon sa-l pot controla!!  :D  De care vrei pui?" La care limbricu ala mic i-o reteaza scurt "Cu ecran color si camera foto!" iar desteapta de ma-sa: "Dati-mi-l va rog pe acela cu 9 milioane!!! Ala cu 16 mil e cam scump si oricum in 3 luni nu-l mai are...sau...deala a avut dar i l-a furat la scoala/l-a scapat pe jos!!!" A doua zi o sa vina vecina la etajul II cu copilul care are un amarat de NOKIA ajuns la 2-3 mil seciond-hand dar fara camera foto: "A venit ieri o doamna cu un copil si a cumparat un tel......etc".
Alta: "Vreau sa-i blokez copilului abonamentul: a vorbit luna trecuta de 4 milioane cu colega de pe randul de la geam...si-au facut temele la telefon" (!?!?!?)
Dau aceste exemple marunte pentru ca le-am trait ! Dar cand vezi cum arata, cum sunt imbracati/incaltati oamenii respectivi va vine sa plangeti! Si nu muncesc in Spania!

Concluzia ar fi ca unii isi merita piesa asta! Si cine munceste ... castiga! Si trece de faza LOGAN "ca numa` aia isi permite"  :puke:  e plina tara de masini de la 12.000 EURO in sus...care se cumpara la greu si mie vin sa-mi spuna unii de puturosii ajunsi "romani de rand" carora le plang de mila! Nu ca eu mi-as permite acum asa ceva , dar prioritatile sunt altele. O casa spre exemplu.

Sigur ma injura multi si or sa incerce sa ma contrazica...m-as bucura sa-mi dea cineva un motiv pentru care hitul asta idiot al lui DJ OARECARE e asa mare greseala! "E un dans nevinovat , domnilor"  :)

PS: Sunt multi "romani de rand"...cati or sa mai apara cand vom intra in UE???
PPS: imi permit sa citez un membru al acestui forum care sper sa nu se supere ca am facut-o "E trist sa te nasti lup, intr-o societate care vede asta, dar vrea sa fii caine. Daca nu reusesti sa fii cainele dorit de toata lumea, societatea va face tot posibilul sa se debaraseze de tine." Dreptate are...

Edited by kador, 06 April 2005 - 12:17.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate