Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

germanos isi bate joc....si de angajati ....si de clienti..

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
62 replies to this topic

#37
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009
Si partea 3 n-o mai scrii ? S-a rezolvat azi ?  :scratchchin:

#38
neeamtzul

neeamtzul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 29.12.2007
Germanos mihai bravu partea a treia
Azi de dimineata (11 la mine e dimineata)am sunat la cosmote sa mai intreb care e situatia cu ab meu,daca s-a aprobat ca sa nu  mai bat drumul aiurea la germanosul respectiv,cei de la cosmote mi-au spus ca au trimis rezolutii(mesaje catre magazinul respectiv)pt a mai trimite magazinul odata cererea mea de ab(actele casei si...)Pt ca eram sigur ca cei de la magazin nu o sa citeasca mailurile de la cosmote am sunat la informatii si am cerut nr de fix al magazinului.Dupa 30 de min pierdute la tel(nu raspundea nimeni nici la mihai bravu nici la sediu mare )am sunat iar la cosmote sa-i sune ei pe germanos,dupa 5 min de asteptare operatoarea rc vrea sa-mi dea 2 nr de mobil sa-i sun eu pe germanos(cu greu am smuls confirmarea de la ea ca nu ii raspundeau cei de la germanos)M-am lipsit de numerele de mobil si m-am indreptat spre germanos ,acolo BINEINTELES ca nu citise nimeni cele 28 de mesaje (numai pt mine din partea cosmote)Intru era baiatul in tricou rosu(dar de data aceasta in uniforma germanos)Ii explic ca trebuie sa mai trimita o data cererea mea si o trimite.Ma duc la mama astept vreo 30 min si sun la cosmote sa aflu daca s-a solutionat ceva,cosmote i-mi spune sa ma duc la magazin sa-i spun agentului de acolo sa-mi puna in aplicatie si factura scanata(confirmarea de plata 75 ron)sa intre pe helpline si s-o puna in pending.Deci culmea eu faceam drumul sa le explic celor de la germanos ce vroiau cei de la cosmote.Ajung iar ii spun asta baiatului de acolo,el zice ca nu mai e demult in backoffice(adik se solutionase ceva urma partea a doua de solutionare)si ca sa revin in 10 min.Ma plimb vreo 25 min ,ma intorc si dau de tantalau.Il intreb e ok?gata pot sa-mi iau telefonul?el : da intra.Intru imi da sa semnez contractu si dupa aia imi zice stai ca a intervenit alta problema,astept 10 min si noroc de la Dumnezeu ca intra un baiat de la IT.Ce credeti tantalaul nu stia sa bifeze la contract pe 2 ani ii dadea eroare,noroc cu ITistu.Mi-am luat telefonul,il tineau rezervat intradevar , si aventura s-a incheiat aici,dupa alte aproape doua ore de stand by.

#39
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
geeeezaz christ! :scared:

cata rabdarea ai avut! eu ori ii omoram, ori renuntam demult! :death:

Edited by aum, 28 September 2009 - 20:02.


#40
Im2good4U

Im2good4U

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 07.04.2006
nu cred ca era nici o problema de genul ca nu bifase 2 ani.. lucrul ala se selecteaza inainte de a se trimite aplicatia catre Cosmote.dar daca ai avut transfer de la cartela.. mai dureaza aproximativ 30 de minute dupa ce se primeste ok`ul.. pentru a se realiza transferul.abia apoi poate fi listat contractul..

#41
neeamtzul

neeamtzul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 29.12.2007
si tantalaul se mira de rabdarea mea.am avut o experienta mai neplacuta acum 5 ani si era sa ma duc la puscarie,de atunci nu ma mai bat cu nimeni orice s-ar intimpla.ITstul a stiut sa dea click pe nush ce de doua ori sau nush ce a facut dar a rezolvat situatia(in 5 sec),dupa care tantalaul :DAH oricum te sunam pe tine daca nu stiam aici.Va imaginati cit trebuia sa mai astept pina sa vina ITstu daca nu era in zona

#42
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

 neeamtzul, on 28th September 2009, 22:00, said:

si tantalaul se mira de rabdarea mea.am avut o experienta mai neplacuta acum 5 ani si era sa ma duc la puscarie,de atunci nu ma mai bat cu nimeni orice s-ar intimpla.ITstul a stiut sa dea click pe nush ce de doua ori sau nush ce a facut dar a rezolvat situatia(in 5 sec),dupa care tantalaul :DAH oricum te sunam pe tine daca nu stiam aici.Va imaginati cit trebuia sa mai astept pina sa vina ITstu daca nu era in zona


Prietene, mor de ras! In locul tau as fi preferat sa fac puscarie dar tot i-as fi rupt capul (sau as fi cerut sa fie concediat)... 28 de mesaje intr-o aplicatie pentru un transfer de la cartela, persoana fizica?! Asta chiar intrece orice!
Probabil nu "stia" sa-ti incaseze contractul pe 2 ani... dupa cum a mai spus cineva, pentru contract se alege perioada contractuala inainte de trimiterea cererii catre cosmote...

Da-mi un PM te rog cu numele lu` nea caisa ala, poate trec si eu pe la Mihai Bravu! ;)

#43
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 d1ab0l33k, on 29th September 2009, 00:23, said:

Da-mi un PM te rog cu numele lu` nea caisa ala, poate trec si eu pe la Mihai Bravu! ;)

Ce aveți de gând "domnule Ioannidis"? Să îl urecheați sau să îl bateți amical pe umăr? Aproposm mihai bravu e lung. S-ar putea să "conțină" mai mult de un magazin.

Edited by kineceler, 28 September 2009 - 23:29.


#44
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

 kineceler, on 29th September 2009, 00:28, said:

Ce aveți de gând "domnule Ioannidis"? Să îl urecheați sau să îl bateți amical pe umăr? Aproposm mihai bravu e lung. S-ar putea să "conțină" mai mult de un magazin.


Nu am ce sa-i fac (poate doar daca as fi fost ASM, RSM, CEO :D)... poate doar sa ma pun in postura de client (pentru amuzament... la sistemul in care traim ne mai trebuie si asa ceva) daca ma aflu din intamplare prin zona! :D
O fi lung, dar exista un singur magazin Germanos care se numeste Mihai Bravu! ;)

P.S... Ce ar trebui sa insemne "domnule Ioannidis" (sunt mai tantalache de fel, ma prind greu)?!

Edited by d1ab0l33k, 28 September 2009 - 23:41.


#45
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 neeamtzul, on 28th September 2009, 22:00, said:

si tantalaul se mira de rabdarea mea.am avut o experienta mai neplacuta acum 5 ani si era sa ma duc la puscarie,de atunci nu ma mai bat cu nimeni orice s-ar intimpla.ITstul a stiut sa dea click pe nush ce de doua ori sau nush ce a facut dar a rezolvat situatia(in 5 sec),dupa care tantalaul :DAH oricum te sunam pe tine daca nu stiam aici.Va imaginati cit trebuia sa mai astept pina sa vina ITstu daca nu era in zona


nu tantalau-i vinovat...sistemu-i ticalosit, d'aia nu merge ;)

#46
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
e pe naiba, sistemul ticalosit. :lol:

e ala bata!

#47
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 aum, on 29th September 2009, 10:09, said:

e pe naiba, sistemul ticalosit. :lol:

e ala bata!


bata cu ochi...

#48
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 neeamtzul, on 28th September 2009, 20:45, said:

Germanos mihai bravu partea a treia
Azi de dimineata (11 la mine e dimineata)am sunat la cosmote sa mai intreb care e situatia cu ab meu,daca s-a aprobat ca sa nu  mai bat drumul aiurea la germanosul respectiv,cei de la cosmote mi-au spus ca au trimis rezolutii(mesaje catre magazinul respectiv)pt a mai trimite magazinul odata cererea mea de ab(actele casei si...)Pt ca eram sigur ca cei de la magazin nu o sa citeasca mailurile de la cosmote am sunat la informatii si am cerut nr de fix al magazinului.Dupa 30 de min pierdute la tel(nu raspundea nimeni nici la mihai bravu nici la sediu mare )am sunat iar la cosmote sa-i sune ei pe germanos,dupa 5 min de asteptare operatoarea rc vrea sa-mi dea 2 nr de mobil sa-i sun eu pe germanos(cu greu am smuls confirmarea de la ea ca nu ii raspundeau cei de la germanos)M-am lipsit de numerele de mobil si m-am indreptat spre germanos ,acolo BINEINTELES ca nu citise nimeni cele 28 de mesaje (numai pt mine din partea cosmote)Intru era baiatul in tricou rosu(dar de data aceasta in uniforma germanos)Ii explic ca trebuie sa mai trimita o data cererea mea si o trimite.Ma duc la mama astept vreo 30 min si sun la cosmote sa aflu daca s-a solutionat ceva,cosmote i-mi spune sa ma duc la magazin sa-i spun agentului de acolo sa-mi puna in aplicatie si factura scanata(confirmarea de plata 75 ron)sa intre pe helpline si s-o puna in pending.Deci culmea eu faceam drumul sa le explic celor de la germanos ce vroiau cei de la cosmote.Ajung iar ii spun asta baiatului de acolo,el zice ca nu mai e demult in backoffice(adik se solutionase ceva urma partea a doua de solutionare)si ca sa revin in 10 min.Ma plimb vreo 25 min ,ma intorc si dau de tantalau.Il intreb e ok?gata pot sa-mi iau telefonul?el : da intra.Intru imi da sa semnez contractu si dupa aia imi zice stai ca a intervenit alta problema,astept 10 min si noroc de la Dumnezeu ca intra un baiat de la IT.Ce credeti tantalaul nu stia sa bifeze la contract pe 2 ani ii dadea eroare,noroc cu ITistu.Mi-am luat telefonul,il tineau rezervat intradevar , si aventura s-a incheiat aici,dupa alte aproape doua ore de stand by.

As fi renuntat de la partea a 2-a.

 neeamtzul, on 28th September 2009, 22:00, said:

si tantalaul se mira de rabdarea mea.am avut o experienta mai neplacuta acum 5 ani si era sa ma duc la puscarie,de atunci nu ma mai bat cu nimeni orice s-ar intimpla.ITstul a stiut sa dea click pe nush ce de doua ori sau nush ce a facut dar a rezolvat situatia(in 5 sec),dupa care tantalaul :DAH oricum te sunam pe tine daca nu stiam aici.Va imaginati cit trebuia sa mai astept pina sa vina ITstu daca nu era in zona

Desigur....  :lol:  :naughty:  De ce credeai altceva ?  :naughty:  Trebuie si ei sa-si umple ziua, sa se zica despre ei ca "lucreaza" ......

 sorrell, on 29th September 2009, 10:15, said:

bata cu ochi...

Bata cu capul, ochii n-au nimic.

#49
neeamtzul

neeamtzul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 29.12.2007
Ioannidis: CEO Romtelecom aka grecul cel mare

Cit despre gr...re gabriel il recunosti usor e prost,are fata de prost,miroase a prost si o sa te intrebe numele tau de 5 ori daca ii trebuie pt ceva legat de acte

#50
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

 neeamtzul, on 29th September 2009, 17:59, said:

Ioannidis: CEO Romtelecom aka grecul cel mare

Cit despre gr...re gabriel il recunosti usor e prost,are fata de prost,miroase a prost si o sa te intrebe numele tau de 5 ori daca ii trebuie pt ceva legat de acte

Aha... habar nu aveam cum se numeste CEO-ul Romtelecom!
Pe Gabriel... il cunosc (detaliile nu conteaza) e nou... imi pare rau pentru tine ca a trebuit sa treci prin asta, dar toti cei din Mihai Bravu sunt praf (de la director pana la ultimul ciumpalac, Gabriel) :D

Next time... mergi si tu in 2-3 magazine si vezi unde se poate face treaba... ;)

#51
neeamtzul

neeamtzul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 29.12.2007
pt prima data in viata am zis s-o gindesc la rece.ma dusesem prima data la germanos tot mihai bravu dar de la hasdeu si acolo dadusem de o pustioaca super super draguta si buna,dar pt prima data am zis sa-mi folosesc creierul nu sudul buricului :D si uite de cine am dat...

#52
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

 neeamtzul, on 30th September 2009, 21:26, said:

pt prima data in viata am zis s-o gindesc la rece.ma dusesem prima data la germanos tot mihai bravu dar de la hasdeu si acolo dadusem de o pustioaca super super draguta si buna,dar pt prima data am zis sa-mi folosesc creierul nu sudul buricului :D si uite de cine am dat...


:OK:

Si zici ca-i buna gagica, nu?!  :P

#53
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
hai c-ati dat-o in diverse. reveniti ontopic.

#54
smbn

smbn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 21.09.2004

 Im2good4U, on 28th September 2009, 21:14, said:

nu cred ca era nici o problema de genul ca nu bifase 2 ani.. lucrul ala se selecteaza inainte de a se trimite aplicatia catre Cosmote.dar daca ai avut transfer de la cartela.. mai dureaza aproximativ 30 de minute dupa ce se primeste ok`ul.. pentru a se realiza transferul.abia apoi poate fi listat contractul..

din pacate s-ar putea sa aiba dreptate. Chestie patita si de mine. Eu am vrut sa fac contract doar pe 1 an fara telefon subventionat, iar aplicatia tot dadea eroare. Am pierdut aproape o ora, imi venea sa plec naibii mai repede de acolo. Pana la urma, dupa ce a bifat 2 ani, gata s-a rezolvat instantaneu. Sunt mici chichite pe care nu le stie toata lumea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate