Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Ansambluri cu lucrari suspendate!

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#55
dcg

dcg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,154
  • Înscris: 22.11.2003
1) cei de mai sus solicita insolventa:
Dezvoltatorul complexului rezidential My Dream Residence solicita intrarea in insolventa | Ziarul Financiar

2) nu sunt singurii...
Exclusiv ZF - Cel mai rasunator faliment imobiliar. Proiect de 1,9 miliarde de euro, esuat: S-a ales praful de „miniorasul” din Buftea. 125 ha de teren scoase la licitatie de lichidatori | Ziarul Financiar

#56
dcg

dcg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,154
  • Înscris: 22.11.2003
Insolventa proiectului Cortina Residence devine oficiala. Cefin: 114 apartamente sunt vandute. Vom incerca sa terminam proiectul | Ziarul Financiar

#57
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 15.10.2006
Se pare ca pe Mircea Geona l-a parlit de tot flacara violeta: http://www.capital.ro/articol/mircea-geoan...ere-131147.html.
Ar insemna ca are si el aici un apartament pe hartie.

#58
alezone

alezone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.01.2010
Salutare
Site cineva ceva de Evocasa UpTown in Ploiesti?

#59
dcg

dcg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,154
  • Înscris: 22.11.2003
Primul faliment imobiliar din Iași. Judecătorii au declarat insolvența proiectului Shiran | Ieseanul

#60
fendimihai

fendimihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.05.2010

 dinupatriciu, on 27th April 2009, 15:49, said:

Buna ziua,

Am vizionat mai multe topicuri in treacat de pe aceasta sectiune si am observat lipsa unei liste cu ansambluri cu lucrari inghetate sau suspendate.

Iata mai jos lista lor:

1. Planorama
2. Valea Doftanei
3. Brancusi Residence
4. West Park
5. Antigua Residence
6. Terra Residence
7. Platinum Vitan Towers
8. .
9. Casa Nova Residence Corbeanca
10.PRIMAVARA LUJERULUI

Va rog sa continuati lista impreuna cu numarul apartamentelor inghetate daca se poate. In ce avem mai sus sunt aproximativ 3,000 de apartamente ( Planorama 400 , West Park 600, Antigua 30 restul nu stim exact )


#61
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Spicuiri doar dintr-o parte a articolului, cea mai interesanta:

Quote

Proiecte rezidențiale abandonate sau amânate în Capitală:

• Ablon Group, dezvoltatorul ansamblului Sunset Residences, anunța construcția a 2.120 de apartamente. Volumul redus al vânzărilor și dificultățile de finanțare au determinat compania să sisteze construcția și să închidă showroomul încă din noiembrie 2008.
• Can Serv, dezvoltatorul ansamblului Primăvara Lujerului, cu 1.000 de unități, a încetat construirea celui de-al doilea complex rezidențial în februarie 2009.
• Compania Tehnogrup, dezvoltatorul complexului rezidențial Infinity Residence, a oprit construirea ansamblului la finalul anului 2008 după vânzarea a numai aproximativ 60 de unități.
• Compania Cooper Beech, dezvoltatorul Blue Tower, un ansamblu rezidențial format din 156 de apartamente, situat în zona nord-estică a Bucureștiului, și-a anunțat falimentul după acumularea unor datorii de aproximativ 65 de milioane de lei. În prezent, deși ansamblul trebuia predat în septembrie 2009, doar 37% din apartamente sunt finalizate.
• Sigma Project Development a oprit în noiembrie 2008 construcția proiectului Sigma Residence & Gardens situat în partea de est a Bucureștiului.
Sursa

#62
mariona

mariona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.06.2009
Mai este ansamblul Le Sabine Resince din 13 Septembrie abandonat din 2009 si firma Edil Domus a intrat in insolventa

#63
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Dupa ce si-au batut joc de Casa Radio a lui Ceausescu, acum adio Dambovita Center:
http://www.adevarul...._423557707.html
:death:
Idem, ansamblul "Potcoava" din Vitan.
http://www.evz.ro/de...nta-920460.html

Edited by duculeana, 08 February 2011 - 10:54.


#64
mihai_lts

mihai_lts

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 04.04.2005
Ansamblul rezidential Cernica Residence
Descriere proiect

Ansamblul Cernica Residence va pune la dispozitie un numar total de 178 apartamente de 1, 2, 3 sau 4 camere, si 21 de vile.


Pa puiu si asta, pacat era un proiect care cred ca avea o reusita destul de buna.

#65
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Asmita Gardens intra in insolventa. Sursa

#66
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
La Brancusi Rez. se lucreaza din plin!
Ce stiti?

#67
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

 budrom, on 20th March 2012, 19:44, said:

La Brancusi Rez. se lucreaza din plin!
Ce stiti?


Nu prea as crede!

http://www.tmb.ro/in...300000000463313

#68
radu_med

radu_med

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.12.2012
salutare tuturor forumistilor de pe acest forum
va atrag atentia asupra dezvoltatorului care a ridicat complexul Flamingo Garden din Corbeanca (isi spune future real estate sau house developemnt, nu am inteles exact, ca foloseste ambele denumiri, in functie de cu cine vorbeste).
el a scos la vinzare niste case incepute in 2009 si neterminate, vrea sa le termine acum si cere avans mare de la potentialii clienti (circa 30.000 euro)
parerea mea e ca tb sa fii nebun sa dai acum in criza atitia bani ca si avans si sa nu ai nici o sigurnata ce primesti pt ei, pt ca am auzit niste vorbe prin tirg ca ar fi in faliment de fapt firma.

numai bine va doresc si cascati ochii
Radu

Edited by radu_med, 11 December 2012 - 11:22.


#69
radu_med

radu_med

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.12.2012
HOUSE DEVELOPMENT / FUTURE REAL ESTATE este in faliment, mai jos dosarul de la tribunal:
http://tmb.ro/index....300000000516310

Edited by radu_med, 16 April 2013 - 08:09.


#70
razv4n99

razv4n99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.07.2008
Salut,
De blocul de pe Aleea Luncsoara nr 2B, de la intersesctia dintre Stefan si Mosilor stie cineva ceva?
Am vrut sa iau acolo acum ceva timp, dar lucrarile au fost suspendate.

Multumesc.

#71
miri01

miri01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.05.2015
Avrig 3 (Iancului) - lucrari sunt suspendate pana ce se termina procesul in instanta cu vecinii. agentii de vanzari pe care i-am contactat si care vindeau la el in octombrie 2014 ne-au informat de suspendare acum in mai 2015 cand am intrebat de statut.

#72
gigel2005

gigel2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.06.2006

 razv4n99, on 10 mai 2015 - 12:50, said:

Salut,
De blocul de pe Aleea Luncsoara nr 2B, de la intersesctia dintre Stefan si Mosilor stie cineva ceva?
Am vrut sa iau acolo acum ceva timp, dar lucrarile au fost suspendate.

Multumesc.

Cazul e pe rolul DNA, pare ca a fost facut cu ilegalitati
Vezi:
http://www.ce-re.ro/...oruptie_PS2.pdf
si
http://www.agerpres....ublica-16-19-15 - pct3.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate