Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Ansambluri cu lucrari suspendate!

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#73
gcosmin2

gcosmin2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 10.06.2013
Salut

De blocul acesta :
https://www.imobilia...P?lista=9407310
stie cineva daca e teapa ? Intreb si eu pt ca , la intrebarea mea catre agent "la ce etaje mai aveti disponibil" a cam tacut din gura , si cand l-am luat la bani marunti mi-a cam dat de inteles ca ar avea apartamente  cam pe la fiecare etaj , si eu inteleg din asta cum ca lumea nu prea at fi cumparat apartamente in acel bloc . de ce oare ?

#74
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
e gvi town. pe mihai bravu
probabil sunt scumpe.
Compartimentarile sunt din rigips.

Edited by daxpop, 07 December 2016 - 00:51.


#75
laura378

laura378

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.12.2016
Flamingo park corbeanca, mare atenie! Teapa uriasa!

#76
catal1n2000

catal1n2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 22.06.2009
Tineretului Park VieW

http://www.tineretuluiparkview.ro/


http://www.hotnews.r...tineretului.htm

Spun ca decizia poate fi atacata cu recurs. Pana atunci ce se intampla? Construiesc in continuare, sau astepta pana la o decizie definitiva?

#77
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postlaura378, on 27 decembrie 2016 - 23:50, said:

Flamingo park corbeanca, mare atenie! Teapa uriasa!
De ce?

#78
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Atentie  la  Gura  Fagetului Nr. 85 - 87.
Am aflat din sursa  sigura ca au un litigiu cu un vecin ( litigiu aparut  in timpul constructiei ).
Iar  cel care  reprezinta  dezvoltatorul este  din  Titu si are....22 ani si ceva.
Cam colorat  baiatul.
Concluzia  o  trageti singur.
Plus  avans  de 90 % cerut pe baza  unei promisiuni de vanzare...Posted Image

#79
unknownnn

unknownnn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.05.2020
Ceva noutati pe acest topic?
Un update pentru lista dezvoltatorilor problema?

Merci

#80
GLev

GLev

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.02.2020

 unknownnn, on 24 mai 2020 - 13:10, said:

Ceva noutati pe acest topic?
Un update pentru lista dezvoltatorilor problema?

Merci

      Salutare.
  Deși pe site-ul Neofort de ceva vreme apare postat peste tot:

“Șantierele noastre își continuă activitatea, evident cu luarea tuturor măsurilor necesare siguranței muncitorilor. Am decis să acceleram ritmul lucrărilor în ideea unor posibile sincope în aprovizionare ce pot apărea în viitor”……..la Neofort 33, nu lucrează nimeni de multă vreme. Lucrările sunt abandonate înainte de-a începe cu adevărat, deși termenul de finalizare care-i afișat pe site, ar fi undeva la începutul anului viitor. Cineva care era interesat să facă o rezervare la ei, a tot sunat agentul imobiliar care se ocupă de vânzare vreo 2-3 săptămâni la rând, acesta având permanent telefonul închis, le-a trimis mesaj pe Facebook după ce au pus postarea mincinoasă, dar cum era de așteptat n-a primit nici un răspuns. Între timp, omul s-a reorientat către o altă construcție care-i aproape de finalizare aflată în zonă.  Deci, trageți concluzia!

#81
schnauzer

schnauzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.12.2007

 GLev, on 25 mai 2020 - 09:21, said:

..nu lucrează nimeni de multă vreme. Lucrările sunt abandonate înainte de-a începe cu adevărat..
idem Urban Address 12-14 si desi am dat avans consider ca in momentul de fata proiectul e abandonat din punctul meu de vedere.

Edited by schnauzer, 17 June 2020 - 19:11.


#82
GLev

GLev

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.02.2020

View Postschnauzer, on 17 iunie 2020 - 19:11, said:

idem Urban Address 12-14 si desi am dat avans consider ca in momentul de fata proiectul e abandonat din punctul meu de vedere.
  
             Bună ziua.
Încercați să luați legătura direct cu dezvoltatorul cu care aveți contractul (presupun că ați mers la un notariat...așa cum e normal și vedeți ce se întâmplă exact la Urban Adress 12-14).  Aveți tot dreptul, plătind un avans pt o locuință, să vă și interesați de lucrări.....pt. că oricum și indiferent de problemele apărute la ei, nu vă va anunța nimeni nimic.....atâta vreme cât sunt în termen. Nu știu exact care-i termenul de finalizare și care-i stadiul lucrărilor, dar așteptând să se miște ceva acolo, nu rezolvați mare lucru. Baftă!

#83
BalaurDambovita

BalaurDambovita

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2021
Despre Trio Bridge View, fost Vibe Regie, și Vibe forward, fost Vibe Pompeiu în articole mai vechi, știe cineva ceva? Este vorba de același dezvoltator. Sunt țepe?

#84
BalaurDambovita

BalaurDambovita

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2021
Vibe Regie, dezvoltatorul Trio Bridge View - ar fi deținut în părți egale de firma lui Michael Israeli, Vibe Properties, și CIT Resources, deținută de asociați ai Casei de Insolvență Transilvania. Alexandru Bercea, proprietarul şi fondatorul Alber Holding, ar fi fost și el inițial unul dintre acționarii Vibe Regie, dar între timp s-a restras.

Cu ceva timp înainte să apară Vibe Regie însă, firma lui Bercea, Alber Holding și firma lui Israeli, Atrium Centers, ar mai fi încercat să construiască împreună un complex tot în același loc, tot pe terenul fostului Institut de Studii, Cercetări și Proiectări pentru Gospodărirea Apelor - proiectul Citadela Homes. Nu știu ce s-a ales de proiectul ăla.

Vibe Forward, celălalt proiect dezvoltat de firma lui Michael Israeli, Vibe Properties, ar părea lăsat de izbeliște, pe un alt topic scria cineva că nu răspund la mailuri.

Ca fapt divers, Alber Holding urma să construiască Citadela Tineretului. Nici ăla nu s-a materializat, până la urmă.

#85
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Atenție la Crown Residence! Anchetă Inspectorul Pro. Bloc cu 6 etaje adăugate ilegal, în București. Dezvoltatorul a primit 5.000 lei amendă

6 etaje fara autorizație! Ca in Vestul sălbatic!

Edited by leusteanul, 19 July 2021 - 19:48.


#86
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

View Postleusteanul, on 19 iulie 2021 - 19:34, said:

Atenție la Crown Residence! Anchetă Inspectorul Pro. Bloc cu 6 etaje adăugate ilegal, în București. Dezvoltatorul a primit 5.000 lei amendă

6 etaje fara autorizație! Ca in Vestul sălbatic!

Au construit ilegal supraetajarile.
Nu trebuia sa se apuce de supraetajari atata timp cat nu au avut autorizatia de constructie indiferent daca au primit un raspuns sau nu de la primarie.

Posibil ca instanta sa decida daramarea etajelor construite ilegal. Pacat de oamenii care au platit un avans acolo.

Edited by pestili, 20 July 2021 - 20:01.


#87
Dysco04

Dysco04

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 25.02.2021
Onix Park North - receptia este suspendata de Primaria Sectorului 1 pentru lipsa catorva sute de locuri de parcare (vor sa le dubleze prin sisteme Klaus), lipsa spatiilor verzi din proiect si niste cladiri ridicate fara autorizatie. Termenul de finalizare era 2019, slabe sanse sa se miste ceva mai repede de inca 1-2 ani.

#88
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 23.05.2008
Cred ca proiectul Green Park Herastrau ar trebui adaugat pe lista aceasta

https://greenpark-residence.ro/

Au inceput sa faca reclame foarte agresive pe Instagram si Facebook. E posibil sa fie un semn de disperare.

Edited by underground2009, 26 May 2022 - 03:19.


#89
CUCUL

CUCUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 21.04.2022
One Modrogan si Icoanei Gardens au autorizatiile de construire anulate de instanta:

https://www.hotnews....egalitatile.htm

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Bing (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate