Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Ansambluri cu lucrari suspendate!

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#19
sim74

sim74

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 37
  • Înscris: 14.09.2008
Deci lista se bazeaza exclusiv pe postarile de pe forumul asta, in care noi ne intrebam ce se mai intimpla si ne luam dupa aparente. Daca asta e singura sursa de informatie la crearea listei de la primul post, nu are prea mare valoare.

#20
pletosu

pletosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,053
  • Înscris: 30.05.2007

 sim74, on Apr 30 2009, 14:47, said:

Deci lista se bazeaza exclusiv pe postarile de pe forumul asta, in care noi ne intrebam ce se mai intimpla si ne luam dupa aparente. Daca asta e singura sursa de informatie la crearea listei de la primul post, nu are prea mare valoare.
Eu cred că totuși are. Personal, sînt titularul unui contract la Planorama, de care încerc să scap prin justiție. Pot să confirm că tot ceea ce se scrie despre Planorama este adevărat, și poate că noi nici măcar nu știm cît de rea e situația reală. Planorama se regăsește la perfecție pe lista de la primul post. Nu-mi dau cu părerea despre celelelalte proiecte, dar cred că oamenii direct interesați știu cel mai bine care e situația, și presupun că nimeni nu se apucă să posteze tot felul de prostii pe topicurile dedicate.

#21
bbalanmarius

bbalanmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 11.03.2008
La Brancusi Residence se lucreaza.. am fost eu la ei zilele trecute!

#22
renata_renata8627

renata_renata8627

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.04.2009
Ma lasati cu vrajeala asta, cine a inventat topicul acesta nu a facut altceva decat sa starneasca panica si nu inteleg cui foloseste.In nici un caz clientilor de buna credinta.Dar intr-adevar exista, din pacate si proiecte suspendate, dar nici chiar asa.
La multe proiecte, se lucreaza, este adevarat incet, dar se lucreaza. Si atunci de ce este pe acest topic?Asta este topic??Cred ca cineva intentionat a facut

#23
Blogdebucurestean

Blogdebucurestean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.04.2009
Cred ca e un topic foarte util, mai ales pentru cei ce nu au contractat o locuinta. Te ajuta sa intelegi ca un antecontract cu un dezvoltator nu inseamna mare lucru, intr-o zi santierul poate fi abandonat iar tu te vei lupta in instanta cu un srl falimentar, fara bunuri in patrimoniu. Asa ca nu va mai urzicati, faptul ca omul a facut o lista nu inseamna ca nu-stiu-ce ansamblu o sa abandoneze lucrarile, e realitatea vazuta de clientii lor actuali (sau potentiali).

#24
DS19

DS19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 05.06.2006

 DS19, on Apr 27 2009, 20:43, said:



http://media.imopedi...rdens-8190.html

#25
dinupatriciu

dinupatriciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 30.03.2009
1. Planorama
2. Valea Doftanei
3. Brancusi Residence
4. West Park
5. Antigua Residence
6. Terra Residence
7. Platinum Vitan Towers
8. Asmita Gardens
9. Casa Nova Residence Corbeanca

#26
saif0809

saif0809

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.08.2006
As dori sa stiu si eu motivul pentru care aceste ansambluri se afla pe aceasta mirifica lista.
Motive clare, cu probe, nu posturi pe un forum sau altul, acte, declaratii de presa etc.

Va multumesc anticipat.

#27
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 24.01.2006
Fa o vizita pe santiere si vezi ce se intampla acolo. O sa fii surprins ca descrierile de pe forum sunt uneori prea blande.

La Planorama e groasa rau de tot. Ne-au dat evreii o teapa de zile mari (vorbesc in calitate de cumparator, deci parerea mea este extrem de avizata).

#28
caliopi

caliopi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.04.2009

 Blogdebucurestean, on May 2 2009, 12:03, said:

Cred ca e un topic foarte util, mai ales pentru cei ce nu au contractat o locuinta. Te ajuta sa intelegi ca un antecontract cu un


si eu zic ca e util, chiar daca poate creaza panica; celor care ne dorim in viitor o locuinta noua ne prinde bine sa stim detaliile astea. ca sa nu mai spun ca cei care va aflati in situatia de a se fi oprit lucrarile puteti sa faceti schimb de opinii/idei....
eu una inclin deja spre inchirierea unui apt/garsoniere in complex rezidential (daca o sa gasesc oferte intr-o zona convenabila) - desi se pare ca dezvoltatorii nu s-au grabit sa scoata la inchiriat ce n-au vandut,,,,

#29
nabuko

nabuko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.05.2009
Aveti grija sa nu patiti ca altii : http://www.viata-lib...i_de_vis_2.html

#30
dinupatriciu

dinupatriciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 30.03.2009
Diwaker Singh a iesit din afacerea Copper Beech

http://www.zf.ro/com...-beech-4369400/

#31
Penes

Penes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.04.2009

Quote

1. Planorama
2. Valea Doftanei
3. Brancusi Residence
4. West Park
5. Antigua Residence
6. Terra Residence
7. Platinum Vitan Towers
8. Casa Nova Residence Corbeanca

am facut update la lista :) http://www.zf.ro/zf-...ardens-4474325/

#32
tbasescu

tbasescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.05.2009
sunt puse in ordinea in care dau faliment? sau cea alfabetica?

#33
dinupatriciu

dinupatriciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 30.03.2009
http://www.standard....i_leordeni.html

Proiectul imobiliar denumit TerraNova Residence este situat in Popesti Leordeni, are o suprafata contruita estiomata la 16.000 de metri patrati si cuprinde 240 de locuinte. Complexul are autorizatie de constructie pentru blocuri cu patru etaje si doua imobile comerciale. Potrivit site-ului de promovare al complexului, acesta cuprinde 12 blocuri de locuinte, impartite in 3 categorii.

#34
dinupatriciu

dinupatriciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 30.03.2009
http://www.sfin.ro/a...lui_becali.html

Jumătate din suma pe care o are de plătit firma ARCOM se referă la contractele încheiate cu persoane fizice anul trecut și care acum refuză să-și plătească apartamentele. „Ce putem face? Oamenii nu mai vor să-și plătească diferența de la precontracte la contractul real. Nu putem să nu ținem cont de aceste realități”, spune Oprea.

#35
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
luati si de aici:
http://bragadirulake...?...8&Itemid=62

#36
dinupatriciu

dinupatriciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 30.03.2009

 Pazvante, on 10th June 2009, 18:23, said:


Cam lapidar linkul , ne puteti da mai multe detalii?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate