Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Probleme Z720i

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.492
  • Înscris: 18.12.2005
Se da una bucata Z720i si o convorbire indiferent de reteaua in care se apeleaza sau din care se apeleaza. In timpul convorbirii dupa un anumit timp semnalul dupa 720i dispare si in acel moment interlocutorul nu mai ma aude. Dupa cateva secunde semnalul revine dupa care iarasi pica si tot asa pana ii sar dracii unuia si inchide si iarasi initieaza convorbirea. In acest loc mentionez faptul ca este si semnal EVDO deci nu s-ar pune problema de semnal slab sau de un numar prea mare de conexiuni pentru ca sincer nu prea am vazut decat cateva persoane in tot orasul (oras mic de provincie) care sa aiba Zapp.
Pentru cei care au mai citit posturile mele este vorba de orasul Fieni - Dambovita.
Exista vreun cod prin care pot forta telefonul sa "caute" mai des reteaua sa ii fac ceva prin care sa nu mai aiba aceste probleme ?

#2
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.624
  • Înscris: 20.10.2006
Daca este semnal EVDO nu ineamna neaparat  ca e pe 1X semnal foarte bun, am gasit zone unde e doar semnal EVDO sau semnal EVDO mai puternic decat 1X.

#3
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.492
  • Înscris: 18.12.2005
Atunci o metoda ca 720-ul sa caute semnalul mai des sau sa emita mai "tare" nu exista, chiar si cu riscul ca bateria sa tina implicit mai putin ?

#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.624
  • Înscris: 20.10.2006
Cod nu cred ca exista, insa sa nu fie si alta problema cu telefonul. De cat timp il ai ? Pana acum tot asa a facut ?

#5
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.492
  • Înscris: 18.12.2005

View PostLunaCrystal, on Apr 18 2009, 21:08, said:

Cod nu cred ca exista, insa sa nu fie si alta problema cu telefonul. De cat timp il ai ? Pana acum tot asa a facut ?

Telefonul este nou, insa nu are suport pentru garantie .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate