Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

antonescu îi deschide drumul lui năstase

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

Poll: 134198 (37 member(s) have cast votes)

ca votant pnl, pe cine ai vota la prezidențiale?

  1. năstase (12 votes [32.43%])

    Percentage of vote: 32.43%

  2. antonescu (25 votes [67.57%])

    Percentage of vote: 67.57%

Vote Guests cannot vote

#19
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postgigel de hohențolărn, on Mar 21 2009, 09:18, said:

așa, și dacă-l votezi pe antonescu ce-ai să obții? să vezi cum penelistul cel care-a câștigat cu surle și trâmbițe șefia prestigiosului pnl, cu voința lui de fier & șit, o să scoată fabulosul scor electoral de 5-10 % - maaare șmen.
logic că nu i se poate imputa nimic, dar în același timp nu a făcut concret nici nimic bun. mie discursul lui antonescu nu-mi displace, dar e prea lent, nu are forță, e prea emotiv, degeaba prin cuvinte vrea să inspirie hotărâre dacă prin mimică și gestică se cam "cacă pe el"
oricum, e doar la început la șefia pnl, să-l vedem ce-o să facă de aici încolo, cum o să-și recâștige electoratul de la oraș (pentru că ăla de la sate, ori cu crin ori cu tări era oricum pierdut), și mai ales, cum o să fure din voturile pesediștilor.

cu cât mai mulți candidați cu atât mai bine pentru băsescu, pentru că geoană și crin sunt vax albina, de la udmr iar o să fie un fiul ploii, iar vadim sau becali mai mult de 2-3% cumulat n-au cum să scoată. fâsâiala oprescu o să prindă în bucurești dar per total n-are nicio șansă. ca atare, astea-s condițiile prielnice taman lui băse, care are șansa reală de-a câștiga din primul tur.

Ma, cum ce-am sa obtin?  :lol: Io ti-am explicat cu cine votez daca tot ai intrebat. Sa inteleg ca tu din prima te duci la vot si bagi votu' in buzunaru' matusii Tamara, foarte bine, e optiunea lu' matale. Eu nu-l pot vota pe Nastase fiindca-mi pica mana de pe stampila, ma fac de ras p'acolo -_-  Daca va fi Geoana asijderea.
Degeaba obtine scor mic Antonescu (if he does, vom vedea) tot il votez, fiindca dintre cei trei mi se pare cel mai onest, nu cel mai realist nu cel mai tare-n clanta doar cel mai onest. Il va salta Basecool cu discursul agresiv si tintit, dar poate ca pana atunci Crin Antonescu va invata cum sa se miste in teren, acu' depinde si cat de super saturat e boborul de triluri basesciene, fiindca e clar ca trebuie sa ai anumite viziuni ca sa-l pricepi pe Antonescu in schimb la Basecool e destul sa dai cu capu de podea in timp ce tiganca flutura rochia victoriei la mustata..

Edited by roua, 21 March 2009 - 09:39.


#20
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postroua, on Mar 21 2009, 10:37, said:

Ma, cum ce-am sa obtin?  :lol: Io ti-am explicat cu cine votez daca tot ai intrebat. Sa inteleg ca tu din prima te duci la vot si bagi votu' in buzunaru' matusii Tamara, foarte bine, e optiunea lu' matale. Eu nu-l pot vota pe Nastase fiindca-mi pica mana de pe stampila, ma fac de ras p'acolo -_-  Daca va fi Geoana asijderea.
Degeaba obtine scor mic Antonescu (if he does, vom vedea) tot il votez, fiindca dintre cei trei mi se pare cel mai onest, nu cel mai realist nu cel mai tare-n clanta doar cel mai onest. Il va salta Basecool cu discursul agresiv si tintit, dar poate ca pana atunci Crin Antonescu va invata cum sa se miste in teren, acu' depinde si cat de super saturat e boborul de triluri basesciene, fiindca e clar ca trebuie sa ai anumite viziuni ca sa-l pricepi pe Antonescu in schimb la Basecool e destul sa dai cu capu de podea in timp ce tiganca flutura rochia victoriei la mustata..
eu în turul 1 nu cred c-am să mă duc, pentru că pe mine nu mă reprezintă niciunul. de antonescu nu-s convins că n-o să facă un șmen cu pedaliștii, la presiunea "grupurlor de interese" din penele :bigwhitegrin:
iar dacă e vreo șansă să se-ajungă în turul doi, apăi șansa aia, dintre prezidențiabili, năstase o are (cum spuneam, nu crecă bunicuța o să stea cu mâna-n sân, și-o să accepte tacit victoria lui vanghelie + mazăre)
dacă o să candideze băse, prostănacul și idealistul, tare mi-e că la turu doi n-o să se ajungă, de fapt sunt sigur, și o să se repete rezultatul votului de la cluj :thumbup:

discursul lui antonescu, cum bine zici, nu prinde la pulime, e prea lent, prea plictisitor, și prea greoi pentru ăștia cu 4 clase. iar în românia majoritară e pulimea :thumbup:

#21
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Pe langa asta, n-are sanse pentru ca-l are pe mitocanul de Orban in spate. Cam cat trei Basi la un loc.

#22
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postgigel de hohențolărn, on Mar 21 2009, 09:52, said:

eu în turul 1 nu cred c-am să mă duc, pentru că pe mine nu mă reprezintă niciunul. de antonescu nu-s convins că n-o să facă un șmen cu pedaliștii, la presiunea "grupurlor de interese" din penele :bigwhitegrin:
iar dacă e vreo șansă să se-ajungă în turul doi, apăi șansa aia, dintre prezidențiabili, năstase o are (cum spuneam, nu crecă bunicuța o să stea cu mâna-n sân, și-o să accepte tacit victoria lui vanghelie + mazăre)
dacă o să candideze băse, prostănacul și idealistul, tare mi-e că la turu doi n-o să se ajungă, de fapt sunt sigur, și o să se repete rezultatul votului de la cluj :thumbup:

discursul lui antonescu, cum bine zici, nu prinde la pulime, e prea lent, prea plictisitor, și prea greoi pentru ăștia cu 4 clase. iar în românia majoritară e pulimea :thumbup:

Pai nu stiu ce va face Antonescu dar cert e ca Tariceanu a fost taxat pentru faptul ca nu si-a indoit coloana vertebrala sa faca cu pedelul o dreapta de toata frumusetea ca acu' 5 ani sau cati or fi fiind. Am auzit ca Antonescu a si chemat cativa fosti membrii PNL acu mari pedelisti sa se reintoarca in partid, deci e posibil sa zici tu ceva.
Ca sa ajunga in turul doi trebuieste ca matusica Tamara sa candideze, dar nu vad io cum joaca bambiliciu' asta cu Geoana.
Nu te mai lua de Cluju' meu  -_-, ardealul tot e portocaliu, sau ma rog in majoritate, fiindca ti-am mai zis eu tie, in general in orasele cu primari pedelei s-au mai miscat rotitele, si oamenii sunt destul de multumiti, evident comparand cu ce au avut inainte. Oricum Marean care este zicea ca trebui' musai facut ceva pentru a recastiga ardealul, vedea-l-as p'acilea...:lol:

#23
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006

View Postmelikeit, on Mar 20 2009, 23:37, said:

esti naiv daca crezi ca nastase se poate schimba.. dar nah, treaba ta, sustine-l acu pe nastase.. :(

Nici nu avea nevoie sa se schimbe....asa cum e el, Nastase reprezinta o varianta de preferat fatza de baselu perfid. :) Oricat de multe ar fi facun Nastase, nu-i ajunge nesimtitului prezidential nici la degetul mic.

Ontopic: Nastase nu are (inca) sanse sa-l invinga pe base la prezidentiale, in special deoarece, majoritatea electoratului basexcian, in 2--4, a fost de fapt....antinastase. Base a pierdut electorat, dar totusi, nu l-a pierdut in favoarea lui nastase. Asa ca, Antonrscu ar fi un candidat cu sanse mai mari sa dea  jos plaga pedelista de la cotroceni. Desi...m-are lucru nu s-ar realiza in tara, atata timp cat va exista coalitia pdl-psd.
Dar am eu impresia, ca daca va castiga base un nou mandat, in cateva luni se va desfiinta si coalitia asta.

#24
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postdon_dannielo, on Mar 21 2009, 10:55, said:

Pe langa asta, n-are sanse pentru ca-l are pe mitocanul de Orban in spate. Cam cat trei Basi la un loc.
:lol: orban e mic copil pe lângă băse sau oprescu, e un soi de "hăhăhă" nițel mai spălat :bigwhitegrin:

View Postroua, on Mar 21 2009, 11:00, said:

Pai nu stiu ce va face Antonescu dar cert e ca Tariceanu a fost taxat pentru faptul ca nu si-a indoit coloana vertebrala sa faca cu pedelul o dreapta de toata frumusetea ca acu' 5 ani sau cati or fi fiind. Am auzit ca Antonescu a si chemat cativa fosti membrii PNL acu mari pedelisti sa se reintoarca in partid, deci e posibil sa zici tu ceva.
Ca sa ajunga in turul doi trebuieste ca matusica Tamara sa candideze, dar nu vad io cum joaca bambiliciu' asta cu Geoana.
Nu te mai lua de Cluju' meu  -_-, ardealul tot e portocaliu, sau ma rog in majoritate, fiindca ti-am mai zis eu tie, in general in orasele cu primari pedelei s-au mai miscat rotitele, si oamenii sunt destul de multumiti, evident comparand cu ce au avut inainte. Oricum Marean care este zicea ca trebui' musai facut ceva pentru a recastiga ardealul, vedea-l-as p'acilea...:lol:
în general, în orașele pedeliste străzile sunt mai praf decât în cele pesediste, care la rândul lor sunt praf de praf :D. asta cu s-a mai mișcat ceva e destul de vrăjeală, căci nu s-a mișcat datorită conducerii, ci datorită oamenilor. spre exemplu, mie îmi place ce s-a făcut în orașul otopeni, iar din ardeal îmi place brașovul.
momentan geoană pare pe val, dar singurul lui defect e că-i prost. și n-are priză la electorat. în plus de asta, nici vanghelie sau mazăre nu sunt niște genii, și nu-l văd pe iliescu retras din activitate înainte de vreme. psd-ul nu mai e demult un monolit, acum monolitul a devenit partidul băsescu.

View Postrichelieu, on Mar 21 2009, 11:07, said:

Dar am eu impresia, ca daca va castiga base un nou mandat, in cateva luni se va desfiinta si coalitia asta.
tot ce e posibil. o să i se urce la cap lu băse din nou, o să lanseze iarăși duda cu anticipatele, o să-i scoată pe pesedei de la guvernare, și-o să bage țara-n gard cu competenții lu pește din pedele.

#25
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postgigel de hohențolărn, on Mar 21 2009, 10:41, said:

:lol: orban e mic copil pe lângă băse sau oprescu, e un soi de "hăhăhă" nițel mai spălat :bigwhitegrin:

în general, în orașele pedeliste străzile sunt mai praf decât în cele pesediste, care la rândul lor sunt praf de praf :D. asta cu s-a mai mișcat ceva e destul de vrăjeală, căci nu s-a mișcat datorită conducerii, ci datorită oamenilor. spre exemplu, mie îmi place ce s-a făcut în orașul otopeni, iar din ardeal îmi place brașovul.
momentan geoană pare pe val, dar singurul lui defect e că-i prost. și n-are priză la electorat. în plus de asta, nici vanghelie sau mazăre nu sunt niște genii, și nu-l văd pe iliescu retras din activitate înainte de vreme. psd-ul nu mai e demult un monolit, acum monolitul a devenit partidul băsescu.

In general oamenii sunt multumiti, eu discut cu cei care stiu care e rolul unui primar si a unui consiliu judetean, si har domnului am destui oameni fosti studenti aici cu care tin legatura si sunt imprastiati prin tot ardealul. Treaba s-a facut (comparativ cu ce a fost). Nu ma mai toca cu asta  :lol:

Geoana saracu' nu-i baiat prost insa e moale, si din nefericire cetateanul priveste si comportamentul non-verbal atunci cand se uita la un politician, timbrul vocii, cum argumenteaza, cum se enerveaza etc. Geoana saracu' e prea fara nervi iar atunci cand e ai impresia ca vrea biberon. Despre asta-i vorba. Insa e totusi presedintele pesedeului, aici e problema, ca va fi de-un bambilici daca va iesi Nastase la inaintare, nu stiu cum o scalda.

#26
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004

View Postgigel de hohențolărn, on Mar 21 2009, 09:18, said:

schimbarea mi se pare de bun simț, pentru că atâta timp cât imbecilismul românesc nu poate propulsa un candidat capabil, și clasa politică este după chipul și asemănarea poporului, mi se pare evident că nu-i sănătos ca pe scaunul puterii să prindă rădăcini vreunul sau altul, ca să i se genereze în mintea lui tâmpită cum că s-ar fi născut cu fotoliul puterii sub curul lui de puhav gușat. toți sunt avizi de putere, iar românul e prea prost să realizeze când politicianul nu vrea decât să abuzeze în funcțiile în care-l investește pulimea.
drept pentru care, reiterez, schimbarea e cel mai sănătos principiu care poate menține vie democrația și sansa românilor la un viitor îndepărat, cât de cât acceptabil - că pe termen scurt e clar, nu putem scoate-n față nimic bun.

Exact asta este si parerea mea  ^_^ . As mai adauga ca pentru a metine un regim democratic autentic in Romania este necesara alegera presedintelui de catre Parlament (oricum presedintele nu are putere foarte mare, nu el conduce tara ci guvernul) si pastrarea unui sistem de vot proportional pe lista de partid sau un sistem proportional mixt ca in Germania astfel incat nici un grup politic (partid) sa nu obtina in mod artficial majoritatea in legislativ. Actualul sistem de vot desi e si proportional si uninominal are unele probleme pe care le stim. Oricum este de preferat sistemul asta decat unul majoritar.

Daca Crin Antonescu ar deveni presedintele Romaniei insa coalitia PD-L PSD nu s-ar destrama atunci liberalul nu ar avea prea mult de spus in conducerea tarii ar fi mai mult un presedinte decorativ.

Nastase, daca nu ar fi afectat de dosarele penale, ar fi in opinia mea cea mai buna varianta pentru functia de presedinte. Acum insa e mult mai bine ca Nastase sa nu mai vada nici o functie importanta in stat (si vicepresedinte al Camerei e mult) pana cand nu este achitat cel putin intr-unul dintre dosare.

Chiar si asa sa presupunem ca Nastase ar ajunge presedinte daca nu ar reusi sa-si subordoneze PSD-ul ar fi si el doar un presedinte decorativ pur reprezentativ. Principalul sau rol ar fi acela de reprezentat al Romaniei la intalnirile internationale.

Edited by e2k, 21 March 2009 - 12:58.


#27
CBV

CBV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 28.09.2007
Tăriceanu a însemnat valoarea PNL.
Istoricul Crin Antonescu va duce PNL în istorie și acolo va rămâne. Să-i fie țărâna ușoară.
Ce noroc are Băsescu!

#28
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Cineva trebuia sa ia decizia deosebit de brava de a indrepta PNL-ul inspre soseaua de centrura a vietii politice romanesti

iar apoi inspre tintirimul fosilelor politice unde zace , de ani buni , elitistul si conservatorul partid denumit PNTCD !

Avand in vedere trecutul glorios al PNL , numai un istoric este demn de a duce la indeplinire acest ilustru parcurs funeral !

Crin Antonescu este otrava care va ucide PNL-ul , C.P. Tariceanu a fost anestezicul ce a pregatit PNL-ul pentru eutanasierea PNL-ului ,

o consecinta normala care urmeaza inexorabil decadentei PNL-ului !

Edited by Teophileos, 21 March 2009 - 13:50.


#29
prosicontra

prosicontra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,494
  • Înscris: 06.07.2006

View PostTeophileos, on Mar 21 2009, 13:41, said:

Cineva trebuia sa ia decizia deosebit de brava de a indrepta PNL-ul inspre soseaua de centrura a vietii politice romanesti

iar apoi inspre tintirimul fosilelor politice unde zace , de ani buni , elitistul si conservatorul partid denumit PNTCD !

Avand in vedere trecutul glorios al PNL , numai un istoric este demn de a duce la indeplinire acest ilustru parcurs funeral !

Crin Antonescu este otrava care va ucide PNL-ul , C.P. Tariceanu a fost anestezicul ce a pregatit PNL-ul pentru eutanasierea PNL-ului ,

o consecinta normala care urmeaza inexorabil decadentei PNL-ului !

dar pesedeul ai vrea sa dispara?

#30
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Despre PRM , PC , HUDMR , PSD si PD-L numai de bine la fel ca despre morti , toti sunt fosti propagandisti bolsevici sau progenituri cripto-komunistoide !

Base Fasolescu e gagauz iar ciraci sai sunt la fel de lacomi precum cei ai PNL-ului si ai lui Dinhu Paturiciu ,

Adi Minune NastaCornesescu e un tigan bivolar educat dar foarte rapace / avar ,

Felix motanus sec-kurist vrea sa-si conserve averea obtinuta prin furaciuni si santaj la fel si pisoii si pisicutele lui ,

hunii revansarzi sunt o plaga greu de indepartat , he haznaua VCT-ista nu mai e nimic de zis !

Edited by Teophileos, 21 March 2009 - 14:24.


#31
prosicontra

prosicontra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,494
  • Înscris: 06.07.2006

View PostTeophileos, on Mar 21 2009, 14:02, said:

Despre PRM , PC , HUDMR , PSD si PD-L numai de bine la fel ca despre morti , toti sunt fosti propagandisti bolsevici sau progenituri cripto-komunistoide !

credeam ca vrei sa ramana doar pedele

#32
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008

View Postgigel de hohențolărn, on Mar 20 2009, 22:39, said:

electoratul pnl, mă refer la cel clasic, de la oraș, nu ăla de la sate - electoratul lui tăriceanu - nu este atât pro-pnl cât anti băsescu.
NU stiu cat de adevarata e afirmatia asta. Eu sunt pro liberalism, nu anti Basescu. Pot fi anti PNL, daca PNL se abata de la doctrina liberala in economie.
(Si mai sunt de parere ca in PNL trebuie sa existe si o aripa puternica rasist-nationalista, dar asta e alta discutie.)

View PostCBV, on Mar 21 2009, 13:23, said:

Tăriceanu a însemnat valoarea PNL.
Istoricul Crin Antonescu va duce PNL în istorie și acolo va rămâne.
Tariceanu a ratat si nu mai avea ce sa caute in fruntea PNL. Poate Antonescu nu este solutia cea mai buna - dar Tariceanu trebuia sa plece, DUPA UN ESEC PLECI, NU STAI IN FRUNTE.

#33
Domnu_Gadea

Domnu_Gadea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 21.04.2008
Șostacoici, ne mai flatulezi mult cu damfuri din astea "interesante" de-ale tale? Ai habar cine e Năstase, bă, filopoponelule? Sau ce-a făcut până acum, în afară să dea liber la furat în târg, și după aia să facă dizidență la justiție sub poalele parlamentului?

Ai habar ce fel de regim a fost între 2000-2004?
Ai habar CÂTĂ CENZURĂ ERA, CUM ERAU AMENINȚAȚI ȘI BĂTUȚI ZIARIȘTII care investigau ÎN CE HAL TE FURA si pe tine, lângă alți dobitoci care plâng după el, bă, puțică?

Ai habar CÂT A FURAT POPONEAUA ASTA și CE COMISIOANE de zeci de milioane primea Năstase pentru TOT ce mișca prin țara asta, începând de la țepele lui Bivolaru, Hrebenciuc, Iacubov, Mitrea, Micky Șpagă, Nicolaiciuc, Șpagaton, Oprișan, Puwak, Culiță Tărâță ȘI TOATĂ GAȘCA MAFIOȚILOR PESEDACI?

Ai habar ce mafie conducea homosexualu' ăsta parșiv cât a fost prim-ministru, ca acuma să țipe suav că e hăituit politic?

-
Sau tu numai pârțâi flatulații "interesante" din iahnia aia de cap, fără să ai habar NIMIC? :wacko:

Edited by Domnu_Gadea, 21 March 2009 - 14:33.


#34
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Eu nu ii suport nici pe Crinul ofilit si nici pe dosnicul Hahadrian Bivolescu Nastascornesescu , de fasolarul Base numai de bine ca despre repausati !

#35
melikeit

melikeit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 30.05.2008

View Postrichelieu, on Mar 21 2009, 10:07, said:

Nici nu avea nevoie sa se schimbe....asa cum e el, Nastase reprezinta o varianta de preferat fatza de baselu perfid. :) Oricat de multe ar fi facun Nastase, nu-i ajunge nesimtitului prezidential nici la degetul mic.

Ontopic: Nastase nu are (inca) sanse sa-l invinga pe base la prezidentiale, in special deoarece, majoritatea electoratului basexcian, in 2--4, a fost de fapt....antinastase. Base a pierdut electorat, dar totusi, nu l-a pierdut in favoarea lui nastase. Asa ca, Antonrscu ar fi un candidat cu sanse mai mari sa dea  jos plaga pedelista de la cotroceni. Desi...m-are lucru nu s-ar realiza in tara, atata timp cat va exista coalitia pdl-psd.
Dar am eu impresia, ca daca va castiga base un nou mandat, in cateva luni se va desfiinta si coalitia asta.
intr-adevar. Nu s-a schimbat, e tot acelasi parsiv, homosexual, increzut si plin de sine, care a facut din romania cat a fost la putere un stat in care toti furau in liniste (linistea aia pe care si-o doresc unii pe aici, aia in care poti fura gaina de pe oo, fara sa zica nici cotcodac), da culmea.. nu avea nici un scandal de coruptie. In care presa era aservita, in care copiii din scoli si licee erau scosi la aplaudat funduri nastasiene si tot asa. Din partea mea, trebuie sa stai prost cu memoria ca sa poti sa zici ca preferi sa-l votezi pe nastase si tot ce reprezinta el. De bine de rau, marinarul pe cativa i-a popit pana acuma (si numai cand ma gandesc la homosexualul ala ex-primministru), chestie buna, desi dpdv teoretic prea multe instrumente nu avea la indemana..

#36
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postroua, on Mar 21 2009, 11:52, said:

In general oamenii sunt multumiti, eu discut cu cei care stiu care e rolul unui primar si a unui consiliu judetean, si har domnului am destui oameni fosti studenti aici cu care tin legatura si sunt imprastiati prin tot ardealul. Treaba s-a facut (comparativ cu ce a fost). Nu ma mai toca cu asta  

Geoana saracu' nu-i baiat prost insa e moale, si din nefericire cetateanul priveste si comportamentul non-verbal atunci cand se uita la un politician, timbrul vocii, cum argumenteaza, cum se enerveaza etc. Geoana saracu' e prea fara nervi iar atunci cand e ai impresia ca vrea biberon. Despre asta-i vorba. Insa e totusi presedintele pesedeului, aici e problema, ca va fi de-un bambilici daca va iesi Nastase la inaintare, nu stiu cum o scalda.
în general pe oameni îi mulțumești cu guță și salam, cu otv și magda ciumac. cluju e plin de praf, gropi și clădiri scorojite. iar împrejurimile sunt de-a dreptul sinistre - cu gropi de gunoi și țigani cu șatra, care te duc cu gândul la civilizația de-acu câteva sute de ani. eu unul nu m-aș complace într-o asemenea atmosferă. treabă s-a făcut cât au domnit ungurii și nemții în ardeal, după aia românismul a prins rădăcini și și-a dat în stambă cu mitocănia.

ce spui tu acolo este o afirmație tipică pentru un personaj cu câteva circumvoluțiuni peste medie, ceea ce la cetățeanul de rând, exemplul clasic din "eșantionul reprezentativ" nu este cazul. cetățeanul de rând se comportă ca bovina, atunci când analizează politicianul din fața dumisale. dacă-i vorbești pe limba lui de lemn, te-ai ales cu încrederea lui nețărmurită. tocmai d-aia udrea, băsescu și diaconescu dan otevistu sunt pe val.


geoană e un mare lache, dar așa cum e el, îl prefer de țșpe mii de ori în locul lui năstase. numai că prostănacul n-are priză la public. pe sondatelea :thumbup:

View PostCBV, on Mar 21 2009, 14:23, said:

Tăriceanu a însemnat valoarea PNL.
Istoricul Crin Antonescu va duce PNL în istorie și acolo va rămâne. Să-i fie țărâna ușoară.
Ce noroc are Băsescu!
nici cu tăriceanu n-ar fi avut pnl-ul vreo soartă diferită, dar ar fi avut o șansă-n plus.
dacă pnl o să scoată mai mult de 12-15% la europarlamentare, scriu pe forum de 5 ori la rând că-s ăl mai mare prostovan

View Postxdaniel, on Mar 21 2009, 15:14, said:

NU stiu cat de adevarata e afirmatia asta. Eu sunt pro liberalism, nu anti Basescu. Pot fi anti PNL, daca PNL se abata de la doctrina liberala in economie.
(Si mai sunt de parere ca in PNL trebuie sa existe si o aripa puternica rasist-nationalista, dar asta e alta discutie.)


Tariceanu a ratat si nu mai avea ce sa caute in fruntea PNL. Poate Antonescu nu este solutia cea mai buna - dar Tariceanu trebuia sa plece, DUPA UN ESEC PLECI, NU STAI IN FRUNTE.
vezi că pnl n-are nicio treabă cu vadim & șit. bravo ție că ești pro liberalism, numai că doctrina liberală nu crește pensiile în detrimentul salariile bugetarilor ;) fondurile de pensii au fost devalizate, pensiile n-au fost crescute din cotizațiile pe care le-au făcut an de an respectivii salariați de pe timpu lu ceașcă
doctrina liberală nu e compatibilă cu subvenționarea agriculturii. astea sunt măsuri de stânga.

tăriceanu a adus pnl-ul pe o curbă ascendentă. nu a ratat prea multe din punctul ăsta de vedere. au obținut un scor foarte bun la parlamentare. în schimb ce antonescu sau orban n-au ieșit primii pe listă, ba au mai și pierdut primăria bucureștilor, în ciuda discursului relativ ok, ca de altfel și diaconescu. să zică mersi pnl-ul dacă o să ia măcar un 10% la prezidențiale. și-n orice caz, viitorul pnl este acela al unui partid de buzunar, gen udmr ;)

View PostDomnu_Gadea, on Mar 21 2009, 15:27, said:

Șostacoici, ne mai flatulezi mult cu damfuri din astea "interesante" de-ale tale? Ai habar cine e Năstase, bă, filopoponelule? Sau ce-a făcut până acum, în afară să dea liber la furat în târg, și după aia să facă dizidență la justiție sub poalele parlamentului?
băi fiul ploii, tu n-ai priceput nici cât negru sub unghie din tot ce-am scris eu pe forumu ăsta, și câtă ue i-am dat și-i mai dau lu năstase. dar oricât de căcăcios și nemernic o fi găozarul ăla, tot nu-i suficient cât să mă facă să-l votez pe băse pentru un nou mandat. băse nu tre să mai ajungă președinte, a stat destul cu curu pe fotoliu de șef. altu, ce contează că-i mai bun/prost/căcăcios/etc. mă doare-n bască, ideea e ALTUL!!!


Quote

Ai habar ce fel de regim a fost între 2000-2004?
Ai habar CÂTĂ CENZURĂ ERA, CUM ERAU AMENINȚAȚI ȘI BĂTUȚI ZIARIȘTII care investigau ÎN CE HAL TE FURA si pe tine, lângă alți dobitoci care plâng după el, bă, puțică?


Ai habar CÂT A FURAT POPONEAUA ASTA și CE COMISIOANE de zeci de milioane primea Năstase pentru TOT ce mișca prin țara asta, începând de la țepele lui Bivolaru, Hrebenciuc, Iacubov, Mitrea, Micky Șpagă, Nicolaiciuc, Șpagaton, Oprișan, Puwak, Culiță Tărâță ȘI TOATĂ GAȘCA MAFIOȚILOR PESEDACI?

Ai habar ce mafie conducea homosexualu' ăsta parșiv cât a fost prim-ministru, ca acuma să țipe suav că e hăituit politic?

-
Sau tu numai pârțâi flatulații "interesante" din iahnia aia de cap, fără să ai habar NIMIC?
amice, ești dus cu pluta. așa că degeaba îți mai dau reply-uri.
primo, la cât a furat năstase nu-i faci procesele alea penibile cu termopane
secundo, și ăl mai mare șnapan de-ar fi năstase, încă un mandat de-a lui băse e de jde mii de ori mai nociv .

View Postmelikeit, on Mar 21 2009, 18:04, said:

intr-adevar. Nu s-a schimbat, e tot acelasi parsiv, homosexual, increzut si plin de sine, care a facut din romania cat a fost la putere un stat in care toti furau in liniste (linistea aia pe care si-o doresc unii pe aici, aia in care poti fura gaina de pe oo, fara sa zica nici cotcodac), da culmea.. nu avea nici un scandal de coruptie. In care presa era aservita, in care copiii din scoli si licee erau scosi la aplaudat funduri nastasiene si tot asa. Din partea mea, trebuie sa stai prost cu memoria ca sa poti sa zici ca preferi sa-l votezi pe nastase si tot ce reprezinta el. De bine de rau, marinarul pe cativa i-a popit pana acuma (si numai cand ma gandesc la homosexualul ala ex-primministru), chestie buna, desi dpdv teoretic prea multe instrumente nu avea la indemana..
ce zici tu bre? pe cine-a popit marinaru a? ian zi-mi tu mie un condamnat d-ăla baștan? aaa, ce-a făcut dna-ul lu băsescu până acu? doar a trimis în judecată cu ajutorul trompetistului morar, mare pix. anchetați o grămadă, desigur, nu și de la pdl unde-s numai cinstiți și legitimi, iar condamnați fix pl.

din partea mea, tre să stai rău de tot cu circumvoluțiunile dacă crezi că băse e cu ceva mai breaz decât năstase ;)
sunt toți la fel, acu a stat unu, mâine ălălalt. eu spun atâta, cine are cele mai mari șanse să-l bată pe băsescu, pe ăla o să-l votez. și cu cât sunt mai mulți candidați de paie cu atât mai bine pentru băse
desigur, dacă în turu doi o să iasă oprescu vs băsescu nu mă duc la vot. că ăștia-s ca doo picături de :puke:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate