Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat
 Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 

Sistem pana in 6 milioane

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Eivissul

Eivissul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.11.2008
Salut.

Vreau sa cumpar un sistem SH care sa se incadreze la pret in suma asta. Cam ce as putea gasi la banii astia? La firmele care comercializeaza asa ceva.
Mentionez ca placa video bunicica ,dvd-rw  si niste rami am de la alt calc (sper sa se potriveasca).

#2
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Dacă ne zici și ce placă video/DVD-RW și RAM ai deja, ar ajuta.
Carcasă și sursă ai? Tastatură, mouse? Vrei și monitor?
Ce scop va avea sistemul? Ce vei face cu el cel mai des?
Cel mai eficient este probabil să cumperi singur de la SH și să-l asamblezi. Ieși cel mai ieftin, dar cu riscul de rigoare. Care poate fi evitat dacă iei de la persoane de încredere și testezi ce cumperi înainte să le iei.

#3
mariusc_alexandru

mariusc_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 18.04.2008
ce placa video? ce slot? ce ram?
ddr sau ddr2?
mentioneaza corect

#4
Eivissul

Eivissul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.11.2008
Am un Radeon la 256 mb , 1 giga ddram. nu am carcasa/sursa/tastatura. calcul va fi fol la chestii uzuale- muzica, internet, filme, office. Mai putin la jocuri sau alte aplicatii gurmande. Iar eu singur nu stiu sa il montez, ce as putea face ar fi sa le cer baietilor de la firma o anumita config

#5
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007

View PostEivissul, on Mar 15 2009, 19:15, said:

Salut.

Vreau sa cumpar un sistem SH care sa se incadreze la pret in suma asta. Cam ce as putea gasi la banii astia? La firmele care comercializeaza asa ceva.
Mentionez ca placa video bunicica ,dvd-rw  si niste rami am de la alt calc (sper sa se potriveasca).

ASTA TE AJUTA MAI MULT MAI ALES DACA VINZI CE AI SI CUMPERI UN HDD.

#6
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Din cîte înțeleg omul nu are nimic în afară de componentele menționate (nici monitor?). În care caz nu-l prea ajută lista făcută de tine, că n-are cum face un calculator complet din ele.

@Eivissul, caută dacă vinde cineva calculatoare întregi la SH aici pe forum și pe forum.computergames.ro, okazii.ro, forum.chip.ro etc.

Eu în general recomand ca măcar placa de bază s-o iei nouă, pentru că e aproape imposibil de testat complet, respectiv tastatura și mouse-ul, din motive de igienă. Restul se pot lua la SH fără probleme. Dar vezi ce oferă lumea. Cel mai bine ai face să cauți oferte complete pe acele forumuri și să ne dai link-uri aici să ne dăm cu părerea asupra prețului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate