Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Respect pentru linistea vecinilor!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
51 replies to this topic

#1
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008
Le-au confiscat televizorul la reclamația vecinilor
12 Martie 2009, ora 17:04  
| | |  

Consiliul unei comunități din Lancanshire a reclamat o familie care avea un televizor cu diagonala de 132 de centimetri, pentru că aparatul făcea prea multă găglăgie.

Atât plasma cât și sistemul audio cu boxe au fost confiscate din casa familiei Cregan, după ce mai mulți vecini au făcut plângeri din cauza zgomotelor care nu-i lăsau să se odihnească, dar și pentru că aceștia au refuzat să dea mai încet volumul aparaturii.

Oficialii consiliului ajutați de poliție, au intrat în casa lui Paul și a Amandei Cregan din Rochdale, Lancashire, și au luat aparatura care valora în total de 2.950 de lire.

http://www.libertate...lor-232870.html

-----

Oare cand se va ajunge si la noi la asa ceva? Eu mi-am reclamat de nenumarate ori vecinii galagiosi si mai mult de o amenda modica n-au incasat pana acum... Pe deasupra, numai cu pistolul ii mai tineam pe unii la distanta dupa ce au aflat ca eu i-am reclamat.

#2
UNHleaSHD

UNHleaSHD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 29.07.2007
Oras de batrani.

#3
cutthroatbitch

cutthroatbitch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 28.02.2009

View Postxdaniel, on Mar 12 2009, 18:38, said:

Eu mi-am reclamat de nenumarate ori vecinii galagiosi si mai mult de o amenda modica n-au incasat pana acum... Pe deasupra, numai cu pistolul ii mai tineam pe unii la distanta dupa ce au aflat ca eu i-am reclamat.
la care te referi?
La genul asta:
Attached File  romaniaEterna.png   221.6K   187 downloads
sau la genul asta:
Attached File  romaniaEterna1.png   376.03K   196 downloads

#4
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005

View Postxdaniel, on Mar 12 2009, 18:38, said:

Oare cand se va ajunge si la noi la asa ceva? Eu mi-am reclamat de nenumarate ori vecinii galagiosi si mai mult de o amenda modica n-au incasat pana acum... Pe deasupra, numai cu pistolul ii mai tineam pe unii la distanta dupa ce au aflat ca eu i-am reclamat.
Iti spun eu, am baut apa dupa tine si am inceput sa sun la 112 pentru a reclama un restaurant din vecinatate care seara de seara pune manele la maxim nu in interior ci in exterior.
Rezultatul :
-prima data mi s-a spus "sunati dupa ora 21 , pana atunci au voie"... WHAAAAT ???? , cand au vazut ca ma enervez au spus ca trimit un echipaj, nu au trimis pe nimeni dar in 2-3 minute s-a oprit muzica , de unde am inteles ca defapt se cunosc cu ciorile si le-au dat un telefon prietenesc
- a doua oara : " trebuie sa faceti reclamatie la primarie , nu la noi si dureaza 30 zile solutionarea cazului, adica ridicarea autorizatiei de functionare" WHAAAAT??? , ce treaba am eu cu autorizatia lor, eu vreau ca politia sa-mi asigure linistea !!! De data asta au trimis un echipaj si muzica s-a oprit.
Toate astea au durat pana seara urmatoare cand totul a fost luat de la capat. Traiasca politia romana, traiasca tara in care traim.

#5
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
când eram în cămin era un chef și eu aveam chef să dorm. desigur ăia n-aveau niciun chef să înceteze cu zgomotul (măcar de ar fi anunțat că fac chef și să ne fi pus în gardă - da ei au venit cu șmen, că cică au aprobarea șefului de cămin) așa că am luat una bucată exploit de pe net, rulat, intrat pe windowsul respectiv și închis calculatorul :D - de vreo două ori până s-au prins și l-au scos din switch.

#6
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008

View PostUNHleaSHD, on Mar 12 2009, 18:45, said:

Oras de batrani.
Adica numai batranii au nevoie de liniste? Nu esti intelectual, nu-i asa? Si eu, daca n-as fi intelectual, as fi netulburat daca mi-as da televizorul propriu mai tare ca sa nu-l aud pe cel al vecinului. Dar, daca lucrez la traducerea unei oferte de licitatie pentru construirea liniei de metrou Piata Universitatii - Drumul Taberei, parca n-as mai vrea sa aud telenovelele vecinei, mmmmm?

#7
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

View Postxdaniel, on Mar 12 2009, 18:38, said:

Le-au confiscat televizorul la reclamația vecinilor
12 Martie 2009, ora 17:04  
| | |  

Consiliul unei comunități din Lancanshire a reclamat o familie care avea un televizor cu diagonala de 132 de centimetri, pentru că aparatul făcea prea multă găglăgie.

Atât plasma cât și sistemul audio cu boxe au fost confiscate din casa familiei Cregan, după ce mai mulți vecini au făcut plângeri din cauza zgomotelor care nu-i lăsau să se odihnească, dar și pentru că aceștia au refuzat să dea mai încet volumul aparaturii.

Oficialii consiliului ajutați de poliție, au intrat în casa lui Paul și a Amandei Cregan din Rochdale, Lancashire, și au luat aparatura care valora în total de 2.950 de lire.

http://www.libertate...lor-232870.html

-----

Oare cand se va ajunge si la noi la asa ceva? Eu mi-am reclamat de nenumarate ori vecinii galagiosi si mai mult de o amenda modica n-au incasat pana acum... Pe deasupra, numai cu pistolul ii mai tineam pe unii la distanta dupa ce au aflat ca eu i-am reclamat.

Nu ti-ai mai terminat blocusorul ala,sa te muti la casa ta si sa scapi de tigania de vecini?

asa se intampla cand stai la bloc,depinzi de toti mojicii.

Edited by allyn1985, 13 March 2009 - 10:16.


#8
amonra_71

amonra_71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,792
  • Înscris: 31.03.2008
Aidi, bre, câte reclamații fac vecinii dacă aud că unu își bate nevasta? Stau și savurează în liniște bubuielile. În schimb de aleargă un copil prin casă, le țiuie urechile și fac reclamație. Că e vorba de bun simț ...

#9
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009
[quote name='xdaniel' date='Mar 12 2009, 18:38' post='6150430']
Le-au confiscat televizorul la reclamația vecinilor
12 Martie 2009, ora 17:04  
| | |  

Consiliul unei comunități din Lancanshire a reclamat o familie care avea un televizor cu diagonala de 132 de centimetri, pentru că aparatul făcea prea multă găglăgie.

Atât plasma cât și sistemul audio cu boxe au fost confiscate din casa familiei Cregan, după ce mai mulți vecini au făcut plângeri din cauza zgomotelor care nu-i lăsau să se odihnească, dar și pentru că aceștia au refuzat să dea mai încet volumul aparaturii.

Oficialii consiliului ajutați de poliție, au intrat în casa lui Paul și a Amandei Cregan din Rochdale, Lancashire, și au luat aparatura care valora în total de 2.950 de lire.

[url="http://www.libertatea.ro/stire/le-au-confiscat-televizorul-la-reclamatia-vecinilor-232870.html"]http://www.libertatea.ro/stire/le-au-confi...lor-232870.html[/url]

-----

mi se pare o prostie mare ...si eu am vecini , deasupra mea de la ora 10 dimineata pana pe la 11- 12 bubuie muzica ...n-am nici o problema . la fel cand sarbatoresc si eu ceva am pretentia sa nu am trezesc la usa cu militia. hai sa fim seriosi , daca cineva este cu adevarat obosit se poate odihni foarte bine si cu capu pe boxe.oricum pana la urma depinde de oameni

#10
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

View Postcalle, on Mar 13 2009, 10:26, said:

mi se pare o prostie mare ...si eu am vecini , deasupra mea de la ora 10 dimineata pana pe la 11- 12 bubuie muzica ...n-am nici o problema . la fel cand sarbatoresc si eu ceva am pretentia sa nu am trezesc la usa cu militia. hai sa fim seriosi , daca cineva este cu adevarat obosit se poate odihni foarte bine si cu capu pe boxe.oricum pana la urma depinde de oameni


daca ar bubui muzica si ar tranti vecinul usile ca sa darame peretii pe la 11-2 noaptea nu ai mai fi atat de fericit.

#11
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

Quote

Oficialii consiliului ajutați de poliție, au intrat în casa lui Paul și a Amandei Cregan din Rochdale, Lancashire, și au luat aparatura care valora în total de 2.950 de lire.

Cum adica? Au intrat in casa omului fara mandat? Se spune doar de consilieri si de politist, insa nimic de mandatul de la judecator! Intr-o tara ca asta vrei sa traiesti?
Nu intelg de ce i-a confiscat omului bunurile platite din munca lui. Ca a incalcat legea? Daca ar fi mers cu masina cu viteza mare ii confiscau masina?

#12
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

View PostImperathor, on Mar 13 2009, 10:34, said:

Daca ar fi mers cu masina cu viteza mare ii confiscau masina?


Tu ai chiar idei bune :D

#13
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Astia au organizat petreceri , vizionari de filme violente si obscene pe bani nefiscalizati , vecinii nu mai putea suporta aceasta sfidare meschina si englezii conservatori au luat toate masurile necesare pentru a calma aceasta familie destrabalata si evazionista !

Cei care dau dovada de teribilism conducand la viteze mult peste limita legale , fara a face parte din urmatoarele servicii de urgenta ( de interes public sin national ): ambulanta , politie , procuratura , SMURD , pompieri , apararea civila (nbc) , trebuie exterminati prin unde laser care sa-i dezintegreze in cateva milisecunde , kokalari manelari , bossi fascisti si bolsevici si vitezomanii incurabili trebuie starpiti de pe Terra !

Edited by Teophileos, 13 March 2009 - 14:18.


#14
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008

View Postcalle, on Mar 13 2009, 10:26, said:

mi se pare o prostie mare ...si eu am vecini , deasupra mea de la ora 10 dimineata pana pe la 11- 12 bubuie muzica ...n-am nici o problema . la fel cand sarbatoresc si eu ceva am pretentia sa nu am trezesc la usa cu militia. hai sa fim seriosi , daca cineva este cu adevarat obosit se poate odihni foarte bine si cu capu pe boxe.oricum pana la urma depinde de oameni
Sa inteleg ca nici tu nu esti intelectual. Sau, daca esti, nu lucrezi acasa, nu-i asa?

View Postallyn1985, on Mar 13 2009, 10:15, said:

Nu ti-ai mai terminat blocusorul ala,sa te muti la casa ta si sa scapi de tigania de vecini?

asa se intampla cand stai la bloc,depinzi de toti mojicii.
Am terminat un singur etaj pe care stau cand nu sunt la firma dar la mine la blocusor e si mai zgomot decat la bloc, urla bormasinile si se invart betonierele toata ziua pe celelalte niveluri si pe casa scarii.

View PostImperathor, on Mar 13 2009, 10:34, said:

Cum adica? Au intrat in casa omului fara mandat? Se spune doar de consilieri si de politist, insa nimic de mandatul de la judecator! Intr-o tara ca asta vrei sa traiesti?
Nu intelg de ce i-a confiscat omului bunurile platite din munca lui. Ca a incalcat legea? Daca ar fi mers cu masina cu viteza mare ii confiscau masina?
Daca in Olanda mergi cu peste 50km/h peste viteza legala iti dau masina la tocat la fiare vechi, asa am auzit. Gugălește:
This morning the Dutch police released a statement that they took 7 drivers licenses and impounded two cars. The second car that got impounded was pulled over on the way to the checkpoint in Amsterdam and the driver lost his license, his co-driver took over but when he did the same as his partner-in-crime on the way out of Amsterdam the police took the car.

#15
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postxdaniel, on Mar 12 2009, 18:38, said:

Oare cand se va ajunge si la noi la asa ceva? Eu mi-am reclamat de nenumarate ori vecinii galagiosi si mai mult de o amenda modica n-au incasat pana acum... Pe deasupra, numai cu pistolul ii mai tineam pe unii la distanta dupa ce au aflat ca eu i-am reclamat.

Reversul medaliei, daca esti un om de toata pleazna, prind vecinii ciuda pe tine (ca ti-ai luat plasma mai mare ca a lor, de exemplu) si te reclama nejustificat de o gramada de ori: se strang suficiente reclamatii sa vina politia sa iti confiste plasma de fiecare data cand iti iei alta. :lol:

View Postallyn1985, on Mar 13 2009, 10:41, said:

Tu ai chiar idei bune :D

Tot asa, pun baietii limitare de viteza nejustificat de mica (ex. 5 km/h pe un pod cu marginile stricate, dar cu drum bun, pe o linie dreapta in extraurban) si confisca toate masinile daca treci cu mai mult de 55 km/h. Parca nu mai suna asa bine, nu?

Ganditi-va si voi la consecintele si la posibilitatile de abuz pe care le-ar avea o lege dinasta, ffs.

#16
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postxdaniel, on Mar 13 2009, 16:36, said:

Am terminat un singur etaj pe care stau cand nu sunt la firma dar la mine la blocusor e si mai zgomot decat la bloc, urla bormasinile si se invart betonierele toata ziua pe celelalte niveluri si pe casa scarii.

Si nu ai reclamat bormasinile la 112 ? B)

#17
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008

View Postmotanul13, on Mar 13 2009, 16:44, said:

Si nu ai reclamat bormasinile la 112 ? B)
Nu, doar le-am spus muncitorilor, mai in gluma, mai in serios, ca ii dau afara daca fumeaza in alte parti decat pe balcoane sau pe terasa. Le-am dat voie sa fumeze si in interior, cu conditia ca eu sa fiu cel putin un nivel mai jos (adica au voie sa fumeze la etajul 2 daca eu sunt la 1). Pe balcon n-au voie sa fumeze decat pe latura vestica, ca pe aia estica am eu cartierul general.

View PostAlexIP, on Mar 13 2009, 16:42, said:

Ganditi-va si voi la consecintele si la posibilitatile de abuz pe care le-ar avea o lege dinasta, ffs.
Eu sunt destul de vitezoman dar consider ca, daca mergi cu 100 km/h in Bucuresti, meriti sa-ti fie confiscata masina si permisul suspendat pe viata. Niciodata nu am mers cu mai mult de 90 km/h in vreun oras.

Edited by xdaniel, 13 March 2009 - 16:53.


#18
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postxdaniel, on Mar 13 2009, 16:52, said:

Nu, doar le-am spus muncitorilor, mai in gluma, mai in serios, ca ii dau afara daca fumeaza in alte parti decat pe balcoane sau pe terasa. Le-am dat voie sa fumeze si in interior, cu conditia ca eu sa fiu cel putin un nivel mai jos (adica au voie sa fumeze la etajul 2 daca eu sunt la 1). Pe balcon n-au voie sa fumeze decat pe latura vestica, ca pe aia estica am eu cartierul general.

Si pipi tot asa au voi sa faca ?  B)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate