Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

Performanta maxima

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
De ceva vreme imi tot pun intrebarea: Cum scot ultimul strop de performanta din pc-ul meu ?
A cam trecut vremea lui dar totusi vreau sa lucreze foarte bine . Pentru jocuri nu prea am nevoie ca mi-a cam pierit cheful.
Am configuratia:
procesor: AMD BARTON 2600+
Placa video: GeForce 7300 GT AGP8X
Placa de baza:ASUS A7N8X-X
Ram: 1GB Kingston ddr400
Hard-Disk:120GB Maxtor , 80 GB Maxtor
DVD-RW LG
Sursa: No name ...550W

Acum eu as vrea sa stiu cum il fac sa functioneze bine in sensul ca  va incarca repede programe,un joc mai vechi , etc...
M-am jucat la BIOS cu diferite configuratii dar am revenit pana la urma la default cu memoria RAM pe setari aggresive.
Din windows am curatat tot , am reinstalat windows,am defragmentat, curatat registrul etc.
Parca se simte ca e un pic  cam lenes...
Se mai poate face ceva sa ii imbunatatesc performanta?
Scot din calcul inlocuirea componentelor cu altele mai bune ... vreau sa stiu daca se poate face pe el in starea in care e si atat.
De exemplu urmaresc in task manager activitaatea unor programe...procesorul urca si sta constant... cum as putea sa il fac sa puna toate resursele la munca  ?

#2
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
Mare lucru n-ai ce sa-i faci pentru ca i-a cam trecut vremea. Incearca un sistem de operare mai rapid ,poate un Linux.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate