Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

recomandare muzicuta

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
crewetel

crewetel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 11.05.2008
Ma gandesc sa imi cumpar o muzicuta pentru a-mi ocupa putin timpul, dar nu prea cunosc multe lucruri despre acest instrument . am cautat ceva site-uri dar nu gasesc nimic care sa ma faca sa decid care este mai buna sau la care este mai usor de cantat.

M-am gandit la ceva de genul acesta:http://www.mezzomusic.ro/pages.php?d=4&ids=4&idc=15&idsubcat=&sel=348
                                                     http://www.thegift.r.....nica"/131.htm


Trebuie sa specific faptul ca nu am nici prea multi bani disponibil pentru acest instrument , ca daca aveam nu imi cumparam muzicuta imi cumparam chitara de exemplu sau altceva.
Va rog nu incepeti sa faceti misto sau glume ieftine cum obijnuiti.

Edited by crewetel, 04 March 2009 - 22:39.


#2
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 24.03.2006
Ca tip sunt identice, dar cea Walther pare mai de calitate.
Am si eu una Hero aceeasi marime, suna foarte frumos. Pacat ca nu prea stiu sa o folosesc. :)

#3
crewetel

crewetel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 11.05.2008
Asa mi s-a parut si mie ca Walther-ul este mai de calitate dar am mers pe ideea ca ce este mai scump nu este neaparat si mai bun .
Alte pareri.Imi puteti Propune si alte tipuri de muzicute daca stiti voi ca este usor de cantat la ele si suna frumos.
Multumesc.

Am mai cautat putin prin forumuri si am gasit ceva care ma face sa cred ca cele doua tipuri de muzicuta nu sunt pentru cantat, ci pentru acompaniament ,daca cineva poate sa ma lamureasca va rog sa ma ajutati

Edited by crewetel, 05 March 2009 - 10:33.


#4
crewetel

crewetel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 11.05.2008
alte pareri

#5
crewetel

crewetel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 11.05.2008
alte pareri


multumesc.

#6
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Cea mai buna e Hohner Marine Band, indiscutabil, folosita atat de incepatori cat si de profesionist(desi ultimii din urma mai au si alte preferinte); cert este ca suna impecabil si este usor de suflat in ea :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate