Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Discuții despre „problemele“ lui DigiTV etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Nu o sa vezi key si nici alte lucruri explicite... este o discutie la nivel general fara a posta ceva concret
Asa cum au spus si colegii de forum, pentru un utilizator fara cunostinte in domeniu sat, nu este o solutie viabila receptorul cu patch... keyle si chiar sistemul de codare se pot schimba in orice moment!

#38
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 17.08.2007
Oh, vad ca am fost gresit inteles. Nu eu vreau key si alte sfaturi... Cu timpul am devenit mai comod si prefer sa platesc abonamentele (momentan la 2 dth-ri).
Cum a zis insa spaniolul: google te rezolva!
Noapte buna!

#39
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 27.03.2007
Domnilor !  nimic nu este gratis ! ,  ca merge si pe alte receptoare decat cele oficiale e clar, la fel cum se decodeaza un telefon mobil.
Riscul cel care incearca il priveste.
Bafta tuturor  ;)

#40
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postmvh, on May 22 2008, 23:31, said:

Domnilor !  nimic nu este gratis ! ,  ca merge si pe alte receptoare decat cele oficiale e clar, la fel cum se decodeaza un telefon mobil.
Riscul cel care incearca il priveste.
Bafta tuturor  ;)
Sorry dar comparatia cu tel mobil decodat e absurda, adica telefonul o data decodat daca operatiunea a reusit il folosesti pana crapa aparatul in toate retelele, pe cand DTH-ul cracuit merge doar pana schimba codarea, e la fel ca HBO cu decodor pirat, dar ramai cu aparatul, poti face colectie :D
Nu inteleg de ce gratis=ilegal; in mai toate tarile vestice la care am aderat si noi, telefoanele mobile se decodeaza automat dupa expirarea contractului si exista DTH-uri cu programe nationale la liber, cele cu plata au mai putine reclame si vin cu programe bune, pana la urma simti pe ce dai banii, dar la noi e absurd sa platesti sa vezi stirile de la ora 5 sau reclame; ma rog mai ai varianta DX-ului cu baterie de antene terestre, oricum ai da-o, stam ca dracu la televiziune fata de celelalte natii si aici ma refer si la sitemul PayTV care la noi e un mare caca.

Edited by rvic77, 23 May 2008 - 14:52.


#41
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007
Mai Kip tu spui ca vrei sa-l opresti pe unchit'u sa faca vre-o prostie ca sa nu ia receptor sa vada Jiji!?Daca omu are ceva bani si tot vrea s-o faca de ce nu ii spui ma baiatule sa isi ia un abonament Jiji plus un receptor care isi merita bani si sa tranteasca cartela N in al doilea!?Acu o sa spuneti ca si asta e interzisa ca trebuie sa vad Jiji legal numai cu conservele lor( imi pare rau ca nu am facut poze la proc. unei conserve dupa ce a facut  un amarat update de soft-doua saptamani pana a primit tipul alt aparat )!!!E ilegal  ca firma sa vinzi receptoare manarite dar ce face omul acasa cu ele e treaba si problema lui,as vrea si eu sa vad politia cum intra la mime sau aiure in casa  ca mi-am resoftat receptorul!!! Si Kip exista doi operatori care au  ;) schimbat norma si dageaba :bigwhitegrin: !!!

#42
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
1- era vorba de taica-miu
2- nu ai coerenta in scriere
3- nu ai coerenta in idei
4- E ilegal si imoral sa vinzi iluzia de receptie a unor programe gratis atat timp cat exista o probabilitate foarte mare ca dupa un timp sa ramai numai cu aparatul.
5 - daca cineva pica in tentatia de "jiji" (cum ii zici tu) gratis, crezi ca isi va face si abonament ?
6- Nu sunt "ma baiatule"
Stima

#43
alexdiaconu91

alexdiaconu91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.01.2009
eu am un preten ce are cheile de al digi si face sa mearga digi gratis p viata fara probleme  B)

#44
mihaisg

mihaisg

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.02.2009
Azi am discutat cu patronul unei mari firme de instalari Boom si omul era cam disperat.

Mi-a spus ca de 2-3 luni lumea ii cere Digi gratis, practic lumea nu prea mai accepta sa plateasca. Nu inteleg cum vine asta, el sustine ca acum sunt foarte multi care au Digi pirat si exista adevarate organizatii care se ocupa cu asa ceva.

#45
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005

View Postmihaisg, on Feb 25 2009, 00:25, said:

Azi am discutat cu patronul unei mari firme de instalari Boom si omul era cam disperat.

Mi-a spus ca de 2-3 luni lumea ii cere Digi gratis, practic lumea nu prea mai accepta sa plateasca. Nu inteleg cum vine asta, el sustine ca acum sunt foarte multi care au Digi pirat si exista adevarate organizatii care se ocupa cu asa ceva.

Cam pompoasa titulatura de "ORGANIZATIE". Ai vrut sa spui BISHNITARI si GAINARI cu fatah de "Carpati Fara Filtru", adica fosti bucatari, zugravi si taximetristi, care s-au apucat mai apoi de instalat DTH pe stendere si copaci, dupa care au vazut la sefu' pe raft in magazin niste receptoare cu USB, le-o spus unu de unde sa descarce soft de pe net si asa au devenit mari pirati cu USB stick si distributie en-gros ... Daca-l pui sa confecioneze un cablu RS-232 sau sa foloseasca un JTAG se uita la tine ca la filme SF.


ovex

Edited by ovex, 25 February 2009 - 09:04.


#46
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Pana una alta, din afacerea asta castiga numai bisnitaru' si clientul bisnitarului doar la inceput pana se schimba codarea.

Pierde RCS-DigiTV-ul si odata cu el toti ceilalti distribuitori de televiziune, atat prin cablu cat si DTH.

RCS trebuie sa repare cumva problema asta...

Edited by Koal, 25 February 2009 - 10:03.


#47
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postmihaisg, on Feb 25 2009, 00:25, said:

Azi am discutat cu patronul unei mari firme de instalari Boom si omul era cam disperat.

Mi-a spus ca de 2-3 luni lumea ii cere Digi gratis, practic lumea nu prea mai accepta sa plateasca. Nu inteleg cum vine asta, el sustine ca acum sunt foarte multi care au Digi pirat si exista adevarate organizatii care se ocupa cu asa ceva.
N-o luati in seama, este binecunoscuta Flavia care spune numai minciuni si flame ca sa preamareasca mult iubitul ei operator mondial OTE.

#48
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006
Foarte smecher prietenul tau, implicit tu daca esti prietenul lui.

#49
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postdanutz1, on Feb 25 2009, 09:33, said:

N-o luati in seama, este binecunoscuta Flavia care spune numai minciuni si flame ca sa preamareasca mult iubitul ei operator mondial OTE.
Si ofera suport moral si reclama ORGANIZATIEI :roflmao: Poate poate dupa atata batut din tobe crapa ceva :)
Eu nu cunosc pe nimeni, n-am auzit de cineva care sa foloseasca astfel de metode. In primul rand e firesc sa platesti cativa lei ca sa ai "cablu la tara" ;), n-au pomenit, cata incredere sa ai in niste bisnitari  :peacefingers:

"Haideti baieti, inca un pic", nu era o arie FUN special pt DTH?

Edited by Blackhawk, 25 February 2009 - 13:50.


#50
hanssick

hanssick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 11.07.2006

View Postmihaisg, on Feb 25 2009, 00:25, said:

Azi am discutat cu patronul unei mari firme de instalari Boom si omul era cam disperat.

Mi-a spus ca de 2-3 luni lumea ii cere Digi gratis, practic lumea nu prea mai accepta sa plateasca. Nu inteleg cum vine asta, el sustine ca acum sunt foarte multi care au Digi pirat si exista adevarate organizatii care se ocupa cu asa ceva.

Acum sti ca se vede "fta" digi?Noiembrie 2005 iti spune ceva?Premiere facea spume la gura si nu stia cum s-o intoarca dupa cires! :rolleyes:   <_<

#51
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007

View Postalexdiaconu91, on Feb 24 2009, 23:07, said:

eu am un preten ce are cheile de al digi si face sa mearga digi gratis p viata fara probleme  B)

Care viata? asta sau cealanta!?  <_<   (nu exita chei pe viata!!! nici MOSC-u nu i-ti garanteaza -prieteni stiu :P )

#52
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Pai nu stiti ca noi suntem in tara lui Moka... cu oferte pe viata

#53
streamerstage2

streamerstage2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.08.2008
Ideea e ca eu nu cred 1 cuvant din ce zice persoana asta.adica vorbeste cu tenta asta de dom'le eu stiu niste lucruri dar nu le pot spune dar sunt de importanta vitala ma-ntelegi etc,si apoi zice ca a vorbit cu patronul unei mari firme de instalari boom-ma scuzati dar ce dracu poate fi greu,sunt 150mii de astfel de firme?adica domnule,sunt tot felul de secrete bla bla dar de fapt da aproape tot din casa,mai ca nu zice numele pe fata,sau cum vine asta...in plus n-a aparut nimeni sa zica cine dracu o fi,ea stie domnule toate maruntisurile toate inside-urile toate secretele,dar de fapt e o casiera anonima?adica totusi o persoana care stie mai mult decat liliana solomon ar trebui sa ii iasa numele la iveala,ca de,o fi importanta. probabil ca nu e ;) ci o fi doar ceva irelevant care vrea sa fie important,si cum second life e la mare moda,parca se leaga lucrurile.

#54
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Banned by Moderators iti spune ceva?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate