Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Discuții despre „problemele“ lui DigiTV etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Intelegem ca maica-ta sta la rdi ? Eu unu in afara de eventuala legatura cu exprimarea usor triviala a userului precedent, sincer nu am inteles nimic din postul asta.

#20
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View PostSTARTREK1, on May 21 2008, 17:59, said:

Daca erai pe rdi sa vezi ce pauza lo-ai doua saptamani   :bigwhitegrin:  !!!!Acolo cenzura e la mama acasa!!!! :boxing: luai de la suc si regele scandura .... ( o gramada de laudarosi jiji).... :roflmao:

STARTREK de ce incerci sa aduci aici aerul de rdi pe acest forum.Eu doar din auzite stiu ca acolo se intampola lucruri ca intr-un desert.Ziua caldura mare iar noaptea crapa pietrele :D .Sucu nu e altu decat un frustrat iar regele un troll in carne si oase cu zeci de clone.
:D

jiji e laudat acolo deoarece sucu si altii sunt instalatori jiji  :D

#21
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Softpedia nu e rdi...
Suntem pe un forum civilizat... reveniti va rog la subiect

Edited by rz, 21 May 2008 - 18:22.


#22
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postrz, on May 21 2008, 18:22, said:

Softpedia nu e rdi...
Suntem pe un forum civilizat... reveniti va rog la subiect


la asta m-am referit si eu...

back on topic :D

#23
denis radu

denis radu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 23.12.2005

View Postrz, on May 21 2008, 18:22, said:

Softpedia nu e rdi...
Suntem pe un forum civilizat... reveniti va rog la subiect


adica ce vrei sa spui cu revenitu la subiect ? niste marci de receptoare si niste link-uri de unde sa ia baietii softulete .... ? :notangel:

#24
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
da da da ... si cum se seteaza la retea recieverul eventual :rolleyes:
cred ca asta e contrar regulamentului

#25
spaniolul

spaniolul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 876
  • Înscris: 19.01.2007
Va certati aiurea,cu un singur search pe nea google gasiti o sumedenie de receivere care deschid n pachete DTH nu numai gigi,trebuie un pic de hobby in suflet ca sa sti ce trebuie facut pentru acel receiver ca sa "vada" programele respective,pacat ca sunt multi CHILIPIRGI care pun botul ca fraierii si cumpara cu 300-350 ron un receiver de 125 ron patchuit care merge saracul o perioada dupa care lasa clientul cu buza-n soare ca sa schimbat keya ori sistemul de codare,care aveti impresia ca unii dintre noi vad la greu programe fara sa plateasca va inselati amarnic,eu unul personal am 5 ab. din care 3 Ro. la DTH-uri,restul e....pasiune,placerea de a descoperi ceea ce unii zic ca nu se poate,asa ca lasati chilipirurile de 2 lei si alegeti-va un DTH si va abonati,nu cadeti in plasa vanatorilor de suflete impatimite de castiguri fabuloase ca luati o plasa.....ca sa intelegeti mai bine; cu cei 300 ron pe care ii dai pe un receiver de 2 lei patchuit poti avea un sistem intreg in custodie gata montat si ab. de baza platit pe 1 an si jumate aproape,asa ca ganditiva bine inainte ce doriti,o vizionare de 1-2-3 luni si apoi cu buza umflata? sau 1an si jumate vizionare......voi decideti!

#26
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

View Postdoktorofsat, on May 21 2008, 19:12, said:

jiji e laudat acolo deoarece sucu si altii sunt instalatori jiji  :D

sucu a trecut la instalatori? stiam ca inainte vindea receptoare de digi la capsunari :)) mai mai, chiar asa sa te faci de cacao pt citeva sutici pe luna (si hosting gratuit):))))))

#27
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postspaniolul, on May 21 2008, 23:43, said:

Va certati aiurea,cu un singur search pe nea google gasiti o sumedenie de receivere care deschid n pachete DTH nu numai gigi,trebuie un pic de hobby in suflet ca sa sti ce trebuie facut pentru acel receiver ca sa "vada" programele respective,pacat ca sunt multi CHILIPIRGI care pun botul ca fraierii si cumpara cu 300-350 ron un receiver de 125 ron patchuit care merge saracul o perioada dupa care lasa clientul cu buza-n soare ca sa schimbat keya ori sistemul de codare,care aveti impresia ca unii dintre noi vad la greu programe fara sa plateasca va inselati amarnic,eu unul personal am 5 ab. din care 3 Ro. la DTH-uri,restul e....pasiune,placerea de a descoperi ceea ce unii zic ca nu se poate,asa ca lasati chilipirurile de 2 lei si alegeti-va un DTH si va abonati,nu cadeti in plasa vanatorilor de suflete impatimite de castiguri fabuloase ca luati o plasa.....ca sa intelegeti mai bine; cu cei 300 ron pe care ii dai pe un receiver de 2 lei patchuit poti avea un sistem intreg in custodie gata montat si ab. de baza platit pe 1 an si jumate aproape,asa ca ganditiva bine inainte ce doriti,o vizionare de 1-2-3 luni si apoi cu buza umflata? sau 1an si jumate vizionare......voi decideti!


Lucrurile nu stau chiar asa spaniolule.Am frecat ochii de mirare sa aud asa cv de la tine.Personal de respect mult pt ceea ce faci.Sigur stii ca deja la 3 batrane cumperi receptor cu pl de retea incorporata si te poti uita la posturi prin sharing.Scuze dc te-am suparat!! :rolleyes:

#28
smv167

smv167

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 01.02.2006
uite cu exemple - cumperi un receiver ( ex opticum 4000c ~ 128 ron ) ; ii pui sw si-l revinzi fraierilor cu 300 ron care merge .... cit merge

( tu de ce crezi ca are @spaniolul internet si abonamente la DTH :D :D :D )

#29
spaniolul

spaniolul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 876
  • Înscris: 19.01.2007

View Postdoktorofsat, on May 22 2008, 11:47, said:

Lucrurile nu stau chiar asa spaniolule.Am frecat ochii de mirare sa aud asa cv de la tine.Personal de respect mult pt ceea ce faci.Sigur stii ca deja la 3 batrane cumperi receptor cu pl de retea incorporata si te poti uita la posturi prin sharing.Scuze dc te-am suparat!! :rolleyes:

Nu ma supar ca nu am de ce,ma-m referit strict la cei ce sunt total pe dinafara in ceea ce priveste receptia prin satelit iar cand le prezinti un receiver de 2 lei patchuit si le ceri un ban care in alte circumstante ai cumpara ceva cu totul deosebit,oamenii nestiind platesc,asta e viata,

View Postsmv167, on May 22 2008, 14:25, said:

( tu de ce crezi ca are @spaniolul internet si abonamente la DTH :D :D :D )

Astea le am pe munca mea ca delaer la cateva DTH-uri ,nu e chiar asa usor sa montezi lunar 50-100 antene,sa vinzi internet si servicii de telefonie. :P

#30
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007
I-mi pare rau daca am fost inteles GRESIT.Ce am vrut eu sa spun e ca la rdi acest thread sau discutie cu privire la jiji gratis era ''mort" din start. Nici nu apuca Kipthea69 sa posteze (fara sa mai primeasca raspunsuri) ca era sters plus banat vreo 2 saptamani!!!Am vrut sa arat cata diferenta e intre rdi si softpedia-altfel esti tratat ca user aici (propie experienta  :wallbash: ) :ewwpu: Apropo Kip nu vad legatura mamei cu sus numitul forum nici sa ma bati :chair: !!! :roflmaofast: :roflmaofast:

#31
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Multi romani sunt tentati de chilipiruri chiar daca sunt mai scumpe decat originalul. Iar de cele mai multe ori se si lauda ce descurcareti sunt ei !  Ne-am amestecat prea mult cu ... . Cuza Voda...  Un betiv si-un curvar !

#32
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
totusi oamenii sunt din ce in ce mai informati.odata cu raspandirea internetului , oamenii care doresc se informeaza si nu prea mai iau teapa.Totusi tepele "clonele despre care vb si spaniolul"  vin prin messenger in replici de genu': " mi-au venit 30 de bucati DM500s si le vand la 3xx lei bucata "a familiei g****** probabil stiti despre cine e vorba. :D :D :D

Un receptor original isi merita banii chiar din prisma faptului ca acesta poate receptiona sute de programe fta timp de multi ani de acum incolo :)

Edited by doktorofsat, 22 May 2008 - 18:53.


#33
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006

View PostSTARTREK1, on May 21 2008, 18:59, said:

Daca erai pe rdi sa vezi ce pauza lo-ai doua saptamani   :bigwhitegrin:  !!!!Acolo cenzura e la mama acasa!!!!
In primul rand nu stiu din ce sistem comunist provii si sincer nu am nici cea mai vaga idee ce e RDI insa problema mea era tocmai sa adun argumente contra acestui fenomen pentru a opri o ruda de-a mea sa faca o greseala. Cat despre partea cu legalul, daca nici eu nu-mi doresc Digi legal (am peste 25 de reveniri, 3 sesizari si vreo 2 treceri pe lista de prioritari) atunci astia de pe rdi sunteti niste zei. Stima.

#34
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
digi va fi ultimul care va schimba din n2 in n3 si asta e realitatea!!!

la ce tereferi prin:(am peste 25 de reveniri, 3 sesizari si vreo 2 treceri pe lista de prioritari)??

Edited by doktorofsat, 22 May 2008 - 19:06.


#35
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 17.08.2007

View Postspaniolul, on May 22 2008, 13:37, said:

Nu ma supar ca nu am de ce,ma-m referit strict la cei ce sunt total pe dinafara in ceea ce priveste receptia prin satelit iar cand le prezinti un receiver de 2 lei patchuit si le ceri un ban care in alte circumstante ai cumpara ceva cu totul deosebit,oamenii nestiind platesc,asta e viata,

Asa e spaniolule! Asta e viata! Dar daca viitorii tepuiti ar cere factura si certificat de garantie pe receptorul patchuit, atunci cazul se poate incadra lejer la delict prin inselaciune, cu toate consecintele in vigoare! In realitate lucrurile nu sunt chiar asa de simple, fara a aminti  de nemaipomenitul sistem juridic romanesc :puke: . Fenomenul de a vedea digi liber tinde sa ia proportii de masa, iar numarul potential al cumparatorilor de "receptoare minune" este inca imens.

Ceva pentru @rz
De exemplu la threadul pentru windows se interzice categoric acordarea de sfaturi pentru piratarea acesteia, sau rezolvarea unor probleme a softurilor fara licenta. Aici vad ca se dau din ce in ce mai multe sfaturi chiar si  modele de receivere pretabile pentru patchuire. Vom ajunge sa vedem si key in curand?
Scuze daca am gresit cu ceva.

#36
spaniolul

spaniolul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 876
  • Înscris: 19.01.2007

View Postvibeo, on May 22 2008, 20:33, said:

Asa e spaniolule! Asta e viata! Dar daca viitorii tepuiti ar cere factura si certificat de garantie pe receptorul patchuit, atunci cazul se poate incadra lejer la delict prin inselaciune, cu toate consecintele in vigoare! In realitate lucrurile nu sunt chiar asa de simple, fara a aminti  de nemaipomenitul sistem juridic romanesc :puke: . Fenomenul de a vedea digi liber tinde sa ia proportii de masa, iar numarul potential al cumparatorilor de "receptoare minune" este inca imens.

Ceva pentru @rz
De exemplu la threadul pentru windows se interzice categoric acordarea de sfaturi pentru piratarea acesteia, sau rezolvarea unor probleme a softurilor fara licenta. Aici vad ca se dau din ce in ce mai multe sfaturi chiar si  modele de receivere pretabile pentru patchuire. Vom ajunge sa vedem si key in curand?
Scuze daca am gresit cu ceva.

Iti raspund eu in locul lui Rz; receptoarele vin din fabrica cu softul original si asa se vand,NIMENI nu vinde un receiver patchuit! se dau sfaturi in ceea ce priveste modelul de receiver care suporta un patch,este egalul PC-ului primesti sfaturi ce suporta pc-il tau; windows sau vista,ca pui altceva e treaba fiecaruia,cu un search pe google gasesti ceea ce vrei inclusiv key,de altfel key pe acest forum cat si pe altele care tin la viata lunga a forumului nu o sa vezi niciodata,in schimb nea google te ajuta cu orce.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate