Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

m-a lovit cineva

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
18 răspunsuri în acest subiect

#1
frodo18

frodo18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 126
  • Înscris: 11.07.2007
Astazi acuma de vreo ora ma jucam un joc cu altii pe care nu`i cunosc, sunt student si stau in camin, ma jucam jocul Counter-Strike, un jucator m-a acuzat ca am coduri si m-a injurat, eu i-am zis ca sa ma suga pt ca nu am coduri, si dupa aia au continuat injuraturile din partea fiecaruia si i-am zis in ce camera stau, a venit in camera la mine si mi-a dat o palma, mi s-a umflat un pic obrazul, am sunat la politie si mi-a spus sa ma duc maine sa fac o citatie sau reclamatie si o sa ii faca dosar penal, as vrea sa stiu niste pareri daca are rost sa fac asa ceva, sau spuneti`mi ceva alternative, multumesc, sper ca am postat unde trebuie

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
are rost daca iei un taxi si te duci ACUM sa-ti scoti un certificat medico-legal.
daca stai pana maine si nu se mai cunoaste nimic...probabil n-are rost sa te mai duci nici la politie.
tu depui plangere, n-ai martori (sau ai !?), ala neaga, etc...

#3
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 939
  • Înscris: 25.09.2006
ba tu sigur esti student? Ba ce dumnezeu visati citatii , dosare penale. Pai ce ai patit tu e nimic. Iei o palma. Palme iau numai muierile. Stai sa vezi cand primesti un box in mufa si ajungi sa-ti culegi dantura de pe jos.
P.S: ti-ai scos certificat medico-legal?

#4
tavone

tavone

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 372
  • Înscris: 10.02.2007
Daca te vei duce acuma nu-ti va face nimeni certificat medico legal, eventual cineva de la politie va sesiza acest lucru si te va pune sa intocmesti o plangere. Oricum mai bine acuma decat maine. O data obtinut acel ceritifcat il poti baga in belele mari, gen instanta si probabil se va termina cu o despagubire. Am avut un prieten care a patit ceva asemanator, nu de la CS ci de la fotbal. Asa ca....go.

asa cum a spus si trustmygod, militienii te vor trimite inapoi, ca pentru o palma nu-si pierd ei vremea cu tine. dar, alta alternativa nu aveai??? eventual sa ii dai un box  :P

#5
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 939
  • Înscris: 25.09.2006
Pentru o palma nu te baga nimeni in seama. Nici medicul daca nu dai si tu o ciocolata . Trebuie martori , trebuie timp, trebuie declaratii , trebuie.......................o gramada de chestii. Si astea costa. In loc sa inveti, faceti counter si virtual si real.
p.s.: Terrorists win!

Editat de trustmygod, 27 ianuarie 2009 - 23:51.


#6
frodo18

frodo18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 126
  • Înscris: 11.07.2007
nu cunosc nici un medic unde is la facultate, si nu cred ca mi-ar putea da un ceritificat vreun medic ca nu ii nush ce, doar un pic s-o umflat obrazul, am martori, eu vreau totusi maine sa ma duc pana la politie sa ii intreb daca are rost sa depun plangere, multumesc de posturi, nu am crezut ca imi raspundeti asa de repede, in seara asta poate numa la politie sa mai fi fost vreun medic...

#7
Akomar

Akomar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.101
  • Înscris: 09.09.2008

 frodo18, on Jan 27 2009, 23:16, said:

nu cunosc nici un medic unde is la facultate, si nu cred ca mi-ar putea da un ceritificat vreun medic ca nu ii nush ce, doar un pic s-o umflat obrazul, am martori, eu vreau totusi maine sa ma duc pana la politie sa ii intreb daca are rost sa depun plangere, multumesc de posturi, nu am crezut ca imi raspundeti asa de repede, in seara asta poate numa la politie sa mai fi fost vreun medic...

Daca mai continui iti dau o palma!

#8
frodo18

frodo18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 126
  • Înscris: 11.07.2007
:)))), cred ca ar rade aia de la politie de mine :)), da ar fi tare sa ii faca dosar penal pt o palma si il nu`l mai angajeaza nime :)), asa sa ii fut viitoru

Editat de frodo18, 28 ianuarie 2009 - 02:51.


#9
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 939
  • Înscris: 25.09.2006

 frodo18, on Jan 28 2009, 02:51, said:

:)))), cred ca ar rade aia de la politie de mine :)), da ar fi tare sa ii faca dosar penal pt o palma si il nu`l mai angajeaza nime :)), asa sa ii fut viitoru

        Am crezut ce te-a adus ala la realitate cand ti-a dat cu palma. Dar vad ca tu visezi in continuare. Cred ca iti mai trebuie o palma.

#10
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.433
  • Înscris: 02.08.2006
Infractiunea exista chiar daca nu detii ceriticat medico legal.
Daca ai 2 martori, (sau macar unul) poti sa depui plangere.
Are ca cisrcumstanta atenuanta faptul ca l-ai provocat si injurat.
Dar nu o sa-i strici viitorul, petru ca o sa ia o amenda administrativa, care nu apare la cazier(pentru o palma sigur nu il trimite in judecata)

#11
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.194
  • Înscris: 09.09.2003
tu nu ai mai luat palme pana acum ?

#12
Alin1921

Alin1921

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 88
  • Înscris: 13.02.2008
Ne ducem dracu cu filmele astea americane....
Ma intreb ce vei face cand vei primi o bataie adevarata....

#13
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 368
  • Înscris: 08.05.2007

 Alin1921, on Jan 28 2009, 14:05, said:

Ne ducem dracu cu filmele astea americane....
Ma intreb ce vei face cand vei primi o bataie adevarata....

:lol:  :lol:  :lol:

#14
MontanaRo

MontanaRo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 357
  • Înscris: 17.12.2008
Si tu nu poti sa dai inapoi mah?

Esti demn de mila :)

#15
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.759
  • Înscris: 23.05.2013

 MontanaRo, on Jan 28 2009, 14:12, said:

Si tu nu poti sa dai inapoi mah?
Poate nu a vrut, nu a avut curaj, sau poate doar vroia sa faca ceea ce a intrebat aici, adica sa apeleze la politie.

#16
timtim67

timtim67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 213
  • Înscris: 06.12.2006
Cerificatul ala se obtine de la madicina legala (IML sau SML) nu de la vreo cunostinta medic.
Daca pt o palma primesti 2-3 zile de ingrijiri medicale esti norocos sau da ala bine cu palma.
La politie vei depune reclamatia,vei da o declaratie si apoi ti se va recomanda sa te adresezi cu incredere instantei de judecata.
Nu ii vei f#te viata ,fii serios,te astepti sa primeasca ala o sentinta care sa fie trecuta in cazier pt o palma?

#17
Alin1921

Alin1921

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 88
  • Înscris: 13.02.2008
Daca afla agresorul urmeaza partea a 2-a si poate de data asta te bate ^ca la politie^,daca stii cum e procedura....
Morala:in timpul sesiunii nu se joaca CS!

#18
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.134
  • Înscris: 18.12.2003
esti penibil
chiar nu ai ce face decat sa te complici cu politie medicina legala si alte balarii

dupa acea se intreab lumea de ce politia nu are timp de hoti si violatori pai daca sta dupa palmuitorii de studenti sa le ia declaratii si sa faca dosare penale pt o disputa de acest gen

fii barbat si recunoaste ca o meritai nu mai folosi coduri si nu mai te smiorcai ca o fetiscana ofuscata

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate