Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

NU Euroins!

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
ofelica

ofelica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.08.2012
Si eu sunt o victima a lui Euroins...va trimit mai jos un fragment din povestea mea:

"....
Eveniment

Dupa aproape o luna de bucurie, ies ca de obicei dimineata de pe strada mea plina de gropi catre intersectia cu strada cea mare si astept sa semnalizez la stanga, insa din dreapta un TIR vrea sa intre si el pe langa mine. Fiind un trafic aglomerat, cu greu ii da cineva voie tirului sa intre, acesta intra pana la urma, insa se incadreaza gresit si ma prinde cu rotile din spate...oamenii de la o terasa incep sa tipe ca manevra este facuta prost, insa soferul nu a auzit. Cand am auzit caroseria ca incepe sa plezneasca ma arunc de la volan pe partea din dreapta de frica si simt cum masina este tarata 1m in spate, dupa care se opreste tirul. Soferul speriat vine la mine, eu deja plangeam, spune ca ii pare rau ca nu m-a vazut, caci el nu stie drumul, este din alt oras si mergem la politie sa vedem ce se poate face.
Spre politie, desi eram inca in soc, dupa spusele soferului imi dau seama ca fara carnet este mort, caci el este platit in functie de curse si este tocmai din Constanta. Politistul ne intreaba daca exista conflict ca sa faca el expertiza, soferul a spus ca este vinovat, eu am recunoscut si ne-a spus sa ne facem amiabila. Desi sotul mi-a zis sa mergem la politie, am considerat ca nu am facut rau la nimeni in viata mea si nu este nici cazul acum, mai ales ca politistul ne-a recomandat amiabila. Masina a fost lovita in roata din stanga, aripa si portiera.
Intr-un colt al asigurarii statea scris mare: RCA EUROINS, era ca un semn mefistofelic care mi-a ramas in minte........"

Am pus aici toata patania si mai multe detalii legate de cum putem lua atitudine ca sa ii desfiintam pe cei de la Euroins.
Forumul se numeste "Euroins se desfiinteaza! Afla cum se poate!" (s-a modificat in teapa euroins)
http://forum.softped...-teapa-euroins/

Edited by ofelica, 17 September 2012 - 15:31.


#110
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Cei care au in gand sa isi incheie polite facultative la Euroins ar fi cazul sa se razgandeasca iar celor care vor fi napastuiti de soarta si vor fi nevoiti sa foloseasca un RCA le doresc muuuulta bafta !

Accidentul de mai jos va trebui despagubit de Euroins deoarece capul tractor are RCAul la ei. In mod cert se va atinge limita maxima de despagubire pr RCA si nu prea vad cum vor scoate camasa curata :

http://www.tvrinfo.r...tren_21814.html

#111
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Azi am fost implicat intr-un mic accident, un Mercedes Axor s-a oprit intr-un Peugeot 107 care a fost proiectat in mine. Cred ca tipu' a uitat-o bagata in viteza (sau era baut) ca ne-a izbit destul de rau, eu am bara spate zgariata, ochiul de pisica spart, portbagajul nu se mai deschide. Am auzit primul bang, i-am vazut venind spre mine, am luat piciorul de pe frana si cand am vazut ca mai aveam putin si intram si in cel din fata am pus frana. Rezultatul? 107-ul ne-a trosnit de doua ori...

Am fost la Politie S6 am dat declaratie si astept maine sa aflu daca tipu respectiv s-a dus. In orice caz, era un nesimtit si jumatate.

#112
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Sa intelegem ca a dat Euroinsul peste tine ?

#113
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Camion in Peugeot 107, Peugeot 107 in mine. Desi lucrez la un broker asigurari din alt oras si stiu in mare cum sta treaba cu asigurarile si politia, am ramas surprins sa aflu de la politist ca daca in declaratie este folosit termenul proiectat (in contextul camionul a intrat in Pug 107, care apoi a fost proiectat in bla bla), cel din spate nu este acuzat ca nu ar fi pastrat distanta.

Varianta cunoscuta de mine: Camion da RCA catre Peugeot 107, 107 da RCA pentru mine (si e declarat vinovat).

Asadar, se pare ca Euroinsul a dat peste mine Posted Image Astept finalizarea dosarului, respectivu nu s-a prezentat la politie in termen de 24h.

#114
mirceaiosip

mirceaiosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 12.01.2013
Pai pentru ce e vinovat cel cu 107?

Singurul vinovat e cel cu camionul.

Nu incerca sa faci pe smecherul cu asigurarile ca o sa iei un mumu si atat..

#115
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Nu am inteles foarte bine comentariul tau. Repet, stiu ca daca cineva intra in mine, nu a pastrat distanta de siguranta (desi nu exista o distanta precizata). El intra in mine, camionu intra in el, stiu ca cei din spate sunt declarati vinovati.

Exact ca in cazul unui carambol, desi evident nu pot fi comparate pagubele.

#116
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Situatia sta in felul urmator:
Caz 1: A opreste , B opreste in spatele lui A  si vine C , il loveste pe B si este "proiectat" in A ! RCA-ul lui C plateste tot !
Caz 2: A opreste, B loveste spatele lui A si C vine si loveste partea din spate a lui B  ! RCA-ul lui B il despagubeste pe A iar RCA-ul lui C despagubeste partea din spate a lui B si eventual partea din fata a lui A in cazul in care A este "proiectat" in altceva in urma impactului generat de C !

View Postrazor1911, on 03 octombrie 2013 - 23:21, said:

Nu am inteles foarte bine comentariul tau. Repet, stiu ca daca cineva intra in mine, nu a pastrat distanta de siguranta (desi nu exista o distanta precizata). El intra in mine, camionu intra in el, stiu ca cei din spate sunt declarati vinovati.

Exact ca in cazul unui carambol, desi evident nu pot fi comparate pagubele.

Pai daca eu sunt in spate tau si am reusit sa opresc fara sa te lovesc cum pot fi eu acuzat ca nu am pastrat distanta daca vine unul ghiulea in spatele meu si ma arunca peste tine ???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate