Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 

Cum sa desenez mai real ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
156 replies to this topic

#109
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View Postady.preda, on Feb 18 2009, 13:50, said:

Nu ma...o face din bucati si le lipeste cu letcomul.
Nu mai irita omul, ca dupa aia ii seaca putzul gandirii, nu o sa mai debiteze nicio idee, nu o sa mai inventeze nimic, si apoi ce o sa ne facem fara o minte asa de luminata, cine ne mai scoate pe noi din probleme daca nu mai sunt inventiile lui???Ne ducem naibii de rapa, asa ca , mai taci din gura si lasa omul sa creeze. :rolleyes:

#110
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
letcon

#111
ady.preda

ady.preda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 11.02.2007
da..scuze..eu am prins vremea pistolului de lipit :D

Edited by ady.preda, 18 February 2009 - 15:34.


#112
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
Cainele Electronic, Radio, Sonerie si alte kitt-uri amuzante de pe vremuri...  :death:

#113
aaee

aaee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.01.2008
Cum am alibre design cu dictionarul , nu reusesc nici un desen cu linea simpla sa fac , nu descopar unde sunt toate astea , dar observ ca google , autocadul ... se aseamana daca invat unul ma descurc la toate .

Imi zici Cuculea principalele notiuni la Alibre d. restul sper sa le descopar ?

#114
MClauD

MClauD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 11.01.2006

View Postaaee, on Feb 18 2009, 18:15, said:

Cum am alibre design cu dictionarul , nu reusesc nici un desen cu linea simpla sa fac , nu descopar unde sunt toate astea , dar observ ca google , autocadul ... se aseamana daca invat unul ma descurc la toate .

Imi zici Cuculea principalele notiuni la Alibre d. restul sper sa le descopar ?
Propun sa mutati topicul in aria FUN ...

Edited by MClauD, 18 February 2009 - 19:21.


#115
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Cutia nu se poate descarca in totalitate . Capacul trtebuie prin rabatare sa lase liber tot continutul. Pe deasupra eu as inclina peretii si as rotunji toate muchiile interioare. O parghie pedala nu ar strica, pentru cei ce au bratele pline de sacose cu gunoi. In acelasi spirit destins, o sa vedeti voi cat de usor se acceseaza fonduri europene pe teme de mediu.

#116
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
parghia trebuie sa fie in exterior sau "casetata"! in interior nu trebuie sa existe elemente care ar retine mizeria inauntru.

#117
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Tu reinventezi roata?? Uita-te in fata blocului si o sa constati ca minunatele tale "inventii" exista de ceva timp!
Cu "inventia" asta te-ai autodepasit, asta e clar peste "batatorul de carne atomic".
Ring any bells????

Attached Files


Edited by garett, 19 February 2009 - 08:47.


#118
aaee

aaee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.01.2008
Ploiesteanu , Pazvante , Robotel ... am putea trimite o documentatie pt fonduri eu , e bine sa fim mai multi ce ziceti , toti ce citica constructiv e ok pe negativisti ii bagam in tomberonul lui G. ...

Garett , toata lumea le critica , e mica iar pe langa aspectul sufocant se adauga duhoarea de la intrarea in bloc , la case mai merge dar le lipseste garnitura  de cauciuc , aratam unde in tara asta , nu stiu in lume cum e situatia , se arunca normal , cel putin in 2 categori : deseuri reciclabile si degradabile ?

#119
aaee

aaee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.01.2008
Alea nu au sa tina , sunt scumpe , trebuie f multe , sunt vulnerabile , oricand poate veni badea de la sat si incarca in duba ... , ard f usor ... si apoi nu se face selectiv , trebuie neaparat chiar si cu astea cutii pt deseurile reciclabile , nu poti sa pui la fiecare bloc cate 5 cutii verzi ... deci mai gandestete G oricum in primul rand ar trebui cate 2 atat la casa cat si la bloc , una pt deseuri reciclabile si una pt deseuri degradabile .

Despre astea zici .

Attached Files


Edited by aaee, 19 February 2009 - 12:46.


#120
ady.preda

ady.preda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 11.02.2007
Cineva sa-i zica lu asta in ce lume traiesete. Deja devine penibil topicul asta. A trecut faza de caterinca.

Edited by ady.preda, 19 February 2009 - 13:14.


#121
OldNo7

OldNo7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 08.12.2008

View Postaaee, on Feb 19 2009, 12:45, said:

Alea nu au sa tina , sunt scumpe , trebuie f multe , sunt vulnerabile , oricand poate veni badea de la sat si incarca in duba ... , ard f usor ... si apoi nu se face selectiv , trebuie neaparat chiar si cu astea cutii pt deseurile reciclabile , nu poti sa pui la fiecare bloc cate 5 cutii verzi ... deci mai gandestete G oricum in primul rand ar trebui cate 2 atat la casa cat si la bloc , una pt deseuri reciclabile si una pt deseuri degradabile .

Despre astea zici .


   Asa mai vii de-acasa.Vezi ca se poate.

#122
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
da, arata mult mai bine. Tolea va fi fericit!








Dan Diaconescu, pazea! de data asta sigur o sa intri in tomberon!!!

#123
aaee

aaee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.01.2008
- am primit raspuns de la Osim , ca sa se examineze trebuie trimis in 3 ex ... , a mai brevetat cineva in '93 se numeste Masina de presat snitele , o roata cu manivela ce preseaza carnea de pe o tabla vi se pare realizabila nu vad cum ruleaza carnea ...

Aici o parte din un articol despre inventatorii de la noi , eu ma las de meserie :

- Se poate face o telenovela cu inventatori? - Ei nu prea sunt considerati eroi. Pe unde am umblat, n-am vazut nici o statuie de inventator. Au statui generalii, pianistii sau fotbalistii. Statuie de inventator n-am vazut. Iar generalii si pianistii au ajuns celebri folosind obiecte create de inventatori. Tupolev a creat avionul sub amenintarea cu executia, din ordinul lui Stalin, dar asta n-o stie lumea. Pe de alta parte, de ce sa ajunga eroi de telenovela, daca nu sunt prea bogati? Bill Gates sau altii sunt exceptii. Cei care inventeaza pentru firme primesc salarii si prime, nu procente din castiguri. Cei care vand in secret nu sunt cunoscuti. Sa luam alte exemple celebre: Morse a murit in mizerie, asteptand 11 ani sa-i dea bani Congresul american ca sa realizeze prima linie de telegraf. In luna cand i-au dat o suma derizorie, a murit. Adevaratul inventator al masinii cu abur moderne n-a fost Fulton, ci un precursor care a murit la azil. La vreo zece ani, avand relatii cu un congresman, Fulton a primit brevetul altuia. Paulescu a gasit degeaba insulina. La noi, inventatorii sunt eroi de telejurnal, nu de telenovela: acum cativa ani in Tg. Mures, inventatorii au iesit in strada sa-si arda brevetele, in semn de protest fata de modul in care sunt ajutati de societate sa-si valorifice inventiile, care, de fapt, sunt tot in folosul societatii.

#124
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
ti-ar place sa ai o statuie in Lugoj in forma de batator de carne sau tomberon cu numele tau pe ea??? eu cred ca nu...

totusi, un liceu industrial ar putea sa-ti poarte numele: Grup Scolar Industrial AAEE!

Edited by Pazvante, 19 February 2009 - 18:56.


#125
aaee

aaee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.01.2008
- cred ca fac publice toate inventile mele si le dau la liber cine vrea sa le faca ... , decat sa am deaface cu regulile si taxele Osim ce te pun numai pe drumuri deaiurea am ajuns sa cred ca sunt vinovat ca inventez nu ca fac un bine ...

Aici am gasit mai multe 3D free      http://www.idownload...wcat.php?cid=17

Propun sa luam unul mai complet cu care se poate desena in general orice si sa fie un exemplu pt toti care vin pe acest forum
si vor sa invete sa deseneze 3D sa il dezbatem ... , mi-am umplut calculatorul de softuri 3D dar fara asistenta nu reusesc mai nimic , dictionarul e 0 ...

Edited by aaee, 19 February 2009 - 19:18.


#126
ady.preda

ady.preda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 11.02.2007

View Postaaee, on Feb 19 2009, 18:52, said:

-
Aici o parte din un articol despre inventatorii de la noi , eu ma las de meserie :

:thumbup:

Aici o parte din un articol  :chair:

Edited by ady.preda, 19 February 2009 - 21:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate