Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Cum sa desenez mai real ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
156 replies to this topic

#145
ady.preda

ady.preda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 11.02.2007
"Aici e un link in care se vede cat se chinuie un om pentru a cumpara un aspirator cu zgomot redus "

Asta e dementiala.

#146
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
nu este topicul in care eu spuneam ca "cel mai silentios aspirator este matura"???

chiar, cati dB ar fi inscriptionati pe o matura?

#147
ady.preda

ady.preda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 11.02.2007

View Postaaee, on Mar 5 2009, 16:45, said:

Discutii cu sens despre manuale pt soft 3D free ...

Manuale pt softuri 3d gratis nu gasesti, mai ales in romana, daca tu zici ca nu banghesti engleza.
Vezi ca sunt pe youtube tot felul de tutorialuri dar in engleza, poate intelegi ceva ca si arata pe unde sa apesi pe butoane.

#148
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,541
  • Înscris: 10.05.2007
Ba esti fenomen omule.! :lol: Iti dai seama ca l-ai adus pe dom' prim ministru pe forumul nostru? Pfoai trebuie sa am grija ce mai scriu de-acum incolo daca mai vreau peste vreo 7 ani sa candidez la primaria din Bucale.
Nu ti-am sters nimic, pe aria asta n-am puteri mai mari ca tine.

"Procedeele de Proiectare reprezinta o tehnologie cu ajutorul careia se proiecteaza forma obiectelor si se stabileste : materialul , suprafata , culoarea obiectelor fiind aplicabile in toate domenile : spatial , constructii , electronic" pe cuvintele astea nu le cam doare?
Cred ca ai prea mult timp la dispozitie.

#149
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
"Masinile prezentate mai jos asigura o pregatire cilivizata , uniforma si egala la toate bucatiile de carne"
No comment! :D :D :D

P.S.
Pe site-ul cu pricina sunt si imagini cu o masa si niste scaune, alea tot inventii originale sunt?

Edited by garett, 08 March 2009 - 15:27.


#150
aaee

aaee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.01.2008
Va rog sa nu mai postati offtopic conform regulamentului de mai jos , am sa deschid sau daca vrea Ploiesteanu un nou topic in care sa mute toate comentarile despre Procedee de Proiectare , Batatoare carne … si acolo sa se discute aceste teme .

Rog inca o data ca in postarea lui Pazvante nr. 139 sa dispara atacul la persoana jicnirea : nebun de legat .

Pe forumul Softpedia urmatoarele activitati ale membrilor sunt strict interzise:

b. atacul la persoana, jignirea sub orice forma a membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau indecente, comportament nepotrivit sau ofensator. Un comportament
civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor care le-au postat.

f. postarea de discutii care nu au legatura cu subiectul in cauza ("offtopic"). Moderatorii isi rezerva dreptul de a sterge aceste comentarii si de a da un avertisment userilor in cauza.

g. scrierea mesajelor cu deformari ale limbii romane, de genul: tz, sh, k, etc. Pentru a se face mai bine intelesi, userii pot folosi diacritice. (ț, ș, etc)

h. folosirea abuziva a smiley-urilor in mesajele postate (iconitele animate), scrierea de mesaje alcatuite exclusiv din astfel de smiley-uri, scrierea exclusiv cu majuscule sau folosirea excesiva a culorilor

3. Recomandari

Membrii trebuie sa tina seama de urmatoarele recomandari privind utilizarea in bune conditii a forumului Softpedia:

a. sa respecte toate interdictiile de mai sus, in caz contrar SoftNews NET putand apela la sanctiuni, de la un simplu avertisment pana la stergerea contului si restrictionarea accesului, iar daca este cazul, la autoritatile competente potrivit legislatiei romane in vigoare.

b. sa completeze cat mai multe campuri din profilul userului precum Location, Occupation ...etc. Aceste date pot ajuta pe ceilalti useri si pot reduce la minimum discutiile de genul "Tu de unde esti?"...

c. sa nu posteze inutil replici de 1-2 cuvinte de genul "Cool", "lol" etc; de asemenea sa nu dea un raspuns doar pentru a scrie ceva, ci doar daca au cateva idei coerente si pertinente la subiect

d. daca fac un comentariu la un mesaj postat imediat anterior, sa nu mai foloseasca citarea integrala a acestuia, pentru a nu ingreuna citirea de catre ceilalti utilizatori a textului

e. sa caute cu atentie (folosind functia "search") inainte de a deschide un subiect nou

f. sa nu abuzeze de mesajele PM

g. sa nu posteze comentarii deplasate la adresa altor membrii si sa incerce sa ii ajute pe cei care nu cunosc anumite aspecte, chiar daca unele pot parea foarte "banale" si "simple"

h. sa respecte deciziile moderatorilor si sa nu le comenteze pe forumul public; pentru aceste probleme se va folosi PM (private message)

i. sa incerce sa creeze topicuri cat mai scurte si clare (a se evita topicuri confuze de genul "Am o problema. Cine ma poate ajuta?")

j. in cazul mesajelor postate de catre persoane juridice, sa obtina in prealabil acordul administratiei Softpedia

k. sa nu posteze topicuri in care sa explice de ce intentioneaza sa renunte la forumul Softpedia; aceasta este o alegere personala, fara relevanta pentru forum.

4. Drepturile si obligatiile moderatorilor

Moderatorii sunt obligati:

- sa aiba o atitudine toleranta fata de utilizatori si sa-i ajute sa-si rezolve problemele fara a antrena vreun tip de disputa cu acestia
- sa inchida/stearga thread-urile doar cand acestea incalca flagrant regulamentul
- sa explice clar si argumentat motivul pentru care a fost inchis un thread, cand este cazul
- sa explice atunci cand este necesar (pe PM) de ce a sters posturile unui user
- sa nu abuzeze de thread-urile lipite sus. (importante)

In acelasi timp, moderatorii au dreptul:

- sa stearga orice post considerat offtopic
- sa curete orice post ce abunda in smilie-uri si sa atentioneze pe PM userul ce nu respecta regulamentul.
- sa stearga orice post ce contine reclame de orice fel (reclama - postarea de link-uri ce nu sunt utile si ontopic, postarea de denumiri de firme ce nu au nici o legatura cu subiectul thread-ului, trimiteri repetate catre o anumita pagina/firma...etc etc)
- sa avertizeze pe PM intotdeauna userii ce incalca regulamentul si sa propuna banarea acestora in cazul in care recidiveaza
- sa propuna banarea userilor ce au un limbaj trivial

#151
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
"Procedeele de Proiectare reprezinta o tehnologie cu ajutorul careia se proiecteaza forma obiectelor si se stabileste : materialul , suprafata , culoarea obiectelor fiind aplicabile in toate domenile : spatial , constructii , electronic ..."

Bai baieti...ati inteles voi ce este aceea proiectarea???? De 15 ani de zile ma chinui sa dau o definitie acestui termen si eu nu am reusit...dar prietenul nostru, domnul aaae....geniul geniilor, inventatorul inventatorilor....A REUSIT FRATTTIIILLLOORRRR...m-a scos la lumina, in sfarsit stiu ce este aia PROIECTAREA, in sfarsit am un sens in viata, fac proiectare de 15 ani (cica) si nu am stiut de fapt ce fac....

Domnule Adi (alias aaae)...dati-mi voie sa  va multumesc si sa va stimez pentru asta, m-ati scos din bezna, in sfarsit cineva capabil care a luminat lumea in aceasta privinta....O DEFINITIE PERFECTA.....ppppfaaaaa...esti un geniu domne.

Edited by cuculea, 08 March 2009 - 19:16.


#152
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
Cer esplicatii pentru cuvantul JICNIRE!!!!
Ce naibilor insemneaza?

#153
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,541
  • Înscris: 10.05.2007
Iti mai spun odata, in afara de aria de nunti :huh: si de constructii :angry: sunt un simplu user.
Tu vii sa-mi spui pe topicul meu cu case de lemn ca viitorul inseamna panouri ca la fabrici si hale? Omule, trezeste-te.....

#154
ady.preda

ady.preda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 11.02.2007
Explica frate ce inseamna "Procedee de proiectare", ca pe bietul Cuculea l-ai intristat rau de tot. Tot ceea ce credea el pana acum despre semnificatia carierei lui s-a dus pe apa sambetei. Nu e ceva usor de trecut peste, sa crezi 15 ani ca tu faci un anumit lucru, si deodata sa vina unu ca tine sa-i spuna ca realitatea e cu totul diferita.

#155
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,541
  • Înscris: 10.05.2007
Cuculea, daca in 15 ani de fapt nu stiai ce faci.....imi pare rau, stiu ca a venit ca o lovitura napraznica. Eu am doar vreo 10 si mi s-au taiat picioarele cand am citit, dar asta e, tragem aer in piept si mergem mai departe...

#156
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
Adrian, imi cer scuze pentru "jicnire"! sincer!

vreau sa repar greseala... uite, intre 20-24 Aprilie, la Hanovra are loc un targ de specialitate. sunt convins ca nu poti inchiria un stand, dar poti sa-ti faci niste pliante ( engleza, franceza, germana, rusa si japoneza) si sa le imparti pe la diverse firme. ai grija sa nu pui toate detaliile in acele pliante. trebuie sa te protejezi de spionii care roiesc pe acolo in cautare de batatoare de carne silentioase...


succes!

#157
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
@aaee: Hai ca esti fixist!
Pentru ca m-am trezit intr-o dispozitie amiabila permite-mi sa-ti
dau cateva sfaturi, poti, evident, sa tii seama de ele, sau nu:
1. Nu esti detinatorul adevarurilor absolute, putina modestie nu ti-ar strica.
Pozitia ta de "geniu neinteles" si opinia ca toti sunt nulitati in fata ta
nu face decat sa denote anumite trasaturi de caracter nedorite;
2. Invata sa te exprimi, inainte de orice altceva. Macelarirea limbii natale te
claseaza din start la un anumit nivel. Un bun punct de plecare ar fi sa-ti aranjezi site-ul;
3. Gandeste-te la inventii cu adevarat utile, si mai ales "keep it simple"! Nu o sa dea nimeni
o caruta de bani pe batatorul tau de carne daca ocupa spatiu cat un frigider;
4. Nu reinventa roata! Cand un anumit obiect exista de ani buni nu prea ai cum sa-l reinventezi,
cel mult sa-l imbunatatesti;
Sfaturile aste ti le dau in ideea ca undeva in gandirea ta care pare putin cam "nebuloasa" s-ar putea
sa-ti vina candva o idee geniala, cine stie, minuni s-au mai vazut.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate