Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Necesit ajutor

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
moddie

moddie

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 10.01.2009
hey,
n-am stat mult pe ganduri sa imi fac account de softpedia. Observ ca useri sunt un ajutor bun pentru orice problema.

Am o intrebare - la care vreau mai multe raspunsuri / variante.

   As fi interesat de un guestbook pe o pagina web (personala-sa zicem), sau de un Comment form - o "chestie" care sa poata sa`mi afiseze commenturi lasa-te de prieteni.      Vorbesc la general... in viata mea de "webmaster" ...mi-am dorit asa ceva. Am inteles ca nu se poate face asa ceva numai cu Php !? MySQL ? 'or ?
  
poate va intrebati - ce cunosc si cat de bine ?! >> pai ma descurc in html (pot sa zic). am crescut cu Dreamweaverul - si il manui bine cat tine de html.
        ok, sa invat php mi-ar lua mult si e si greoi.    Avand in vedere ca se gasesc sute sau mii de scripturi php pe net . si sunt si free - care e cea mai usoara cale sa le folosesc ?  in tutorialele de php nu am gasit nicicum cum se face "integrarea" unui astfel de script intr`o pagina html.
     Ce pot sa fac ? Am gasit scripturi care m'ar ajuta...ce pot face ?! nu-mi trebuie preview de php in comp ...sau alte figuri...  tot ce as vrea e sa`l bag cat mai scurt - si sa functioneze.  Se poate fara baza de date ? - si d'alea exista free...  

     ...daca ma intelegeti....... ce pot face ? asa mai simplu si scurt ? folosindu-ma de scripturi.

#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.747
  • Înscris: 24.03.2006
Poti sa nu folosesti o baza de date, caz in care vei stoca mesajele intr-un fisier pe server.
Pentru un astfel de guestbook ai nevoie de PHP, nu poti fara.

Daca spui ca php este greoi, ai dreptate doar partial. Sunt unele chestii in PHP destul de greu de inteles, dar majoritatea sunt chestii banale, aritmetica pura.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate