Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

NEOPROTESTANȚII ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
185 replies to this topic

#145
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

View PostCatunStelian, on 13th July 2010, 23:55, said:

Poezia de proasta calitate este aceea care transmite mesajul ca aceste porunci din Torah ar anula principiile morale, in speta porunca zilei a saptea.

Deci tu esti absolutul in inspiratia scripturii ?Nu am stiut !

Galateni 2:16
Totuși, fiindcă știm că omul nu este socotit neprihănit, prin faptele Legii, ci numai prin credința în Isus Hristos, am crezut și noi în Hristos Isus, ca să fim socotiți neprihăniți prin credința în Hristos, iar nu prin faptele Legii; pentru că nimeni nu va fi socotit neprihănit prin faptele Legii.

#146
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postleoluke, on 9th July 2010, 12:03, said:

....sabbatismos....se refera la odihna sabatului...nicidecum la odihna duminicii.....in scripturi
peste tot cuvantul sabat...se refera la ziua a 7 a.... :coolspeak:
Se refera ...........dar nu este SABATA, care inseamna sambata.

NEEEEEEEXXXXXTTT!!!!!!!

#147
CatunStelian

CatunStelian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 07.07.2008

View Postpamant, on 14th July 2010, 08:26, said:

1. Deci tu esti absolutul in inspiratia scripturii ?Nu am stiut !

2. Galateni 2:16
Totuși, fiindcă știm că omul nu este socotit neprihănit, prin faptele Legii, ci numai prin credința în Isus Hristos, am crezut și noi în Hristos Isus, ca să fim socotiți neprihăniți prin credința în Hristos, iar nu prin faptele Legii; pentru că nimeni nu va fi socotit neprihănit prin faptele Legii.
1. Asa ceva nu reiese din afirmatiile mele. Afirmatia mea era practic aceasta: "credința fără fapte este moartă." (Jam 2:26 CNS) care contrazice parerea ta ca ascultarea de Dumnezeu poate exista fara a fi exprimata.

2. Iacov si nici adventistii nu sunt legalisti. Lui husand i-am repetatde douasprezece ori acest lucru. Ma mir cat de greoi in intelegere esti. Practic tu promovezi neascultarea de Dumnezeu.

Citeste ce am scris pe tema asta.

#148
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

Quote

"credința fără fapte este moartă."

Daca exista doar acest verset eram mat .
Dar orice verset se interpreteaza cu alt verset .

Efeseni 2:8
Căci prin har ați fost mântuiți, prin credință. Și aceasta nu vine de la voi; ci este darul lui Dumnezeu.
Efes 2.5; Rom 4.16; 2Tim 1.9; Mat 16.17; Ioan 6.44-65; Rom 10.14-17; Efes 1.19; Filip 1.29;
Efeseni 2:9
Nu prin fapte, ca să nu se laude nimeni.
Rom 3.20-28; Rom 4.2; Rom 9.11; Rom 11.6; 1Cor 1.29-31; 2Tim 1.9; Tit 3.5;
Efeseni 2:10
Căci noi suntem lucrarea Lui, și am fost zidiți în Hristos Isus pentru faptele bune, pe care le-a pregătit Dumnezeu mai dinainte, ca să umblăm în ele.

Faptele bune sunt ale Lui ..daca locuieste in adevar in voi !

Galateni 2:20
Am fost răstignit împreună cu Hristos, și trăiesc... dar nu mai trăiesc eu, ci Hristos trăiește în mine.

#149
CatunStelian

CatunStelian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 07.07.2008
De ce la tine este incomprehensibil faptul ca aceste versete se completeaza, dar nu se contrazic? Toate impreuna formeaza un adevar: Harul lui Dumnezeu si credinta omului care vine tot de la Dumnezeu, ne-au mantuit. Faptele nu mantuie pe nimeni (acesta este pozitia legalista raspandita printre evrei si condamnata de un sabatarian pe nume Pavel). Totusi, Christos care traieste in omul mantuit creaza faptele bune. O credinta fara faptele bune este moarta. Alt text zice ca dupa fapte se cunoaste un credincios.

Acest lucru este afirmat de textele biblice aduse de tine si asta cred eu, unde crezi tu ca gresesc eu si unde gresesti tu?

#150
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

Quote

Acest lucru este afirmat de textele biblice aduse de tine si asta cred eu, unde crezi tu ca gresesc eu si unde gresesti tu?

Amesteci graul cu neghina .Legea cu Harul !

Cine Il are pe EL este in sabatul duhovnicesc 24 h din 24 h .Nu are nevoie de un sabat legalist intr-o anumita zi fie ea si a 7 a.
Cel firesc gandeste fireste .Cel duhovnicesc gandeste duhovniceste .

#151
CatunStelian

CatunStelian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 07.07.2008
Greseala ta este ca tu crezi ca poate exista o credinta fara fapte. Poti tine Sabatul si daca nu asculti de porunca sa lucrezi sase zile, lucrand sapte.

View Postpamant, on 14th July 2010, 22:45, said:

1. Amesteci graul cu neghina .Legea cu Harul !

2. Cine Il are pe EL este in sabatul duhovnicesc 24 h din 24 h .Nu are nevoie de un sabat legalist intr-o anumita zi fie ea si a 7 a.
Cel firesc gandeste fireste .Cel duhovnicesc gandeste duhovniceste .
Carevasazica acum nu mai esti de acord cu versetele pe care tu insuti le-ai adus. Eu am reprodus versetele aproape cuvant cu cuvant si dumneata le-ai contestat.
Din nou ai o redundanta. Lucrurile acestea le-am explicat si rasexplicat. Tu nu poti intelege armonia conceptelor. Cred ca nici nu stapanesti conceptele. Nu cred ca stii rolul Legii si rolul Harului.

1. Cine e graul si cine e neghina? Cum Legea este "sfanta, dreapta si buna" dupa cum zice Dumnezeu in Romani, ramane ca neghina sa fie Harul dupa opinia ta...

In realitate Harul cu Legea se completeaza daca punem cap la cap afirmatiile pauline. Greseala apare atunci cand Legea este luata separata de Har in privinta mantuirii. Acela este legalismul.
Rolul Legii este sa arate pacatul dupa cum zice Dumnezeu, iar rolul Harului este sa salveze pacatosul dupa cum zice Dumnezeu. Harul este doar pentru pacatosi. Pacatosii nu pot fi in aceasta stare decat prin Lege. Dispare Legea, dispare pacatul, dispare pacatosul, dispare Harul si in cele din urma disparea mantuirea.

In spatele fiecarei propozitii sunt texte biblice care ar fi trebui cunoscute. Le-am mai prezentat de cateva ori, chiar tie. Dar nu vrei sa pricepi. Eu cred ca nici nu incerci, tie frica.

2. Sabatul duhovnicesc/legalist sunt conceptii care iti apartin. Sabatul este unul singur, de la creatie. Atunci oamenii nu erau cazuti in pacat si Sabatul nu avea cum sa fie altfel decat duhovnicesc. Si era o zi din cele sapte!
De fapt, nu stii pe unde sa scoti camasa.

#152
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

Quote

In realitate Harul cu Legea se completeaza daca punem cap la cap afirmatiile pauline. Greseala apare atunci cand Legea este luata separata de Har in privinta mantuirii. Acela este legalismul.
Rolul Legii este sa arate pacatul dupa cum zice Dumnezeu, iar rolul Harului este sa salveze pacatosul dupa cum zice Dumnezeu. Harul este doar pentru pacatosi. Pacatosii nu pot fi in aceasta stare decat prin Lege. Dispare Legea, dispare pacatul, dispare pacatosul, dispare Harul si in cele din urma disparea mantuirea.


Galateni 2:4
din pricina fraților mincinoși, furișați și strecurați printre noi, ca să pândească slobozenia, pe care o avem în Hristos Isus, cu gând să ne aducă la robie;

Galateni 2:17
Dar dacă, în timp ce căutăm să fim socotiți neprihăniți în Hristos, și noi înșine am fi găsiți ca păcătoși, este oare Hristos un slujitor al păcatului? Nicidecum! :naughty:
1Ioan 3.8-9;
Galateni 2:18
Căci, dacă zidesc iarăși lucrurile, pe care le-am stricat, mă arăt ca un călcător de lege.
Galateni 2:19
Căci eu, prin Lege, am murit față de Lege, ca să trăiesc pentru Dumnezeu.

Galateni 2:21
Nu vreau să fac zadarnic harul lui Dumnezeu; căci dacă neprihănirea se capătă prin Lege, degeaba a murit Hristos.

#153
leoluke

leoluke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 15.04.2008

View Postpamant, on 14th July 2010, 23:26, said:

Galateni 2:4
din pricina fraților mincinoși, furișați și strecurați printre noi, ca să pândească slobozenia, pe care o avem în Hristos Isus, cu gând să ne aducă la robie;

Galateni 2:17
Dar dacă, în timp ce căutăm să fim socotiți neprihăniți în Hristos, și noi înșine am fi găsiți ca păcătoși, este oare Hristos un slujitor al păcatului? Nicidecum! :naughty:
1Ioan 3.8-9;
Galateni 2:18
Căci, dacă zidesc iarăși lucrurile, pe care le-am stricat, mă arăt ca un călcător de lege.
Galateni 2:19
Căci eu, prin Lege, am murit față de Lege, ca să trăiesc pentru Dumnezeu.

Galateni 2:21
Nu vreau să fac zadarnic harul lui Dumnezeu; căci dacă neprihănirea se capătă prin Lege, degeaba a murit Hristos.

....da cine a zis ca neprihanirea se capata prin Lege ?....scrie f. clar...se
capata doar prin credinta....dar tot asa de clar scrie ca....fara fapte, credinta
este moarta....tu daca ai credinta....vei avea in continuare idoli ?..... :coolspeak:
....mai aprofundeaza chiar ceea ce tu ai scris.... :thumbdown:
Galateni 2:4
din pricina fraților mincinoși, furișați și strecurați printre noi, ca să pândească slobozenia, pe care o avem în Hristos Isus, cu gând să ne aducă la robie;

Galateni 2:17
Dar dacă, în timp ce căutăm să fim socotiți neprihăniți în Hristos, și noi înșine am fi găsiți ca păcătoși, este oare Hristos un slujitor al păcatului? Nicidecum! :naughty:
1Ioan 3.8-9;
Galateni 2:18
Căci, dacă zidesc iarăși lucrurile, pe care le-am stricat, mă arăt ca un călcător de lege.

Edited by leoluke, 14 July 2010 - 22:49.


#154
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
."

View PostPamant, on 13th July 2010, 23:55, said:

Toate cele 10 porunci SUNT incluse de Domnul Sabatului in 2 ;

Marcu 12:30
și: ,Să iubești pe Domnul, Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău, cu tot cugetul tău, și cu toată puterea ta'; iată porunca dintâi.
Marcu 12:31
Iar a doua este următoarea: ,Să iubești pe aproapele tău ca pe tine însuți.' Nu este altă poruncă mai mare decât acestea


."

View PostCatunStelian, on 13th July 2010, 23:55, said:

Poezia de proasta calitate este aceea care transmite mesajul ca aceste porunci din Torah ar anula principiile morale, in speta porunca zilei a saptea.


Poezia asta proasta este Cuvantul care te judeca acum prin ce este scris:

Ioan 16:8  Și cînd va veni El, va dovedi lumea vinovată în ce privește păcatul, neprihănirea și judecata.  

1 Corinteni 11:31  Dacă ne-am judeca singuri, n-am fi judecați.

Dupa imaginea de aici:1 Corinteni 2:15  Omul duhovnicesc, dimpotrivă, poate să judece totul, și el însuș nu poate fi judecat de nimeni.

Dar uni de aici doresc neaparat sa treaca prin judecata.

Apocalipsa 20:12  .. Și morții au fost judecați după faptele lor, după cele ce erau scrise în cărțile acelea.
De ce?

N-au primit acum judecata pe care o face duhul pentru a se implini alt cuvant cu ei:

Ioan 5:24  Adevărat, adevărat vă spun, că cine ascultă cuvintele Mele, și crede în Celce M-a trimes, are viața vecinică, și nu vine la judecată, ci a trecut din moarte la viață.  

View Postleoluke, on 14th July 2010, 23:48, said:

....da cine a zis ca neprihanirea se capata prin Lege ?....scrie f. clar...se
capata doar prin credinta....dar tot asa de clar scrie ca....fara fapte, credinta
este moarta....tu daca ai credinta....vei avea in continuare idoli ?..... :coolspeak:
....mai aprofundeaza chiar ceea ce tu ai scris.... :thumbdown:
Galateni 2:4
din pricina fraților mincinoși, furișați și strecurați printre noi, ca să pândească slobozenia, pe care o avem în Hristos Isus, cu gând să ne aducă la robie;

Galateni 2:17
Dar dacă, în timp ce căutăm să fim socotiți neprihăniți în Hristos, și noi înșine am fi găsiți ca păcătoși, este oare Hristos un slujitor al păcatului? Nicidecum! :naughty:
1Ioan 3.8-9;
Galateni 2:18
Căci, dacă zidesc iarăși lucrurile, pe care le-am stricat, mă arăt ca un călcător de lege.

Corect dar ramane pentru tine o sarcina grea.

Implinirea legii.

Desigur cei in care Duhul Sfant implineste legea  Lui sant in ochi tai nimic.

Edited by husand, 16 July 2010 - 14:18.


#155
CatunStelian

CatunStelian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 07.07.2008

View Posthusand, on 16th July 2010, 15:17, said:

1. Poezia asta proasta este Cuvantul care te judeca acum prin ce este scris:

2. Ioan 16:8  Și cînd va veni El, va dovedi lumea vinovată în ce privește păcatul, neprihănirea și judecata.  

3. 1 Corinteni 11:31  Dacă ne-am judeca singuri, n-am fi judecați.

4. Dupa imaginea de aici:1 Corinteni 2:15  Omul duhovnicesc, dimpotrivă, poate să judece totul, și el însuș nu poate fi judecat de nimeni.

5. Dar uni de aici doresc neaparat sa treaca prin judecata.

Apocalipsa 20:12  .. Și morții au fost judecați după faptele lor, după cele ce erau scrise în cărțile acelea.
De ce?

6. N-au primit acum judecata pe care o face duhul pentru a se implini alt cuvant cu ei:

7. Ioan 5:24  Adevărat, adevărat vă spun, că cine ascultă cuvintele Mele, și crede în Celce M-a trimes, are viața vecinică, și nu vine la judecată, ci a trecut din moarte la viață.  

1. Deci esti de parere ca Legea/principiile morale nu mai exista astazi. Legea nu mai este asa cum zicea adevaratul Duh Sfant: "sfanta, dreapta si buna". Poezia de proasta calitate este cea care o recitati: incalca Legea, pofteste, omoara ucide, ca doar nu mai exista principii morale... oricum Duhul implineste in tine Legea, asa ca stai linistit talharule.

2.  Deci ce vom zice? Legea este ceva păcătos? Nici de cum! Dimpotrivă, păcatul nu l-am cunoscut decît prin Lege. De pildă, n'aș fi cunoscut pofta, dacă Legea nu mi-ar fi spus: ,,Să nu poftești!`` (Rom 7:7 CNS)  Rolul Legii este arate pacatul, este oglinda lui Iacov, cea dupa care se face judecata.

3. Textul are dreptate, daca ne-am da seama cat de stricati suntem nu ne-am mai proclama duhovnicesti. Putina modestie nu ar strica aici.
For if we would judge ourselves, we should not be judged. (1Co 11:31 KJV)

4. Bine, si daca esti duhovnicesc, de ce trunchiezi? De ce imi pui in gura sensuri pe care nu le-am dat? Daca esti duhovnicesc de ce nu consideri un pacat calcarea poruncilor in comportamentul tau?

5. Da vreau ca judecata sa inceapa cu mine pentru ca daca sunt in Casa lui Dumnezeu, am mai multe sanse sa fiu salvat. Daca nu sunt nu am nicio sansa.
Căci sîntem în clipa cînd judecata stă să înceapă dela casa lui Dumnezeu. Și dacă începe cu noi, care va fi sfîrșitul celorce nu ascultă de Evanghelia lui Dumnezeu? (1Pe 4:17 CNS)

6. Judecata in Apocalipsa 20 o face Christos din motive lesne de inteles: Apoi am văzut un scaun de domnie mare și alb, și pe Celce ședea pe el. (Rev 20:11 CNS)

7. In limba originala in Ioan 5:24 in loc de "judecata" trebuie folosit sensul de  "condamnare" ca in KJV.
KJV  John 5:24 Verily, verily, I say unto you, He that heareth my word, and believeth on him that sent me, hath everlasting life, and shall not come into condemnation; but is passed from death unto life. (Joh 5:24 KJV)

Pentru ca toti vom fi judecati:
Să vorbiți și să lucrați ca niște oameni cari au să fie judecați de o lege a slobozeniei: (Jam 2:12 CNS)

Căci sîntem în clipa cînd judecata stă să înceapă dela casa lui Dumnezeu. Și dacă începe cu noi, care va fi sfîrșitul celorce nu ascultă de Evanghelia lui Dumnezeu? (1Pe 4:17 CNS)

View Posthusand, on 16th July 2010, 15:17, said:

1. Corect dar ramane pentru tine o sarcina grea.

Implinirea legii.

2. Desigur cei in care Duhul Sfant implineste legea  Lui sant in ochi tai nimic.
1. E cel mai usor lucru dupa adevaratul Duh Sfant:
1. Oricine crede că Isus este Hristosul, este născut din Dumnezeu; și oricine iubește pe Celce L -a născut, iubește și pe cel născut din El.
2 Cunoaștem că iubim pe copiii lui Dumnezeu prin aceea că iubim pe Dumnezeu și păzim poruncile Lui.
3 Căci dragostea de Dumnezeu stă în păzirea poruncilor Lui. Și poruncile Lui nu sînt grele;
4 pentrucă oricine este născut din Dumnezeu, biruiește lumea; și ceeace cîștigă biruință asupra lumii, este credința noastră.
(1Jo 5:1-4 CNS)
Cineva ti-a inoculat faptul ca Duhul Sfant nu implineste la nivel faptic Legea in tine, ci pacatul. In conceptia dumneata Dumnezeu implineste Legea doar la nivel teoretic.

2. Pentru mine omul are valoare, fie el si prost, dar prostia lui nu valoreaza nimic.
Din punct de vedere al implinirii Legii pe care o face Duhul Sfant in credincios, aceasta are valoare numai daca aduce roada Duhului, adica faptele care atesta o credinta adevarata.

#156
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

Quote

Pentru mine omul are valoare, fie el si prost, dar prostia lui nu valoreaza nimic.
Doar declarativ, evident. Prostiile lu' coana mare le stie pe de rost... ce a visat ea, ce a scris, ce zice  ea despre..... :lol:

#157
leoluke

leoluke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 15.04.2008

View Postzexelica, on 17th July 2010, 08:42, said:

Doar declarativ, evident. Prostiile lu' coana mare le stie pe de rost... ce a visat ea, ce a scris, ce zice  ea despre..... :lol:

....oricum.. faza cu 2011 si alte prostii de-ale  tale debitate pe forum...sunt pe locul 1..
....esti si tu la ceva campion.... :coolspeak:

#158
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postleoluke, on 17th July 2010, 13:39, said:

....oricum.. faza cu 2011 si alte prostii de-ale  tale debitate pe forum...sunt pe locul 1..
....esti si tu la ceva campion.... :coolspeak:

Omul a spus ca nu mai sustine 2011,si ca este o greseala. Deci nu i se mai considera evident in fata lui Dumnezeu.

#159
best4him

best4him

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.11.2007

Quote

Rolul Legii este sa arate pacatul dupa cum zice Dumnezeu, iar rolul Harului este sa salveze pacatosul dupa cum zice Dumnezeu. Harul este doar pentru pacatosi. Pacatosii nu pot fi in aceasta stare decat prin Lege. Dispare Legea, dispare pacatul, dispare pacatosul, dispare Harul si in cele din urma disparea mantuirea.
1. Daca pacatuiesti, chiar daca nu ai stii este tot pacat,  David se ruga ca Dumnzeu sa ii ierte pacatele pe care nu le stii dar le a facut, chiar daca nu stii ca ai pacatuit, totusi ai pacatuit, pe vremea lui Noe, nu era legea, totusi au fost distrusi pt ca pacatuiau.  Daca eu ma duc in gradina cuiva si tai pomii, nu inseamna ca sunt absolvit de vina pt ca nu am stiut ca e gradina cuiva.
Credinta fara fapte este moarta, dar nu faptele mantuiesc dupa cum cred unii, credinta este cea care mantuieste , totusi faptele noastre arata daca suntem sau nu copii ai lui Dumnezeu, nu putem sa slujim la 2 stapani, sau nu putem zice ca suntem crestini si faptele noastre sa arata contrariul, am fi doar niste oameni falsi, ipocriti, totusi Dumnzeu a venit pe pamant si sa ne arata cum ar trebui sa fim, ce viata trebuie sa ducem. Deci avem mantuirea multumita jertfei de pe cruce a Domnului Isus, si totodata faptele noastre trebuie sa arte ca Domnul Isus este in noi si ne- a schimbat viata prin Duhul Sfant.

#160
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postleoluke, on 17th July 2010, 13:39, said:

....oricum.. faza cu 2011 si alte prostii de-ale  tale debitate pe forum...sunt pe locul 1..
....esti si tu la ceva campion.... :coolspeak:
Cum ar fi "poporul fara pacat de pe Saturn" si intoarcerea pe shestache a lui Hristos in 1844? :lol: :lol:

#161
leoluke

leoluke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 15.04.2008

View Postzexelica, on 9th August 2010, 16:29, said:

Cum ar fi "poporul fara pacat de pe Saturn" si intoarcerea pe shestache a lui Hristos in 1844? :lol: :lol:

.....pana ne arati unde a scris ea asta.....ramane o minciuna.....o alta la fel de
gogonata este cu ,,revenirea,, in anul 1844....care a fost ideea lui miller si a altor cel
putin doi ,,prezicatori,,...mai ramane sa vedem ce se alege de ,,prezicerea,, ta cu 2011.... :coolspeak:

#162
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Am postat in topicul dedicat nemernicei, PROFETII FALSE si este topic dedicat doctrinei sanctuarului, o alta minciuna a cotoroantei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate