Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Antena 1 + Pro Tv = jeg!

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#37
FantazioD

FantazioD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 27.11.2008
O da , mare dreptate cu Antena 1 si PRO Tv . Manele 24/...in alti aniparca era mai frumos , acum , nici in direct , doar manele , program aiurea.....

#38
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postgcontra, on Jan 1 2009, 02:58, said:

Rusine Antena si Pro Tv pentru programul de revelion! Am dat din intamplare vreo 10 minute si mi s-a facut parul maciuca la ce tiganie am vazut acolo! Huooooooooooooo! CNA-ul ar trebui sa aiba  putere de decizie mai mare. Daca asta insemna libertatea libertatea presei ma  ...... pa ea! ........ bip.......m..... de cocalari!

Ecuatia e simpla: aceea este tiplogia majoritatii telespectatorilor care se uita la TV de revelion, iar televiziunile mentionate sunt pur comerciale.
Ceilalti sunt in vacante in tara, strainatate sau la o petrecere cu prietenii. Din imprudenta, i-am omis pe cei care urmaresc emisiuni TV mult mai interesante pe posturi cum ar fi: NatGeo, Discovery, Animal Planet. Unele dintre ele parca au avut si program special de revelion.

Solutii exista intotdeauna...

#39
catalin29

catalin29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2005
Doua probleme: 1. oare cat castiga o persoana din publicul emisiunilor tv? am vazut ca majoritatea sunt pensionari cu "abonamente". 2. La un concert Freddie Mercury a iesit pe scena cu o cupa de sampanie, a inchinat cu publicul si a spus (citez din memorie): "Va felicit pentru gusturile voastre muzicale!" Ma intreb cat de mandre sunt fetele care au participat inclusiv la acest revelion la tv si au dansat la hiturile lui Guta, Copilul de aur, salam,s.a. Unele din ele erau chiar finute... Cat de mandrii le sunt parintii vazandu-le dand din fund si sani pe acele " capodopere" muzicale.... Jalnice fete, jalnic popor!

#40
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,653
  • Înscris: 13.06.2004
Nu numai țiganii sunt maneliști! (dacă ar fi așa, ar fi bine). Sunt și români cu duiumul!
Deși am zis că nu sunt de acord cu pedeapsa cu moartea, mi-ar face plăcere să-i văd trași în țeapă de Țepeș însuși pe Adi de Vită și Dan Negru (negru de la vidul din creier).

#41
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Acelasi rahat in fiecare an.

De'aia nu mai ninge afara ca au dansat unii pe manele.

#42
xsol

xsol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2008
Cu alte cuvinte daca se da la televizor inseamna ca se cere  :rolleyes:

Petreceri ? mai rar petreceri fara manele, alea fara manele fiind exceptii.

2025 ... care a fost cel mai mare interpret de muzica folk romaneasca ? ...  Salam !!! striga unii in cor ... Bah, nu bah bulica ! Guta frate !!! , bah coaje ... Copilu de Aur...  

Super Mix Radio...  2025 :

Remember the golden years : d^sara Salam in the mix  cu Guta :dj:  canta D^jey ! pe ei pa mama lor ! fa misca rochita aia ... hop ... hop...rupe-o da tot si hai in cort...sa-ti arat ce pot... hop hop...

Edited by xsol, 01 January 2009 - 18:47.


#43
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View Postdarkwings, on Jan 1 2009, 01:29, said:

mie ,deoarece nu imi plac manelele,mi s-a spus ca nu stiu sa ma distrez! gizzz...la asta se rezuma distractia in ro la ora asta? la niste nenorocite de manele?
same here.

#44
soka norman

soka norman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,978
  • Înscris: 28.05.2006
ce va mirati? daca americanii au negrii lor care ii distreaza de ce sa nu avem si noi negrii nostrii care sa ne distreze? doar i-am asteptat pe americani 50 ani si acum nu vrem sa ii urmam in toate? :rolleyes:

#45
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Din partea mea, după ce plec din țară, poa' să pice bombe, I dont't care. Neam de maneliști! :death:

View Postsoka norman, on Jan 1 2009, 18:45, said:

ce va mirati? daca americanii au negrii lor care ii distreaza de ce sa nu avem si noi negrii nostrii care sa ne distreze? doar i-am asteptat pe americani 50 ani si acum nu vrem sa ii urmam in toate? :rolleyes:
Ar fi o treabă dacă am urma ceva bun, dar nu și nu, numai la porcării.

#46
dracon

dracon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 07.07.2005

View Postdjl, on Jan 1 2009, 18:05, said:

Nu numai țiganii sunt maneliști! (dacă ar fi așa, ar fi bine). Sunt și români cu duiumul!
Tiganii au ajuns la 15% din populatie.
Români manelizati / becalizati / basescu-ati - adica romani tiganizati - sunt pe putin 40% din populatie.
Prin urmare, e clar cine face majoritatea in tara asta nefericita..

#47
geticonzd

geticonzd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 11.05.2008
Din pacate, Revelionul asta a fost chiar de cacao fata de alti ani, nemaispunand de Revelioanele de acum 10 ani sa zicem cand puteai sa vezi un Dem Radulescu, Muraru&Lazarescu mai pe larg, Tamara Buciuceanu, Fotino si altii, artisti care intradevar faceau umor, aveau harul artei bine facute. Cand l-am vazut pe adrian avortonu' cacat imbracat in Vlad Tepes sau pe innegritii aia de guta si salam parizer imbracati in Daci si romani, am zis ca s-a ajuns la unul din pragurile cele mai de jos ale abjectului, ale jegului oficializat prin tubul spalator de creiere.Noroc cu Muraru&Lazarescu ca au mai salvat situatia cu sceneta lor ca altfel chiar era invazia imperiului rrroman cocalar.
Un lucru e clar se doreste cu orice pret imbecilizarea progresiva a romanilor, ce se face e retardare curata care nu foloseste decat celor ce se perinda pe la putere, oricum cine vede lucrurile cum trebuie e clar si rolul tiganimii si al promovarii lor agresive in viata tarii.

#48
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

View Postnullbyte, on Jan 1 2009, 01:10, said:

m-am lăsat de TV
La fel si eu, de vreo 10 ani !

Edited by C.F.S., 01 January 2009 - 19:14.


#49
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,854
  • Înscris: 11.10.2006
Acum 10 ani programele TV aratau altfel, erau zorii unei noi ere, a zbantuielii tv de mai tarziu (dupa ce pana in 1997 erau facute dupa tipicul TVR). Sa nu uitam perioada 1996-1997 inceputurile PRoTV cu Mihai Calin, Flloooooooo(...)rriiiiiii(...)n Calineeeee(...)scu !!!  si Te uiti si Castigi in direct; Antena era fata cuminte atunci :D, A urmat Teleeurobingomania,faze la care s-au ridicat si atunci voci. Insa erau spectacolele transmise in direct - Piata revolutiei (Protv-FM) Piata Universitatii (Antena) si mai putine emisiuni - ceea era difuzat dupa transmisiile live reprezenta o mica parte a programului: ceva muzica de petrecere, glumite, manele in cantitati infime si restul filme si alte concerte din afara. Porgramul variat a durat pana prin 2002-2003, cand transmisiile live au inceput sa cedeze teren in favoarea programului inregistrat cand manelele au inceput sa fie administrate in cantitate din ce in ce mai mare.
Au aparut Vanghelioanele de la Romexpo ca alternativa la sforaitorul program al cuplului Protv-Antena Unu.
Restul posturilor din peisajul TV au fost verticale si au avut fie programele lor obisnuite fi un program decent de Revelion. Antena 3 si OTV (in alti ani TVR, nu stiu daca si acum) au avut multa transmisie de la Romexpo - de ce Protv si Antena Unu nu puteau transmite de acolo; duplexuri Pta revolutiei/Romexpo? Nu prea e profitabil (pe filiera Romexpo se bat doar TVR si OTV).
Nu trebuie sa fii sclavul televizorului in noaptea de Revelion, exista si alte distractii. O transmisie de la un spectacol, de ex. Romexpo, nu constituie punctul forte al programului, ci spectacolul insusi, cu toate ca la TV se aude mai bine decat acolo (sunet prin regie, etc) insa pe viu ai alte experiente decat in fata unui ecran de sticla.
Dupa 2004 programul "special" de Revelion al celor doua posturi in cauza a devenit un fel de "Urlete pe Portativ" Emisiunile lor de "divertisment" le vedem tot anul, macar in pentru noaptea dintre ani sa faca ceva unic, special, dar nu aven tot felul de editii speciale de VD (14.02 e dupa usa!), de Pasti, Craciun si Revelion. In toate astea primeaza comercialul si finantele mai putin arta si creativitatea (cea din urma exista dar e prea infantila)

Perioada 1990-1998 mai era cum era deoarece inca mai existau realizatori de prin TVR migrati la noile televiziuni aparute si altii scoliti in UATC de oameni de teatru si televiziunii (unii ne -au parasit acum). Acum sunt alti profesori si academii particulare de arta teatrala si cinematografica

#50
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
Nu mai condamnati oamenii care vor sau nu au alta posibilitate,sa se uite la televizor!
Mai bine ia-ti condamna pe realizatorii acestor emisiuni de rahat.
Nu sunt fanul nici unei televiziuni dar astia de la antene au ajuns sub orice critica.Chiar acum se laudu ca au avut cel mai vizionat revelion.
Astia copiaza orice idee de emisiune.Nu sunt in stare sa inventeze nimic.A se vedea Antena3 ,acea chestie cu postarea imaginilor facute de oricine pe un site.
Cat mai dureaza pana si-or lua si elicopter?

#51
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Televiziunile se adapteaza la ce cere publicul,nu mi se pare ca ar trebui condamnate, aia care au avut manele mai multe si femei mai dezbracate au avut raitingul cel mai mare, e simplu.
   la noi revelion=betie+exces alimentar+manele

#52
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006

View Postgcontra, on Jan 1 2009, 00:58, said:

Rusine Antena si Pro Tv pentru programul de revelion! Am dat din intamplare vreo 10 minute si mi s-a facut parul maciuca la ce tiganie am vazut acolo! Huooooooooooooo! CNA-ul ar trebui sa aiba  putere de decizie mai mare. Daca asta insemna libertatea libertatea presei ma  ...... pa ea! ........ bip.......m..... de cocalari!

Ai mare dreptate .... Foarte mare dreptate ! Incep sa regret progrmele de Revelion de pe vremea ,, cenzurii '' comuniste !  Vreau sa vad umor de calitate , vreau sa vad cantareti de muzica ... nu manelizarea Romaniei , ca de-asta am ajuns un popor de agramati si inculti !!!

View Postibm_570, on Jan 1 2009, 15:17, said:

Telecomanda ? ,unde a fost asta noapte sau numa A1 si PrO-TV prindetzi :))

Stai linistit ca in afara de Eurosport si Animal Planet nu aveai ce sa urmaresti ... A fost cel mai slab program de Revelion din ultimii ani !

#53
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
mie unul mi se pare o schimbare in bine la TVR 1, e o televiziune cu mai mult bun simt decat celelalte, chiar acum vad ca e o emisiune cu muzica lautareasca veche,autentica, care nu are nici o legatura cu manelele

#54
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008
Eu nu inteleg un lucru.. cine v-a pus sa va uitati la TV de revelion?
Acele emisiuni se adreseaza unui target anume. Sa fim seriosi, nu e greu sa ne dam seama cine ar prefera sa se holbeze de revelion pe Antena 1 la gutza in loc sa faca orice altceva. Au existat acele emisiuni tocmai pt ca asta vor sa vada cei care de revelion au urmarit TV-ul.
Nu e vina televiziunilor, e vina prostimii care cere astfel de programe. Alta explicatie nu gasesc pt faptul ca emisiunile lui dan negru au asa de mare succes.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate