Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

Antena 1 + Pro Tv = jeg!

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#19
nutesuport

nutesuport

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 16.12.2008
Voiculescu = tigan, Sarbu = tigano-evreu...etc

e tiganizare voita a Romaniei...Romania este pentru tigani ce este Palestina pentru evrei...autorii, aceeasi .

Edited by nutesuport, 01 January 2009 - 02:09.


#20
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Echipamentele televiziunilor ar putea fi prajite cu niste mici fascicule de microunde trimise spre antene. De fiecare data cind fac cite o boroboata.

View PostASHRAE, on Jan 1 2009, 01:57, said:

Muahahaa...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/57nCa9oOs_Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! Ai rate in cap? Sa ti le scoatem poate, sa le redam libertatea???

#21
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Cel mai fain program TV de Revelion?
Animal Planet sau...  Jetix.
Sorry!  :|

#22
DMIHNEA

DMIHNEA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.06.2005
Impacati-va cu ideea ca rata de inmultire a ciorilor e net superioara romanilor,dintre ei sunt creatorii de manele ce produc pentru specia lor muzica....romanii s-au corcit cu ciorile si rezultatul este vizibil...

#23
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Din pacate nu toti ne putem impaca cu aceasta idee. E o mare dezamagire sa vezi ca pe an ce trece televiuziunea se degradeaza din ce in ce mai accentuat cu consecinte foarte grave asupra generatiei viitoare. Se pare ca viitorul din "Idiocracy" nu mai pare imposibil, pentru mine cel putin.

#24
floryyn

floryyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,663
  • Înscris: 30.07.2005
Dar văd că ați ratat super-extra-mega-premieră de pe HBO...BORAT, doamnelor și domnilor... :frust:
Da' naiba s-a uitat la panaramele lor de programe de revelion? Am urmărit filmul  "Negociatorul" și am jucat Blitzkrieg II. Și a curs berea :lol:

Edited by floryyn, 01 January 2009 - 04:08.


#25
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006

View Postfloryyn, on Jan 1 2009, 04:05, said:

[...]Am urmărit filmul  "Negociatorul" și am jucat Blitzkrieg II. Și a curs berea :lol:[...]
Corect... :) .
Așa petrece Revelionu' un Român adevărat... :D .
Și, "pe lângă bere",...să curgă vinul (roșu)! He, he...!!!

rsumy

Edited by rsumy, 01 January 2009 - 04:49.


#26
xsol

xsol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2008
Este evident ca Romania, sudul in special a devenit un "paradis" de mahala. Nu condamn pe nimeni, se simt bine impreuna cu totii, asa cum sunt, ,majoritatea, sunt fericiti, toti sunt acum romani,  totul face parte din traditia poporului acum, suntem noi, oglinda noastra.

De la 1918 incoace tot ce venea din Transilvania si Banat era vazut ca maghiarizat fiind inlocuit cu ceva mai romanesc sau romanes, acum asta e rezultatul si doar inceputul noii Romanii. Imi pare rau ca unii doar acum vad in ce hal am ajuns dar nu conteaza, sa iasa banii si sa moara de ciuda dusmanii, vorba romanului...

#27
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Chiar trebuie să deschidem un thread anual? Se știe că posturile astea au cel mai de căcat program  :yawn:

#28
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Am auzit ca a fost slab programul de Revelion mai pe toate posturile, de altfel de cativa ani buni nici nu ma mai obosesc sa ma mai uit la televizor, sunt alternative mai bune de sarbatorit noaptea dintre ani.

#29
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
La mulți ani !
Să avem parte de sănătate și tot ce ne dorim în noul an !!!!


Băieți ( și mândre domnițe ), realitatea este că la Antene și ProTv se uită doar o anumită categorie de populație, cu un IQ "care este".
Aceștia vor să vizioneze astfel de programe, din păcate, iar televiziunile generaliste asta dau.   Prostituție, comerț ?   Mai mult ca sigur !

Există capacitatea de a se face programe de bună calitate, dar nu cam ai pentru cine.

Oamenii activi petrec și nu privesc la TV.  Oricum chiar dacă se întâmplă să stea acasă, aceștia tot nu  nu privesc la televiziuni generaliste.
Rămâne umplutura, iar această masă amorfă preferă un anume gen de umor, un anume tip de muzică și anumite fețe și tipologii umane.

Rețineți, noi suntem doar trecători prin lumea lor. O minoritate ignorabilă, din punctul de vedere al ratingului unei televiziuni generaliste.

#30
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,747
  • Înscris: 11.03.2007
Pe 31 nu am auzit un plugusor la TV desi teveul a mers pe post de radio de la primele ore din dimineata. Am cautat si pe Etno si pe Favorit, posturi specializate in difuzarea de manifestari specifice sezonului. Nici macar comunistii nu au reusit sa omoare traditia, noua organizare insa a reusit din plin. Se trece discret la inlocuirea traditiilor populare specifice, cu muzica populara de petrecere si a muzicii populare cu muzica specifica anumitor etnii, concret vorbind avem manele in loc de plugusor iar in loc de colinde cantate de cete(coruri) de colindatori avem un soi de muzica usoara, iar daca pe 1 ianuarie am auzit un plugusor asta a fost racordat la realitatile politice, adica un fel de funplugusor. Globalizare, ce naiba.

#31
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
ProTv si A1 au facut o emisiune de Revelion doar pentru tigani. Avind in vedere ca aceste emisiuni se fac si pentru rating, e usor de inteles ce categorie a populatiei urmareste aceste posturi de televiziune in noaptea dintre ani... fanii piticului, a lui vijelie, guta, etc. Continui sa cred ca doar daca esti tigan, handicapat mintal sau imbecilizat poti urmari astfel de programe. Si cum acest tip de program are continuitate in ultimul timp, concluziile vin de la sine.

#32
fws

fws

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 25.10.2008

View Postsubiect, on Jan 1 2009, 01:04, said:

Ai mare dreptate. Tara asta se duce de rapa cu atatia golani si cocalari. Se inmultesc pe zi ce trece. La TV se da ceea ce le place cocalarilor mai nou. Educatia 0 la TV.


Se da ce le place celor multi. Cocalarilor. Ce audienta ar fi facut cu un concert de muzica clasica, sau un film bun?
Toti cocalarii care n-au fost la diverse petreceri s-au uitat ba pe antena, ba pe proteveu. Asta e.

#33
DARK-RIDER-82

DARK-RIDER-82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 22.07.2008

View Postsubiect, on Jan 1 2009, 01:25, said:

Nu e vorba doar de TV. E vorba de cetateni. Ori nu ma pot adapta eu, ori ceilalti s-au manelizat rau de tot. In acest moment un perete al casei mele vibreaza de la bass-ul vecinului, altul de la manelele celuilalt, daca ma duc in oras sa vad niste artificii probabil imi iau o sticla de sampanie in cap. Nu imi ziceti ca ar trebui sa emigrez fiindca daca as putea, as face-o chiar acum. Nu incerc sa generalizez, dar stiti toti cu ce ne confruntam. Pe softpedia sunteti ok  :D oameni cu cap.
cred ca e deja deprimant postul tau :lol:
CUM MAH , NUMAI VREO 300 DE MII DE OAMENI MAI SUNT CU CEVA IN CAP IN ROMMania?!  <_<
sa-mi fout una... :cursing:

o invidiez pe vecina care a "taiat-o" in S.U.A. prin 1993...
nu ca as simpatiza S.U.A. , da' macar nu esti obligat sa inghiti toata diareea care exista in ROMMania azi...
SAU O FI SI AICI LIBERTATEA DE A ALEGE  ? :naughty:
TU alegi ce mananci , alegi unde muncesti , alegi unde locuiesti , alegi ce vizionezi , alegi ce masina/motocicleta conduci,alegi nevasta, alegi ce amanta fouti , alegi sa te droghezi sau NU , alegi...
eu am ales intotdeauna ce am considerat ca ma caracterizeaza... si am reusit sa SUPRAVIETUIESC in ROMMania... da' in ultimul timp e din ce in ce mai greu... :w00t:

Edited by DARK-RIDER-82, 01 January 2009 - 15:03.


#34
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008
Telecomanda ? ,unde a fost asta noapte sau numa A1 si PrO-TV prindetzi :))

#35
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
io nu stiu ce va minunati atat, astia suntem un neam de ciobani(miorita imn national, becali vedeta, guta lautar)

#36
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008

View Postpartyman, on Jan 1 2009, 16:23, said:

io nu stiu ce va minunati atat, astia suntem un neam de ciobani(miorita imn national, becali vedeta, guta lautar)

Poate tu te consideri , dar eu nu!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate